Jaroslav Satoranský | Celebwiki.cz

Jaroslav Satoranský

Datum narození: 17.12.1939
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Jaroslav Satoranský jako mladík upoutal pozornost televizních diváků rolí Kuby v Krkonošských pohádkách, na "stará kolena" jako kriminalista v Policii Modrava.

I když Jaroslav Satoranský pocházel z rodiny herců, vyučil se rytcem. Oba rodiče i jeho sestra se věnovali ochotnickému divadlu. Možná i proto se po vyučení rozhodl pro pražskou DAMU, kterou v roce 1961 úspěšně ukončil.

JAROSLAV SATORANSKÝ V ZAJETÍ NEMRAVNOSTI 

Svou kariéru herce začal v Divadle J. Průchy v Kladně. Zde se ohřál jen tři roky, následně dostal angažmá ve Vinohradském divadle v Praze. Diváci Jaroslava Satoranského mohli vidět v hrách jako Macbeth nebo Král Lear, kde se potkal mj. s Vilmou Cibulkovou.

Nesmrtelnost si získal rolí Kuby v úspěšném seriálu Krkonošské pohádky. Klíčové postavy ztvárnil v totalitních seriálech Nejmladší z rodu Hamrů a Inženýrská odysea. Zahrál i v mnoha filmech; mezi nejznámější patří Generál Eliáš.

Diváci mohli Jaroslava Satoranského vidět také např. v rodinném seriálu Bylo nás pět nebo v ještě úspěšnějších Četnických humoreskách. Objevil se v seriálech Cesty domů a Vyprávěj. Jednu z ústředních postav zpodobnil v sériích TV Nova Policie Modrava, kde si zahrál zkušeného kriminalistu.

O JAROSLAVU SATORANSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Jaroslav Satoranský se oženil roku 1961. S manželkou Libuší měl dceru Martinu. Velkým přítelem Jaroslava Satoranského byl již zesnulý herec Miroslav Moravec.

 

Články o celebritě

Satoranští: SMUTNÉ POZADÍ JEJICH PŘÍBUZENSTVÍ! Proč se viděli jen na pohřbu? Satoranští: SMUTNÉ POZADÍ JEJICH PŘÍBUZENSTVÍ! Proč se viděli jen na pohřbu? Mají stejná příjmení. Jeden je legendární herec, hvězda seriálu z prostředí Modravy, druhý nejlepší… číst článek
Velké potíže hvězd Policie Modrava: Přišly o baráky na Šumavě! Velké potíže hvězd Policie Modrava: Přišly o baráky na Šumavě! Nejen rozmary šumavského počasí komplikovaly natáčení třetí řady veleúspěšného nováckého seriálu… číst článek
Hvězda Policie Modrava Jaroslav Satoranský (79): Hercem jsem být nikdy nechtěl! Hvězda Policie Modrava Jaroslav Satoranský (79): Hercem jsem být nikdy nechtěl! V 70. letech ho bylo všude plno, hrál v oblíbených seriálech a jako Kubu z Krkonošských pohádek ho… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Karel Fiala
Karel Fiala
zobrazit profil Jiří Zahajský
Jiří Zahajský
zobrazit profil Juraj Bernáth
Juraj Bernáth
zobrazit profil Eva Holubová
Eva Holubová
zobrazit profil Františka Stropnická
Františka Stropnická
zobrazit profil Petr Pelzer
Petr Pelzer
zobrazit profil Rudolf Hrušínský st.
Rudolf Hrušínský st.
zobrazit profil Jenovéfa Boková
Jenovéfa Boková