Barbora Poláková | Celebwiki.cz

Barbora Poláková

Datum narození: 3. 10. 1983
Místo narození: Kolín
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a herečka Bára Poláková se proslavila jako Blonďatá bestie - ztělesnila političku Kristýnu Kočí známou z odposlechových afér Věcí veřejných.

Barbora Poláková byla od dětství pohybově nadaná, věnovala se třeba krasobruslení nebo gymnastice. Krom toho se také učila hrát na klavír a v deseti letech začal s divadlem. Není divu, že si jako svoji profesní dráhu vybrala herectví. Nicméně také zpívá.

BÁRA POLÁKOVÁ V REFLEXU.CZ

Po gymnáziu začala Bára Poláková studovat DAMU a pak se stala členkou Divadla na Vinohradech. Proslavilo ji nicméně účinkování ve studiu Rubín, kde ztělesnila poslankyni Kristýnu Kočí v sarkastické hře Blonďatá bestie, kterou inspirovaly odposlechové aféry politické strany Věci veřejné v letech 2010 a 2011.

Následoval kabaret Blonďatá bestie vrací úder, který si vzal na paškál pro změnu politické korupční kauzy. S hudebníkem Davidem Kollerem k němu vytvořila hudbení doprovod - protestsong „Sami (jsme v prdeli)“. Natočila rovněž několik videoklipů (známá je sklaba Kráva) a hraje i v muzikálech. Barbora Poláková se také v roce 2012 zúčastnila taneční televizní soutěže StarDance ...když hvězdy tančí.

Barbora Poláková se objevuje i před kamerou, třeba ve filmech František je děvkař, Kráska v nesnázích či v oblíbeném seriálu Okresní přebor. Výraznou roli prostoduché blondýny a milenky Jiřího Langmajera si střihla v seriálu Neviditelní.

Výrazné úspěchy Bára Poláková slaví jako zpěvačka. Po Cenách Anděl 2018 se stala držitelkou již pěti sošek.

O BARBOŘE POLÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Od roku 2007 Barbora Poláková chodila s hercem Tomášem Měcháčkem, s nímž se ale po několika letech rozešla

V roce 2014 začala být vídána po boku herce Pavla Lišky. Po roce randění se jim narodila dcera Ronja. V říjnu 2016 Bára Poláková na sociálních sítích prozradila, že s Pavlem Liškou čekají další dítě. Proto si na rok 2017 naplánovala jen deset koncertů. Páru se 21. března 2017 narodila druhá dcera.

 

Články o celebritě

Kultura žije! Nově se na Mall.tv zapojí Čechomor, Kapitán Demo i Praha Kultura žije! Nově se na Mall.tv zapojí Čechomor, Kapitán Demo i Praha Z neblahé představy, že by kultura mohla přijít o své nezastupitelné místo ve společnosti, vznikla z... číst článek
Pavel Liška vyděsil fanoušky řečmi o smrti! Sbohem všichni, loučil se Pavel Liška vyděsil fanoušky řečmi o smrti! Sbohem všichni, loučil se Herec Pavel Liška (47) je známý svým ostrovtipem, ale i on občas zajde za hranice slušnosti a nyní t... číst článek
Vyprsená Svátková s Kostkovou: Prvenství jim ukradla vnadná dvojnice Báry Polákové! Vyprsená Svátková s Kostkovou: Prvenství jim ukradla vnadná dvojnice Báry Polákové! Herečka Vlastina Kounická Svátková (37) měla na premiéru snímku Můj příběh, kde hraje hlavní roli, p... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil Lenka Kořínková
Lenka Kořínková
zobrazit profil Sandra Černodrinská
Sandra Černodrinská
zobrazit profil Maisie Williams
Maisie Williams
zobrazit profil Gabriela Míčová
Gabriela Míčová
zobrazit profil Petr Vondráček
Petr Vondráček
zobrazit profil Miroslav Etzler
Miroslav Etzler
zobrazit profil Charlotte Ella Gottová
Charlotte Ella Gottová