Štěpánka Haničincová | Celebwiki.cz

Štěpánka Haničincová

Datum narození: 30.9.1931
Datum úmrtí: 27.10.1999
Místo narození: Kvíčovice
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Děti ji milovaly a ona milovala je. Říkaly jí „naše Štěpánka“. Herečka, scenáristka, moderátorka a dramaturgyně Štěpánka Haničincová rozená Hubáčková pro ně totiž vždy měla hřejivou náruč pohádek a pořadů. Uklidňovala je svým úsměvem i hlasem. Dávala jim to, co jí samotné v mládí chybělo. Pak se stala pro režim nepohodlnou a z televize ji v 70. letech vyhodily. Nad vodou ji držel její třetí manžel a herec Jan Přeučil.

Štěpánka Haničincová neměla lehké dětství. Její otec pil a hrál v karty. Nevlastní otec ji nenáviděl. Několikrát se stěhovali, až se s matkou usadily v Děčíně, kde Štěpánka absolvovala obchodní akademii. Krátce pracovala na Ministerstvu zahraničí, ale už od mala chtěla hrát. Na DAMU nastoupila tajně. Potkala tam svého prvního manžela Petra Haničince.

Československá televize hledala v té době nové tváře do svých pořadů. Na nabídku kývla i Štěpánka Haničincová a od roku 1953 uváděla večerníčky a moderovala další pořady pro děti. Největší popularitu ji přinesly zábavné show Malý televizní Kabaret, Studio kamarád a postavičky čertíka Bertíka nebo medvídka Emánka. Zahrála si také v několika filmech.

Po té, co se její dcera Saša provdala za chartistu a utekla do zahraničí, dostala Haničincová z televize vyhazov. Pronásledovala ji i StB. K obrození došlo až po Sametové revoluci v roce 1989. Nastoupila znovu do televize, ale úspěch se nedostavil. Děti přešly na americké kreslené seriály a ona k depresím a k alkoholu.

Štěpánka Haničincová se třikrát vdala. Poprvé za Petra Haničince, spolužáka z DAMU, měla s ním dceru Alexandru. Jejich vztah byl ale spíše kamarádstvím, proto se zanedlouho rozvedli. Rozvodem skončilo i manželství s režisérem Janem Valáškem. Vztah s hercem Janem Přeučilem rozdělila až její smrt. „Naše Štěpánka“ zemřela na následky těžkého úrazu.

 

Články o celebritě

Vzpomínka na Haničince, který před 11 lety odešel na věčnost: Život plný bolesti! Vzpomínka na Haničince, který před 11 lety odešel na věčnost: Život plný bolesti! Zítra to bude už jedenáct let, co zemřel herec Petr Haničinec (†77). Velká hvězda seriálů Dobrá voda,… číst článek
19 let od smrti Štěpánky Haničincové (†68): Becherovka, prášky, radiátor... 19 let od smrti Štěpánky Haničincové (†68): Becherovka, prášky, radiátor... Začátek konce začal pro oblíbenou moderátorku v roce 1987. Tehdy si zašla k lékaři s tím, že trpí… číst článek
Poslední rozloučení s Wabi Daňkem (†70): USMÍŘENÍ RODINY Poslední rozloučení s Wabi Daňkem (†70): USMÍŘENÍ RODINY Do hudebního nebe přišla Wabiho Daňka (†70) vyprovodit i nejmladší dcera Renata, která s ním dlouho… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lucia Bugalová
Lucia Bugalová
zobrazit profil Eliška Balzerová
Eliška Balzerová
zobrazit profil Jan Tříska
Jan Tříska
zobrazit profil Judit Bárdos
Judit Bárdos
zobrazit profil Helena Kružíková
Helena Kružíková
zobrazit profil Pavel Dytrt
Pavel Dytrt
zobrazit profil Jana Andresíková
Jana Andresíková
zobrazit profil Courtney Cox
Courtney Cox