Karel Kachyňa | Celebwiki.cz

Karel Kachyňa

Datum narození: 1.5.1924
Datum úmrtí: 12.3.2004
Místo narození: Vyškov
Profese: režisér
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Režisér Karel Kachyňa získal Českého lva za dlouholetý přínos českému filmu. Ačkoli měly jeho filmy často omezený rozpočet, nyní se řadí mezi nejlepší z nejlepších.

Kdo by neznal legendární filmy a herce s nimi spojené, jako např. Zlatí úhoři (1979) v čele s Vladimírem Menšíkem, Slávkou Hozovou, Martinem Mikulášem nebo Rudolfem Hrušínským, Lásky mezi kapkami deště (1979), v nichž se předvedl charismatický Lukáš Vaculík, Smrt krásných srnců (1986), kde jsme mohli sledovat skvělý výkon Karla Heřmánka nebo film z fotbalového prostředí z roku 2002 Kožené slunce s Ondřejem Vetchým.

Režíroval více jak 50 českých filmů. Se spolužákem Vojtěchem Jasným začínal natáčet nejprve dokumentární filmy: Nic není zamračeno, Neobyčejná léta či Lidé jednoho srdce. S komunisty měl těžkosti, jeho film Ucho s Radoslavem Brzobohatým a Jiřinou Bohdalovou skončil na dlouhá léta v trezoru. Ve svých filmech se Karel Kachyňa snažil zobrazit skutečnost. Problémy každodenního života v různých dobách.

Karel Kachyňa byl přeborníkem na zachycení sebemenšího detailu. „Kachyňovi věříte, že to tak skutečně v té době bylo, je to věrné, dokonalé,“ hodnotil jeho tvorbu bavič a herec Jiří Krampol.

O KARLU KACHYŇOVI ČTĚTE ZDE>>

Manželkou se mu stala o 41 let mladší Alena Mihulová, se kterou měl dceru Karolínu. Z prvního manželství měl dceru Elišku. S Alenou se seznámili při natáčení jeho filmu Sestřičky, kde zazářila i další výrazná postava české kinematografie Jiřina Jirásková.

Smrt Karla Kachyni byla pro Alenu Mihulovou velmi zdrcující.

 

Články o celebritě

Zemřel novinář a moderátor Vladimír Kučera (†72), za svou práci získal prestižní cenu Zemřel novinář a moderátor Vladimír Kučera (†72), za svou práci získal prestižní cenu Spisovatel, novinář a scenárista televizních dokumentů Vladimír Kučera (†72) zesnul. O této smutné… číst článek
Jitka Smutná a Alena Mihulová: Přítelkyně v životě i na jevišti Jitka Smutná a Alena Mihulová: Přítelkyně v životě i na jevišti Herečky Jitka Smutná (67) a Alena Mihulová (53) se objeví v Divadle Ungelt ve hře Přítelkyně od americké… číst článek
Mrazivá zpověď hvězdy Ulice: Těžké deprese a závislost na alkoholu! Mrazivá zpověď hvězdy Ulice: Těžké deprese a závislost na alkoholu! Sympatická herečka Alena Mihulová (53) si ve svém životě sáhla na dno. Po smrti milovaného manžela… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jan Petráň
Jan Petráň
zobrazit profil Alice Nellis
Alice Nellis
zobrazit profil Václav Kadrnka
Václav Kadrnka
zobrazit profil Tomáš Pavlíček
Tomáš Pavlíček
zobrazit profil Jan Schmidt
Jan Schmidt
zobrazit profil Jitka Bártů
Jitka Bártů
zobrazit profil Juraj Nvota
Juraj Nvota
zobrazit profil Barry Levinson
Barry Levinson