Carmen Mayerová | Celebwiki.cz

Carmen Mayerová

Datum narození: 11.9.1944
Místo narození: Trutnov
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Carmen Meyerová je česká herečka a manželka herce Petra Kostky. Mimo to je také matkou oblíbené herečky a moderátorky Terezy Kostkové.

Carmen Mayerová je česká herečka se španělskými kořeny. Její matka Antonia Mar Torell Mir byla vdaná za malíře Karla Mayera. Carmen tak od dětství tíhla k umění. Poslouchala vážnou hudbu, hrála na klavír a chodila do baletu. V pouhých dvanácti letech složila svůj vlastní baletní program.

Pro herectví se Carmen Mayerová rozhodla poté, co ji nevzali na jedenáctiletku, kvůli špatnému kádrovému posudku. Odjela do Hradce Králové a zúčastnila se konkurzu do místního divadla, kam ji přijali. Od malých roliček se vypracovávala k hlavním hrdinkám. Průlomem v její kariéře byla role Violi v Shakespearově Večeru tříkrálovém. Na základě této role dostala nabídku od Městských divadel pražských.

V době kdy se s dcerou Kateřinou stěhovala do Prahy, se také rozváděla se svým prvním manželem. V Praze však potkala svou druhou lásku hereckého kolegu Petra Kostku, jehož první manželka zahynula při tragické autonehodě.

S hercem Petrem KostkouCarmen Mayerová dceru Terezu Kostkovou, která je též herečkou a moderátorkou. 

V repertoáru Carmen Mayerové jsou jak role dramatické, tak konverzační. Mimo ty si ale i zahrála v několika muzikálech, jako například Řek Zorba, Muž z kraje La Mancha, Chicago. Hostovala dokonce i v Hudebním divadle Karlín a to v muzikálu Hello Dolly!

 

Články o celebritě

Ovíněná Tereza Kostková se nemohla odlepit od svého manžela! Líbačka na veřejnosti! Ovíněná Tereza Kostková se nemohla odlepit od svého manžela! Líbačka na veřejnosti! Herečka Tereza Kostková (42) a její manžel Jakub Nvota (42) mají už půl roku po svatbě a přesto se… číst článek
Trutnov: Tohle město hlídá drak! Trutnov: Tohle město hlídá drak! Trutnov, který je neoficiální branou do východních Krkonoš, střeží nejen Krakonoš, ale také drak.… číst článek
Utajená smrt Jany Štěpánkové (†84): Kolegové v šoku, nikdo jim nic neřekl! Utajená smrt Jany Štěpánkové (†84): Kolegové v šoku, nikdo jim nic neřekl! Smrt Jany Štěpánkové (†84), která zemřela už v úterý 18. prosince, se rodině podařilo celé čtyři… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Kačer
Jan Kačer
zobrazit profil David Novotný
David Novotný
zobrazit profil Monika Horváthová
Monika Horváthová
zobrazit profil Jan Dolanský
Jan Dolanský
zobrazit profil Daniel Bambas
Daniel Bambas
zobrazit profil Veronika Gajerová
Veronika Gajerová
zobrazit profil Jiří Langmajer
Jiří Langmajer
zobrazit profil Matthew McConaughey
Matthew McConaughey