Ota Jirák | Celebwiki.cz

Ota Jirák

Datum narození: 12.4.1949
Místo narození: Debř nad Jizerou
Profese: herec, dabér, moderátor
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herec Ota Jirák v Ordinaci v růžové zahradě ztvárnil doktora Jana Pantoflíčka. Znám je svým hlasem, který propůjčil třeba plyšákovi jménem Hele z pořadu Studio kamarád.

Bodrý lékař Jan Pantoflíček v novácké Ordinaci v růžové zahradě začínal jako primář dětského v Kamenické nemocnici, kde jej klofla sestra Zuzana (v podání Veroniky Gajerové). Jejich vztah nepřežil dlouho, doktor se své intrikánské partnerky zbavil. A trvalo jen pár seriálových let a v jeho životě se objevila další sestřička, sympatická Helena (herečka Andrea Černá). Moderátor a herec Ota Jirák toho prožil v Ordinaci poměrně dost, když uvážíme, že se kvůli jeho zdravotním problémům museli bez něj opakovaně obejít. V natáčení nemohl pokračovat třeba kvůli operaci plotýnek.

OTA JIRÁK: SNÍDÁM I VEČEŘÍM PRÁŠKY

Známý herec, dabér a moderátor, který se narodil v Debři u Mladé Boleslavi, absolvoval Fakultu loutkoherectví na pražské DAMU. Hrál v mnoha divadlech: např. GAG Borise Hybnera, Prozatímní divadlo Fr. R. Čecha či Městské divadlo v Mladé Boleslavi. Zde ztvárnil řadu rolí, a to třeba v inscenacích Tvrdohlavá žena, Josefina, Můj přítel Harvey, Horský král, Marius a Fanny, Muži v offsidu či Dědeček automobil.

Před televizní kamerou se poprvé objevil v komedii Traja chrobáci (1976) po boku Bolka Polívky a Josefa Dvořáka. Hrál v desítkách televizních filmů a seriálů, především vedlejší postavy. Jednu z hlavních rolí dostal například v pohádce O perlové panně (s Jaromírem Hanzlíkem) nebo v komediálním seriálu Pra, pra, pra, kde hráli Jiří Krampol, Michal Suchánek a Václav Postránecký.

Mezi jeho nejslavnější dabingové role patří mimozemšťan Alf ze stejnojmenného amerického sitcomu, mamut Manny ve filmu Doba ledová, Tygr z animovaného seriálu Medvídek Pú. Z české animované tvorby namluvil večerníčkový seriál Hajadla, celovečerní snímky Fimfárum Jana Wericha a Fimfárum 2. Svůj hlas propůjčil postavičce Hele, která společně s druhým plyšákem jménem Jů (namluvil ho Jiří Lábus) bavila děti v pořadu Studio kamarád.

Jako moderátor se Ota Jirák objevil na TV Prima v pořadu To je fór.

 

Články o celebritě

Ota Jirák: Představitel Martina Popelky proslul jako hlas oblíbených dětských postav Ota Jirák: Představitel Martina Popelky proslul jako hlas oblíbených dětských postav Herec a dabér Ota Jirák proslul svým hlasem, jímž promlouvá třeba plyšák z oblíbeného pořadu pro… číst článek
Marek Lambora: Co už stihl představitel Janka ze Slunečné? Marek Lambora: Co už stihl představitel Janka ze Slunečné? Herec Marek Lambora (24) se na divadelních prknech proslavil rolí Romea. Televizním divákům se přestavil… číst článek
Slunečná: Kdo je představitelka hlavní hrdinky? Slunečná: Kdo je představitelka hlavní hrdinky? Herečka a zpěvačka Eva Burešová (26), která nyní září v hlavní roli Týny Popelkové v seriálu TV Prima… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kryštof Rímský
Kryštof Rímský
zobrazit profil Sofie  Karochová Filippi
Sofie Karochová Filippi
zobrazit profil Lenka Skopalová
Lenka Skopalová
zobrazit profil Pavel Rímský
Pavel Rímský
zobrazit profil Ivan Franěk
Ivan Franěk
zobrazit profil Marek Němec
Marek Němec
zobrazit profil Pavel Skřípal
Pavel Skřípal
zobrazit profil Martina Menšíková
Martina Menšíková