Zlata Adamovská | Celebwiki.cz

Zlata Adamovská

Datum narození: 9. 3. 1959
Místo narození: Praha
Výška: 176 cm
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Zlata Adamovská se kromě práci ve filmech, televizních inscenacích a seriálech věnuje též dabingu a divadlu. Na obrazovce se zabydlela mj. v Ordinaci v růžové zahradě či Kriminálce Anděl.

V patnácti letech byla Zlata Adamovská přijata na konzervatoř a již při studiu přicházely první role v televizi i ve filmech. Prvním manželem tehdy atraktivní sexy dvacítky se stal novinář Vadim Petrov. Svazek vydržel tři roky.

ZLATA ADAMOVSKÁ O PLASTIKÁCH

V televizi byla herečka Zlata Adamovská poprvé k vidění v jedné epizodě seriálu 30 případů majora Zemana a v oblíbené pohádce Princ a Večernice, kde ztvárnila jednu ze tří princezen. Ve filmu Mladý muž a bílá velryba byla na počátku své kariéry obstojně oceňovaná.

Zlatá éra herecké dráhy Zlaty Adamovské přišla na přelomu 70. a 80. let 20. století. Diváckou oblíbenost jí přinesla zejména role v seriálu Sanitka. Hostovala v řadě divadel, ale stálé angažmá přijala až později v Městských divadlech pražských. 90. léta jí přinesla roli zpěvačky Evy Adamové v seriálu Hříchy pro pátera Knoxe, se kterou přišla další vlna popularity.

Po Sametové revoluci se Zlata Adamovská dívákům vtiskla do paměti především díky seriálům, a to jako vedoucí operačního střediska Eliška Janderová v Sanitce 2, šéfka kriminálky Věra Beránková v Kriminálce Anděl a zejména jako pediatrička Běla Páleníková-Valšíková v Ordinaci v růžové zahradě.

Nevěnuje se jen herectví, ale též dabingu. Svůj hlas Zlata Adamovská propůjčila např. již ve více než dvaceti filmech americké hvězdě Meryl Streep.

O ZLATĚ ADAMOVSKÉ ČTĚTE ZDE>>

Druhým manželem Zlaty Adamovské byl publicista, spisovatel a politik Radek John. Má s ním dceru Barboru a syna Petra. Jejich manželství se v roce 2010 rozpadlo. Hereččiným dalším partnerem se stal kolega Petr Štěpánek, s nímž pár ztvárnila i v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Vzali se 28. června 2013.

 

Články o celebritě

Trapas Agáty Prachařové: Premiéru si spletla se střelnicí! Trapas Agáty Prachařové: Premiéru si spletla se střelnicí! Zatímco všichni pozvaní hosté byli elegantně oblečení, Agáta Prachařová (34) přišla na českou premié... číst článek
Strach o Adamovskou: Odvrácená tvář slávy děsí Strach o Adamovskou: Odvrácená tvář slávy děsí Ne vždy mají celebrity lehký život, jejich sláva je totiž někdy velmi nebezpečná. Své o tom ví i her... číst článek
Tereza Voříšková natáčí pohádku O vánoční hvězdě: Miminko o pauzách kojí! Tereza Voříšková natáčí pohádku O vánoční hvězdě: Miminko o pauzách kojí! V jednom kole je Tereza Ramba (30), za svobodna Voříšková. Čerstvá maminka píše, kojí a k tomu natáč... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miroslav Vladyka
Miroslav Vladyka
zobrazit profil Krista Allen
Krista Allen
zobrazit profil Jaroslav Moučka
Jaroslav Moučka
zobrazit profil Marie Kyselková
Marie Kyselková
zobrazit profil Jiří Ornest
Jiří Ornest
zobrazit profil Duy Anh Tran
Duy Anh Tran
zobrazit profil Milan Šteindler
Milan Šteindler
zobrazit profil Monika Horváthová
Monika Horváthová