Jaroslav Satoranský | Celebwiki.cz

Jaroslav Satoranský

Datum narození: 17.12.1939
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Jaroslav Satoranský jako mladík upoutal pozornost televizních diváků rolí Kuby v Krkonošských pohádkách, na "stará kolena" jako kriminalista v Policii Modrava.

I když Jaroslav Satoranský pocházel z rodiny herců, vyučil se rytcem. Oba rodiče i jeho sestra se věnovali ochotnickému divadlu. Možná i proto se po vyučení rozhodl pro pražskou DAMU, kterou v roce 1961 úspěšně ukončil.

JAROSLAV SATORANSKÝ V ZAJETÍ NEMRAVNOSTI 

Svou kariéru herce začal v Divadle J. Průchy v Kladně. Zde se ohřál jen tři roky, následně dostal angažmá ve Vinohradském divadle v Praze. Diváci Jaroslava Satoranského mohli vidět v hrách jako Macbeth nebo Král Lear, kde se potkal mj. s Vilmou Cibulkovou.

Nesmrtelnost si získal rolí Kuby v úspěšném seriálu Krkonošské pohádky. Klíčové postavy ztvárnil v totalitních seriálech Nejmladší z rodu Hamrů a Inženýrská odysea. Zahrál i v mnoha filmech; mezi nejznámější patří Generál Eliáš.

Diváci mohli Jaroslava Satoranského vidět také např. v rodinném seriálu Bylo nás pět nebo v ještě úspěšnějších Četnických humoreskách. Objevil se v seriálech Cesty domů a Vyprávěj. Jednu z ústředních postav zpodobnil v sériích TV Nova Policie Modrava, kde si zahrál zkušeného kriminalistu.

O JAROSLAVU SATORANSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Jaroslav Satoranský se oženil roku 1961. S manželkou Libuší měl dceru Martinu. Velkým přítelem Jaroslava Satoranského byl již zesnulý herec Miroslav Moravec.

 

Články o celebritě

Zásadní změna v Policii Modrava: Jaroslav Satoranský končí! Zásadní změna v Policii Modrava: Jaroslav Satoranský končí! A je to venku! Chystá se další, už čtvrtá řada oblíbeného seriálu Policie Modrava. Co ale bude s… číst článek
Nové natáčení kriminálky Policie Modrava: Odchod klíčové postavy! Nové natáčení kriminálky Policie Modrava: Odchod klíčové postavy! A je to venku! Chystá se další, už čtvrtá řada oblíbeného seriálu Policie Modrava. Co ale bude s… číst článek
Poslední díl Policie Modravy uchvátil diváky! Hranice 2 milionů pokořena Poslední díl Policie Modravy uchvátil diváky! Hranice 2 milionů pokořena Dalo se to očekávat! Vzhledem ke sledovanosti krimiseriálu Policie Modrava na Nově bylo jasné, že… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zdeněk Junák
Zdeněk Junák
zobrazit profil Veronika Freimanová
Veronika Freimanová
zobrazit profil Zuzana Stavná
Zuzana Stavná
zobrazit profil Jenovéfa Boková
Jenovéfa Boková
zobrazit profil Tomáš Krejčíř
Tomáš Krejčíř
zobrazit profil Jan Fiala
Jan Fiala
zobrazit profil Marie-Luise Stockinger herečka
Marie-Luise Stockinger herečka
zobrazit profil Csongor Kassai
Csongor Kassai