Petr Kostka | Celebwiki.cz

Petr Kostka

Datum narození: 11.6.1938
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Petr Kostka, manžel herečky Carmen Mayerové a otec herečky a moderátorky Terezy Kostkové, získal Cenu Thálie 2017 za celoživotní mistrovství v činohře.

Jeho otcem byl herec Jiří Kostka. Po maturitě Petr Kostka složil úspěšně zkoušky na DAMU. Své první role ala ztvárnil už na škole. Studium však nedokončil a v roce 1960 nastoupil do Městských divadel pražských.

PETR KOSTKA A AFRIČANKA SHAMIM

Mezi diváky a odbornými kritiky se Petr Kostka proslavil až rolí studenta ve filmu Vyšší princip (1960). V následujících desetiletích patřil k nejobsazovanějším českým hercům. Mezi jeho nejznámější filmy patří např. Bláznova kronika, Princ a chuďas (se skvělým Romanem Skamene), Což takhle dát si špenát a především legendární sci-fi komedie Jindřicha Poláka Zítra vstanu a opařím se čajem, ve které dostal dvojroli.

Od roku 1974 působil Petr Kostka v Národním divadle, kde hrál v představeních jako Hamlet nebo Vévodkyně valdštejnských vojsk. Po dvaceti sezónách přešel do Divadla na Vinohradech. Za své umění získal roku 2003 divadelní Cenu Thálie pro nejlepšího herce. A v březnu 2018 k ní přibyla Cena Thálie 2017 za celoživostní mistrovství v činohře.

Petr Kostka vynikl i ve sféře dabingu. Jeho hlasem promlouval napřř. David Suchet ve své životní roli Hercula Poirota, ale také miláček (nejen francouzských) žen Gérard Philipe.

O PETRU KOSTKOVI ČTĚTE ZDE>>

První manželství, ze kterého zůstaly Petru Kostkovi dvě dcery, skončilo tragickou autonehodou, při které jeho žena Ingrid zahynula. Ovdovělý herec nakonec našel útěchu v náruči své kolegyně z Městských divadel pražských Carmen Mayerové, se kterou má dceru, dnes slavnou herečku a moderátorku, Terezu Kostkovou.

 

Články o celebritě

Brodská šokuje: Proč Brejchová lhala přátelům? Brodská šokuje: Proč Brejchová lhala přátelům? Už dlouho dobu leží Jana Brejchová (79) v léčebně dlouhodobě nemocných a návštěv kamarádů si asi… číst článek
Brodská promluvila o nemocné mámě Brejchové: Kdo se na ni z kolegů nevykašlal? Brodská promluvila o nemocné mámě Brejchové: Kdo se na ni z kolegů nevykašlal? Herečka Jana Brejchová (79) je už několik let hospitalizována v léčebně dlouhodobě nemocných v pražském… číst článek
Šokující foto Terezy Brodské (51): Kdo jí  to udělal? Šokující foto Terezy Brodské (51): Kdo jí to udělal? Měla vždy štíhlou postavu, ale nedávno musela Tereza Brodská (51) ztloustnout. Pečlivě se tím připravovala… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eliška Křenková
Eliška Křenková
zobrazit profil Rowan Atkinson
Rowan Atkinson
zobrazit profil Ivan Franěk
Ivan Franěk
zobrazit profil Milan Šteindler
Milan Šteindler
zobrazit profil Miroslav Vladyka
Miroslav Vladyka
zobrazit profil Veronika Kánská
Veronika Kánská
zobrazit profil Zdeněk Junák
Zdeněk Junák
zobrazit profil Tereza Dočkalová
Tereza Dočkalová