Dáša Vokatá

Datum narození: 27. 1. 1954
Místo narození: Karviná
Profese: písničkářka, skladatelka, textařka, kytaristka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Dáša Vokatá, písničkářka, skladatelka, textařka a kytaristka, se po několika letech vztahu roku 2020 tajně provdala za herce Oldřicha Kaisera.

Po smrti otce odešla Dáša Ptaszková roku 1976 do Rychnova, kde potkala undergroundového kytaristu Zdeňka Vokatého, známého pod přezdívkou Londýn, za něhož se později provdala.

DÁŠA VOKATÁ - DO VÍDNĚ ZA NÍ PŘIJEL HUTKA S KRYLEM

Dáša Vokatá po nátlaku StB emigrovala

Po procesu s disidenty a hudebníky z okruhu The Plastic People of the Universe a vydání Charty 77 začal být nátlak StB tak urputný, že byla Dáša Vokatá s rodinou nucena emigrovat. Odešli roku 1980 do Rakouska.

V 80. letech 20. století Dáša Vokatá vydala své první album Láska. Dále následovala mj. CD Bojovníci snů (2008), které pokřtil na trutnovském festivalu bývalý prezident Václav Havel, a desky Najdi místo pro radost (2011) či Dva divoký koně (2014).

O DÁŠE VOKATÉ ČTĚTE ZDE>>

Dáša Vokatá žila s Magorem Jirousem

Kromě Zdeňka Vokatého, s nímž má dvě děti, Dáša Vokatá žila s básníkem a publicistou Ivanem Martinem Jirousem, známým pod přezdívkami Magor nebo Magor Jirous.

V roce 2020 se Dáša Vokatá ve Vídni tajně provdala za herce Oldřicha Kaisera.

 

Články o celebritě

Premiéra dokumentu o Havlovi: Průsvitná a rozjetá Frejová a Uzlinka z Pelíšků! Premiéra dokumentu o Havlovi: Průsvitná a rozjetá Frejová a Uzlinka z Pelíšků! Včerejší premiéru filmu Tady Havel, slyšíme se?  v pražské Lucerně si nenechalo ujít mnoho slavných ... číst článek
Slavnostní premiéra Tady Havel, slyšíte mě?: Červený koberec plný hvězd! Proč nepřišla Dáša? Slavnostní premiéra Tady Havel, slyšíte mě?: Červený koberec plný hvězd! Proč nepřišla Dáša? Pražské kino Lucerna v pátek večer patřilo slavnostní premiéře filmu Tady Havel, slyšíte mě? A tuto ... číst článek
Temné dědictví po Kaiserovi? Dcera v péči odborníků! Temné dědictví po Kaiserovi? Dcera v péči odborníků! Být potomkem slavných rodičů může být darem i prokletím. Na jednu stranu má člověk jednodušší cestu ... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Petr Hannig
Petr Hannig
zobrazit profil David Škach
David Škach
zobrazit profil Robert Burian
Robert Burian
zobrazit profil Andrea Jiskrová
Andrea Jiskrová
zobrazit profil Petr Wajsar
Petr Wajsar
zobrazit profil Petr Ulrych
Petr Ulrych
zobrazit profil Michal Kindl
Michal Kindl