Eva Jakoubková

Eva Jakoubková

Datum narození: 8. 2. 1952
Datum úmrtí: 16. 6. 2005
Místo narození: Ostrava-Zábřeh
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Eva Jakoubková byla manželkou zpěváka Petra Nováka. Po jeho smrti se ještě víc prohloubil její sklon k alkoholismu. Zemřela předčasně ve věku 53 let.

Okouzlující a velmi talentovaná Eva Jakoubková před televizní kamerou debutovala v dramatu Don Juan (1972), kde hráli Jan Tříska, Josef Somr, Regina Rázlová, Eliška Balzerová, Kateřina Macháčková či Boris Rösner. Objevila se v řadě televizních filmů a seriálů. Výrazně na sebe upozornila v seriálu Muž na radnici (1976) a poté v dalších, jako jsou Inženýrká odysea (1979), Tisícročná včela (1983) nebo Synové a dcery Jakuba skláře (1985). Z televizních inscenací jmenujme například Střílej oběma rukama, Dětinské hry dospělých, Pohádka o touze, Milostné léto, Kdo s koho, Kurýr. Na stříbrném plátně se předvedla mj. ve snímku Juraje Jakubiska Tisícročná včela (1983), ve veselohře Václava Vorlíčka Já nejsem já (1985) s Petrem Nárožným a Oldřichem Kaiserem či v romantické komedii Jaromila Jireše Helimadeo (1992). Poslední v její filmografii najdeme pětidílný seriál Laskavý divák promine (1994) s Vladimírem Dlouhým, Iljou Rackem, Zuzanou Bydžovskou, Petrem Nárožným a Ivanem Trojanem v hlavních rolích.

Eva Jakoubková, která se opakovaně umístila na předních místech žebříčků nejkrásnějších a nejvíc sexy českých hereček, studovala na brněnské konzervatoři a na DAMU v Praze (akademii úspěšně dokončila roku 1973). Poté působila v Divadle Vítězného února v Hradci. Roku 1977 se stala dlouholetou členkou pražského Činoherního klubu (až do roku 1992).

EVA JAKOUBKOVÁ – KRÁSKA A DÉMON ALKOHOL

Za svou hereckou kariéru, bohužel poznamenanou sklonem k alkoholu, Eva Jakoubková vystřídala několik slavných partnerů - režiséra Evžena Sokolovského či herce Ilju Racka. Jejím manželem se roku 1985 stal zpěvák Petr Novák, s nímž sdílela stejnou vášeň. Po jeho smrti se údajně potýkala s nedostatkem financí a v podstatě se upila, stejně jako osm let před ní její muž. Eva Jakoubková zemřela 53 letech.

 

Další Herci

zobrazit profil Vlasta Burian
Vlasta Burian
zobrazit profil Štěpánka Haničincová
Štěpánka Haničincová
zobrazit profil Lenka Janíková
Lenka Janíková
zobrazit profil Elden Henson
Elden Henson
zobrazit profil Anna Kameníková
Anna Kameníková
zobrazit profil Pavel Neškudla
Pavel Neškudla
zobrazit profil Sabina Králová
Sabina Králová
zobrazit profil Vojtěch Dyk
Vojtěch Dyk