Petr Haničinec | Celebwiki.cz

Petr Haničinec

Datum narození: 15.9.1930
Datum úmrtí: 7.11.2007
Místo narození: Pardubice
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Petr Haničinec byl český filmový, televizní herec a divadelní herec. Mimo herectví se věnoval také dabingu.

Petr Haničinec studoval na pražské DAMU. Po studiích působil rok ve Východočeském divadle v Pardubicích, poté dva roky v armádním Divadle E. F. Buriana v Praze na Poříčí, šest let v Divadle S. K. Neumanna v Praze-Libni a od roku 1962 více jak 30 let ve Vinohradském divadle v Praze.

Petr Haničinec hrál role charakterních mužů, byl skvělým dabérem, daboval např. poručíka Columba, a také muž s velkým osobním charizma.

Petr Haničinec byl čtyřikrát ženatý. Jeho první manželkou byla herečka Štěpánka Haničincová, rozená Hubáčková, se kterou měl dceru Alexandru. Druhá manželka, herečka Marie Kyselková, která hrála princeznu Ladu v pohádce Princezna se zlatou hvězdou, s ním měla syna Ondřeje. Třetí manželkou byla rozhlasová moderátorka Eva Kopecká a čtvrtou zlatnice Radmila Pleskotová.

V polovině 90. let dostal Petr Haničinec cenu za celoživotní dabing a v roce 2000 Cenu Senior Prix 2000 za celoživotní práci.

V prosinci roku 1995 měl Petr Haničinec vážnou dopravní nehodu po které byl dlouhou dobu v kómatu. Následky, které při nehodě utrpěl ho trápily po zbytek života. V roce 2001 jej postihla během divadelního vystoupení cévní mozková příhoda. Díky akutní operaci se podařilo předejít trvalému poškození. V září roku 2006 musel být hospitalizován kvůli rakovině tlustého střeva. O rok později tomuto onemocnění podlehl.

 

Články o celebritě

Utajený pohřeb princezny Lady Marie Kyselkové (†83): Kolegové nepřišli! Záhadný nápis na věnci Utajený pohřeb princezny Lady Marie Kyselkové (†83): Kolegové nepřišli! Záhadný nápis na věnci Zhruba dvacet lidí z řad příbuzných, přátel a sousedů dalo poslední sbohem Marii Kyselkové (†83),… číst článek
Kruté manželství Marie Kyselkové (†83) s Haničincem (†77): 15 let utrpení kvůli sexu Kruté manželství Marie Kyselkové (†83) s Haničincem (†77): 15 let utrpení kvůli sexu Představitelka hlavní role v pohádce Princezna se zlatou hvězdou Marie Kyselková (†83) až do své… číst článek
Kdybych chcípla, synovi by to bylo jedno! Hořká slova princezny Kyselkové před smrtí, i o ponižování od Haničince Kdybych chcípla, synovi by to bylo jedno! Hořká slova princezny Kyselkové před smrtí, i o ponižování od Haničince I když se představitelka princezny Lady Marie Kyselková (†83) dožila hezkého věku, umírala nešťastná!… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sandra Pogodová
Sandra Pogodová
zobrazit profil David  Vobořil
David Vobořil
zobrazit profil Zdeněk Godla
Zdeněk Godla
zobrazit profil Jan Kalous
Jan Kalous
zobrazit profil Antonie Talacková
Antonie Talacková
zobrazit profil Liz Hurley
Liz Hurley
zobrazit profil Anife Vyskočilová
Anife Vyskočilová
zobrazit profil Lisa Kudrow
Lisa Kudrow