Marek Taclík | Celebwiki.cz

Marek Taclík

Datum narození: 9. 5. 1973
Přezdívka: Tácek
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Taclík přezdívaný "Tácek" má za sebou bohatou divadelní, filmovou a seriálovou kariéru. Ať už je to komedie Jedna ruka netleská či krimiseriál Kriminálka Anděl.

Marek Taclík vystudoval gymnázium v Duchcově, odkud následně pokračoval na pražskou DAMU. Nejprve působil jako kulisák ve studiu v Ústí nad Labem. Po dokončení studií v Praze mu bylo nabídnuto angažmá v divadelním souboru CD94. Kvůli změnám ve vedení ale odešel a začal působit v pražském Činoherním klubu a objevoval se i na prknech Dejvického divadla.

První příležitost u filmu dostal v komedii Jedna ruka netleská. Nabídky na další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Marek Taclík se objevil v jedné z rolí ve filmu Milenci a vrazi a při castingu na film Grandhotel byl okamžitě vybrán do hlavní role podivína, snílka a údržbáře Fleischmana. Jak sám říká, rád ztvárňuje komplikované postavy s negativními vlastnostmi nebo „hraje debily“.

Na televizních obrazovkách se Marek Taclík objevuje v nováckém nekonečném seriálu Ulice či v seriálu Kriminálka Anděl, kde hraje jednoho z vyšetřovatelů po boku Martina Stropnického.

Herec se opakovaně nechal slyšet, že by rád založil rodinu. Po jeho boku se dlouho žádná žena neobjevovala. Kvůli roli ve filmu Martin a Venuše začal Marek Taclík hubnout. Po skončení natáčení ale nepřestal a zhubl 15 kilo, což na něm bylo opravdu vidět. Jeho tajný recept? Nežrat.

Ve svých 40 letech se Marek Taclík nějaký čas objevoval na veřejnosti v doprovodu modelky Kateřiny Krňanské.

 

Články o celebritě

Princezna zakletá v čase: Zachrání Lambora svou milovanou Ellenu a její pohádkové království? Princezna zakletá v čase: Zachrání Lambora svou milovanou Ellenu a její pohádkové království? Výpravná fantasy pohádka je ambiciózní moderní příběh, jaký tuzemský divák prozatím znal jen ze zahr... číst článek
Krajina ve stínu: Příběh nacisty a komunisty krutě trýzněných vesničanů na motivy skutečné události! Krajina ve stínu: Příběh nacisty a komunisty krutě trýzněných vesničanů na motivy skutečné události! Historický černobílý epos Bohdana Slámy zachycuje dramatické události v jedné malé pohraniční vesnič... číst článek
Samotářka Jitka Schneiderová: Sama ve Varech Samotářka Jitka Schneiderová: Sama ve Varech Jako jedna z mála se i letos prošla po červeném koberci před hotelem Thermal v Karlových Varech. Pře... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sean Connery
Sean Connery
zobrazit profil Zora Ulla Keslerová
Zora Ulla Keslerová
zobrazit profil Dakota Johnson
Dakota Johnson
zobrazit profil Miroslav Hrabě
Miroslav Hrabě
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger
zobrazit profil Jana Brejchová
Jana Brejchová
zobrazit profil Adéla Gondíková
Adéla Gondíková