Jaroslav Satoranský | Celebwiki.cz

Jaroslav Satoranský

Datum narození: 17.12.1939
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Jaroslav Satoranský jako mladík upoutal pozornost televizních diváků rolí Kuby v Krkonošských pohádkách, na "stará kolena" jako kriminalista v Policii Modrava.

I když Jaroslav Satoranský pocházel z rodiny herců, vyučil se rytcem. Oba rodiče i jeho sestra se věnovali ochotnickému divadlu. Možná i proto se po vyučení rozhodl pro pražskou DAMU, kterou v roce 1961 úspěšně ukončil.

JAROSLAV SATORANSKÝ V ZAJETÍ NEMRAVNOSTI 

Svou kariéru herce začal v Divadle J. Průchy v Kladně. Zde se ohřál jen tři roky, následně dostal angažmá ve Vinohradském divadle v Praze. Diváci Jaroslava Satoranského mohli vidět v hrách jako Macbeth nebo Král Lear, kde se potkal mj. s Vilmou Cibulkovou.

Nesmrtelnost si získal rolí Kuby v úspěšném seriálu Krkonošské pohádky. Klíčové postavy ztvárnil v totalitních seriálech Nejmladší z rodu Hamrů a Inženýrská odysea. Zahrál i v mnoha filmech; mezi nejznámější patří Generál Eliáš.

Diváci mohli Jaroslava Satoranského vidět také např. v rodinném seriálu Bylo nás pět nebo v ještě úspěšnějších Četnických humoreskách. Objevil se v seriálech Cesty domů a Vyprávěj. Jednu z ústředních postav zpodobnil v sériích TV Nova Policie Modrava, kde si zahrál zkušeného kriminalistu.

O JAROSLAVU SATORANSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Jaroslav Satoranský se oženil roku 1961. S manželkou Libuší měl dceru Martinu. Velkým přítelem Jaroslava Satoranského byl již zesnulý herec Miroslav Moravec.

 

Články o celebritě

Otec a dcera Kostkovi na jednom jevišti: Hrátky pod věží! Otec a dcera Kostkovi na jednom jevišti: Hrátky pod věží! Novým aktérem letošního Hvězdného léta pod Žižkovskou věží Divadla Kalich nebude nikdo jiný než legendární… číst článek
Jaroslav Satoranský slaví 80: Hercem se stal kvůli zákazu lékařů! Jaroslav Satoranský slaví 80: Hercem se stal kvůli zákazu lékařů! Ačkoliv jeho filmografie čítá desítky a desítky divadelních rolí i těch ve filmech a seriálech, většina… číst článek
Poslední koncert kapelníka Hybše: Konec po 60 letech! Poslední koncert kapelníka Hybše: Konec po 60 letech! Koncert nepřerušil ani kvůli prasklému žaludečnímu vředu a ucpané aortě. O to těžší bylo letos v… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Bolek Polívka
Bolek Polívka
zobrazit profil Hana Gregorová
Hana Gregorová
zobrazit profil Vilma Cibulková
Vilma Cibulková
zobrazit profil Zuzana  Mauréry
Zuzana Mauréry
zobrazit profil Petr Reidinger
Petr Reidinger
zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil Amanda Bynes
Amanda Bynes
zobrazit profil Gabriela Marcinková Mihalčínová
Gabriela Marcinková Mihalčínová