Karel Kachyňa | Celebwiki.cz
Karel Kachyňa

Karel Kachyňa

Datum narození: 1. 5. 1924
Datum úmrtí: 12. 3. 2004
Místo narození: Vyškov
Profese: režisér
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Režisér Karel Kachyňa získal Českého lva za dlouholetý přínos českému filmu. Ačkoli měly jeho filmy často omezený rozpočet, nyní se řadí mezi nejlepší z nejlepších.

Kdo by neznal legendární filmy a herce s nimi spojené, jako např. Zlatí úhoři (1979) v čele s Vladimírem Menšíkem, Slávkou Hozovou, Martinem Mikulášem nebo Rudolfem Hrušínským, Lásky mezi kapkami deště (1979), v nichž se předvedl charismatický Lukáš Vaculík, Smrt krásných srnců (1986), kde jsme mohli sledovat skvělý výkon Karla Heřmánka nebo film z fotbalového prostředí z roku 2002 Kožené slunce s Ondřejem Vetchým.

Režíroval více jak 50 českých filmů. Se spolužákem Vojtěchem Jasným začínal natáčet nejprve dokumentární filmy: Nic není zamračeno, Neobyčejná léta či Lidé jednoho srdce. S komunisty měl těžkosti, jeho film Ucho s Radoslavem Brzobohatým a Jiřinou Bohdalovou skončil na dlouhá léta v trezoru. Ve svých filmech se Karel Kachyňa snažil zobrazit skutečnost. Problémy každodenního života v různých dobách.

Karel Kachyňa byl přeborníkem na zachycení sebemenšího detailu. „Kachyňovi věříte, že to tak skutečně v té době bylo, je to věrné, dokonalé,“ hodnotil jeho tvorbu bavič a herec Jiří Krampol.

O KARLU KACHYŇOVI ČTĚTE ZDE>>

Manželkou se mu stala o 41 let mladší Alena Mihulová, se kterou měl dceru Karolínu. Z prvního manželství měl dceru Elišku. S Alenou se seznámili při natáčení jeho filmu Sestřičky, kde zazářila i další výrazná postava české kinematografie Jiřina Jirásková.

Smrt Karla Kachyni byla pro Alenu Mihulovou velmi zdrcující.

 

Články o celebritě

Pohřeb Táni Fischerové (†72): Bílá rakev i slzy Havlové! Harapes řekl, co se mu na ní nelíbilo Pohřeb Táni Fischerové (†72): Bílá rakev i slzy Havlové! Harapes řekl, co se mu na ní nelíbilo S oblíbenou herečkou a politickou aktivistkou Táňou Fischerovou (†72) se v pražském krematoriu ve St... číst článek
Zlatovláska Jorga Kotrbová (72): Z princezny je babička a žena od koní! Zlatovláska Jorga Kotrbová (72): Z princezny je babička a žena od koní! Byla to Zlatovláska, díky níž se do povědomí lidí vryla tvář krásné Jorgy Kotrbové (72). Samotná her... číst článek
»Zlatovláska« Jorga Kotrbová: ZAVRHLA SVOJI NEJSLAVNĚJŠÍ ROLI! Jak teď žije? »Zlatovláska« Jorga Kotrbová: ZAVRHLA SVOJI NEJSLAVNĚJŠÍ ROLI! Jak teď žije? Byla to Zlatovláska, díky níž se do povědomí lidí vryla tvář krásné Jorgy Kotrbové (72). Samotná her... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Adrian Stojkov
Adrian Stojkov
zobrazit profil Jan Nejedlý
Jan Nejedlý
zobrazit profil Petr Kracík
Petr Kracík
zobrazit profil Ivan Hubač
Ivan Hubač
zobrazit profil Vladimír Drha
Vladimír Drha
zobrazit profil Martin Dolenský
Martin Dolenský