Marek Taclík | Celebwiki.cz

Marek Taclík

Datum narození: 9.5.1973
Přezdívka: Tácek
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Taclík přezdívaný "Tácek" má za sebou bohatou divadelní, filmovou a seriálovou kariéru. Ať už je to komedie Jedna ruka netleská či krimiseriál Kriminálka Anděl.

Marek Taclík vystudoval gymnázium v Duchcově, odkud následně pokračoval na pražskou DAMU. Nejprve působil jako kulisák ve studiu v Ústí nad Labem. Po dokončení studií v Praze mu bylo nabídnuto angažmá v divadelním souboru CD94. Kvůli změnám ve vedení ale odešel a začal působit v pražském Činoherním klubu a objevoval se i na prknech Dejvického divadla.

První příležitost u filmu dostal v komedii Jedna ruka netleská. Nabídky na další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Marek Taclík se objevil v jedné z rolí ve filmu Milenci a vrazi a při castingu na film Grandhotel byl okamžitě vybrán do hlavní role podivína, snílka a údržbáře Fleischmana. Jak sám říká, rád ztvárňuje komplikované postavy s negativními vlastnostmi nebo „hraje debily“.

Na televizních obrazovkách se Marek Taclík objevuje v nováckém nekonečném seriálu Ulice či v seriálu Kriminálka Anděl, kde hraje jednoho z vyšetřovatelů po boku Martina Stropnického.

Herec se opakovaně nechal slyšet, že by rád založil rodinu. Po jeho boku se dlouho žádná žena neobjevovala. Kvůli roli ve filmu Martin a Venuše začal Marek Taclík hubnout. Po skončení natáčení ale nepřestal a zhubl 15 kilo, což na něm bylo opravdu vidět. Jeho tajný recept? Nežrat.

Ve svých 40 letech se Marek Taclík nějaký čas objevoval na veřejnosti v doprovodu modelky Kateřiny Krňanské.

 

Články o celebritě

Tak to už je pořádné bříško! Tereza Voříšková den po oznámení těhotenství poprvé na veřejnosti Tak to už je pořádné bříško! Tereza Voříšková den po oznámení těhotenství poprvé na veřejnosti Tak to je fofr! V pátek na svém profilu na sociální síti ozmánila Tereza Voříšková (29) poněkud zašifrovaným,… číst článek
Jílková ve válce s kolegy brání Čechy: Měli byste se stydět! Jílková ve válce s kolegy brání Čechy: Měli byste se stydět! Oblíbená moderátorka, která se do paměti Čechů vryla jako rázná kotelnice, opět brání zájmy obyčejných… číst článek
Agátu nechal doma a vyrazil si užívat! Prachař to schytává ze všech stran Agátu nechal doma a vyrazil si užívat! Prachař to schytává ze všech stran Už několik týdnů se Jakub Prachař (35) neobjevil na veřejnosti. V neděli udělal výjimku a se svou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Vala
Jiří Vala
zobrazit profil Casey Affleck
Casey Affleck
zobrazit profil Ladislav Mrkvička
Ladislav Mrkvička
zobrazit profil Jan Teplý mladší
Jan Teplý mladší
zobrazit profil Vladimír Ráž
Vladimír Ráž
zobrazit profil Marie Tomášová
Marie Tomášová
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger
zobrazit profil Luke Perry
Luke Perry