Petr Haničinec | Celebwiki.cz

Petr Haničinec

Datum narození: 15. 9. 1930
Datum úmrtí: 7. 11. 2007
Místo narození: Pardubice
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Petr Haničinec byl český filmový, televizní herec a divadelní herec. Mimo herectví se věnoval také dabingu.

Petr Haničinec studoval na pražské DAMU. Po studiích působil rok ve Východočeském divadle v Pardubicích, poté dva roky v armádním Divadle E. F. Buriana v Praze na Poříčí, šest let v Divadle S. K. Neumanna v Praze-Libni a od roku 1962 více jak 30 let ve Vinohradském divadle v Praze.

Petr Haničinec hrál role charakterních mužů, byl skvělým dabérem, daboval např. poručíka Columba, a také muž s velkým osobním charizma.

Petr Haničinec byl čtyřikrát ženatý. Jeho první manželkou byla herečka Štěpánka Haničincová, rozená Hubáčková, se kterou měl dceru Alexandru. Druhá manželka, herečka Marie Kyselková, která hrála princeznu Ladu v pohádce Princezna se zlatou hvězdou, s ním měla syna Ondřeje. Třetí manželkou byla rozhlasová moderátorka Eva Kopecká a čtvrtou zlatnice Radmila Pleskotová.

V polovině 90. let dostal Petr Haničinec cenu za celoživotní dabing a v roce 2000 Cenu Senior Prix 2000 za celoživotní práci.

V prosinci roku 1995 měl Petr Haničinec vážnou dopravní nehodu po které byl dlouhou dobu v kómatu. Následky, které při nehodě utrpěl ho trápily po zbytek života. V roce 2001 jej postihla během divadelního vystoupení cévní mozková příhoda. Díky akutní operaci se podařilo předejít trvalému poškození. V září roku 2006 musel být hospitalizován kvůli rakovině tlustého střeva. O rok později tomuto onemocnění podlehl.

 

Články o celebritě

Zemřel folkový hudebník Jiří Traxler (†72), který si zahrál i s Horníčkem Zemřel folkový hudebník Jiří Traxler (†72), který si zahrál i s Horníčkem Ve věku 72 let ve čtvrtek zemřel folkový hudebník a vědec Jiří Traxler. Smutnou zprávu oznámil ČTK j... číst článek
Poslední dramatické chvilky života hereckých legend: Jak odcházejí BARDI Poslední dramatické chvilky života hereckých legend: Jak odcházejí BARDI Minulý víkend zemřel jeden z posledních velkých herců slavné éry Národního divadla Luděk Munzar (†85... číst článek
Utajený pohřeb princezny Lady Marie Kyselkové (†83): Kolegové nepřišli! Záhadný nápis na věnci Utajený pohřeb princezny Lady Marie Kyselkové (†83): Kolegové nepřišli! Záhadný nápis na věnci Zhruba dvacet lidí z řad příbuzných, přátel a sousedů dalo poslední sbohem Marii Kyselkové (†83), zn... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Linda Rybová
Linda Rybová
zobrazit profil Lucie Štěpánková
Lucie Štěpánková
zobrazit profil Gabriela Mikulková
Gabriela Mikulková
zobrazit profil Filip Kaňkovský
Filip Kaňkovský
zobrazit profil Andrea Buršová
Andrea Buršová
zobrazit profil Kit Harington
Kit Harington
zobrazit profil Zdeněk Srstka
Zdeněk Srstka
zobrazit profil Paul  Walker
Paul Walker