Zlata Adamovská | Celebwiki.cz

Zlata Adamovská

Datum narození: 9. 3. 1959
Místo narození: Praha
Výška: 176 cm
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Zlata Adamovská se kromě práci ve filmech, televizních inscenacích a seriálech věnuje též dabingu a divadlu. Na obrazovce se zabydlela mj. v Ordinaci v růžové zahradě či Kriminálce Anděl.

V patnácti letech byla Zlata Adamovská přijata na konzervatoř a již při studiu přicházely první role v televizi i ve filmech. Prvním manželem tehdy atraktivní sexy dvacítky se stal novinář Vadim Petrov. Svazek vydržel tři roky.

ZLATA ADAMOVSKÁ O PLASTIKÁCH

V televizi byla herečka Zlata Adamovská poprvé k vidění v jedné epizodě seriálu 30 případů majora Zemana a v oblíbené pohádce Princ a Večernice, kde ztvárnila jednu ze tří princezen. Ve filmu Mladý muž a bílá velryba byla na počátku své kariéry obstojně oceňovaná.

Zlatá éra herecké dráhy Zlaty Adamovské přišla na přelomu 70. a 80. let 20. století. Diváckou oblíbenost jí přinesla zejména role v seriálu Sanitka. Hostovala v řadě divadel, ale stálé angažmá přijala až později v Městských divadlech pražských. 90. léta jí přinesla roli zpěvačky Evy Adamové v seriálu Hříchy pro pátera Knoxe, se kterou přišla další vlna popularity.

Po Sametové revoluci se Zlata Adamovská dívákům vtiskla do paměti především díky seriálům, a to jako vedoucí operačního střediska Eliška Janderová v Sanitce 2, šéfka kriminálky Věra Beránková v Kriminálce Anděl a zejména jako pediatrička Běla Páleníková-Valšíková v Ordinaci v růžové zahradě.

Nevěnuje se jen herectví, ale též dabingu. Svůj hlas Zlata Adamovská propůjčila např. již ve více než dvaceti filmech americké hvězdě Meryl Streep.

O ZLATĚ ADAMOVSKÉ ČTĚTE ZDE>>

Druhým manželem Zlaty Adamovské byl publicista, spisovatel a politik Radek John. Má s ním dceru Barboru a syna Petra. Jejich manželství se v roce 2010 rozpadlo. Hereččiným dalším partnerem se stal kolega Petr Štěpánek, s nímž pár ztvárnila i v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Vzali se 28. června 2013.

 

Články o celebritě

Tajemství posledního dílu Ordinace: Co teď bude s Adamovskou, Štěpánkem a spol? Tajemství posledního dílu Ordinace: Co teď bude s Adamovskou, Štěpánkem a spol? Není to definitivní sbohem. Další díl Ordinace bude, ani vedení Novy teď ale nedokáže říct kdy. „Sou... číst článek
Čeští herečtí senioři v karanténě: Bohdalová loví psa, Bartoška dělá listonoše! A další? Čeští herečtí senioři v karanténě: Bohdalová loví psa, Bartoška dělá listonoše! A další? Co dělají herečtí senioři, když nemohou hrát divadlo, ani natáčet filmy nebo seriály? Petr Štěpánek ... číst článek
EX o Adamovské: Nedokázal jsem si představit, že spolu zůstaneme do konce života EX o Adamovské: Nedokázal jsem si představit, že spolu zůstaneme do konce života Bývalí manželé Vadim Petrov ml. (62) a Zlata Adamovká (61) jsou i léta po jejich rozvodu dobří přáte... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Stavná
Zuzana Stavná
zobrazit profil Zlata Adamovská
Zlata Adamovská
zobrazit profil Jana Preissová
Jana Preissová
zobrazit profil Dagmar Teichmannová
Dagmar Teichmannová
zobrazit profil Jitka Smutná
Jitka Smutná
zobrazit profil Charlotte Ella Gottová
Charlotte Ella Gottová
zobrazit profil Milan Šimáček
Milan Šimáček