Jana Švandová | Celebwiki.cz

Jana Švandová

Datum narození: 3. 7. 1947
Místo narození: Pardubice
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Švandová se stala první českou celebritou, která se nechala fotit pro časopis Playboy.

Herectví vystudovala na brněnské JAMU. Kromě divadla dostala řadu rolí také ve filmu i v televizi. Jana Švandová si zahrála například v dramatu Už zase skáču přes kaluže (se skvělým Vladimírem Dlouhým), v komedii Drahé tety a já nebo v poetické Kytici (vedle Bolka Polívky, Karla Rodena, Ani Geislerové či Lindy Rybové). Předvedla se také v seriálech Nemocnice na kraji města, Pojišťovna štěstí nebo v nekonečné Ulici. Hlavní roli získala ve francouzském televizním dramatu Angelika.

TAJEMSTVÍ JANY ŠVANDOVÉ

Jana Švandová kráčela po prknech Divadla na Vinohradech, Pod Palmovkou nebo v Činoherním klubu. V hudebním Karlíně a Broadwayi se objevila v muzikálech Kleopatra nebo Řek Zorba; v Divadle Bez Zábradlí v dramatech Terasa či Blbec k večeři.

Kromě hereckých výkonů Jana Švandová vždy odzbrojovala svým sexappealem. Stala se ostatně první českou celebritou, která se svlékla pro erotický časopis Playboy. Ukázat své půvaby neváhala ani po padesátce. Za svou krásu vděčí jak masážím, tak plastickým chirurgům.

Herečka Jana Švandová vždy věřila na osud. V této souvislosti zmiňovala třeba svoji nehodu z května 2014, která se jí přihodila, když jela kolem hřbitova, kde je pohřbena její matka, a navíc v den, kdy zemřela.

O JANĚ ŠVANDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manželem Jany Švandové (ovšem až třetím v pořadí) se stal Pavel Satorie. V předchozím vztahu Jana Švandová přivedla na svět syna Huberta. Před Pavlem Satoriem byla vdaná za plastického chirurga a za filmového producenta.

 

Články o celebritě

Uplakaný Troška, spolužačka Švandová neměla slov! Jak vypadal pohřeb výtvarníka Růžičky? Uplakaný Troška, spolužačka Švandová neměla slov! Jak vypadal pohřeb výtvarníka Růžičky? Ve středu 10. června měl pohřeb Jan Růžička (†74), slavný scénograf a kostýmní výtvarník, jenž svůj ... číst článek
Herečka Dana Morávková přišla o velké peníze! Komu všemu naletěla? Herečka Dana Morávková přišla o velké peníze! Komu všemu naletěla? Je až příliš důvěřivá. Herečka Dana Morávková (48) půjčila téměř 40 tisíc své bývalé kolegyni Veroni... číst článek
 Herečka Dana Morávková (48): ZLOMENÁ KVŮLI DLUHŮM! Herečka Dana Morávková (48): ZLOMENÁ KVŮLI DLUHŮM! Nejdřív důvěřivá Dana Morávková (48) půjčila bezmála 40 tisíc korun bývalé kolegyni z Ordinace Veron... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Stavná
Zuzana Stavná
zobrazit profil Anna Remková
Anna Remková
zobrazit profil Pavel Trávníček
Pavel Trávníček
zobrazit profil Robert  Englund
Robert Englund
zobrazit profil Ľubica Blaškovičová
Ľubica Blaškovičová
zobrazit profil Josef Carda
Josef Carda
zobrazit profil Dana Hlaváčová
Dana Hlaváčová