Miroslava Šafránková | Celebwiki.cz

Miroslava Šafránková

Datum narození: 11.6.1958
Místo narození: Brno, Československo
Profese: herečka, podnikatelka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Miroslava Šafránková, mladší sestra slavnější Libuše Šafránkové, zazářila v známých filmech, jako jsou třeba Robinsonka a Malá mořská víla, nebo v seriálu Arabela se vrací.

Miroslava Šafránková je česká herečka, kterou v patnácti letech coby studentku SPŠ textilní v Brně objevil režisér Karel Kachyňa. V jeho filmech Robinsonka, Malá mořská víla nebo Smrt Mouchy ztvárnila jednu z hlavních rolí.

MIROSLAVA ŠAFRÁNKOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O ARABELE

Nějaký čas Miroslava Šafránková strávila na Slovensku, kde se věnovala herecké kariéře. Objevila se tam např. v seriálu Moje kone vrané. Pak se přesunula do NDR, kde se hrála v seriálu Jockei Monika. Ze zahraničí se vrátila kvůli pokračování pohádkového seriálu Arabela s názvem Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek, kde ztvárnila hlavní postavu. V této roli nahradila Slovenku Janu Nagyovou, jejíž hlas byl shodou náhod předabován Libuší Šafránkovou, tedy její starší sestrou.

Po boku Pavla Kříže jsme ji mohli vidět ve filmu Jak svět přichází o básníky, kde si zahrála Pavlovu gymnazijní lásku Marcelu Borůvkovou. Ve filmu Zdeňka Brynycha Romance za korunu tvořila milenecký pár s Erikem Pardusem.

Po natočení pokračování Arabely Miroslava Šafránková ukončila svou hereckou kariéru a vrátila se zpět do Německa. Tam vystudovala ekonomii v Mainzu a začala podnikat. Přestože se médiím vyhýbá, její podnikatelská činnost šměřuje právě do těchto sfér. Založila dvě mediální agentury Kapa a Kirké.

O MIROSLAVĚ ŠAFRÁNKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Miroslava Šafránková s manželem Miroslavem vychovala syna Marka

 

 

 

Články o celebritě

Trpké vystřízlivění filmové Borůvky: Proč raději zmizela? Trpké vystřízlivění filmové Borůvky: Proč raději zmizela? Dlouho stála ve stínu své slavné sestry. Přesto i Miroslava Šafránková (60) před kamerou nakonec… číst článek
Nová verze Popelky: Švandová v roli macechy! Nová verze Popelky: Švandová v roli macechy! Vybráno, obsazeno! Všichni představitelé rodinné show Tři oříšky pro Popelku včetně hvězd krále Pavla… číst článek
Tajemství Tří oříšků pro Popelku: Šafránková náhradnicí slavnější kolegyně Tajemství Tří oříšků pro Popelku: Šafránková náhradnicí slavnější kolegyně Blonďatá Popelka, nebo princ Jaroslav z pohádky Jak se budí princezny! I tak mohly vypadat Tři oříšky… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pavel Rímský
Pavel Rímský
zobrazit profil Roman Tomeš
Roman Tomeš
zobrazit profil Robert  Englund
Robert Englund
zobrazit profil Eva Čížkovská
Eva Čížkovská
zobrazit profil Karel Heřmánek ml.
Karel Heřmánek ml.
zobrazit profil Zuzana Norisová
Zuzana Norisová
zobrazit profil Melissa McCarthy
Melissa McCarthy
zobrazit profil Benedict Cumberbatch
Benedict Cumberbatch