Zlata Adamovská

Datum narození: 9.3.1959
Místo narození: Praha
Výška: 176 cm
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Zlata Adamovská se kromě práci ve filmech, televizních inscenacích a seriálech věnuje též dabingu a divadlu. Na obrazovce se zabydlela mj. v Ordinaci v růžové zahradě či Kriminálce Anděl.

V patnácti letech byla Zlata Adamovská přijata na konzervatoř a již při studiu přicházely první role v televizi i ve filmech. Prvním manželem tehdy atraktivní sexy dvacítky se stal novinář Vadim Petrov. Svazek vydržel tři roky.

ZLATA ADAMOVSKÁ O PLASTIKÁCH

V televizi byla herečka Zlata Adamovská poprvé k vidění v jedné epizodě seriálu 30 případů majora Zemana a v oblíbené pohádce Princ a Večernice, kde ztvárnila jednu ze tří princezen. Ve filmu Mladý muž a bílá velryba byla na počátku své kariéry obstojně oceňovaná.

Zlatá éra herecké dráhy Zlaty Adamovské přišla na přelomu 70. a 80. let 20. století. Diváckou oblíbenost jí přinesla zejména role v seriálu Sanitka. Hostovala v řadě divadel, ale stálé angažmá přijala až později v Městských divadlech pražských. 90. léta jí přinesla roli zpěvačky Evy Adamové v seriálu Hříchy pro pátera Knoxe, se kterou přišla další vlna popularity.

Po Sametové revoluci se Zlata Adamovská dívákům vtiskla do paměti především díky seriálům, a to jako vedoucí operačního střediska Eliška Janderová v Sanitce 2, šéfka kriminálky Věra Beránková v Kriminálce Anděl a zejména jako pediatrička Běla Páleníková-Valšíková v Ordinaci v růžové zahradě.

Nevěnuje se jen herectví, ale též dabingu. Svůj hlas Zlata Adamovská propůjčila např. již ve více než dvaceti filmech americké hvězdě Meryl Streep.

O ZLATĚ ADAMOVSKÉ ČTĚTE ZDE>>

Druhým manželem Zlaty Adamovské byl publicista, spisovatel a politik Radek John. Má s ním dceru Barboru a syna Petra. Jejich manželství se v roce 2010 rozpadlo. Hereččiným dalším partnerem se stal kolega Petr Štěpánek, s nímž pár ztvárnila i v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Vzali se 28. června 2013.

 

Články o celebritě

Adamovská a Štěpánek: Osudová věštba kartářky se naplňuje! Je to nesmysl, brání se Zlata Adamovská a Štěpánek: Osudová věštba kartářky se naplňuje! Je to nesmysl, brání se Zlata Věříte na věštění? Populární herečka prý nikoliv, ovšem dávná prognóza jedné kartářky se v jejím… číst článek
Tajemství lásky Adamovské a Štěpánka: Nejdřív se míjeli, svedla je dohromady až Ordinace! Tajemství lásky Adamovské a Štěpánka: Nejdřív se míjeli, svedla je dohromady až Ordinace! Teprve potřetí našla Zlata Adamovská (59) v manželství štěstí. Ovšem jak nyní prozradila, svého současného… číst článek
Zlata Adamovská: Vzala roli kvůli tloustnutí? Zlata Adamovská: Vzala roli kvůli tloustnutí? Pořádně do těla si dala Zlata Adamovská (59) během natáčení nového filmu s názvem Ženy v běhu. Podle… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ľuboš  Kostelný
Ľuboš Kostelný
zobrazit profil Bolek Polívka
Bolek Polívka
zobrazit profil Barbora Poláková
Barbora Poláková
zobrazit profil Uršula Kluková
Uršula Kluková
zobrazit profil Jake Gyllenhaal
Jake Gyllenhaal
zobrazit profil Antonie Formanová
Antonie Formanová
zobrazit profil Lumír Olšovský
Lumír Olšovský
zobrazit profil Pavel Liška
Pavel Liška