Barbora Poláková

Datum narození: 3. 10. 1983
Místo narození: Kolín
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a herečka Bára Poláková se proslavila jako Blonďatá bestie - ztělesnila političku Kristýnu Kočí známou z odposlechových afér Věcí veřejných.

Barbora Poláková byla od dětství pohybově nadaná, věnovala se třeba krasobruslení nebo gymnastice. Krom toho se také učila hrát na klavír a v deseti letech začal s divadlem. Není divu, že si jako svoji profesní dráhu vybrala herectví. Nicméně také zpívá.

BÁRA POLÁKOVÁ V REFLEXU.CZ

Po gymnáziu začala Bára Poláková studovat DAMU a pak se stala členkou Divadla na Vinohradech. Proslavilo ji nicméně účinkování ve studiu Rubín, kde ztělesnila poslankyni Kristýnu Kočí v sarkastické hře Blonďatá bestie, kterou inspirovaly odposlechové aféry politické strany Věci veřejné v letech 2010 a 2011.

Následoval kabaret Blonďatá bestie vrací úder, který si vzal na paškál pro změnu politické korupční kauzy. S hudebníkem Davidem Kollerem k němu vytvořila hudbení doprovod - protestsong „Sami (jsme v prdeli)“. Natočila rovněž několik videoklipů (známá je sklaba Kráva) a hraje i v muzikálech. Barbora Poláková se také v roce 2012 zúčastnila taneční televizní soutěže StarDance ...když hvězdy tančí.

Barbora Poláková se objevuje i před kamerou, třeba ve filmech František je děvkař, Kráska v nesnázích či v oblíbeném seriálu Okresní přebor. Výraznou roli prostoduché blondýny a milenky Jiřího Langmajera si střihla v seriálu Neviditelní.

Výrazné úspěchy Bára Poláková slaví jako zpěvačka. Po Cenách Anděl 2018 se stala držitelkou již pěti sošek.

Za vedlejší roli v historickém dramatu Krajina ve stínu (2020) byla Bára Poláková nominována na Českého lva.

O BARBOŘE POLÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Od roku 2007 Barbora Poláková chodila s hercem Tomášem Měcháčkem, s nímž se ale po několika letech rozešla

V roce 2014 začala být vídána po boku herce Pavla Lišky. Po roce randění se jim narodila dcera Ronja. V říjnu 2016 Bára Poláková na sociálních sítích prozradila, že s Pavlem Liškou čekají další dítě. Proto si na rok 2017 naplánovala jen deset koncertů. Páru se 21. března 2017 narodila druhá dcera. Dali jí jméno Rika.

Vztah herecké dvojici nevydržel. O svém rozchodu Bára Poláková a Pavel Liška veřejně informovali v srpnu 2021, tedy tři roky po něm.

 

Články o celebritě

Premiéra filmu Prázdniny s Broučkem: Příkazký s novým hárem, Vondráčková jako přísná učitelka Premiéra filmu Prázdniny s Broučkem: Příkazký s novým hárem, Vondráčková jako přísná učitelka Hlavní hrdina nové letní komedie Lukáš Příkazký (39) doslova zářil na slavnostní premiéře. A to díky... číst článek
Když kamery na Andělech zhasly: Hádka Kluse s manželkou, opilci na zemi a Poláková s ženou ruku v ruce! Když kamery na Andělech zhasly: Hádka Kluse s manželkou, opilci na zemi a Poláková s ženou ruku v ruce! I když předávání hudebních Cen Anděl 2023 nepatřilo k vrcholům třaskavé zábavy, o to víc si to hosté... číst článek
Ceny Anděl: Jiří Korn v síni slávy! Jsem rád, že jsem se toho dožil Ceny Anděl: Jiří Korn v síni slávy! Jsem rád, že jsem se toho dožil Nepřišel, přesto zvítězil a sklidil největší potlesk. Jiří Korn (74) byl během sobotního udílení hud... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Sováková
Jana Sováková
zobrazit profil Tarra  White
Tarra White
zobrazit profil Veronika Kubařová
Veronika Kubařová
zobrazit profil Hana Vagnerová
Hana Vagnerová
zobrazit profil Martina Zábranská
Martina Zábranská
zobrazit profil Tereza Švejdová
Tereza Švejdová
zobrazit profil Jan Novotný
Jan Novotný