Ondřej Trojan | Celebwiki.cz

Ondřej Trojan

Profese: režisér, producent a herec

Související celebrity

Životopis

Slavný režisér a příležitostný herec Ondřej Trojan, který patří mezi elitní české producenty, pochází z umělecké rodiny. Jeho mladší bratr Ivan i otec Ladislav jsou herci.

Tím však výčet známých osobností v rodině nekončí. Manželkou Ivana Trojana, tedy ženou bratra, je též herečka Klára Pollertová-Trojanová. A za tchána má známý producent Ondřej Trojan slavného lékaře Pavla Pafka, který byl „dvorním“ doktorem prezidenta Václava Havla.

ONDŘEJ TROJAN – JAK HO HERCI VYŠPLOUCHLI

Po absolvování pražské AMU Ondřej Trojan debutoval filmem Pějme píseň dokola scénáristů Jana Hřebejka a Petra Jarchovského. Druhým jeho počinem byl celovečerní výpravný velkofilm Želary, který měl úspěch doma i v zahraničí. Snímek, jímž na stříbrném plátně vdechl život postavám novely Zdeňky Legátové Jozova Hanule, dostal jedenáct nominací na Českého lva, jakož i na cenu Americké akademie filmových umění a věd Oscara.

Jako producent spolupracoval především s Janem Hřebejkem, s nímž připravil několik velmi úspěšných filmů: Pelíšky, Musíme si pomáhat, Pupendo, Horem pádem, Kráska v nesnázích, Medvídek, U mě dobrý a Občanský průkaz. Do svých snímků obsazuje stálice filmového nebe, jako jsou Aňa Geislerová, Ivan Trojan, Bolek Polívka, Jaroslav Dušek, Simona Stašová, Miroslav Donutil, Martin Myšička, či Tatiana Vilhelmová.

Sám si Ondřej Trojan zahrál několik menších rolí ve filmech Cesta z města, Skřítek, Správce statku či Gympl. Divadelní režii se věnuje především v legendárním pražském Divadle Sklep. Společně s Tomášem Hanákem a Jiřím Fero Burdou založili vlastní produkční a obchodní společnost HelpArt T.H.A. V roce 1994 režíroval televizní záznam adaptace hry podle novely Václava Havla Život před sebou, kterou Divadlo Sklep uvádělo v adaptované verzi pod názvem Mlýny. Zde hráli: Otakáro Maria Schmidt, Tomáš Hanák, David Vávra, Jiří Fero Burda, Robert Nebřenský, Luboš Veselý, Jan Slovák, Monika Načeva, Petr Koutecký, a František Váša.

TROJANOVÝCH JE VÍC NEŽ HUJERŮ (...A DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI)

 

Články o celebritě

Režisér Trojan o natáčení se slavným bráchou Ivanem: Na place jsme se „rvali"! Režisér Trojan o natáčení se slavným bráchou Ivanem: Na place jsme se „rvali"! Ondřej Trojan (60) obsadil svého bratra Ivana (55) poprvé v roce 2003 do filmu Želary. Tehdy se jed... číst článek
YouTube kanál Filmy česky a zadarmo nabízí další várku zajímavých titulů YouTube kanál Filmy česky a zadarmo nabízí další várku zajímavých titulů Youtubový kanál Filmy česky a zadarmo nabízí zdarma pod heslem Doma seď a zachraň svět další české f... číst článek
Jenovéfa Boková: Za Sašu z Karel, já a ty Českého lva nedostala Jenovéfa Boková: Za Sašu z Karel, já a ty Českého lva nedostala Herečka a houslistka Jenovéfa Boková neuspěla v boji o svého druhého Českého lva, a to za ztvárnění ... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Ivan Passer
Ivan Passer
zobrazit profil Anna Kohoutová
Anna Kohoutová
zobrazit profil Milan Cieslar
Milan Cieslar
zobrazit profil Alfred Hitchcock
Alfred Hitchcock
zobrazit profil Filip Renč
Filip Renč
zobrazit profil Olga Menzelová-Kelymanová
Olga Menzelová-Kelymanová
zobrazit profil Warwick Davis
Warwick Davis
zobrazit profil Terry Gilliam
Terry Gilliam