Tomáš Hanák | Celebwiki.cz

Tomáš Hanák

Datum narození: 27.3.1957
Přezdívka: český G. Clooney
Místo narození: Kremnica
Profese: herec, moderátor
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Získal dvakrát ohodnocení Nejvíce sexy muž roku. Nyní je tvář Tomáše Hanáka spojována především s charitativním projektem Pomozte dětem. A stále i s divadlem Sklep.

Už jako kluk sbíral zkušenosti, především ty zahraniční. Když se po dvou letech vrátil z Kuby, byl rozhodnutý se po dostudování gymnázia dostat na DAMU. Sen se mu však nesplnil, tak se rozhodl pro VŠE, obor zahraniční obchod. Z politických důvodů byl ale Tomáš Hanák vyloučen (neoficiálně kvůli rozšiřování protisocialistických myšlenek). Věnoval se také veslování – často jako reprezentant ČSSR vyjížděl do nesocialistických zemí.

V době totality pracoval Tomáš Hanák jako skladník, číšník, loutkoherec, asistent režie – avšak byly to prý hlavně zkušenosti s rybářstvím, které využil: tvářil se jako návnada a nechal se v 70. letetch chytit na udičku divadla Sklep (vedle Davida Vávry a Milana Šteindlera patřil spolu s Tomášem Vorlem a Evou Holubovou k zakládajícím členům a hlavním tvářím). Nakonec všechny přesvědčil, že je to právě on, kdo chytá diváky. V divadle působí dodnes nejen jako herec, ale i jako autor a režisér.

Svým ksichtem, jak sám Tomáš Hanák rád říká, dokázal upoutat i televizní producenty. Vidět ho můžete ve filmech Bony a klid, Kopytem sem, kopytem tam, Díky za každé nové ráno, Pasti, pasti, pastičky, Cesta z města, Rebelové a v mnoha dalších. V roce 2005 si mimo jiné i zahrál v holywoodském fantasy trháku Kletba bratří Grimmů.

Tomáš Hanák se snažil proniknout do povědomí lidí i jako muzikant. Napsal úvodní píseň k filmu Český sen a hraje s kapelou MTO Univerzál Praha.

Je tatínkem tří dětí. S dcerou režisérky Věry Chytilové, Terezou Kučerovou, má dceru Aničku. Kromě toho má ještě dceru Rozálii a syna Tomáše. Ačkoli měl známý herec problémy s alkoholem, založil svou vlastní „nádražní hospůdku“ v Nižboru u Berouna.

 

Články o celebritě

Tomáš Hanák ukázal syna: Před lety ho chtěla ukrást psychicky narušená žena Tomáš Hanák ukázal syna: Před lety ho chtěla ukrást psychicky narušená žena Charismatický herec Tomáš Hanák (61) se ukázal na premiéře svého nejnovějšího filmu Cena za štěstí.… číst článek
Tomáš Hanák do starého železa rozhodně nepatří!  Jak je na tom poránu? Tomáš Hanák do starého železa rozhodně nepatří! Jak je na tom poránu? Herec Tomáš Hanák (61) se po dlouhé době objevil ve filmu. A jako stárnoucí gentleman mezi dvěma… číst článek
Profesor T. Řezníček neustál premiéru a posilněný se skácel na schodech Profesor T. Řezníček neustál premiéru a posilněný se skácel na schodech Schody v Lucerně se vymstily herci Pavlu Řezníčkovi (52). Ten stejně jako Ivana Chýlková (55) dal… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Markéta Coufalová
Markéta Coufalová
zobrazit profil Jan Novotný
Jan Novotný
zobrazit profil Denzel Washington
Denzel Washington
zobrazit profil Kamil Halbich
Kamil Halbich
zobrazit profil David Novotný
David Novotný
zobrazit profil Vlastimil Harapes
Vlastimil Harapes
zobrazit profil Václav Glazar
Václav Glazar
zobrazit profil Angelina Jolie
Angelina Jolie