Barbora Poláková | Celebwiki.cz

Barbora Poláková

Datum narození: 3.10.1983
Místo narození: Kolín
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a herečka Bára Poláková se proslavila jako Blonďatá bestie - ztělesnila političku Kristýnu Kočí známou z odposlechových afér Věcí veřejných.

Barbora Poláková byla od dětství pohybově nadaná, věnovala se třeba krasobruslení nebo gymnastice. Krom toho se také učila hrát na klavír a v deseti letech začal s divadlem. Není divu, že si jako svoji profesní dráhu vybrala herectví. Nicméně také zpívá.

BÁRA POLÁKOVÁ V REFLEXU.CZ

Po gymnáziu začala Bára Poláková studovat DAMU a pak se stala členkou Divadla na Vinohradech. Proslavilo ji nicméně účinkování ve studiu Rubín, kde ztělesnila poslankyni Kristýnu Kočí v sarkastické hře Blonďatá bestie, kterou inspirovaly odposlechové aféry politické strany Věci veřejné v letech 2010 a 2011.

Následoval kabaret Blonďatá bestie vrací úder, který si vzal na paškál pro změnu politické korupční kauzy. S hudebníkem Davidem Kollerem k němu vytvořila hudbení doprovod - protestsong „Sami (jsme v prdeli)“. Natočila rovněž několik videoklipů (známá je sklaba Kráva) a hraje i v muzikálech. Barbora Poláková se také v roce 2012 zúčastnila taneční televizní soutěže StarDance ...když hvězdy tančí.

Barbora Poláková se objevuje i před kamerou, třeba ve filmech František je děvkař, Kráska v nesnázích či v oblíbeném seriálu Okresní přebor. Výraznou roli prostoduché blondýny a milenky Jiřího Langmajera si střihla v seriálu Neviditelní.

Výrazné úspěchy Bára Poláková slaví jako zpěvačka. Po Cenách Anděl 2018 se stala držitelkou již pěti sošek.

O BARBOŘE POLÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Od roku 2007 Barbora Poláková chodila s hercem Tomášem Měcháčkem, s nímž se ale po několika letech rozešla

V roce 2014 začala být vídána po boku herce Pavla Lišky. Po roce randění se jim narodila dcera Ronja. V říjnu 2016 Bára Poláková na sociálních sítích prozradila, že s Pavlem Liškou čekají další dítě. Proto si na rok 2017 naplánovala jen deset koncertů. Páru se 21. března 2017 narodila druhá dcera.

 

Články o celebritě

Krize Polákové a Lišky: Zazvonil zvonec a pohádky je… Krize Polákové a Lišky: Zazvonil zvonec a pohádky je… Že mají Pavel Liška (47) a Bára Poláková (35) vztahové problémy, se řeší v kuloárech už asi rok.… číst článek
Ze sportovkyně herečkou a zpěvačkou! Vzdá se Eva Samková snowboardu? Ze sportovkyně herečkou a zpěvačkou! Vzdá se Eva Samková snowboardu? Snowboardistka Eva Samková (26) se stejně jako v loňském roce na filmovém festivalu v Karlových Varech… číst článek
Koller vystoupí bez Lucie, ale s exmilenkou po boku! Koller vystoupí bez Lucie, ale s exmilenkou po boku! Staroměstské náměstí v Praze opět ožije Mattoni koktejl festivalem! Už… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Karina Rchichev
Karina Rchichev
zobrazit profil Táňa Pauhofová
Táňa Pauhofová
zobrazit profil Peter Krause
Peter Krause
zobrazit profil Štěpán Krtička
Štěpán Krtička
zobrazit profil Dakota Johnson
Dakota Johnson
zobrazit profil Jane Seymourová
Jane Seymourová
zobrazit profil Magdaléna Sidonová
Magdaléna Sidonová
zobrazit profil Uma Thurman
Uma Thurman