Jiří Krampol | Celebwiki.cz

Jiří Krampol

Datum narození: 11.7.1938
Místo narození: Buštěhrad u Kladna
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Jiří Krampol se proslavil v divadle Semafor i ve filmech a TV, a to jako skvělý komik a moderátor. Jeho hlasem promlouvá Jean-Paul Belmondo.

Vyučil se soustružníkem. Krátce pracoval i jako údržbář v nakladatelství. Poté se Jiří Krampol vydal na pražskou DAMU, kterou absolvoval v roce 1962. V Divadle Na Zábradlí ztvárnil roli v Zahradní slavnosti nebo v inscenaci Na dně. Správnou cestu mu ukázal Semafor.

JIŘÍ KRAMPOL - JAK PŘIŠEL O SYNA

Spolu s Miloslavem Šimkem bavil Jiří Krampol obecenstvo Divadla Semafor přes sedm let. V Divadle Jiřího Grossmanna jim pomáhala i herečka Uršula KlukováJiří Krampol si mezitím zahrál ve filmech Bylo nás deset, Pršelo jim štěstí nebo Ten svetr si nesvlíkej. Po boku Vladimíra Menšíka zářil v Partě hic. Za svou životní roli považuje hostinského v seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře. Víno popíjel v komedii 2 Bobule. Ukázal se i ve snímku Bastardi.

Získával často role svalovců a ranařů. Bylo to díky jeho muskulatuře, kterou cepoval i vzpíráním. Věnoval se také boxu a plavání. Posilovnu si Jiří Krampol zamiloval. Stala se jeho pomocníkem proti depresím. Navždy zůstane tváří zábavného pořadu Nikdo není dokonalý, v němž se stovky kolemjdoucích ztrapnily odpověďmi na všetečné otázky.

Jiří Krampol se proslavil i coby dabér. Jeho hlasem začal slavný francouzský herec Jean-Paul Belmondo promlouvat hned po emigraci Jana Třísky. Po smrti Františka Filipovského se ujal i dabingu geniálního Luise de Funèse.

O JIŘÍM KRAMPOLOVI ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se vášnivý tenista Jiří Krampol oženil s hlasatelkou Janou Fořtovou, se kterou má syna Tomáše. Jirku vychovával se svou druhou ženou, právničkou Hanou Suvajdičovou. Manželství s modelkou Martou mu přineslo syna Martina z jejího předchozího vztahu.

Podobně to měl i se svou čtvrtou ženou Hanou Krampolovou, učitelkou z mateřské školy, a jejím synem Petrem, s nímž nastaly nemalé problémy. Roku 2012 čelil Jiří Krampol a jeho manželka řadě bulvárních afér. Ona byla podezřelá z krádeží, jeho obvinila rodinná známá ze znásilnění. Oba měli z afér psychické problémy. Hanu Krampolovou dostaly až do blázince.

 

Články o celebritě

Těžké Vánoce pro Jiřího Krampola: Manželku Hanku má opět ve špitále! Těžké Vánoce pro Jiřího Krampola: Manželku Hanku má opět ve špitále! Chudák Jiří Krampol (81)! Ani na Vánoce si od zdravotních peripetií své ženy Hanky (58) neodpočinul.… číst článek
Jiří Krampol (81) si nechal vytáhnout obličej! Chytá snad druhý dech? Jiří Krampol (81) si nechal vytáhnout obličej! Chytá snad druhý dech? I v jednaosmdesáti letech chce Jiří Krampol dobře vypadat, a tak navštívil estetickou kliniku, kam… číst článek
Kutil z Receptáře i Krejzových Navrátil: Manuální práce dělá moje žena! Kutil z Receptáře i Krejzových Navrátil: Manuální práce dělá moje žena! Po Václavu Postráneckém (†75) převzal seriál Krejzovi i pořad Receptář prima nápadů. Jako hlava rodiny… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Daniela Šinkorová
Daniela Šinkorová
zobrazit profil Gustav Bubník
Gustav Bubník
zobrazit profil Nina Jiránková
Nina Jiránková
zobrazit profil Carey Lowell
Carey Lowell
zobrazit profil Tereza Nvotová
Tereza Nvotová
zobrazit profil David Suchařípa
David Suchařípa
zobrazit profil Roman Říčař
Roman Říčař
zobrazit profil Juraj Kukura
Juraj Kukura