Karel Kachyňa | Celebwiki.cz

Karel Kachyňa

Datum narození: 1.5.1924
Datum úmrtí: 12.3.2004
Místo narození: Vyškov
Profese: Režisér
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Ne nadarmo získal Karel Kachyňa Českého lva za dlouholetý přínos českému filmu. Ačkoli měly jeho filmy často omezený rozpočet, nyní se řadí mezi nejlepší z nejlepších.

Kdo by neznal legendární filmy a herce s nimi spojené, jako například Zlatí úhoři (1979) v čele s Vladimírem Menšíkem, Slávkou Hozovou, Martinem Mikulášem nebo Rudolfem Hrušínským, Lásky mezi kapkami deště (1979), kde se předvedl charismatický Lukáš Vaculík, Smrt krásných srnců (1986), kde jsme mohli sledovat skvělý výkon Karla Heřmánka nebo film z fotbalového prostředí z roku 2002 Kožené slunce s Ondřejem Vetchým?

Režíroval více jak 50 českých filmů. Se spolužákem Vojtěchem Jasným začínal natáčet nejprve dokumentární filmy: Nic není zamračeno, Neobyčejná léta či Lidé jednoho srdce. S komunisty měl těžkosti, jeho film Ucho s Radoslavem Brzobohatým a Jiřinou Bohdalovou skončil na dlouhá léta v trezoru. Ve svých filmech se Karel Kachyňa snaží zobrazit skutečnost. Problémy každodenního života v různých dobách.

Karel Kachyňa byl přeborníkem na zachycení sebemenšího detailu. „Kachyňovi věříte, že to tak skutečně v té době bylo, je to věrné, dokonalé,“ hodnotil jeho tvorbu bavič a herec Jiří Krampol.

Manželkou se mu stala o 41 let mladší Alena Mihulová, se kterou měl dceru Karolínu. Z prvního manželství má dceru Elišku. S Alenou se seznámili při natáčení jeho filmu Sestřičky, kde zazářila i další výrazná postava české kinematografie Jiřina Jirásková. Smrt Karla Kachyni byla pro Alenu Mihulovou velmi zdrcující.

 

Články o celebritě

Mihulová odtajnila detaily umírání Kachyni (†79): Dvouleté peklo, deprese a alkohol! Mihulová odtajnila detaily umírání Kachyni (†79): Dvouleté peklo, deprese a alkohol! Bylo jí sedmnáct, když získala roli snů a našla si i životní lásku. Alena Mihulová (53) tenkrát zazářila… číst článek
Nárožný na pohřbu Zindulky: Dojemný proslov odhalil velké tajemství a pobavil rodinu Nárožný na pohřbu Zindulky: Dojemný proslov odhalil velké tajemství a pobavil rodinu Byl jedním z těch, kdo se na pohřbu Stanislava Zindulky (†86) ujal smutečního slova nad rakví. Petr… číst článek
Jaromír Hanzlík: Nejistá budoucnost kvůli Létu s gentlemanem! Jaromír Hanzlík: Nejistá budoucnost kvůli Létu s gentlemanem! Léto s kovbojem, Jak utopit doktora Mráčka, Postřižiny, Noc na Karlštejně… Tyhle snímky spojuje nejen… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Karel Kachyňa
Karel Kachyňa
zobrazit profil Jaroslav Dietl
Jaroslav Dietl
zobrazit profil Petr Kazda
Petr Kazda
zobrazit profil Adrian Stojkov
Adrian Stojkov
zobrazit profil Václav Křístek
Václav Křístek
zobrazit profil Andrzej Wajda
Andrzej Wajda
zobrazit profil Alice Nellis
Alice Nellis
zobrazit profil Jan Nejedlý
Jan Nejedlý