Karel Kachyňa | Celebwiki.cz
Karel Kachyňa

Karel Kachyňa

Datum narození: 1. 5. 1924
Datum úmrtí: 12. 3. 2004
Místo narození: Vyškov
Profese: režisér
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Režisér Karel Kachyňa získal Českého lva za dlouholetý přínos českému filmu. Ačkoli měly jeho filmy často omezený rozpočet, nyní se řadí mezi nejlepší z nejlepších.

Kdo by neznal legendární filmy a herce s nimi spojené, jako např. Zlatí úhoři (1979) v čele s Vladimírem Menšíkem, Slávkou Hozovou, Martinem Mikulášem nebo Rudolfem Hrušínským, Lásky mezi kapkami deště (1979), v nichž se předvedl charismatický Lukáš Vaculík, Smrt krásných srnců (1986), kde jsme mohli sledovat skvělý výkon Karla Heřmánka nebo film z fotbalového prostředí z roku 2002 Kožené slunce s Ondřejem Vetchým.

Režíroval více jak 50 českých filmů. Se spolužákem Vojtěchem Jasným začínal natáčet nejprve dokumentární filmy: Nic není zamračeno, Neobyčejná léta či Lidé jednoho srdce. S komunisty měl těžkosti, jeho film Ucho s Radoslavem Brzobohatým a Jiřinou Bohdalovou skončil na dlouhá léta v trezoru. Ve svých filmech se Karel Kachyňa snažil zobrazit skutečnost. Problémy každodenního života v různých dobách.

Karel Kachyňa byl přeborníkem na zachycení sebemenšího detailu. „Kachyňovi věříte, že to tak skutečně v té době bylo, je to věrné, dokonalé,“ hodnotil jeho tvorbu bavič a herec Jiří Krampol.

O KARLU KACHYŇOVI ČTĚTE ZDE>>

Manželkou se mu stala o 41 let mladší Alena Mihulová, se kterou měl dceru Karolínu. Z prvního manželství měl dceru Elišku. S Alenou se seznámili při natáčení jeho filmu Sestřičky, kde zazářila i další výrazná postava české kinematografie Jiřina Jirásková.

Smrt Karla Kachyni byla pro Alenu Mihulovou velmi zdrcující.

 

Články o celebritě

Zlatovláska Jorga Kotrbová (72): Z princezny je babička a žena od koní! Zlatovláska Jorga Kotrbová (72): Z princezny je babička a žena od koní! Byla to Zlatovláska, díky níž se do povědomí lidí vryla tvář krásné Jorgy Kotrbové (72). Samotná her... číst článek
»Zlatovláska« Jorga Kotrbová: ZAVRHLA SVOJI NEJSLAVNĚJŠÍ ROLI! Jak teď žije? »Zlatovláska« Jorga Kotrbová: ZAVRHLA SVOJI NEJSLAVNĚJŠÍ ROLI! Jak teď žije? Byla to Zlatovláska, díky níž se do povědomí lidí vryla tvář krásné Jorgy Kotrbové (72). Samotná her... číst článek
Manželé Havlovi ožívají ve filmu! Unikly první fotky Geislerové jako Olgy Manželé Havlovi ožívají ve filmu! Unikly první fotky Geislerové jako Olgy Příběh inspirovaný disidentskými léty Václava Havla (†75) začal podle vlastního scénáře natáčet rež... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Kateřina Bártů
Kateřina Bártů
zobrazit profil Harvey Weinstein producent
Harvey Weinstein producent
zobrazit profil Pavel Čechák
Pavel Čechák
zobrazit profil Kristina Dufková
Kristina Dufková
zobrazit profil Věra Chytilová
Věra Chytilová
zobrazit profil Kristína Herczegová
Kristína Herczegová
zobrazit profil Lucie Radová
Lucie Radová
zobrazit profil Zdeněk Podskalský
Zdeněk Podskalský