Petr Haničinec | Celebwiki.cz

Petr Haničinec

Datum narození: 15.9.1930
Datum úmrtí: 7.11.2007
Místo narození: Pardubice
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Petr Haničinec byl český filmový, televizní herec a divadelní herec. Mimo herectví se věnoval také dabingu.

Petr Haničinec studoval na pražské DAMU. Po studiích působil rok ve Východočeském divadle v Pardubicích, poté dva roky v armádním Divadle E. F. Buriana v Praze na Poříčí, šest let v Divadle S. K. Neumanna v Praze-Libni a od roku 1962 více jak 30 let ve Vinohradském divadle v Praze.

Petr Haničinec hrál role charakterních mužů, byl skvělým dabérem, daboval např. poručíka Columba, a také muž s velkým osobním charizma.

Petr Haničinec byl čtyřikrát ženatý. Jeho první manželkou byla herečka Štěpánka Haničincová, rozená Hubáčková, se kterou měl dceru Alexandru. Druhá manželka, herečka Marie Kyselková, která hrála princeznu Ladu v pohádce Princezna se zlatou hvězdou, s ním měla syna Ondřeje. Třetí manželkou byla rozhlasová moderátorka Eva Kopecká a čtvrtou zlatnice Radmila Pleskotová.

V polovině 90. let dostal Petr Haničinec cenu za celoživotní dabing a v roce 2000 Cenu Senior Prix 2000 za celoživotní práci.

V prosinci roku 1995 měl Petr Haničinec vážnou dopravní nehodu po které byl dlouhou dobu v kómatu. Následky, které při nehodě utrpěl ho trápily po zbytek života. V roce 2001 jej postihla během divadelního vystoupení cévní mozková příhoda. Díky akutní operaci se podařilo předejít trvalému poškození. V září roku 2006 musel být hospitalizován kvůli rakovině tlustého střeva. O rok později tomuto onemocnění podlehl.

 

Články o celebritě

Kruté manželství Marie Kyselkové (†83) s Haničincem (†77): 15 let utrpení kvůli sexu Kruté manželství Marie Kyselkové (†83) s Haničincem (†77): 15 let utrpení kvůli sexu Představitelka hlavní role v pohádce Princezna se zlatou hvězdou Marie Kyselková (†83) až do své… číst článek
Kdybych chcípla, synovi by to bylo jedno! Hořká slova princezny Kyselkové před smrtí, i o ponižování od Haničince Kdybych chcípla, synovi by to bylo jedno! Hořká slova princezny Kyselkové před smrtí, i o ponižování od Haničince I když se představitelka princezny Lady Marie Kyselková (†83) dožila hezkého věku, umírala nešťastná!… číst článek
Pravda o dědictví po »princezně Ladě« Kyselkové (†83): Co bude s bytem ve slavném domě, v němž zemřela? Pravda o dědictví po »princezně Ladě« Kyselkové (†83): Co bude s bytem ve slavném domě, v němž zemřela? Žila skromně a poskrovnu toho také princezna Lada Marie Kyselková (†83) po sobě zanechala. Měla pouze… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Liam  Neeson
Liam Neeson
zobrazit profil Eliška Balzerová
Eliška Balzerová
zobrazit profil Jaromír Hanzlík
Jaromír Hanzlík
zobrazit profil Michal Weigel
Michal Weigel
zobrazit profil Melissa Rauch
Melissa Rauch
zobrazit profil Rossano Rubicondi
Rossano Rubicondi
zobrazit profil Barbora Černá
Barbora Černá
zobrazit profil Milan Šimáček
Milan Šimáček