Marcela Augustová | Celebwiki.cz

Marcela Augustová

Datum narození: 19.8.1965
Místo narození: Hořice
Profese: moderátorka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Moderátorka Marcela Augustová vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd v Praze, je potřetí vdaná a má dva syny.

Po studiu Žurnalistiky zamířila Marcela Augustová do rozhlasu na praxi, kde uváděla pořad pro děti. Odsud ji doporučili právě do Československé televize, kde zůstala dodnes. V 80. letech začínala s moderováním propagandistického pořadu Pionýrská vlaštovka. Po roce 1989 pokračovala na České televizi jako moderátorka zábavného sportovního pořadu Hry bez hranic a byla regionální zpravodajkou pro severovýchod Čech.

Už v roce 1998 se stala přední moderátorkou hlavní zpravodajské relace Událostí. Divácky je Marcela Augustová velmi oblíbená, protože působí seriózně, taktně a korektně. Snaží se o prosazování hovorové češtiny ve zpravodajství. „Podle mě není jazyková hyperkorektnost znakem serióznosti,“ uvedla v jednom z rozhovorů.

Dlouhodobě moderuje pořad Pomozte dětem s hercem Tomášem Hanákem. V této charitativní organizaci se Marcela Augustová i aktivně angažuje.

Marcela Augustová byla třikrát vdaná, poslední manželství drží nejdéle. Má dva syny, Kryštofa a Lukáše, každého z jiného vztahu. Zaměstnavatele naopak nezměnila ani jednou.

 

Články o celebritě

Obrovský přešlap Marcely Augustové v Událostech! Ujely jí nervy? Obrovský přešlap Marcely Augustové v Událostech! Ujely jí nervy? Emocemi nabité téma ošizených klientů H-Systemu a ve studiu jeden z nejmladších politiků, Pirát Mikuláš… číst článek
Marcela Augustová: Díky golfu poznáte, jací jste! Marcela Augustová: Díky golfu poznáte, jací jste! Marcela Augustová je stálice České televize. Od roku 1998 moderuje Události ČT a později také začala… číst článek
Zákulisí prezidentské debaty na ČT: Zeman si dupnul kvůli Moravcovi? Zákulisí prezidentské debaty na ČT: Zeman si dupnul kvůli Moravcovi? Nechce být kladeč věnců. Podmínky si ale prý klást umí. Prezident Miloš Zeman (73) se utká se svým… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Ellen DeGeneres
Ellen DeGeneres
zobrazit profil Zorka Hejdová
Zorka Hejdová
zobrazit profil Jan Kraus
Jan Kraus
zobrazit profil Zdeněk Izer
Zdeněk Izer
zobrazit profil Viktor Vincze
Viktor Vincze
zobrazit profil Elen Valentová Černá
Elen Valentová Černá
zobrazit profil Jan Pokorný
Jan Pokorný
zobrazit profil Jana Adámková
Jana Adámková