Robert Záruba | Celebwiki.cz

Robert Záruba

Datum narození: 18.8.1967
Místo narození: Praha
Profese: komentátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Hokejový komentátor Robert Záruba zasvětil největší část své profesní kariéry České televizi. Kromě mužů s pukem dokáže bez problému diváky provést i spoustou jiných sportů.

Úspěšný sportovní reportér Robert Záruba se může divákům, kteří jej neznají, zdát malinko podivný. Občas totiž vypadá, jako by se opaloval v soláriu se slunečními brýlemi. Není to tak. Trpí totiž kožním onemocněním vitiligo, které je nejviditelnější kolem očí; říká se mu „opálené sluneční brýle“.

ROBERT ZÁRUBA A RVAČKA

Fakultu žurnalistiky University Karlovy v Praze dostudoval těsně před pádem totalitního režimu. Už během studia byl spolupracovníkem Redakce sportu České televize. A od roku 1990 se stal jejím stálým zaměstnancem. Poté, co si prošel spoluprací s TV Nova, se vrátil opět do ČT, kde se dostal na místo šéfkomentátora.

Těžiště práce Roberta Záruby je v soutěžích – mistrovství světa a zimní olympijské hry. Je autorem projektů České televize z OH, kde také uváděl tamní program. Za dobu práce v České televizi komentoval různé sporty - hokej, baseball, florbal, pozemní hokej, softbal.

Novinář Robert Záruba je rozvedený se svou někdejší manželkou, právničkou a tehdejší reportérkou ČT Světlanou Zárubovou (přešla poté na TV Prima). Ve střídavé péči vychovávají syna Viktora (2000). Robert Záruba má dvě děti s kolegyní, novinářkou Norou Fridrichovou, bývalou manželkou Milana Fridricha, který v ČT již vystřídal několik šéfovských pozic. Záruba s ní má dceru Dianu narozenou v dubnu 2012 a o tři roky mladší dceru Mariánku.

 

Články o celebritě

Novinářka Fridrichová prozradila, jak to mají doma se sporťákem Zárubou Novinářka Fridrichová prozradila, jak to mají doma se sporťákem Zárubou Tvoří spolu šťastný pár. Nora Fridrichová (42) a Robert Záruba (52) pracují v České televizi a práci… číst článek
Nora Fridrichová o děsivých výhrůžkách: Napsal, že mě oběsí před dětmi! Nora Fridrichová o děsivých výhrůžkách: Napsal, že mě oběsí před dětmi! Známá moderátorka a donedávna také soutěžící StarDance Nora Fridrichová (42) se na obrazovkách objevuje… číst článek
Další vyhazov? Fridrichovou po konci ve StarDance uklidili do skladu! Další vyhazov? Fridrichovou po konci ve StarDance uklidili do skladu! Moderátorka a novinářka Nora Fridrichová (42), která v sobotu vypadla z oblíbené taneční soutěže… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Petr Jablonský
Petr Jablonský
zobrazit profil Lucie Šilhánová
Lucie Šilhánová
zobrazit profil Marianna  Ďurianová
Marianna Ďurianová
zobrazit profil Tina Pletánková
Tina Pletánková
zobrazit profil Eva Perkausová
Eva Perkausová
zobrazit profil Mirka Čejková
Mirka Čejková
zobrazit profil Jana Adámková
Jana Adámková
zobrazit profil Pavel Poulíček
Pavel Poulíček