Robert Záruba | Celebwiki.cz

Robert Záruba

Datum narození: 18.8.1967
Místo narození: Praha
Profese: komentátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Hokejový komentátor Robert Záruba zasvětil největší část své profesní kariéry České televizi. Kromě mužů s pukem dokáže bez problému diváky provést i spoustou jiných sportů.

Úspěšný sportovní reportér Robert Záruba se může divákům, kteří jej neznají, zdát malinko podivný. Občas totiž vypadá, jako by se opaloval v soláriu se slunečními brýlemi. Není to tak. Trpí totiž kožním onemocněním vitiligo, které je nejviditelnější kolem očí; říká se mu „opálené sluneční brýle“.

ROBERT ZÁRUBA A RVAČKA

Fakultu žurnalistiky University Karlovy v Praze dostudoval těsně před pádem totalitního režimu. Už během studia byl spolupracovníkem Redakce sportu České televize. A od roku 1990 se stal jejím stálým zaměstnancem. Poté, co si prošel spoluprací s TV Nova, se vrátil opět do ČT, kde se dostal na místo šéfkomentátora.

Těžiště práce Roberta Záruby je v soutěžích – mistrovství světa a zimní olympijské hry. Je autorem projektů České televize z OH, kde také uváděl tamní program. Za dobu práce v České televizi komentoval různé sporty - hokej, baseball, florbal, pozemní hokej, softbal.

Novinář Robert Záruba je rozvedený se svou někdejší manželkou, právničkou a tehdejší reportérkou ČT Světlanou Zárubovou (přešla poté na TV Prima). Ve střídavé péči vychovávají syna Viktora (2000). Robert Záruba má dvě děti s kolegyní, novinářkou Norou Fridrichovou, bývalou manželkou Milana Fridricha, který v ČT již vystřídal několik šéfovských pozic. Záruba s ní má dceru Dianu narozenou v dubnu 2012 a o tři roky mladší dceru Mariánku.

 

Články o celebritě

Záruba „tlačí“ na partnerku Fridrichovou kvůli dcerám. Na jaký sport je chce dát? Záruba „tlačí“ na partnerku Fridrichovou kvůli dcerám. Na jaký sport je chce dát? Láska k puku se v téhle rodině bude zřejmě předávat z generace na generaci. Hokejový komentátor Robert… číst článek
Witowská musela v ČT na „kobereček“. Kvůli muži ve vedení dopravního podniku Witowská musela v ČT na „kobereček“. Kvůli muži ve vedení dopravního podniku Moderátorka České televize Světlana Witowská musela s vedením Kavčích hor řešit svoji rodinnou situaci.… číst článek
Pokladník Szturc zazářil hattrickem: Jako správný účetní si to pohlídám Pokladník Szturc zazářil hattrickem: Jako správný účetní si to pohlídám Připsal si druhý hattrick extraligové kariéry. Vítkovický útočník Roman Szturc načal dvěma pohotovými… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Jan Kraus
Jan Kraus
zobrazit profil Daniela Písařovicová
Daniela Písařovicová
zobrazit profil Michal Hrdlička
Michal Hrdlička
zobrazit profil Kazma (Kamil Bartošek)
Kazma (Kamil Bartošek)
zobrazit profil Laďka Něrgešová
Laďka Něrgešová
zobrazit profil Vlado Štancel
Vlado Štancel
zobrazit profil Marcela Skřivánková
Marcela Skřivánková
zobrazit profil Tomáš Novotný
Tomáš Novotný