Vladimír Menšík | Celebwiki.cz

Vladimír Menšík

Datum narození: 9.10.1929
Datum úmrtí: 29.5.1988
Místo narození: Ivančice
Výška: 175 cm
Profese: herec, bavič
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Český bavič Vladimír Menšík se zapsal do našeho povědomí coby ikona minulých časů. Jeho humor nás rozveseloval několik let. Jenže v jednu chvíli se začal z televizních obrazovek vytrácet.

V roce 1988 se český herec a bavič Vladimír Menšík naposledy objevil na televizních obrazovkách v pořadu ABECEDA. O dva dny později, v květnu dvacátého devátého, zemřel. Jeho humor od té doby nikdo nepřekročil. Česká republika ztratila svého nejoblíbenějšího humoristu a tím i pořady plné zábavy, srandy a vtipů.

VLADIMÍR MENŠÍK - BAVIČ Z KSČ

Proč ale ke sklonku svého života přicházel o role v televizních skečích a pořadech? Možná to byla nenávist ze strany vedení televizních stanic... Jeho životachuť byla stálá, i přes jeho psychické a zdravotní problémy spojené s alkoholismem a silným kuřáctvím. Byl vždy profesionál a na jeho uvádění silvestrovských nocí nejde zapomenout.

Vladimír Menšík se narodil na Moravě, 9. října 1929 v Ivančicích. Nejdříve vystudoval průmyslovou školu a až na druhý pokus se dostal na brněnskou JAMU. Po absolutoriu dostal angažmá ve Vesnickém divadle, kde si ho všiml E. F. Burian a obsadil ho do svých her. I přesto Vladimír Menšík stále ve skrytu duše toužil hrát před kamerou. Netrvalo dlouho a coby komparsista ve filmu Dědeček automobil zaujal filmové režiséry. Postupně se dostal až k natáčení takových českých klasik jako jsou Bakaláři. Hrál po boku takových hvězd filmového plátna jako jsou Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jiří Sovák, Jiří Lábus, Vlastimil Brodský a plno dalších.

U jména Vladimír Menšík si ale nemůžeme představit jen slavné Bakaláře nebo uvádění Silvestru. Vladimír Menšík byl český herec, moderátor, lidový vypravěč, bavič a držitel ocenění národní umělec. Divadelní prkna ho tolik nenaplňovaly, i když jeho profesní dráha začala právě na pódiu. Většinu ze svých 150 rolí ztvárnil před kamerou - ve filmu a televizi. Mezi jeho koníčky patřil fotbal, házená, hra na mandolínu a piáno.

Známý bavič měl čtyři děti. Dcera Martina se potatila, je herečkou a dabérkou. Syn Petr Menšík je ostudou rodiny Menšíkových. Dalšími dětmi jsou Vladimíra a Jan.

 

Články o celebritě

Nepříjemné překvapení Hany Maciuchové: Divadlo ji připravilo o cenu! Nepříjemné překvapení Hany Maciuchové: Divadlo ji připravilo o cenu! Hana Maciuchová (73) v Divadle na Vinohradech od loňského května září v černé komedii Harold a Maude,… číst článek
Moderátor Hezucký v dětství: Jako „malý Menšík“ ve slavném seriálu! Moderátor Hezucký v dětství: Jako „malý Menšík“ ve slavném seriálu! Bavič, dabér a moderátor Evropy 2 Patrik Hezucký (49) se pochlubil na sociální síti roztomilou fotkou… číst článek
Brodský (†81) a Brejchová (79) v Arabele: Rozvod a soud! A Sovákova facka!  Brodský (†81) a Brejchová (79) v Arabele: Rozvod a soud! A Sovákova facka! V oblíbeném pohádkovém seriálu zamilovaní král a královna, v osobním životě ovšem na kordy!… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dana Bartůňková
Dana Bartůňková
zobrazit profil Rudolf Hrušínský st.
Rudolf Hrušínský st.
zobrazit profil Mariana Prachařová
Mariana Prachařová
zobrazit profil Sandra Pogodová
Sandra Pogodová
zobrazit profil Melissa McCarthy
Melissa McCarthy
zobrazit profil Jaromír Nosek
Jaromír Nosek
zobrazit profil Barbra Streisand
Barbra Streisand
zobrazit profil Vanda Chaloupková
Vanda Chaloupková