Jiří Krampol | Celebwiki.cz

Jiří Krampol

Datum narození: 11.7.1938
Místo narození: Buštěhrad u Kladna
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Jiří Krampol se proslavil v divadle Semafor i ve filmech a TV, a to jako skvělý komik a moderátor. Jeho hlasem promlouvá Jean-Paul Belmondo.

Vyučil se soustružníkem. Krátce pracoval i jako údržbář v nakladatelství. Poté se Jiří Krampol vydal na pražskou DAMU, kterou absolvoval v roce 1962. V Divadle Na Zábradlí ztvárnil roli v Zahradní slavnosti nebo v inscenaci Na dně. Správnou cestu mu ukázal Semafor.

JIŘÍ KRAMPOL - JAK PŘIŠEL O SYNA

Spolu s Miloslavem Šimkem bavil Jiří Krampol obecenstvo Divadla Semafor přes sedm let. V Divadle Jiřího Grossmanna jim pomáhala i herečka Uršula KlukováJiří Krampol si mezitím zahrál ve filmech Bylo nás deset, Pršelo jim štěstí nebo Ten svetr si nesvlíkej. Po boku Vladimíra Menšíka zářil v Partě hic. Za svou životní roli považuje hostinského v seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře. Víno popíjel v komedii 2 Bobule. Ukázal se i ve snímku Bastardi.

Získával často role svalovců a ranařů. Bylo to díky jeho muskulatuře, kterou cepoval i vzpíráním. Věnoval se také boxu a plavání. Posilovnu si Jiří Krampol zamiloval. Stala se jeho pomocníkem proti depresím. Navždy zůstane tváří zábavného pořadu Nikdo není dokonalý, v němž se stovky kolemjdoucích ztrapnily odpověďmi na všetečné otázky.

Jiří Krampol se proslavil i coby dabér. Jeho hlasem začal slavný francouzský herec Jean-Paul Belmondo promlouvat hned po emigraci Jana Třísky. Po smrti Františka Filipovského se ujal i dabingu geniálního Luise de Funèse.

O JIŘÍM KRAMPOLOVI ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se vášnivý tenista Jiří Krampol oženil s hlasatelkou Janou Fořtovou, se kterou má syna Tomáše. Jirku vychovával se svou druhou ženou, právničkou Hanou Suvajdičovou. Manželství s modelkou Martou mu přineslo syna Martina z jejího předchozího vztahu.

Podobně to měl i se svou čtvrtou ženou Hanou Krampolovou, učitelkou z mateřské školy, a jejím synem Petrem, s nímž nastaly nemalé problémy. Roku 2012 čelil Jiří Krampol a jeho manželka řadě bulvárních afér. Ona byla podezřelá z krádeží, jeho obvinila rodinná známá ze znásilnění. Oba měli z afér psychické problémy. Hanu Krampolovou dostaly až do blázince.

 

Články o celebritě

Bezvýchodná situace Jiřího Krampola (81): Zbavuje manželku svéprávnosti! Bezvýchodná situace Jiřího Krampola (81): Zbavuje manželku svéprávnosti! Své rozhodnutí dotáhl do konce. Podle informací Blesku zbavil Jiří Krampol (81) manželku Hanku (58)… číst článek
Krampolová opustila Bohnice: Venku z blázince kvůli bolestem! Krampolová opustila Bohnice: Venku z blázince kvůli bolestem! Zase se dostala ven, ale důvod jí nikdo závidět nebude. Manželka Jiřího Krampola (81) opustila bohnickou… číst článek
Krampol  a jeho Hanka: Pryč z Bohnic! Krampol a jeho Hanka: Pryč z Bohnic! Už kroutí v bohnické léčebně druhý měsíc, a tak smí na víkend domů. Jiří Krampol (81) vzal svou ženu… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michaela Kuklová
Michaela Kuklová
zobrazit profil Lukáš Jůza
Lukáš Jůza
zobrazit profil Filip Tomsa
Filip Tomsa
zobrazit profil Zuzana Stivínová
Zuzana Stivínová
zobrazit profil Lucy Liu
Lucy Liu
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica
zobrazit profil Markéta Fišerová
Markéta Fišerová
zobrazit profil Stefanie Reinsperger
Stefanie Reinsperger