Robert Záruba | Celebwiki.cz

Robert Záruba

Datum narození: 18.8.1967
Místo narození: Praha
Profese: komentátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Hokejový komentátor Robert Záruba zasvětil největší část své profesní kariéry České televizi. Kromě mužů s pukem dokáže bez problému diváky provést i spoustou jiných sportů.

Úspěšný sportovní reportér Robert Záruba se může divákům, kteří jej neznají, zdát malinko podivný. Občas totiž vypadá, jako by se opaloval v soláriu se slunečními brýlemi. Není to tak. Trpí totiž kožním onemocněním vitiligo, které je nejviditelnější kolem očí; říká se mu „opálené sluneční brýle“.

ROBERT ZÁRUBA A RVAČKA

Fakultu žurnalistiky University Karlovy v Praze dostudoval těsně před pádem totalitního režimu. Už během studia byl spolupracovníkem Redakce sportu České televize. A od roku 1990 se stal jejím stálým zaměstnancem. Poté, co si prošel spoluprací s TV Nova, se vrátil opět do ČT, kde se dostal na místo šéfkomentátora.

Těžiště práce Roberta Záruby je v soutěžích – mistrovství světa a zimní olympijské hry. Je autorem projektů České televize z OH, kde také uváděl tamní program. Za dobu práce v České televizi komentoval různé sporty - hokej, baseball, florbal, pozemní hokej, softbal.

Novinář Robert Záruba je rozvedený se svou někdejší manželkou, právničkou a tehdejší reportérkou ČT Světlanou Zárubovou (přešla poté na TV Prima). Ve střídavé péči vychovávají syna Viktora (2000). Robert Záruba má dvě děti s kolegyní, novinářkou Norou Fridrichovou, bývalou manželkou Milana Fridricha, který v ČT již vystřídal několik šéfovských pozic. Záruba s ní má dceru Dianu narozenou v dubnu 2012 a o tři roky mladší dceru Mariánku.

 

Články o celebritě

Šlégr v Síni slávy: Slzy pro Hlinku i nevlastního tátu! Dojal i dceru Šlégr v Síni slávy: Slzy pro Hlinku i nevlastního tátu! Dojal i dceru Uvedení do Síně slávy českého hokeje je samo o sobě emotivní záležitost. Včera se jí dočkal i olympijský… číst článek
Moderátorka ČT Witowská nespala kvůli Zemanovi. Proč se cítí jak „bordelmamá“? Moderátorka ČT Witowská nespala kvůli Zemanovi. Proč se cítí jak „bordelmamá“? Za kamarádku má Alexandru Mynářovou, vzhlíží k moderátorské legendě Kamile Moučkové. Světlana Witowská… číst článek
Novinářka Fridrichová prozradila, jak to mají doma se sporťákem Zárubou Novinářka Fridrichová prozradila, jak to mají doma se sporťákem Zárubou Tvoří spolu šťastný pár. Nora Fridrichová (42) a Robert Záruba (52) pracují v České televizi a práci… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Ellen DeGeneres
Ellen DeGeneres
zobrazit profil Renata Kajdžas Angelov
Renata Kajdžas Angelov
zobrazit profil Alexander Hemala
Alexander Hemala
zobrazit profil Andrea Němcová
Andrea Němcová
zobrazit profil Martina Jandová
Martina Jandová
zobrazit profil Michaela Dolinová
Michaela Dolinová
zobrazit profil Marie Tomsová
Marie Tomsová
zobrazit profil Markéta Mayerová
Markéta Mayerová