Jaroslav Satoranský

Datum narození: 17. 12. 1939
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Satoranský se proslavil jako Kuba v Krkonošských pohádkách. Popularitu mu přinesly totalitní seriály. Posléze se předvedl v seriálu Policie Modrava.

I když Jaroslav Satoranský pocházel z rodiny herců, vyučil se rytcem. Oba rodiče i jeho sestra se věnovali ochotnickému divadlu. Možná i proto se po vyučení rozhodl pro pražskou DAMU, kterou v roce 1961 úspěšně ukončil.

JAROSLAV SATORANSKÝ V ZAJETÍ NEMRAVNOSTI 

Kuba Satoranskému přinesl nesmrtelnost

Svou kariéru herce začal v Divadle J. Průchy v Kladně. Zde se ohřál jen tři roky, následně dostal angažmá ve Vinohradském divadle v Praze. Diváci Jaroslava Satoranského mohli vidět mj. v hrách Macbeth nebo Král Lear.

Nesmrtelnost si Jaroslav Satoranský získal rolí Kuby v úspěšném seriálu Krkonošské pohádky. Klíčové postavy ztvárnil v totalitních seriálech Nejmladší z rodu Hamrů a Inženýrská odysea.

Zahrál i v mnoha televizních filmech - mezi nejznámější patří Generál Eliáš. Jaroslav Satoranský se zřídka objevil na stříbrném plátně. Bylo to např. ve veselohře z roku 1979 Causa Králík nebo v komedii režisérů Oldřicha LipskéhoZdeňka Podskalského Velká filmová loupež (1986). 

Hrál ve Vyprávěj a v Policii Modrava

Diváci mohli Jaroslava Satoranského vidět také např. v seriálech Tajemství proutěného košíku, Rodáci, Bylo nás pět nebo v ještě úspěšnějších Četnických humoreskách. Objevil se v seriálech Cesty domů a Vyprávěj

Jednu z ústředních postav Jaroslav Satoranský zpodobnil v krimi sériích TV Nova Policie Modrava, v nichž dostal roli zkušeného kriminalisty.

O JAROSLAVU SATORANSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Jaroslav Satoranský se oženil roku 1961. S manželkou Libuší měl dceru Martinu. Velkým přítelem Jaroslava Satoranského byl již zesnulý herec Miroslav Moravec.

Herec Jaroslav Satoranský 27. dubna 2020 ovdověl.

 

Články o celebritě

Netradiční pohřeb filmové Lídy Baarové Zdenky Procházkové (†95): Renč hladil rakev! Zpívala Zelenková Netradiční pohřeb filmové Lídy Baarové Zdenky Procházkové (†95): Renč hladil rakev! Zpívala Zelenková Smuteční obřad začal v úterý ve 12 hodin v kapli svatého Václava na Vinohradském hřbitově. Nepromluv... číst článek
Hvězda Policie Modrava Satoranský (81) poprvé o smrti manželky (†78): Pořád ji vidím! Hvězda Policie Modrava Satoranský (81) poprvé o smrti manželky (†78): Pořád ji vidím! Loni v květnu náhle ovdověl a všichni blízcí i kolegové o něj měli strach. Legendární herec Jaroslav... číst článek
Jaroslav Satoranský: Dojemná slova o odchodu milované ženy Jaroslav Satoranský: Dojemná slova o odchodu milované ženy Loni v květnu náhle ovdověl a všichni blízcí i kolegové o něj měli strach. Legendání herec Jaroslav ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kevin Spacey
Kevin Spacey
zobrazit profil Kevin  Costner
Kevin Costner
zobrazit profil Josef Čáp
Josef Čáp
zobrazit profil Klaudia Dudová
Klaudia Dudová
zobrazit profil Miroslava Šafránková
Miroslava Šafránková
zobrazit profil Daniela Bambasová
Daniela Bambasová
zobrazit profil Michaela Doubravová Tomešová
Michaela Doubravová Tomešová
zobrazit profil Lucie Pernetová
Lucie Pernetová