Marek Taclík | Celebwiki.cz

Marek Taclík

Datum narození: 9. 5. 1973
Přezdívka: Tácek
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Taclík přezdívaný "Tácek" má za sebou bohatou divadelní, filmovou a seriálovou kariéru. Ať už je to komedie Jedna ruka netleská či krimiseriál Kriminálka Anděl.

Marek Taclík vystudoval gymnázium v Duchcově, odkud následně pokračoval na pražskou DAMU. Nejprve působil jako kulisák ve studiu v Ústí nad Labem. Po dokončení studií v Praze mu bylo nabídnuto angažmá v divadelním souboru CD94. Kvůli změnám ve vedení ale odešel a začal působit v pražském Činoherním klubu a objevoval se i na prknech Dejvického divadla.

První příležitost u filmu dostal v komedii Jedna ruka netleská. Nabídky na další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Marek Taclík se objevil v jedné z rolí ve filmu Milenci a vrazi a při castingu na film Grandhotel byl okamžitě vybrán do hlavní role podivína, snílka a údržbáře Fleischmana. Jak sám říká, rád ztvárňuje komplikované postavy s negativními vlastnostmi nebo „hraje debily“.

Na televizních obrazovkách se Marek Taclík objevuje v nováckém nekonečném seriálu Ulice či v seriálu Kriminálka Anděl, kde hraje jednoho z vyšetřovatelů po boku Martina Stropnického.

Herec se opakovaně nechal slyšet, že by rád založil rodinu. Po jeho boku se dlouho žádná žena neobjevovala. Kvůli roli ve filmu Martin a Venuše začal Marek Taclík hubnout. Po skončení natáčení ale nepřestal a zhubl 15 kilo, což na něm bylo opravdu vidět. Jeho tajný recept? Nežrat.

Ve svých 40 letech se Marek Taclík nějaký čas objevoval na veřejnosti v doprovodu modelky Kateřiny Krňanské.

 

Články o celebritě

Sexy Taclíkova tanečnice otevřeně: StarDance ji vytáhlo ze dna! A bude se vdávat? Sexy Taclíkova tanečnice otevřeně: StarDance ji vytáhlo ze dna! A bude se vdávat? To, že ji v roce 2015 vybrali do StarDance, byla prý pro tanečnici Martinu Markovou (28) záchrana. P... číst článek
Čenský získal kšeft snů: Výdělek v řádech milionů?! Čenský získal kšeft snů: Výdělek v řádech milionů?! Hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Jan Čenský (58) získal nabídku, která se jen tak neodmítá. ... číst článek
Marek Taclík se stal podruhé tátou: Syn dostal krásné jméno! Marek Taclík se stal podruhé tátou: Syn dostal krásné jméno! Povedl se mu páreček. Marek Taclík (46) má s přítelkyní Pavlou Růžičkovou dalšího potomka. K dvoulet... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martina Randová
Martina Randová
zobrazit profil Jan Vondráček
Jan Vondráček
zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová
zobrazit profil Viktor Preiss
Viktor Preiss
zobrazit profil Kunal Nayyar
Kunal Nayyar
zobrazit profil Gabriela Marcinková Mihalčínová
Gabriela Marcinková Mihalčínová
zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala
zobrazit profil Thomasin McKenzie
Thomasin McKenzie