Carmen Mayerová

Datum narození: 11. 9. 1944
Místo narození: Trutnov
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Carmen Meyerová je česká herečka a manželka herce Petra Kostky a matkou moderátorky Terezy Kostkové. Její matka byla Španělka.

Carmen Mayerová je česká herečka se španělskými kořeny. Její matka Antonia Mar Torell Mir byla vdaná za malíře Karla Mayera. Carmen tak od dětství tíhla k umění. Poslouchala vážnou hudbu, hrála na klavír a chodila do baletu. V pouhých dvanácti letech složila svůj vlastní baletní program.

Pro herectví se Carmen Mayerová rozhodla poté, co ji nevzali na jedenáctiletku, kvůli špatnému kádrovému posudku. Odjela do Hradce Králové a zúčastnila se konkurzu do místního divadla, kam ji přijali. Od malých roliček se vypracovávala k hlavním hrdinkám. Průlomem v její kariéře byla role Violi v Shakespearově Večeru tříkrálovém. Na základě této role dostala nabídku od Městských divadel pražských.

Petra Kostku poznala po rozvodu

V době kdy se s dcerou Kateřinou stěhovala do Prahy, se také rozváděla se svým prvním manželem. V Praze však potkala svou druhou lásku hereckého kolegu Petra Kostku, jehož první manželka zahynula při tragické autonehodě. Oba byli členy souboru Městských divadel pražských

S hercem Petrem KostkouCarmen Mayerová dceru Terezu Kostkovou, která je též herečkou a moderátorkou.

V repertoáru Carmen Mayerové jsou jak role dramatické, tak konverzační. Mimo ty si ale i zahrála v několika muzikálech, jako například Řek Zorba, Muž z kraje La Mancha, Chicago. Hostovala dokonce i v Hudebním divadle Karlín a to v muzikálu Hello Dolly!

 

Další Herci

zobrazit profil Catherine Blanchett
Catherine Blanchett
zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová
zobrazit profil Katarína Hasprová
Katarína Hasprová
zobrazit profil Pavel Neškudla
Pavel Neškudla
zobrazit profil Lída Baarová
Lída Baarová
zobrazit profil Veronika Žilková
Veronika Žilková
zobrazit profil Pavla Gajdošíková
Pavla Gajdošíková