Zlata Adamovská

Datum narození: 9. 3. 1959
Místo narození: Praha
Výška: 176 cm
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Zlata Adamovská zazářila v seriálech Sanitka či Ordinace v růžové zahradě. Na Českého lvy byla nominována za hlavní roli v dramatu Milenci a vrazi.

V patnácti letech byla Zlata Adamovská přijata na konzervatoř a již při studiu přicházely první role v televizi i ve filmech. Prvním manželem tehdy atraktivní sexy dvacítky se stal novinář Vadim Petrov. Svazek vydržel tři roky.

ZLATA ADAMOVSKÁ O PLASTIKÁCH

Adamovská debutovala jako princezna

V televizi byla herečka Zlata Adamovská poprvé k vidění v jedné epizodě seriálu 30 případů majora Zemana a v oblíbené pohádce Princ a Večernice, kde ztvárnila jednu ze tří princezen. Ve filmu Mladý muž a bílá velryba byla na počátku své kariéry obstojně oceňovaná.

Zlatá éra herecké dráhy Zlaty Adamovské přišla na přelomu 70. a 80. let 20. století. Diváckou oblíbenost jí přinesla zejména role v seriálu Sanitka. Hostovala v řadě divadel, ale stálé angažmá přijala až později v Městských divadlech pražských. Další vlna popularity přišla v 90. léta s rolí zpěvačky Evy Adamové v seriálu Hříchy pro pátera Knoxe.

V Ordinaci Adamovská hrála pediatričku

Po Sametové revoluci se Zlata Adamovská dívákům vtiskla do paměti především díky seriálům, a to jako vedoucí operačního střediska Eliška Janderová v Sanitce 2, šéfka kriminálky Věra Beránková v Kriminálce Anděl a zejména jako pediatrička Běla Páleníková-Valšíková v Ordinaci v růžové zahradě.

Řadu výrazných postav Zlata Adamovská ztvárnila také na filmovém plátně. Za hlavní roli v psychologickém dramatu Milenci a vrazi byla nominována na Českého lva. Z dalších snímků, v nichž hrála, jmenujme např. komedie Svatba na bitevní poli a Ženy v běhu či tragikomedii Intimity

Zlata Adamovská se vdávala třikrát

Nevěnuje se jen herectví, ale též dabingu. Svůj hlas Zlata Adamovská propůjčila např. již ve více než dvaceti filmech americké hvězdě Meryl Streep.

O ZLATĚ ADAMOVSKÉ ČTĚTE ZDE>>

Druhým manželem Zlaty Adamovské byl publicista, spisovatel a politik Radek John. Má s ním dceru Barboru a syna Petra. Jejich manželství se v roce 2010 rozpadlo. Hereččiným třetím partnerem se stal kolega Petr Štěpánek, s nímž pár ztvárnila i v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Vzali se v červnu 2013.

 

Články o celebritě

Tajná oslava 75. narozenin Jaromíra Hanzlíka: Mejdan s kovbojem! Tajná oslava 75. narozenin Jaromíra Hanzlíka: Mejdan s kovbojem! Herecký bard oslavil ve čtvrtek krásné 75. narozeniny. A o den později uspořádal v pražské Malostran... číst článek
Vyskočil se obul do vlády: Úplná kravina! Kradou, kde můžou Vyskočil se obul do vlády: Úplná kravina! Kradou, kde můžou Vláda se ze všech sil snaží snížit dluh státního rozpočtu. V diskuzi je nejen pozdější odchod do důc... číst článek
Slavní a důchod: Herec buď běží, nebo leží, děsí Morávková Slavní a důchod: Herec buď běží, nebo leží, děsí Morávková Nový prezident Petr Pavel (61) zvažuje zvýšit věk odchodu do důchodu na 68 let místo původních 65. P... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ivo Niederle
Ivo Niederle
zobrazit profil Zora Jandová
Zora Jandová
zobrazit profil Simona Babčáková
Simona Babčáková
zobrazit profil Stefanie Reinsperger
Stefanie Reinsperger
zobrazit profil Vladimír Kratina
Vladimír Kratina
zobrazit profil Jana Paulová
Jana Paulová
zobrazit profil Petr Haničinec
Petr Haničinec