Vlado Štancel

Vlado Štancel

Datum narození: 3. 9. 1964
Datum úmrtí: 10. 11. 2016
Místo narození: Bratislava
Profese: moderátor, publicista
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Vlado Štancel byl známý moderátor, publicista a divadelník. Vystupoval v televizním cyklu Česká soda a natáčel reportáže pro pořad Černé ovce na ČT.

Populární moderátor, publicista, scénárista a divadelník Vlado Štancel se narodil v Bratislavě, ale v Česku vystudoval gymnázium v Moravské Třebové. Následně v roce 1990 absolvoval loutkoherectví na pražské DAMU. Štancel spolupracoval s komikem Miloslavem Šimkem a v letech 1992-99 působil v divadle Minor.

V televizi pracoval Vlado Štancel už od roku 1990. V roce 1994 začal pro Českou televizi (ČT) točit pořad Černé ovce. Štancel měl k této práci svérázný přístup a pořadu vtiskl nezaměnitelný charakter. Od roku 2014 natáčel reportáže také pro magazín Gejzír. Vystupoval i se autorsky podílel na tvorbě satirického cyklu Česká soda s Milanem Šteindlerem.

Vlado Štancel byl také filmovým scénáristou. Napsal scénáře k filmům Mezi námi přáteli (2006), Pamětnice (2009) a Rekvalifikace (2011). Pro televizi napsal scénář k pohádce Peklem s čertem (2002) či k několika povídkám z cyklu 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem. Napsal také několik knih a vyučoval na Katedře mediální tvorby Literární akademie.

Moderátor Vlado Štancel náhle zemřel 10. listopadu 2016 ve věku pouhých 52 let. Podle informací Blesk.cz zemřel Štancel na embolii. Televize ale příčinu smrti nijak blíže nekomentovala.

VLADO ŠTANCEL - VŠE O SMRTI MODERÁTORA ČTĚTE ZDE

 

Další Moderátoři

zobrazit profil Laďka Něrgešová
Laďka Něrgešová
zobrazit profil Michal Jančařík
Michal Jančařík
zobrazit profil Šárka Kubelková Volemanová
Šárka Kubelková Volemanová
zobrazit profil Gabriela Kratochvílová Lašková
Gabriela Kratochvílová Lašková
zobrazit profil Jakub Železný
Jakub Železný
zobrazit profil Vladimír Hron
Vladimír Hron
zobrazit profil Leoš Mareš
Leoš Mareš
zobrazit profil Kazma (Kamil Bartošek)
Kazma (Kamil Bartošek)