Zlata Adamovská | Celebwiki.cz

Zlata Adamovská

Datum narození: 9.3.1959
Místo narození: Praha
Výška: 176 cm
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Zlata Adamovská se kromě práci ve filmech, televizních inscenacích a seriálech věnuje též dabingu a divadlu. Na obrazovce se zabydlela mj. v Ordinaci v růžové zahradě či Kriminálce Anděl.

V patnácti letech byla Zlata Adamovská přijata na konzervatoř a již při studiu přicházely první role v televizi i ve filmech. Prvním manželem tehdy atraktivní sexy dvacítky se stal novinář Vadim Petrov. Svazek vydržel tři roky.

ZLATA ADAMOVSKÁ O PLASTIKÁCH

V televizi byla herečka Zlata Adamovská poprvé k vidění v jedné epizodě seriálu 30 případů majora Zemana a v oblíbené pohádce Princ a Večernice, kde ztvárnila jednu ze tří princezen. Ve filmu Mladý muž a bílá velryba byla na počátku své kariéry obstojně oceňovaná.

Zlatá éra herecké dráhy Zlaty Adamovské přišla na přelomu 70. a 80. let 20. století. Diváckou oblíbenost jí přinesla zejména role v seriálu Sanitka. Hostovala v řadě divadel, ale stálé angažmá přijala až později v Městských divadlech pražských. 90. léta jí přinesla roli zpěvačky Evy Adamové v seriálu Hříchy pro pátera Knoxe, se kterou přišla další vlna popularity.

Po Sametové revoluci se Zlata Adamovská dívákům vtiskla do paměti především díky seriálům, a to jako vedoucí operačního střediska Eliška Janderová v Sanitce 2, šéfka kriminálky Věra Beránková v Kriminálce Anděl a zejména jako pediatrička Běla Páleníková-Valšíková v Ordinaci v růžové zahradě.

Nevěnuje se jen herectví, ale též dabingu. Svůj hlas Zlata Adamovská propůjčila např. již ve více než dvaceti filmech americké hvězdě Meryl Streep.

O ZLATĚ ADAMOVSKÉ ČTĚTE ZDE>>

Druhým manželem Zlaty Adamovské byl publicista, spisovatel a politik Radek John. Má s ním dceru Barboru a syna Petra. Jejich manželství se v roce 2010 rozpadlo. Hereččiným dalším partnerem se stal kolega Petr Štěpánek, s nímž pár ztvárnila i v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Vzali se 28. června 2013.

 

Články o celebritě

Iva Janžurová po dramatickém pádu: Už zase pracuje! Iva Janžurová po dramatickém pádu: Už zase pracuje! Pád ze schodů měl přece jen dohru. Iva Janžurová (78) musela na ortopedii! Jako na potvoru totiž… číst článek
Petra Černocká: Setkání se všemi milenci jejího života! Petra Černocká: Setkání se všemi milenci jejího života! Co bylo, bylo, tak proč se všichni nesejít! To si nejspíš řekla novopečená sedmdesátnice Petra Černocká,… číst článek
Nehoda Ivy Janžurové (78): Děsivý pád ze schodů! Kdo ji zachraňoval? Nehoda Ivy Janžurové (78): Děsivý pád ze schodů! Kdo ji zachraňoval? Jeden špatný krok a... Iva Janžurová (78) letěla před zraky všech přítomných po hlavě ze schodů!… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petra Tenorová
Petra Tenorová
zobrazit profil Malvína Pachlová
Malvína Pachlová
zobrazit profil Roman Luknár
Roman Luknár
zobrazit profil Vladimír Polívka
Vladimír Polívka
zobrazit profil Kristýna Kociánová
Kristýna Kociánová
zobrazit profil David Švehlík
David Švehlík
zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej
zobrazit profil Lucie Šteflová
Lucie Šteflová