Marcela Augustová | Celebwiki.cz

Marcela Augustová

Datum narození: 19. 8. 1965
Místo narození: Hořice
Profese: moderátorka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Moderátorka Marcela Augustová vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd v Praze, je potřetí vdaná a má dva syny.

Po studiu Žurnalistiky zamířila Marcela Augustová do rozhlasu na praxi, kde uváděla pořad pro děti. Odsud ji doporučili právě do Československé televize, kde zůstala dodnes. V 80. letech začínala s moderováním propagandistického pořadu Pionýrská vlaštovka. Po roce 1989 pokračovala na České televizi jako moderátorka zábavného sportovního pořadu Hry bez hranic a byla regionální zpravodajkou pro severovýchod Čech.

Už v roce 1998 se stala přední moderátorkou hlavní zpravodajské relace Událostí. Divácky je Marcela Augustová velmi oblíbená, protože působí seriózně, taktně a korektně. Snaží se o prosazování hovorové češtiny ve zpravodajství. „Podle mě není jazyková hyperkorektnost znakem serióznosti,“ uvedla v jednom z rozhovorů.

Dlouhodobě moderuje pořad Pomozte dětem s hercem Tomášem Hanákem. V této charitativní organizaci se Marcela Augustová i aktivně angažuje.

Marcela Augustová byla třikrát vdaná, poslední manželství drží nejdéle. Má dva syny, Kryštofa a Lukáše, každého z jiného vztahu. Zaměstnavatele naopak nezměnila ani jednou.

 

Články o celebritě

NEMILOSRDNÁ OBRAZOVKA: Velikost oblečení českých moderátorek? 36! NEMILOSRDNÁ OBRAZOVKA: Velikost oblečení českých moderátorek? 36! Den co den sledujeme televizní zprávy, ale jen málokdo z nás si uvědomí, co zatím všechno stojí. Tře... číst článek
Moderátorka ČT Marcela Augustová: Odmítá změnit účes! Moderátorka ČT Marcela Augustová: Odmítá změnit účes! Krátké vlasy k ní prostě patří!  Moderátorka Událostí ČT Marcela Augustová (53) by je za jiný účes r... číst článek
Tohle Události nepamatují! Marcela Augustová to vážně přepískla Tohle Události nepamatují! Marcela Augustová to vážně přepískla Téma ošizených klientů H-Systemu a ve studiu jeden z nejmladších politiků, Pirát Mikuláš Ferjenčík (... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Matěj Misař
Matěj Misař
zobrazit profil Láďa Hruška
Láďa Hruška
zobrazit profil Petr Jablonský
Petr Jablonský
zobrazit profil Libor Baselides
Libor Baselides
zobrazit profil Jiří Chum
Jiří Chum
zobrazit profil Bořek Slezáček
Bořek Slezáček
zobrazit profil Jan Pokorný
Jan Pokorný
zobrazit profil Iveta Toušlová
Iveta Toušlová