Petr Haničinec | Celebwiki.cz

Petr Haničinec

Datum narození: 15.9.1930
Datum úmrtí: 7.11.2007
Místo narození: Pardubice
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Petr Haničinec byl český filmový, televizní herec a divadelní herec. Mimo herectví se věnoval také dabingu.

Petr Haničinec studoval na pražské DAMU. Po studiích působil rok ve Východočeském divadle v Pardubicích, poté dva roky v armádním Divadle E. F. Buriana v Praze na Poříčí, šest let v Divadle S. K. Neumanna v Praze-Libni a od roku 1962 více jak 30 let ve Vinohradském divadle v Praze.

Petr Haničinec hrál role charakterních mužů, byl skvělým dabérem, daboval např. poručíka Columba, a také muž s velkým osobním charizma.

Petr Haničinec byl čtyřikrát ženatý. Jeho první manželkou byla herečka Štěpánka Haničincová, rozená Hubáčková, se kterou měl dceru Alexandru. Druhá manželka, herečka Marie Kyselková, která hrála princeznu Ladu v pohádce Princezna se zlatou hvězdou, s ním měla syna Ondřeje. Třetí manželkou byla rozhlasová moderátorka Eva Kopecká a čtvrtou zlatnice Radmila Pleskotová.

V polovině 90. let dostal Petr Haničinec cenu za celoživotní dabing a v roce 2000 Cenu Senior Prix 2000 za celoživotní práci.

V prosinci roku 1995 měl Petr Haničinec vážnou dopravní nehodu po které byl dlouhou dobu v kómatu. Následky, které při nehodě utrpěl ho trápily po zbytek života. V roce 2001 jej postihla během divadelního vystoupení cévní mozková příhoda. Díky akutní operaci se podařilo předejít trvalému poškození. V září roku 2006 musel být hospitalizován kvůli rakovině tlustého střeva. O rok později tomuto onemocnění podlehl.

 

Články o celebritě

Zemřel folkový hudebník Jiří Traxler (†72), který si zahrál i s Horníčkem Zemřel folkový hudebník Jiří Traxler (†72), který si zahrál i s Horníčkem Ve věku 72 let ve čtvrtek zemřel folkový hudebník a vědec Jiří Traxler. Smutnou zprávu oznámil ČTK… číst článek
Poslední dramatické chvilky života hereckých legend: Jak odcházejí BARDI Poslední dramatické chvilky života hereckých legend: Jak odcházejí BARDI Minulý víkend zemřel jeden z posledních velkých herců slavné éry Národního divadla Luděk Munzar (†85).… číst článek
Utajený pohřeb princezny Lady Marie Kyselkové (†83): Kolegové nepřišli! Záhadný nápis na věnci Utajený pohřeb princezny Lady Marie Kyselkové (†83): Kolegové nepřišli! Záhadný nápis na věnci Zhruba dvacet lidí z řad příbuzných, přátel a sousedů dalo poslední sbohem Marii Kyselkové (†83),… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jakub Prachař
Jakub Prachař
zobrazit profil Roman Mrázik
Roman Mrázik
zobrazit profil Miroslava Součková
Miroslava Součková
zobrazit profil Martin Pechlát
Martin Pechlát
zobrazit profil Alexis Bledel
Alexis Bledel
zobrazit profil Regina Řandová
Regina Řandová
zobrazit profil Charlie Sheen
Charlie Sheen
zobrazit profil Tereza Voříšková
Tereza Voříšková