Ladislav Trojan

Datum narození: 1. 8. 1932
Datum úmrtí: 18. 12. 2022
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herec Ladislav Trojan, otec herce Ivana Trojana a režiséra a producenta Ondřeje Trojana, zemřel 18. prosince 2022. Bylo mu 90 let.

Od dětství hrál ochotnické divadlo, v osmi letech si dokonce v jedné pohádce zahrál roli princezny. Věnoval se i baletu. Po absolutoriu na gymnáziu Ladislav Trojan studoval na pražské DAMU. Po ukončení studia začínal v pražském Realistickém divadle, což je Švandovo divadlo na Smíchově. Jeho poslední angažmá bylo v Divadle Na Fidlovačce. V době studií také hostoval v Městském divadle v Mladé Boleslavi, kde se též seznámil se svou budoucí manželkou.

LADISLAV TROJAN SKONČIL V DOMOVĚ DŮCHODCŮ

Mezi jeho další působiště patřilo Divadlo ABC, Viola, Divadlo Radka Brzobohatého. Lidé jej mohli vidět také na Letních shakespearovských slavnostech.

Filmografie Ladislava Trojana zahrnuje více než sto položek, přičemž častěji než ve filmu točil pro televizi. Jeho snad nejznámějším filmovým počinem je ztvárnění syna Potůčka v seriálu Tři chlapi v chalupě. V poslední době hrál také v seriálech, zvláště v hojně sledované Pojišťovně štěstí.

O LADISLAVU TROJANOVI ČTĚTE ZDE>>

Ladislav Trojan měl s manželkou Olgou dva syny, kteří pokračují v rodinné tradici. Ondřej Trojan je úspěšným filmovým producentem a mladší syn Ivan Trojan se zařadil mezi nejúspěšnější české herce.

V roce 2002 Ladislav Trojan obdržel od Nadace Život umělce ocenění Senior Prix.

Herec Ladislav Trojan zemřel 18. prosince 2022. Bylo mu 90 let.

 

Články o celebritě

Nejsilnější okamžiky rozloučení s Ladislavem Trojanem (†90): Slzy, krátké smíření i vulgarity! Nejsilnější okamžiky rozloučení s Ladislavem Trojanem (†90): Slzy, krátké smíření i vulgarity! V pražském kostele sv. Ignáce se včera rodina, kolegové i přátelé rozloučili s hereckým bardem Ladis... číst článek
Podivné manévry Ivana a Kláry na pohřbu Ladislava Trojana (†90): Odloučené manžele na hodinu spojil smutek! Podivné manévry Ivana a Kláry na pohřbu Ladislava Trojana (†90): Odloučené manžele na hodinu spojil smutek! Smutek a žal na chvíli spojil herecký pár Ivana (58) a Kláru (51), kteří už nějaký čas nežijí ve spo... číst článek
Pohřeb Ladislava Trojana (†90): Klára přišla sama a byla vulgární! Pohřeb Ladislava Trojana (†90): Klára přišla sama a byla vulgární! Rodina, kolegové a přátelé se dnes od 14 hodin v pražském kostele sv. Ignáce loučili s hercem Ladisl... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zdeněk Podhůrský
Zdeněk Podhůrský
zobrazit profil Vojtěch Kotek
Vojtěch Kotek
zobrazit profil Anna Polívková
Anna Polívková
zobrazit profil Vladimír Brabec
Vladimír Brabec
zobrazit profil Pavel Kikinčuk
Pavel Kikinčuk
zobrazit profil Jan Kříž
Jan Kříž
zobrazit profil Libuše Šafránková
Libuše Šafránková
zobrazit profil Barbra Streisand
Barbra Streisand