Marcela Augustová | Celebwiki.cz

Marcela Augustová

Datum narození: 19.8.1965
Místo narození: Hořice
Profese: moderátorka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Moderátorka Marcela Augustová vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd v Praze, je potřetí vdaná a má dva syny.

Po studiu Žurnalistiky zamířila Marcela Augustová do rozhlasu na praxi, kde uváděla pořad pro děti. Odsud ji doporučili právě do Československé televize, kde zůstala dodnes. V 80. letech začínala s moderováním propagandistického pořadu Pionýrská vlaštovka. Po roce 1989 pokračovala na České televizi jako moderátorka zábavného sportovního pořadu Hry bez hranic a byla regionální zpravodajkou pro severovýchod Čech.

Už v roce 1998 se stala přední moderátorkou hlavní zpravodajské relace Událostí. Divácky je Marcela Augustová velmi oblíbená, protože působí seriózně, taktně a korektně. Snaží se o prosazování hovorové češtiny ve zpravodajství. „Podle mě není jazyková hyperkorektnost znakem serióznosti,“ uvedla v jednom z rozhovorů.

Dlouhodobě moderuje pořad Pomozte dětem s hercem Tomášem Hanákem. V této charitativní organizaci se Marcela Augustová i aktivně angažuje.

Marcela Augustová byla třikrát vdaná, poslední manželství drží nejdéle. Má dva syny, Kryštofa a Lukáše, každého z jiného vztahu. Zaměstnavatele naopak nezměnila ani jednou.

 

Články o celebritě

Tohle Události nepamatují! Marcela Augustová to vážně přepískla Tohle Události nepamatují! Marcela Augustová to vážně přepískla Téma ošizených klientů H-Systemu a ve studiu jeden z nejmladších politiků, Pirát Mikuláš Ferjenčík… číst článek
Obrovský přešlap Marcely Augustové v Událostech! Ujely jí nervy? Obrovský přešlap Marcely Augustové v Událostech! Ujely jí nervy? Emocemi nabité téma ošizených klientů H-Systemu a ve studiu jeden z nejmladších politiků, Pirát Mikuláš… číst článek
Marcela Augustová: Díky golfu poznáte, jací jste! Marcela Augustová: Díky golfu poznáte, jací jste! Marcela Augustová je stálice České televize. Od roku 1998 moderuje Události ČT a později také začala… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Monika Marešová-Poslušná
Monika Marešová-Poslušná
zobrazit profil Marie Retková
Marie Retková
zobrazit profil Jana Adámková
Jana Adámková
zobrazit profil Jan Rosák
Jan Rosák
zobrazit profil Vladimír Hron
Vladimír Hron
zobrazit profil Lucie Borhyová
Lucie Borhyová
zobrazit profil Jaromír Bosák
Jaromír Bosák
zobrazit profil Jan Musil
Jan Musil