Jana Švandová | Celebwiki.cz

Jana Švandová

Datum narození: 3. 7. 1947
Místo narození: Pardubice
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Švandová se stala první českou celebritou, která se nechala fotit pro časopis Playboy.

Herectví vystudovala na brněnské JAMU. Kromě divadla dostala řadu rolí také ve filmu i v televizi. Jana Švandová si zahrála například v dramatu Už zase skáču přes kaluže (se skvělým Vladimírem Dlouhým), v komedii Drahé tety a já nebo v poetické Kytici (vedle Bolka Polívky, Karla Rodena, Ani Geislerové či Lindy Rybové). Předvedla se také v seriálech Nemocnice na kraji města, Pojišťovna štěstí nebo v nekonečné Ulici. Hlavní roli získala ve francouzském televizním dramatu Angelika.

TAJEMSTVÍ JANY ŠVANDOVÉ

Jana Švandová kráčela po prknech Divadla na Vinohradech, Pod Palmovkou nebo v Činoherním klubu. V hudebním Karlíně a Broadwayi se objevila v muzikálech Kleopatra nebo Řek Zorba; v Divadle Bez Zábradlí v dramatech Terasa či Blbec k večeři.

Kromě hereckých výkonů Jana Švandová vždy odzbrojovala svým sexappealem. Stala se ostatně první českou celebritou, která se svlékla pro erotický časopis Playboy. Ukázat své půvaby neváhala ani po padesátce. Za svou krásu vděčí jak masážím, tak plastickým chirurgům.

Herečka Jana Švandová vždy věřila na osud. V této souvislosti zmiňovala třeba svoji nehodu z května 2014, která se jí přihodila, když jela kolem hřbitova, kde je pohřbena její matka, a navíc v den, kdy zemřela.

O JANĚ ŠVANDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manželem Jany Švandové (ovšem až třetím v pořadí) se stal Pavel Satorie. V předchozím vztahu Jana Švandová přivedla na svět syna Huberta. Před Pavlem Satoriem byla vdaná za plastického chirurga a za filmového producenta.

 

Články o celebritě

 Herečka Dana Morávková (48): ZLOMENÁ KVŮLI DLUHŮM! Herečka Dana Morávková (48): ZLOMENÁ KVŮLI DLUHŮM! Nejdřív důvěřivá Dana Morávková (48) půjčila bezmála 40 tisíc korun bývalé kolegyni z Ordinace Veron... číst článek
Producent muzikálu Popelka Jiří Jurtin dluží 160 milionů! Vydrovi, Švandové a dalším Producent muzikálu Popelka Jiří Jurtin dluží 160 milionů! Vydrovi, Švandové a dalším Nemáme peníze, končíme! Tak producent Jiří Jurtin (43) po dvou měsících odpískal muzikál Tři oříšky ... číst článek
Herci Heřmánek, Vydra, Švandová... SOUD! DLUH 160 MILIONŮ! Herci Heřmánek, Vydra, Švandová... SOUD! DLUH 160 MILIONŮ! Nemáme peníze, končíme! Tak producent Jiří Jurtin (43) po dvou měsících odpískal muzikál Tři oříšky ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miroslav Krobot
Miroslav Krobot
zobrazit profil Dagmar Čárová
Dagmar Čárová
zobrazit profil Matthew Perry
Matthew Perry
zobrazit profil Jana Bernášková
Jana Bernášková
zobrazit profil Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček
zobrazit profil Václav Vydra
Václav Vydra
zobrazit profil Štěpán Krtička
Štěpán Krtička
zobrazit profil Tomáš Töpfer
Tomáš Töpfer