Štěpánka Haničincová | Celebwiki.cz
Štěpánka Haničincová

Štěpánka Haničincová

Datum narození: 30. 9. 1931
Datum úmrtí: 27. 10. 1999
Místo narození: Kvíčovice
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Děti ji milovaly a ona milovala je. Říkaly jí „naše Štěpánka“. Herečka, scenáristka, moderátorka a dramaturgyně Štěpánka Haničincová rozená Hubáčková pro ně totiž vždy měla hřejivou náruč pohádek a pořadů. Uklidňovala je svým úsměvem i hlasem. Dávala jim to, co jí samotné v mládí chybělo. Pak se stala pro režim nepohodlnou a z televize ji v 70. letech vyhodily. Nad vodou ji držel její třetí manžel a herec Jan Přeučil.

Štěpánka Haničincová neměla lehké dětství. Její otec pil a hrál v karty. Nevlastní otec ji nenáviděl. Několikrát se stěhovali, až se s matkou usadily v Děčíně, kde Štěpánka absolvovala obchodní akademii. Krátce pracovala na Ministerstvu zahraničí, ale už od mala chtěla hrát. Na DAMU nastoupila tajně. Potkala tam svého prvního manžela Petra Haničince.

Československá televize hledala v té době nové tváře do svých pořadů. Na nabídku kývla i Štěpánka Haničincová a od roku 1953 uváděla večerníčky a moderovala další pořady pro děti. Největší popularitu ji přinesly zábavné show Malý televizní Kabaret, Studio kamarád a postavičky čertíka Bertíka nebo medvídka Emánka. Zahrála si také v několika filmech.

Po té, co se její dcera Saša provdala za chartistu a utekla do zahraničí, dostala Haničincová z televize vyhazov. Pronásledovala ji i StB. K obrození došlo až po Sametové revoluci v roce 1989. Nastoupila znovu do televize, ale úspěch se nedostavil. Děti přešly na americké kreslené seriály a ona k depresím a k alkoholu.

Štěpánka Haničincová se třikrát vdala. Poprvé za Petra Haničince, spolužáka z DAMU, měla s ním dceru Alexandru. Jejich vztah byl ale spíše kamarádstvím, proto se zanedlouho rozvedli. Rozvodem skončilo i manželství s režisérem Janem Valáškem. Vztah s hercem Janem Přeučilem rozdělila až její smrt. „Naše Štěpánka“ zemřela na následky těžkého úrazu.

 

Články o celebritě

Vdova po Haničincovi brání jeho čest: Princezna Lada přeháněla! Vdova po Haničincovi brání jeho čest: Princezna Lada přeháněla! Byl jí patnáct let nevěrný a ještě na ni žárlil! Kvůli chlapům i roli princezny Lady v pohádce Princ... číst článek
Vdova po Haničincovi (†77) brání jeho čest: Princezna Lada přeháněla... Vdova po Haničincovi (†77) brání jeho čest: Princezna Lada přeháněla... Byl jí patnáct let nevěrný a ještě na ni žárlil! Kvůli chlapům i roli princezny Lady v pohádce Princ... číst článek
Kruté manželství Marie Kyselkové (†83) s Haničincem (†77): 15 let utrpení kvůli sexu Kruté manželství Marie Kyselkové (†83) s Haničincem (†77): 15 let utrpení kvůli sexu Představitelka hlavní role v pohádce Princezna se zlatou hvězdou Marie Kyselková (†83) až do své smr... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martin Dejdar
Martin Dejdar
zobrazit profil Kateřina Winterová
Kateřina Winterová
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica
zobrazit profil Zdena Studenková
Zdena Studenková
zobrazit profil Miluše Šplechtová
Miluše Šplechtová
zobrazit profil Martin Trnavský
Martin Trnavský
zobrazit profil Luboš Veselý
Luboš Veselý
zobrazit profil Markéta Coufalová
Markéta Coufalová