Jana Švandová | Celebwiki.cz

Jana Švandová

Datum narození: 3.7.1947
Místo narození: Pardubice
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Švandová se stala první českou celebritou, která se nechala fotit pro časopis Playboy.

Herectví vystudovala na brněnské JAMU. Kromě divadla dostala řadu rolí také ve filmu i v televizi. Jana Švandová si zahrála například v dramatu Už zase skáču přes kaluže (se skvělým Vladimírem Dlouhým), v komedii Drahé tety a já nebo v poetické Kytici (vedle Bolka Polívky, Karla Rodena, Ani Geislerové či Lindy Rybové). Předvedla se také v seriálech Nemocnice na kraji města, Pojišťovna štěstí nebo v nekonečné Ulici. Hlavní roli získala ve francouzském televizním dramatu Angelika.

TAJEMSTVÍ JANY ŠVANDOVÉ

Jana Švandová kráčela po prknech Divadla na Vinohradech, Pod Palmovkou nebo v Činoherním klubu. V hudebním Karlíně a Broadwayi se objevila v muzikálech Kleopatra nebo Řek Zorba; v Divadle Bez Zábradlí v dramatech Terasa či Blbec k večeři.

Kromě hereckých výkonů Jana Švandová vždy odzbrojovala svým sexappealem. Stala se ostatně první českou celebritou, která se svlékla pro erotický časopis Playboy. Ukázat své půvaby neváhala ani po padesátce. Za svou krásu vděčí jak masážím, tak plastickým chirurgům.

Herečka Jana Švandová vždy věřila na osud. V této souvislosti zmiňovala třeba svoji nehodu z května 2014, která se jí přihodila, když jela kolem hřbitova, kde je pohřbena její matka, a navíc v den, kdy zemřela.

O JANĚ ŠVANDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manželem Jany Švandové (ovšem až třetím v pořadí) se stal Pavel Satorie. V předchozím vztahu Jana Švandová přivedla na svět syna Huberta. Před Pavlem Satoriem byla vdaná za plastického chirurga a za filmového producenta.

 

Články o celebritě

První záběry z komedie LOVEní: Písařík uteče od oltáře! První záběry z komedie LOVEní: Písařík uteče od oltáře! Už o prvním jarním dnu vtrhne do kin nová romantická komedie Karla Janáka… číst článek
Morávková, Trávníček a dalších 30 herců na dlažbě: Popelka dojela na dluhy! Morávková, Trávníček a dalších 30 herců na dlažbě: Popelka dojela na dluhy! Muzikál Tři oříšky pro Popelku na motivy legendární pohádky Václava Vorlíčka (88) končí... Dana Morávková… číst článek
Švandová má recept na štěstí! Švandová má recept na štěstí! Herečka Jana Švandová (71) letos s manželem Pavlem Satorie (oba na snímku) oslavila 20 let manželství… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Yvetta Blanarovičová
Yvetta Blanarovičová
zobrazit profil Veronika Arichteva
Veronika Arichteva
zobrazit profil Pamela  Anderson
Pamela Anderson
zobrazit profil Daniel Bambas
Daniel Bambas
zobrazit profil Lumíra Přichystalová
Lumíra Přichystalová
zobrazit profil Ivan Řezáč
Ivan Řezáč
zobrazit profil Jake Gyllenhaal
Jake Gyllenhaal
zobrazit profil Pierce Brosnan
Pierce Brosnan