Robert Záruba | Celebwiki.cz

Robert Záruba

Datum narození: 18. 8. 1967
Místo narození: Praha
Profese: komentátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Hokejový komentátor Robert Záruba zasvětil největší část své profesní kariéry České televizi. Kromě mužů s pukem dokáže bez problému diváky provést i spoustou jiných sportů.

Úspěšný sportovní reportér Robert Záruba se může divákům, kteří jej neznají, zdát malinko podivný. Občas totiž vypadá, jako by se opaloval v soláriu se slunečními brýlemi. Není to tak. Trpí totiž kožním onemocněním vitiligo, které je nejviditelnější kolem očí; říká se mu „opálené sluneční brýle“.

ROBERT ZÁRUBA A RVAČKA

Fakultu žurnalistiky University Karlovy v Praze dostudoval těsně před pádem totalitního režimu. Už během studia byl spolupracovníkem Redakce sportu České televize. A od roku 1990 se stal jejím stálým zaměstnancem. Poté, co si prošel spoluprací s TV Nova, se vrátil opět do ČT, kde se dostal na místo šéfkomentátora.

Těžiště práce Roberta Záruby je v soutěžích – mistrovství světa a zimní olympijské hry. Je autorem projektů České televize z OH, kde také uváděl tamní program. Za dobu práce v České televizi komentoval různé sporty - hokej, baseball, florbal, pozemní hokej, softbal.

Novinář Robert Záruba je rozvedený se svou někdejší manželkou, právničkou a tehdejší reportérkou ČT Světlanou Zárubovou (přešla poté na TV Prima). Ve střídavé péči vychovávají syna Viktora (2000). Robert Záruba má dvě děti s kolegyní, novinářkou Norou Fridrichovou, bývalou manželkou Milana Fridricha, který v ČT již vystřídal několik šéfovských pozic. Záruba s ní má dceru Dianu narozenou v dubnu 2012 a o tři roky mladší dceru Mariánku.

 

Články o celebritě

Druhé manželství moderátorky Světlany Witowské: Nešťastný začátek… i konec Druhé manželství moderátorky Světlany Witowské: Nešťastný začátek… i konec Manželství moderátorky České televize Světlany Witowské (47) a Petra Witowského (49) nemá nešťastný ... číst článek
Krach vztahu moderátorky ČT Witowské: Důkaz, že manžel spí jinde! Krach vztahu moderátorky ČT Witowské: Důkaz, že manžel spí jinde! Ve slavné komedii zrežírovali pánové Smoljak a Svěrák směnu hned dvanácti bytů. Moderátorka České te... číst článek
Moderátorka ČT Witowská: Velké stěhování manžela! Od Světlany?! Služební dodávkou? Moderátorka ČT Witowská: Velké stěhování manžela! Od Světlany?! Služební dodávkou? Místo oslav cínové neboli růžové svatby jdou manželé Světlana Witowská (47) a Petr Witowski (49) po ... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Saskia Burešová
Saskia Burešová
zobrazit profil Markéta Fialová
Markéta Fialová
zobrazit profil Nikol Moravcová
Nikol Moravcová
zobrazit profil Alexandra Mynářová
Alexandra Mynářová
zobrazit profil Gábina Partyšová
Gábina Partyšová
zobrazit profil Štěpánka Decastelo
Štěpánka Decastelo
zobrazit profil Michaela Ochotská
Michaela Ochotská