Zlata Adamovská | Celebwiki.cz

Zlata Adamovská

Datum narození: 9. 3. 1959
Místo narození: Praha
Výška: 176 cm
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Zlata Adamovská se kromě práci ve filmech, televizních inscenacích a seriálech věnuje též dabingu a divadlu. Na obrazovce se zabydlela mj. v Ordinaci v růžové zahradě či Kriminálce Anděl.

V patnácti letech byla Zlata Adamovská přijata na konzervatoř a již při studiu přicházely první role v televizi i ve filmech. Prvním manželem tehdy atraktivní sexy dvacítky se stal novinář Vadim Petrov. Svazek vydržel tři roky.

ZLATA ADAMOVSKÁ O PLASTIKÁCH

V televizi byla herečka Zlata Adamovská poprvé k vidění v jedné epizodě seriálu 30 případů majora Zemana a v oblíbené pohádce Princ a Večernice, kde ztvárnila jednu ze tří princezen. Ve filmu Mladý muž a bílá velryba byla na počátku své kariéry obstojně oceňovaná.

Zlatá éra herecké dráhy Zlaty Adamovské přišla na přelomu 70. a 80. let 20. století. Diváckou oblíbenost jí přinesla zejména role v seriálu Sanitka. Hostovala v řadě divadel, ale stálé angažmá přijala až později v Městských divadlech pražských. 90. léta jí přinesla roli zpěvačky Evy Adamové v seriálu Hříchy pro pátera Knoxe, se kterou přišla další vlna popularity.

Po Sametové revoluci se Zlata Adamovská dívákům vtiskla do paměti především díky seriálům, a to jako vedoucí operačního střediska Eliška Janderová v Sanitce 2, šéfka kriminálky Věra Beránková v Kriminálce Anděl a zejména jako pediatrička Běla Páleníková-Valšíková v Ordinaci v růžové zahradě.

Nevěnuje se jen herectví, ale též dabingu. Svůj hlas Zlata Adamovská propůjčila např. již ve více než dvaceti filmech americké hvězdě Meryl Streep.

O ZLATĚ ADAMOVSKÉ ČTĚTE ZDE>>

Druhým manželem Zlaty Adamovské byl publicista, spisovatel a politik Radek John. Má s ním dceru Barboru a syna Petra. Jejich manželství se v roce 2010 rozpadlo. Hereččiným dalším partnerem se stal kolega Petr Štěpánek, s nímž pár ztvárnila i v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Vzali se 28. června 2013.

 

Články o celebritě

Vladimír Polívka: »Šikana« při natáčení Ženy v běhu Vladimír Polívka: »Šikana« při natáčení Ženy v běhu Takové natáčení ještě nezažil, jakmile neběžela kamera, nemusel mluvit, jen poslouchal a taky úplně ... číst článek
Legendární Ordinace u konce s dechem? Fakta mluví jasně! Legendární Ordinace u konce s dechem? Fakta mluví jasně! Dlouhé roky kraloval seriál Novy z lékařského prostředí úterním a čtvrtečním večerům. Po nástupu Slu... číst článek
Petr Štěpánek: Manželství se Zlatou mu očividně (ne)svědčí Petr Štěpánek: Manželství se Zlatou mu očividně (ne)svědčí Pozdní večeře a k tomu pár skleniček vína figuře nepřidají, spíše naopak. A když k tomu připočtete n... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ivana Korolová
Ivana Korolová
zobrazit profil Jan Maršál
Jan Maršál
zobrazit profil Lena Headey
Lena Headey
zobrazit profil Daniela Šinkorová
Daniela Šinkorová
zobrazit profil Věra Galatíková
Věra Galatíková
zobrazit profil Dana Syslová
Dana Syslová
zobrazit profil Miroslav Krobot
Miroslav Krobot