Robert Záruba | Celebwiki.cz

Robert Záruba

Datum narození: 18.8.1967
Místo narození: Praha
Profese: komentátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Hokejový komentátor Robert Záruba zasvětil největší část své profesní kariéry České televizi. Kromě mužů s pukem dokáže bez problému diváky provést i spoustou jiných sportů.

Úspěšný sportovní reportér Robert Záruba se může divákům, kteří jej neznají, zdát malinko podivný. Občas totiž vypadá, jako by se opaloval v soláriu se slunečními brýlemi. Není to tak. Trpí totiž kožním onemocněním vitiligo, které je nejviditelnější kolem očí; říká se mu „opálené sluneční brýle“.

ROBERT ZÁRUBA A RVAČKA

Fakultu žurnalistiky University Karlovy v Praze dostudoval těsně před pádem totalitního režimu. Už během studia byl spolupracovníkem Redakce sportu České televize. A od roku 1990 se stal jejím stálým zaměstnancem. Poté, co si prošel spoluprací s TV Nova, se vrátil opět do ČT, kde se dostal na místo šéfkomentátora.

Těžiště práce Roberta Záruby je v soutěžích – mistrovství světa a zimní olympijské hry. Je autorem projektů České televize z OH, kde také uváděl tamní program. Za dobu práce v České televizi komentoval různé sporty - hokej, baseball, florbal, pozemní hokej, softbal.

Novinář Robert Záruba je rozvedený se svou někdejší manželkou, právničkou a tehdejší reportérkou ČT Světlanou Zárubovou (přešla poté na TV Prima). Ve střídavé péči vychovávají syna Viktora (2000). Robert Záruba má dvě děti s kolegyní, novinářkou Norou Fridrichovou, bývalou manželkou Milana Fridricha, který v ČT již vystřídal několik šéfovských pozic. Záruba s ní má dceru Dianu narozenou v dubnu 2012 a o tři roky mladší dceru Mariánku.

 

Články o celebritě

Další vyhazov? Fridrichovou po konci ve StarDance uklidili do skladu! Další vyhazov? Fridrichovou po konci ve StarDance uklidili do skladu! Moderátorka a novinářka Nora Fridrichová (42), která v sobotu vypadla z oblíbené taneční soutěže… číst článek
Ze StarDance vyřazená Fridrichová: Chladná reakce na slova Drexler! Proč to věděla?  Ze StarDance vyřazená Fridrichová: Chladná reakce na slova Drexler! Proč to věděla? V pondělním živém chatu StarDance zareagovala první vyřazená soutěžící Nora Fridrichová (42) na pochvalnou… číst článek
Diváci StarDance zuří: Měla vyletět pusinková Třeštíková nebo prkenná Tonya! Diváci StarDance zuří: Měla vyletět pusinková Třeštíková nebo prkenná Tonya! Ačkoliv Česká televize vysílá již desátou řadu StarDance, taneční soutěž diváky očividně stále baví… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Jakub Železný
Jakub Železný
zobrazit profil Laďka Něrgešová
Laďka Něrgešová
zobrazit profil Tomáš Kraus
Tomáš Kraus
zobrazit profil Iveta Toušlová
Iveta Toušlová
zobrazit profil Leoš Mareš
Leoš Mareš
zobrazit profil Emanuele Ridi
Emanuele Ridi
zobrazit profil Nikol Lenertová
Nikol Lenertová
zobrazit profil Martina Jandová
Martina Jandová