Ondřej Trojan | Celebwiki.cz

Ondřej Trojan

Profese: režisér, producent a herec

Související celebrity

Životopis

Slavný režisér a příležitostný herec Ondřej Trojan, který patří mezi elitní české producenty, pochází z umělecké rodiny. Jeho mladší bratr Ivan i otec Ladislav jsou herci.

Tím však výčet známých osobností v rodině nekončí. Manželkou Ivana Trojana, tedy ženou bratra, je též herečka Klára Pollertová-Trojanová. A za tchána má známý producent Ondřej Trojan slavného lékaře Pavla Pafka, který byl „dvorním“ doktorem prezidenta Václava Havla.

ONDŘEJ TROJAN – JAK HO HERCI VYŠPLOUCHLI

Po absolvování pražské AMU Ondřej Trojan debutoval filmem Pějme píseň dokola scénáristů Jana Hřebejka a Petra Jarchovského. Druhým jeho počinem byl celovečerní výpravný velkofilm Želary, který měl úspěch doma i v zahraničí. Snímek, jímž na stříbrném plátně vdechl život postavám novely Zdeňky Legátové Jozova Hanule, dostal jedenáct nominací na Českého lva, jakož i na cenu Americké akademie filmových umění a věd Oscara.

Jako producent spolupracoval především s Janem Hřebejkem, s nímž připravil několik velmi úspěšných filmů: Pelíšky, Musíme si pomáhat, Pupendo, Horem pádem, Kráska v nesnázích, Medvídek, U mě dobrý a Občanský průkaz. Do svých snímků obsazuje stálice filmového nebe, jako jsou Aňa Geislerová, Ivan Trojan, Bolek Polívka, Jaroslav Dušek, Simona Stašová, Miroslav Donutil, Martin Myšička, či Tatiana Vilhelmová.

Sám si Ondřej Trojan zahrál několik menších rolí ve filmech Cesta z města, Skřítek, Správce statku či Gympl. Divadelní režii se věnuje především v legendárním pražském Divadle Sklep. Společně s Tomášem Hanákem a Jiřím Fero Burdou založili vlastní produkční a obchodní společnost HelpArt T.H.A. V roce 1994 režíroval televizní záznam adaptace hry podle novely Václava Havla Život před sebou, kterou Divadlo Sklep uvádělo v adaptované verzi pod názvem Mlýny. Zde hráli: Otakáro Maria Schmidt, Tomáš Hanák, David Vávra, Jiří Fero Burda, Robert Nebřenský, Luboš Veselý, Jan Slovák, Monika Načeva, Petr Koutecký, a František Váša.

TROJANOVÝCH JE VÍC NEŽ HUJERŮ (...A DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI)

 

Články o celebritě

 Bratři Trojanové: Drsné vyřizování účtů před štábem Bratři Trojanové: Drsné vyřizování účtů před štábem Předtím spolu točili jen jednou, Želary, a šlo to skvěle. Bratrský tandem – Ondřej Trojan (60) za ka... číst článek
Režisér Trojan o natáčení se slavným bráchou Ivanem: Na place jsme se „rvali"! Režisér Trojan o natáčení se slavným bráchou Ivanem: Na place jsme se „rvali"! Ondřej Trojan (60) obsadil svého bratra Ivana (55) poprvé v roce 2003 do filmu Želary. Tehdy se jed... číst článek
YouTube kanál Filmy česky a zadarmo nabízí další várku zajímavých titulů YouTube kanál Filmy česky a zadarmo nabízí další várku zajímavých titulů Youtubový kanál Filmy česky a zadarmo nabízí zdarma pod heslem Doma seď a zachraň svět další české f... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Daniel Pánek
Daniel Pánek
zobrazit profil Agnieszka Holland
Agnieszka Holland
zobrazit profil Drahomíra Vihanová
Drahomíra Vihanová
zobrazit profil Bart Freundlich
Bart Freundlich
zobrazit profil Jiří Menzel
Jiří Menzel
zobrazit profil Vojtěch Moravec
Vojtěch Moravec
zobrazit profil Václav Kadrnka
Václav Kadrnka
zobrazit profil Petr Pýcha
Petr Pýcha