Štěpánka Haničincová

Štěpánka Haničincová

Datum narození: 30. 9. 1931
Datum úmrtí: 27. 10. 1999
Místo narození: Kvíčovice
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Štěpánka Haničincová dětem učarovala nejen hřejivou náručí pohádek a pořadů, ale i svým úsměvem a hlasem. Říkaly jí „naše Štěpánka“.

Neměla lehké dětství. Otec Štěpánky Haničincové, rozené Hubáčkové, pil a hrál v karty. Nevlastní otec ji nenáviděl. Několikrát se stěhovali, až se s matkou usadily v Děčíně, kde Štěpánka absolvovala obchodní akademii. Krátce pracovala na ministerstvu zahraničí, ale už od mala chtěla hrát. Na DAMU nastoupila tajně. Potkala tam svého prvního manžela Petra Haničince.

Haničincová hrála i ve filmech

Československá televize hledala v té době nové tváře do svých pořadů. Na nabídku kývla i Štěpánka Haničincová a od roku 1953 uváděla večerníčky a moderovala další pořady pro děti.

Největší popularitu Štěpánce Haničincové přinesly zábavné show Malý televizní Kabaret, Studio kamarád a postavičky čertíka Bertíka nebo medvídka Emánka. Zahrála si také v několika filmech.

Haničincovou pronásledovala StB

Poté, co se její dcera Saša provdala za chartistu a utekla do zahraničí, dostala Štěpánka Haničincová z televize vyhazov. Pronásledovala ji i StB.

K obrození došlo až po Sametové revoluci 1989. Nastoupila znovu do televize, ale úspěch se nedostavil. Děti přešly na americké kreslené seriály a Štěpánka Haničincová k depresím a k alkoholu.

Štěpánka Haničincová se vdala třikrát 

Poprvé se provdala za Petra Haničince, spolužáka z DAMU, a měla s ním dceru Alexandru. Jejich vztah byl ale spíše kamarádstvím, proto se zanedlouho rozvedli. Rozvodem skončilo i její manželství s režisérem Janem Valáškem. Vztah Štěpánky Haničincové s hercem Janem Přeučilem rozdělila až její smrt. Zemřela na následky těžkého úrazu.

 

Články o celebritě

Tajemství šťastného manželství »Popelky« Hruškové a Jana Přeučila: Romantické vzkazy a zlobení! Tajemství šťastného manželství »Popelky« Hruškové a Jana Přeučila: Romantické vzkazy a zlobení! Herečka Eva Hrušková (69) patří společně s manželem Janem Přeučilem (84) k nejstabilnějším párům čes... číst článek
»Limonádník« Fiala, Gott, Trávníček i lidovkáři! Koho všeho Zeman vyznamenal? »Limonádník« Fiala, Gott, Trávníček i lidovkáři! Koho všeho Zeman vyznamenal? Ačkoliv se muselo letos slavnostní předávání státních vyznamenání kvůli náročné situaci ohledně koro... číst článek
Miloš Nesvadba: Neuvěřitelné! Slaví 95! Miloš Nesvadba: Neuvěřitelné! Slaví 95! Prince ze země Zacházejícího slunce z Pyšné princezny čekají 17. dubna neuvěřitelné 95. narozeniny. ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Mariana Prachařová
Mariana Prachařová
zobrazit profil Sandra Pogodová
Sandra Pogodová
zobrazit profil Daisy Edgar-Jones
Daisy Edgar-Jones
zobrazit profil Marta Vančurová
Marta Vančurová
zobrazit profil Charlize Theron
Charlize Theron
zobrazit profil Evelyna Steimarová
Evelyna Steimarová
zobrazit profil Kryštof Hádek
Kryštof Hádek
zobrazit profil Kathleen Turner
Kathleen Turner