Tomáš Hanák

Datum narození: 27. 3. 1957
Přezdívka: Český G. Clooney
Místo narození: Kremnica
Profese: herec, moderátor, režisér
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Tomáš Hanák se proslavil v divadle Sklep. Zazářil ve filmech Cesta z města a Kopytem sem, kopytem tam. Dvakrát získal titul Nejvíce sexy muž roku.

Už jako kluk sbíral zkušenosti, především ty zahraniční. Když se po dvou letech vrátil z Kuby, byl rozhodnutý se po dostudování gymnázia dostat na DAMU. Sen se mu však nesplnil, tak se rozhodl pro VŠE, obor zahraniční obchod. Z politických důvodů byl ale Tomáš Hanák vyloučen (neoficiálně kvůli rozšiřování protisocialistických myšlenek). Věnoval se také veslování – často jako reprezentant ČSSR vyjížděl do nesocialistických zemí.

Hanák hrál v hollywoodském trháku

V době totality pracoval Tomáš Hanák jako skladník, číšník, loutkoherec, asistent režie - avšak byly to prý hlavně zkušenosti s rybářstvím, které využil: tvářil se jako návnada a nechal se v 70. letetch 20. století chytit na udičku divadla Sklep (vedle Davida Vávry a Milana Šteindlera patřil spolu s Tomášem Vorlem a Evou Holubovou k zakládajícím členům a hlavním tvářím). Nakonec všechny přesvědčil, že je to právě on, kdo chytá diváky. V divadle začal působit nejen coby herec, ale i jako autor a režisér.

Svým ksichtem, jak sám Tomáš Hanák rád říká, dokázal upoutat i televizní producenty. Vidět ho můžete ve filmech Bony a klid, Kopytem sem, kopytem tam, Díky za každé nové ráno, Pasti, pasti, pastičky, Cesta z města, Rebelové a v mnoha dalších.

V roce 2005 si Tomáš Hanák mj. i zahrál v holywoodském fantasy trháku Kletba bratří Grimmů.

Tomáš Hanák měl problémy s alkoholem

Tomáš Hanák se snažil proniknout do povědomí lidí také jako muzikant. Napsal úvodní píseň k filmu Český sen a hraje s kapelou MTO Univerzál Praha.

Je tatínkem tří dětí. S dcerou režisérky Věry Chytilové Terezou Kučerovou měl Tomáš Hanák dceru Annu. Kromě ní má Tomáš Hanák  ještě dceru Rozálii a syna Tomáše. Ačkoli herec podlehl démonu alkoholu, založil svou vlastní „nádražní hospůdku“ v Nižboru u Berouna.

 

Články o celebritě

V Cestě domů si stěžuje na alzheimera, ale... Polívka už zapomíná texty! V Cestě domů si stěžuje na alzheimera, ale... Polívka už zapomíná texty! Sehnat herce, přivézt je a vpustit do přírody, rok točit a završit trilogii o cestách. Dá to práci. ... číst článek
Divoká premiéra Cesty domů: Vorel vybrabčil Šteindlera, hrdličky Boudová s Tunou a rozlítaný Bolek! Divoká premiéra Cesty domů: Vorel vybrabčil Šteindlera, hrdličky Boudová s Tunou a rozlítaný Bolek! Slavné „sklepáky“ už dohnal věk? Koneckonců už je to spoustu let, co hráli první divadelní představe... číst článek
Herečka Nesvačilová v novém seriálu Osada: Nejvýstřednější role! Herečka Nesvačilová v novém seriálu Osada: Nejvýstřednější role! Je jako uragán, divoká, rozesmátá, bez zábran a soutěživá. Dřív prodávala polskou kosmetiku, teď ved... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Olga Blechová Matušková
Olga Blechová Matušková
zobrazit profil Jana Holcová
Jana Holcová
zobrazit profil Veronika Arichteva
Veronika Arichteva
zobrazit profil Anastasia Chocholatá
Anastasia Chocholatá
zobrazit profil Jana Hlaváčová
Jana Hlaváčová
zobrazit profil Johnny Galecki
Johnny Galecki
zobrazit profil Ondrej  Kovaľ
Ondrej Kovaľ
zobrazit profil Zdeněk Svěrák
Zdeněk Svěrák