Marek Taclík

Datum narození: 9. 5. 1973
Přezdívka: Tácek
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Taclík přezdívaný "Tácek" má za sebou bohatou divadelní, filmovou a seriálovou kariéru. Ať už je to komedie Jedna ruka netleská či krimiseriál Kriminálka Anděl.

Marek Taclík vystudoval gymnázium v Duchcově, odkud následně pokračoval na pražskou DAMU. Nejprve působil jako kulisák ve studiu v Ústí nad Labem. Po dokončení studií v Praze mu bylo nabídnuto angažmá v divadelním souboru CD94. Kvůli změnám ve vedení ale odešel a začal působit v pražském Činoherním klubu a objevoval se i na prknech Dejvického divadla.

První příležitost u filmu dostal v komedii Jedna ruka netleská. Nabídky na další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Marek Taclík se objevil v jedné z rolí ve filmu Milenci a vrazi a při castingu na film Grandhotel byl okamžitě vybrán do hlavní role podivína, snílka a údržbáře Fleischmana. Jak sám říká, rád ztvárňuje komplikované postavy s negativními vlastnostmi nebo „hraje debily“.

Na televizních obrazovkách se Marek Taclík objevuje v nováckém nekonečném seriálu Ulice či v seriálu Kriminálka Anděl, kde hraje jednoho z vyšetřovatelů po boku Martina Stropnického.

Herec se opakovaně nechal slyšet, že by rád založil rodinu. Po jeho boku se dlouho žádná žena neobjevovala. Kvůli roli ve filmu Martin a Venuše začal Marek Taclík hubnout. Po skončení natáčení ale nepřestal a zhubl 15 kilo, což na něm bylo opravdu vidět. Jeho tajný recept? Nežrat.

Ve svých 40 letech se Marek Taclík nějaký čas objevoval na veřejnosti v doprovodu modelky Kateřiny Krňanské.

 

Články o celebritě

Čára přes rozpočet StarDance: Kostková má covid! ČT s hygienou řeší, co bude dál Čára přes rozpočet StarDance: Kostková má covid! ČT s hygienou řeší, co bude dál StarDance se letos potýká s novými překážkami a výzvami. Ačkoliv je moderátorská dvojice Marek Eben ... číst článek
Vášnivý večírek po Zbožňovaném: Zamilované polibky Prachaře s krásnou Sarou a flirtující Dolanský! Vášnivý večírek po Zbožňovaném: Zamilované polibky Prachaře s krásnou Sarou a flirtující Dolanský! Po slavnostní premiéře snímku Petra Kolečka (37) Zbožňovaný se hosté přesunuli k baru na afterparty.... číst článek
Velké manévry se Sabinou Laurinovou na Primě: Nejdřív ji zařízli, pak ji šoupli do ZOO! Velké manévry se Sabinou Laurinovou na Primě: Nejdřív ji zařízli, pak ji šoupli do ZOO! Dost bylo zdravotnických uniforem! Sabina Laurinová (49), vrchní sestra Mery z Modrého kódu a Sestři... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Vyorálek
Jiří Vyorálek
zobrazit profil Jennifer Lawrence
Jennifer Lawrence
zobrazit profil Pavel Batěk
Pavel Batěk
zobrazit profil Juraj Ďurdiak
Juraj Ďurdiak
zobrazit profil Martin Stropnický
Martin Stropnický
zobrazit profil Jamie Belman
Jamie Belman
zobrazit profil Marek Holý
Marek Holý