Carmen Mayerová | Celebwiki.cz

Carmen Mayerová

Datum narození: 11.9.1944
Místo narození: Trutnov
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Carmen Meyerová je česká herečka a manželka herce Petra Kostky. Mimo to je také matkou oblíbené herečky a moderátorky Terezy Kostkové.

Carmen Mayerová je česká herečka se španělskými kořeny. Její matka Antonia Mar Torell Mir byla vdaná za malíře Karla Mayera. Carmen tak od dětství tíhla k umění. Poslouchala vážnou hudbu, hrála na klavír a chodila do baletu. V pouhých dvanácti letech složila svůj vlastní baletní program.

Pro herectví se Carmen Mayerová rozhodla poté, co ji nevzali na jedenáctiletku, kvůli špatnému kádrovému posudku. Odjela do Hradce Králové a zúčastnila se konkurzu do místního divadla, kam ji přijali. Od malých roliček se vypracovávala k hlavním hrdinkám. Průlomem v její kariéře byla role Violi v Shakespearově Večeru tříkrálovém. Na základě této role dostala nabídku od Městských divadel pražských.

V době kdy se s dcerou Kateřinou stěhovala do Prahy, se také rozváděla se svým prvním manželem. V Praze však potkala svou druhou lásku hereckého kolegu Petra Kostku, jehož první manželka zahynula při tragické autonehodě.

S hercem Petrem KostkouCarmen Mayerová dceru Terezu Kostkovou, která je též herečkou a moderátorkou. 

V repertoáru Carmen Mayerové jsou jak role dramatické, tak konverzační. Mimo ty si ale i zahrála v několika muzikálech, jako například Řek Zorba, Muž z kraje La Mancha, Chicago. Hostovala dokonce i v Hudebním divadle Karlín a to v muzikálu Hello Dolly!

 

Články o celebritě

Tajný pohřeb Jany Drbohlavové (†78): Najednou se přestala hýbat, popsal Županič Tajný pohřeb Jany Drbohlavové (†78): Najednou se přestala hýbat, popsal Županič Rodina, kolegové a přátelé se dnes od 14 hodin v pražském krematoriu ve Strašnicích rozloučili s… číst článek
Kubelková, Laurinová, Machálková, Šeredová a spol.: Jaká matka, taková Katka! Kubelková, Laurinová, Machálková, Šeredová a spol.: Jaká matka, taková Katka! Krásné po maminkách! Slavné krásky zdědily geny právě po nich a není divu, že například Sabina Laurinová,… číst článek
Carmen Mayerová o Petru Kostkovi: „Oba jsme se báli!“ Carmen Mayerová o Petru Kostkovi: „Oba jsme se báli!“ Jeden druhému jsou po boku téměř padesát let. Vychovali spolu čtyři dcery a slovo „ponorka“ snad… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Čenský
Jan Čenský
zobrazit profil Kateřina Lojdová
Kateřina Lojdová
zobrazit profil Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger
zobrazit profil Táňa Pauhofová
Táňa Pauhofová
zobrazit profil Diana Šoltýsová
Diana Šoltýsová
zobrazit profil Veronika Gajerová
Veronika Gajerová
zobrazit profil Jitka Schneiderová
Jitka Schneiderová
zobrazit profil Petr Haničinec
Petr Haničinec