Ondřej Trojan

Ondřej Trojan

Profese: režisér, producent a herec

Související celebrity

Životopis

Slavný režisér a příležitostný herec Ondřej Trojan, který patří mezi elitní české producenty, pochází z umělecké rodiny. Jeho mladší bratr Ivan i otec Ladislav jsou herci.

Tím však výčet známých osobností v rodině nekončí. Manželkou Ivana Trojana, tedy ženou bratra, je též herečka Klára Pollertová-Trojanová. A za tchána má známý producent Ondřej Trojan slavného lékaře Pavla Pafka, který byl „dvorním“ doktorem prezidenta Václava Havla.

ONDŘEJ TROJAN – JAK HO HERCI VYŠPLOUCHLI

Po absolvování pražské AMU Ondřej Trojan debutoval filmem Pějme píseň dokola scénáristů Jana Hřebejka a Petra Jarchovského. Druhým jeho počinem byl celovečerní výpravný velkofilm Želary, který měl úspěch doma i v zahraničí. Snímek, jímž na stříbrném plátně vdechl život postavám novely Zdeňky Legátové Jozova Hanule, dostal jedenáct nominací na Českého lva, jakož i na cenu Americké akademie filmových umění a věd Oscara.

Jako producent spolupracoval především s Janem Hřebejkem, s nímž připravil několik velmi úspěšných filmů: Pelíšky, Musíme si pomáhat, Pupendo, Horem pádem, Kráska v nesnázích, Medvídek, U mě dobrý a Občanský průkaz. Do svých snímků obsazuje stálice filmového nebe, jako jsou Aňa Geislerová, Ivan Trojan, Bolek Polívka, Jaroslav Dušek, Simona Stašová, Miroslav Donutil, Martin Myšička, či Tatiana Vilhelmová.

Sám si Ondřej Trojan zahrál několik menších rolí ve filmech Cesta z města, Skřítek, Správce statku či Gympl. Divadelní režii se věnuje především v legendárním pražském Divadle Sklep. Společně s Tomášem Hanákem a Jiřím Fero Burdou založili vlastní produkční a obchodní společnost HelpArt T.H.A. V roce 1994 režíroval televizní záznam adaptace hry podle novely Václava Havla Život před sebou, kterou Divadlo Sklep uvádělo v adaptované verzi pod názvem Mlýny. Zde hráli: Otakáro Maria Schmidt, Tomáš Hanák, David Vávra, Jiří Fero Burda, Robert Nebřenský, Luboš Veselý, Jan Slovák, Monika Načeva, Petr Koutecký, a František Váša.

TROJANOVÝCH JE VÍC NEŽ HUJERŮ (...A DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI)

 

Články o celebritě

Je to Tuna, nebo někdo nový?! Boudová s mladším přítelem všem zamotali hlavu Je to Tuna, nebo někdo nový?! Boudová s mladším přítelem všem zamotali hlavu Co všechno udělá změna image! Stačí nová barva vlasů... a rázem, to vypadá, že se po boku herečky Ne... číst článek
O Oscara za zahraniční film bude v USA bojovat Ondříčkův Zátopek O Oscara za zahraniční film bude v USA bojovat Ondříčkův Zátopek Do boje o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film pošle Česká filmová a televizní akademie (ČFTA... číst článek
Dojemná vzpomínka Holubové na zesnulou »babičku z Rafťáků« (†95): Nečekaně silný zážitek! Dojemná vzpomínka Holubové na zesnulou »babičku z Rafťáků« (†95): Nečekaně silný zážitek! Přestože pro mnohé televizní diváky nebylo jméno zesnulé herečky Olgy Schmidtové (†95) příliš známé,... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jan Menšík
Jan Menšík
zobrazit profil Adrian Stojkov
Adrian Stojkov
zobrazit profil Lucie Radová
Lucie Radová
zobrazit profil Jitka Bártů
Jitka Bártů
zobrazit profil David Mrnka
David Mrnka
zobrazit profil Michaela Pavlátová
Michaela Pavlátová
zobrazit profil David Ochman
David Ochman
zobrazit profil Michal Nohejl
Michal Nohejl