Miroslava Šafránková

Datum narození: 11. 6. 1958
Místo narození: Brno, Československo
Profese: herečka, podnikatelka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Miroslava Šafránková, mladší sestra slavnější Libuše Šafránkové, zazářila v známých filmech, jako jsou třeba Robinsonka a Malá mořská víla, nebo v seriálu Arabela se vrací.

Miroslava Šafránková je česká herečka, kterou v patnácti letech coby studentku SPŠ textilní v Brně objevil režisér Karel Kachyňa. V jeho filmech Robinsonka, Malá mořská víla nebo Smrt Mouchy ztvárnila jednu z hlavních rolí.

MIROSLAVA ŠAFRÁNKOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O ARABELE

Nějaký čas Miroslava Šafránková strávila na Slovensku, kde se věnovala herecké kariéře. Objevila se tam např. v seriálu Moje kone vrané. Pak se přesunula do NDR, kde se hrála v seriálu Jockei Monika. Ze zahraničí se vrátila kvůli pokračování pohádkového seriálu Arabela s názvem Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek, kde ztvárnila hlavní postavu. V této roli nahradila Slovenku Janu Nagyovou, jejíž hlas byl shodou náhod předabován Libuší Šafránkovou, tedy její starší sestrou.

Po boku Pavla Kříže jsme ji mohli vidět ve filmu Jak svět přichází o básníky, kde si zahrála Pavlovu gymnazijní lásku Marcelu Borůvkovou. Ve filmu Zdeňka Brynycha Romance za korunu tvořila milenecký pár s Erikem Pardusem.

Po natočení pokračování Arabely Miroslava Šafránková ukončila svou hereckou kariéru a vrátila se zpět do Německa. Tam vystudovala ekonomii v Mainzu a začala podnikat. Přestože se médiím vyhýbá, její podnikatelská činnost šměřuje právě do těchto sfér. Založila dvě mediální agentury Kapa a Kirké.

O MIROSLAVĚ ŠAFRÁNKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Miroslava Šafránková s manželem Miroslavem vychovala syna Marka

 

 

 

Články o celebritě

Poslední fotografie zesnulé Šafránkové (†68): Setkání s mnichem a úsměvy, pak cesta do nemocnice! Poslední fotografie zesnulé Šafránkové (†68): Setkání s mnichem a úsměvy, pak cesta do nemocnice! Dva dny před smrtí oslavila Libuše Šafránková své 68. narozeniny. Právě z těchto chvil pocházejí jej... číst článek
Tajemná úmrtí v rodině Libušky Šafránkové (†68): Z rodiny zůstala už jen sestra Miroslava (62)! Tajemná úmrtí v rodině Libušky Šafránkové (†68): Z rodiny zůstala už jen sestra Miroslava (62)! Smutek a zase jen smutek přepadl každého, když Česko obletěla zpráva, že filmová Popelka Libuška Šaf... číst článek
Poslední foto Libušky Šafránkové (†68): V den narozenin ji vezli do nemocnice Poslední foto Libušky Šafránkové (†68): V den narozenin ji vezli do nemocnice Narozeninový den slavné Popelky skončil ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Tam Libuši Šafránko... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Věra Galatíková
Věra Galatíková
zobrazit profil Klára Melíšková
Klára Melíšková
zobrazit profil Scarlett Johansson
Scarlett Johansson
zobrazit profil Veronika Arichteva
Veronika Arichteva
zobrazit profil Kryštof Zapletal
Kryštof Zapletal
zobrazit profil Martina Preissová
Martina Preissová
zobrazit profil Juraj Kukura
Juraj Kukura