Marek Taclík | Celebwiki.cz

Marek Taclík

Datum narození: 9.5.1973
Přezdívka: Tácek
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Taclík přezdívaný "Tácek" má za sebou bohatou divadelní, filmovou a seriálovou kariéru. Ať už je to komedie Jedna ruka netleská či krimiseriál Kriminálka Anděl.

Marek Taclík vystudoval gymnázium v Duchcově, odkud následně pokračoval na pražskou DAMU. Nejprve působil jako kulisák ve studiu v Ústí nad Labem. Po dokončení studií v Praze mu bylo nabídnuto angažmá v divadelním souboru CD94. Kvůli změnám ve vedení ale odešel a začal působit v pražském Činoherním klubu a objevoval se i na prknech Dejvického divadla.

První příležitost u filmu dostal v komedii Jedna ruka netleská. Nabídky na další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Marek Taclík se objevil v jedné z rolí ve filmu Milenci a vrazi a při castingu na film Grandhotel byl okamžitě vybrán do hlavní role podivína, snílka a údržbáře Fleischmana. Jak sám říká, rád ztvárňuje komplikované postavy s negativními vlastnostmi nebo „hraje debily“.

Na televizních obrazovkách se Marek Taclík objevuje v nováckém nekonečném seriálu Ulice či v seriálu Kriminálka Anděl, kde hraje jednoho z vyšetřovatelů po boku Martina Stropnického.

Herec se opakovaně nechal slyšet, že by rád založil rodinu. Po jeho boku se dlouho žádná žena neobjevovala. Kvůli roli ve filmu Martin a Venuše začal Marek Taclík hubnout. Po skončení natáčení ale nepřestal a zhubl 15 kilo, což na něm bylo opravdu vidět. Jeho tajný recept? Nežrat.

Ve svých 40 letech se Marek Taclík nějaký čas objevoval na veřejnosti v doprovodu modelky Kateřiny Krňanské.

 

Články o celebritě

Prachařová vyrazila na Slavii: Na stadionu byl i Jakub. Ale s někým jiným… Prachařová vyrazila na Slavii: Na stadionu byl i Jakub. Ale s někým jiným… Agáta Prachařová (34) se podle svých slov stala nejenom matkou nad věcí, ale i matkou slávistkou.… číst článek
Moderátor StarDance Eben čelí útoku! Je sexistický starý kocour, říká kritik Moderátor StarDance Eben čelí útoku! Je sexistický starý kocour, říká kritik Již desátým ročníkem StarDance provádí jako obvykle společně s Terezou Kostkovou (43) také Marek… číst článek
Marka Taclíka dusí dluh 4,5 milionu! Vykoupení stojí 24 tisíc měsíčně Marka Taclíka dusí dluh 4,5 milionu! Vykoupení stojí 24 tisíc měsíčně Ačkoliv má na kontě řadu televizních i filmových rolí a za účinkování v reklamách si vydělal pořádný… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Lábus
Jiří Lábus
zobrazit profil Lucie Polišenská
Lucie Polišenská
zobrazit profil Carmen Electra
Carmen Electra
zobrazit profil Růžena Merunková
Růžena Merunková
zobrazit profil Kateřina Macháčková
Kateřina Macháčková
zobrazit profil Zuzana Geislerová
Zuzana Geislerová
zobrazit profil Gérard  Depardieu
Gérard Depardieu
zobrazit profil Kryštof Hádek
Kryštof Hádek