Marcela Augustová

Marcela Augustová

Datum narození: 19. 8. 1965
Místo narození: Hořice
Profese: moderátorka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Marcela Augustová spojila celý život s Českou televizí. Na obrazovkách se objevuje od 80. let a od roku 1998 moderuje Události.

Po studiu Žurnalistiky zamířila Marcela Augustová do rozhlasu na praxi, kde uváděla pořad pro děti. Odsud ji doporučili právě do Československé televize, kde zůstala dodnes. V 80. letech začínala s moderováním propagandistického pořadu Pionýrská vlaštovka. Po roce 1989 pokračovala na České televizi jako moderátorka zábavného sportovního pořadu Hry bez hranic a byla regionální zpravodajkou pro severovýchod Čech.

Moderátorkou Událostí je od roku 1998

Už v roce 1998 se stala přední moderátorkou hlavní zpravodajské relace Událostí. Divácky je Marcela Augustová velmi oblíbená, protože působí seriózně, taktně a korektně. Snaží se o prosazování hovorové češtiny ve zpravodajství. „Podle mě není jazyková hyperkorektnost znakem serióznosti,“ uvedla v jednom z rozhovorů.

Věnuje se charitě Pomozte Dětem

Dlouhodobě moderuje pořad Pomozte dětem s hercem Tomášem Hanákem. V této charitativní organizaci se Marcela Augustová i aktivně angažuje.

Marcela Augustová byla třikrát vdaná, poslední manželství drží nejdéle. Má dva syny, Kryštofa a Lukáše, každého z jiného vztahu. Zaměstnavatele naopak nezměnila ani jednou.

 

Články o celebritě

Tajný pohřeb Radana Dolejše (†57) ze Šlapeta: Vyčítám si jeho smrt, přiznala koulařka Fibingerová Tajný pohřeb Radana Dolejše (†57) ze Šlapeta: Vyčítám si jeho smrt, přiznala koulařka Fibingerová Bazilika sv. Markéty Antiochijské se stala svědkem posledního rozloučení s Radanem Dolejšem (†57). P... číst článek
Augustové boj se závistí! Vyhazov z bytu si přesto pochvaluje Augustové boj se závistí! Vyhazov z bytu si přesto pochvaluje Na televizní obrazovce za dlouhá léta praxe působí sebejistě, v soukromí si však sáhla doslova na dn... číst článek
Moderátoři a politici: Co TV kamery prozradily o jejich domovech? Moderátoři a politici: Co TV kamery prozradily o jejich domovech? Dřív si většinou své soukromí úzkostlivě střežili, teď jim ale miliony lidí vidí až do kuchyně. A to... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Brigita Zlámalová
Brigita Zlámalová
zobrazit profil Alena Zárybnická
Alena Zárybnická
zobrazit profil Dalibor Gondík
Dalibor Gondík
zobrazit profil Marianna  Ďurianová
Marianna Ďurianová
zobrazit profil Alexander Hemala
Alexander Hemala
zobrazit profil Karel Kopeček
Karel Kopeček
zobrazit profil Jiří Chum
Jiří Chum
zobrazit profil Michaela Jílková
Michaela Jílková