Jiří Krampol

Datum narození: 11. 7. 1938
Místo narození: Buštěhrad u Kladna
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Jiří Krampol se proslavil v divadle Semafor i ve filmech a TV, a to jako skvělý komik a moderátor. Jeho hlasem promlouvá Jean-Paul Belmondo.

Vyučil se soustružníkem. Krátce pracoval i jako údržbář v nakladatelství. Poté se Jiří Krampol vydal na pražskou DAMU, kterou absolvoval v roce 1962. V Divadle Na Zábradlí ztvárnil roli v Zahradní slavnosti nebo v inscenaci Na dně. Správnou cestu mu ukázal Semafor.

JIŘÍ KRAMPOL - JAK PŘIŠEL O SYNA

Spolu s Miloslavem Šimkem bavil Jiří Krampol obecenstvo Divadla Semafor přes sedm let. V Divadle Jiřího Grossmanna jim pomáhala i herečka Uršula KlukováJiří Krampol si mezitím zahrál ve filmech Bylo nás deset, Pršelo jim štěstí nebo Ten svetr si nesvlíkej. Po boku Vladimíra Menšíka zářil v Partě hic. Za svou životní roli považuje hostinského v seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře. Víno popíjel v komedii 2 Bobule. Ukázal se i ve snímku Bastardi.

Získával často role svalovců a ranařů. Bylo to díky jeho muskulatuře, kterou cepoval i vzpíráním. Věnoval se také boxu a plavání. Posilovnu si Jiří Krampol zamiloval. Stala se jeho pomocníkem proti depresím. Navždy zůstane tváří zábavného pořadu Nikdo není dokonalý, v němž se stovky kolemjdoucích ztrapnily odpověďmi na všetečné otázky.

Jiří Krampol se proslavil i coby dabér. Jeho hlasem začal slavný francouzský herec Jean-Paul Belmondo promlouvat hned po emigraci Jana Třísky. Po smrti Františka Filipovského se ujal i dabingu geniálního Luise de Funèse.

O JIŘÍM KRAMPOLOVI ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se vášnivý tenista Jiří Krampol oženil s hlasatelkou Janou Fořtovou, se kterou má syna Tomáše. Jirku vychovával se svou druhou ženou, právničkou Hanou Suvajdičovou. Manželství s modelkou Martou mu přineslo syna Martina z jejího předchozího vztahu.

Podobně to měl i se svou čtvrtou ženou Hanou Krampolovou, učitelkou z mateřské školy, a jejím synem Petrem, s nímž nastaly nemalé problémy. Roku 2012 čelil Jiří Krampol a jeho manželka řadě bulvárních afér. Ona byla podezřelá z krádeží, jeho obvinila rodinná známá ze znásilnění. Oba měli z afér psychické problémy. Hanu Krampolovou dostaly až do blázince.

Hana Krampolová zemřela 3. srpna 2020.

 

Články o celebritě

Luxusní bydlení Maroše Kramára: Ve vile u jezera se schovává před koronavirem! Luxusní bydlení Maroše Kramára: Ve vile u jezera se schovává před koronavirem! Slovenský moderátor a herec Maroš Kramár (61) si vůbec nežije špatně. Po rozvodu si před více než ro... číst článek
Svůdná modelka a vítězka reality show nahoře bez! Na pláži si opalovala vnady Svůdná modelka a vítězka reality show nahoře bez! Na pláži si opalovala vnady O pořádně žhavé pozdvižení se začátkem týdne na pláži v Sydney postarala australská modelka Montana ... číst článek
Jiří Krampol (82): URGENTNÍ PŘEVOZ DO NEMOCNICE!  Jiří Krampol (82): URGENTNÍ PŘEVOZ DO NEMOCNICE! Herec Jiří Krampol (82) sice patří mezi ty, kteří očkování proti koronaviru podstoupili, zato si ale... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Blanka Bohdanová
Blanka Bohdanová
zobrazit profil Jáchym Novotný
Jáchym Novotný
zobrazit profil Roman Říčař
Roman Říčař
zobrazit profil Svatopluk Matyáš
Svatopluk Matyáš
zobrazit profil Jonas Chernick
Jonas Chernick
zobrazit profil Libuše Švormová
Libuše Švormová
zobrazit profil Veronika Macková
Veronika Macková