Miroslava Šafránková | Celebwiki.cz

Miroslava Šafránková

Datum narození: 11. 6. 1958
Místo narození: Brno, Československo
Profese: herečka, podnikatelka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Miroslava Šafránková, mladší sestra slavnější Libuše Šafránkové, zazářila v známých filmech, jako jsou třeba Robinsonka a Malá mořská víla, nebo v seriálu Arabela se vrací.

Miroslava Šafránková je česká herečka, kterou v patnácti letech coby studentku SPŠ textilní v Brně objevil režisér Karel Kachyňa. V jeho filmech Robinsonka, Malá mořská víla nebo Smrt Mouchy ztvárnila jednu z hlavních rolí.

MIROSLAVA ŠAFRÁNKOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O ARABELE

Nějaký čas Miroslava Šafránková strávila na Slovensku, kde se věnovala herecké kariéře. Objevila se tam např. v seriálu Moje kone vrané. Pak se přesunula do NDR, kde se hrála v seriálu Jockei Monika. Ze zahraničí se vrátila kvůli pokračování pohádkového seriálu Arabela s názvem Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek, kde ztvárnila hlavní postavu. V této roli nahradila Slovenku Janu Nagyovou, jejíž hlas byl shodou náhod předabován Libuší Šafránkovou, tedy její starší sestrou.

Po boku Pavla Kříže jsme ji mohli vidět ve filmu Jak svět přichází o básníky, kde si zahrála Pavlovu gymnazijní lásku Marcelu Borůvkovou. Ve filmu Zdeňka Brynycha Romance za korunu tvořila milenecký pár s Erikem Pardusem.

Po natočení pokračování Arabely Miroslava Šafránková ukončila svou hereckou kariéru a vrátila se zpět do Německa. Tam vystudovala ekonomii v Mainzu a začala podnikat. Přestože se médiím vyhýbá, její podnikatelská činnost šměřuje právě do těchto sfér. Založila dvě mediální agentury Kapa a Kirké.

O MIROSLAVĚ ŠAFRÁNKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Miroslava Šafránková s manželem Miroslavem vychovala syna Marka

 

 

 

Články o celebritě

Tajemství jubilanta Abrháma: Osudová stopka pro Šafránkovou! Tajemství jubilanta Abrháma: Osudová stopka pro Šafránkovou! Už zanedlouho oslaví oblíbený herec 80. narozeniny. Zřejmě nejvíce se do srdcí diváků zapsal coby zá... číst článek
Nádherné sbohem pro velkého člověka: Pohřeb Stanislava Zindulky (†86) byl plný hvězd! Podívejte, kdo se objevil! Nádherné sbohem pro velkého člověka: Pohřeb Stanislava Zindulky (†86) byl plný hvězd! Podívejte, kdo se objevil! Stanislav Zindulka (†86) byl milý, zábavný, důsledný a zodpovědný herec. A nejen kolegové v herecké ... číst článek
ODHALENO! Šafránková vycouvala ze seriálu MOST! Návrat nemoci? ODHALENO! Šafránková vycouvala ze seriálu MOST! Návrat nemoci? S legendární Popelkou se počítalo v aktuálně nejúspěšnějším seriálovém hitu Most. Jenže v roli ženy ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Veronika Jeníková
Veronika Jeníková
zobrazit profil Ema Švábenská
Ema Švábenská
zobrazit profil Pavla Dostálová
Pavla Dostálová
zobrazit profil Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová
zobrazit profil Kelly Preston
Kelly Preston
zobrazit profil Jiří Voskovec
Jiří Voskovec
zobrazit profil Jan Vlasák
Jan Vlasák
zobrazit profil Kristína Greppelová
Kristína Greppelová