Marek Taclík | Celebwiki.cz

Marek Taclík

Datum narození: 9. 5. 1973
Přezdívka: Tácek
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Taclík přezdívaný "Tácek" má za sebou bohatou divadelní, filmovou a seriálovou kariéru. Ať už je to komedie Jedna ruka netleská či krimiseriál Kriminálka Anděl.

Marek Taclík vystudoval gymnázium v Duchcově, odkud následně pokračoval na pražskou DAMU. Nejprve působil jako kulisák ve studiu v Ústí nad Labem. Po dokončení studií v Praze mu bylo nabídnuto angažmá v divadelním souboru CD94. Kvůli změnám ve vedení ale odešel a začal působit v pražském Činoherním klubu a objevoval se i na prknech Dejvického divadla.

První příležitost u filmu dostal v komedii Jedna ruka netleská. Nabídky na další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Marek Taclík se objevil v jedné z rolí ve filmu Milenci a vrazi a při castingu na film Grandhotel byl okamžitě vybrán do hlavní role podivína, snílka a údržbáře Fleischmana. Jak sám říká, rád ztvárňuje komplikované postavy s negativními vlastnostmi nebo „hraje debily“.

Na televizních obrazovkách se Marek Taclík objevuje v nováckém nekonečném seriálu Ulice či v seriálu Kriminálka Anděl, kde hraje jednoho z vyšetřovatelů po boku Martina Stropnického.

Herec se opakovaně nechal slyšet, že by rád založil rodinu. Po jeho boku se dlouho žádná žena neobjevovala. Kvůli roli ve filmu Martin a Venuše začal Marek Taclík hubnout. Po skončení natáčení ale nepřestal a zhubl 15 kilo, což na něm bylo opravdu vidět. Jeho tajný recept? Nežrat.

Ve svých 40 letech se Marek Taclík nějaký čas objevoval na veřejnosti v doprovodu modelky Kateřiny Krňanské.

 

Články o celebritě

Podzimní megahit Bábovky míří do kin: »Langoš« čte Blesk i v posteli! Podzimní megahit Bábovky míří do kin: »Langoš« čte Blesk i v posteli! Nemuseli je dvakrát přemlouvat. Jiří Langmajer (54) ani Ondřej Vetchý (58) neváhali, když dostali na... číst článek
Princezna zakletá v čase: Zachrání Lambora svou milovanou Ellenu a její pohádkové království? Princezna zakletá v čase: Zachrání Lambora svou milovanou Ellenu a její pohádkové království? Výpravná fantasy pohádka je ambiciózní moderní příběh, jaký tuzemský divák prozatím znal jen ze zahr... číst článek
Krajina ve stínu: Příběh nacisty a komunisty krutě trýzněných vesničanů na motivy skutečné události! Krajina ve stínu: Příběh nacisty a komunisty krutě trýzněných vesničanů na motivy skutečné události! Historický černobílý epos Bohdana Slámy zachycuje dramatické události v jedné malé pohraniční vesnič... číst článek

Další Herci

zobrazit profil David Matásek
David Matásek
zobrazit profil Dana Verzichová
Dana Verzichová
zobrazit profil Carey Lowell
Carey Lowell
zobrazit profil Jamie Belman
Jamie Belman
zobrazit profil Charlie  Chaplin
Charlie Chaplin
zobrazit profil Marion Cotillard
Marion Cotillard
zobrazit profil Filip Kaňkovský
Filip Kaňkovský
zobrazit profil Přemysl Pálek
Přemysl Pálek