Karel Kachyňa | Celebwiki.cz

Karel Kachyňa

Datum narození: 1.5.1924
Datum úmrtí: 12.3.2004
Místo narození: Vyškov
Profese: režisér
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Režisér Karel Kachyňa získal Českého lva za dlouholetý přínos českému filmu. Ačkoli měly jeho filmy často omezený rozpočet, nyní se řadí mezi nejlepší z nejlepších.

Kdo by neznal legendární filmy a herce s nimi spojené, jako např. Zlatí úhoři (1979) v čele s Vladimírem Menšíkem, Slávkou Hozovou, Martinem Mikulášem nebo Rudolfem Hrušínským, Lásky mezi kapkami deště (1979), v nichž se předvedl charismatický Lukáš Vaculík, Smrt krásných srnců (1986), kde jsme mohli sledovat skvělý výkon Karla Heřmánka nebo film z fotbalového prostředí z roku 2002 Kožené slunce s Ondřejem Vetchým.

Režíroval více jak 50 českých filmů. Se spolužákem Vojtěchem Jasným začínal natáčet nejprve dokumentární filmy: Nic není zamračeno, Neobyčejná léta či Lidé jednoho srdce. S komunisty měl těžkosti, jeho film Ucho s Radoslavem Brzobohatým a Jiřinou Bohdalovou skončil na dlouhá léta v trezoru. Ve svých filmech se Karel Kachyňa snažil zobrazit skutečnost. Problémy každodenního života v různých dobách.

Karel Kachyňa byl přeborníkem na zachycení sebemenšího detailu. „Kachyňovi věříte, že to tak skutečně v té době bylo, je to věrné, dokonalé,“ hodnotil jeho tvorbu bavič a herec Jiří Krampol.

O KARLU KACHYŇOVI ČTĚTE ZDE>>

Manželkou se mu stala o 41 let mladší Alena Mihulová, se kterou měl dceru Karolínu. Z prvního manželství měl dceru Elišku. S Alenou se seznámili při natáčení jeho filmu Sestřičky, kde zazářila i další výrazná postava české kinematografie Jiřina Jirásková.

Smrt Karla Kachyni byla pro Alenu Mihulovou velmi zdrcující.

 

Články o celebritě

Manželé Havlovi ožívají ve filmu! Unikly první fotky Geislerové jako Olgy Manželé Havlovi ožívají ve filmu! Unikly první fotky Geislerové jako Olgy Příběh inspirovaný disidentskými léty Václava Havla (†75) začal podle vlastního… číst článek
Největší potupa Jiřiny Bohdalové: Já ti, ty mrcho, ukážu! Největší potupa Jiřiny Bohdalové: Já ti, ty mrcho, ukážu! Známý režisér popsal, kterak oblíbená herečka dostala "sodu" od jeho staršího kolegy. Z řevu Karla… číst článek
Jindra z Princezny ze mlejna: Po natáčení uklízel záchody a škemral o práci Jindra z Princezny ze mlejna: Po natáčení uklízel záchody a škemral o práci Role Jindřicha v pohádce Princezna ze mlejna udělala z Radka Valenty (40) na chvíli hvězdu. S rolemi… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Ondřej Trojan
Ondřej Trojan
zobrazit profil Zdeněk Janáček
Zdeněk Janáček
zobrazit profil Tomáš  Weinreb
Tomáš Weinreb
zobrazit profil Václav Marhoul
Václav Marhoul
zobrazit profil Bart Freundlich
Bart Freundlich
zobrazit profil Václav Matějka
Václav Matějka
zobrazit profil Alice Nellis
Alice Nellis
zobrazit profil Martin Dolenský
Martin Dolenský