Robert Záruba | Celebwiki.cz

Robert Záruba

Datum narození: 18.8.1967
Místo narození: Praha
Profese: komentátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Hokejový komentátor Robert Záruba zasvětil největší část své profesní kariéry České televizi. Kromě mužů s pukem dokáže bez problému diváky provést i spoustou jiných sportů.

Úspěšný sportovní reportér Robert Záruba se může divákům, kteří jej neznají, zdát malinko podivný. Občas totiž vypadá, jako by se opaloval v soláriu se slunečními brýlemi. Není to tak. Trpí totiž kožním onemocněním vitiligo, které je nejviditelnější kolem očí; říká se mu „opálené sluneční brýle“.

ROBERT ZÁRUBA A RVAČKA

Fakultu žurnalistiky University Karlovy v Praze dostudoval těsně před pádem totalitního režimu. Už během studia byl spolupracovníkem Redakce sportu České televize. A od roku 1990 se stal jejím stálým zaměstnancem. Poté, co si prošel spoluprací s TV Nova, se vrátil opět do ČT, kde se dostal na místo šéfkomentátora.

Těžiště práce Roberta Záruby je v soutěžích – mistrovství světa a zimní olympijské hry. Je autorem projektů České televize z OH, kde také uváděl tamní program. Za dobu práce v České televizi komentoval různé sporty - hokej, baseball, florbal, pozemní hokej, softbal.

Novinář Robert Záruba je rozvedený se svou někdejší manželkou, právničkou a tehdejší reportérkou ČT Světlanou Zárubovou (přešla poté na TV Prima). Ve střídavé péči vychovávají syna Viktora (2000). Robert Záruba má dvě děti s kolegyní, novinářkou Norou Fridrichovou, bývalou manželkou Milana Fridricha, který v ČT již vystřídal několik šéfovských pozic. Záruba s ní má dceru Dianu narozenou v dubnu 2012 a o tři roky mladší dceru Mariánku.

 

Články o celebritě

Jágrova otevřená zpověď: O Kopřivové, dítěti i utajeném domě! Jágrova otevřená zpověď: O Kopřivové, dítěti i utajeném domě! To byla debata! Hokejový bůh Jaromír Jágr (47) má za sebou nejdelší rozhovor ve svém životě. Na Instagramu… číst článek
Robert Záruba se za nevyléčitelnou nemoc kůže nestydí! Ukázal skvrny po celém těle Robert Záruba se za nevyléčitelnou nemoc kůže nestydí! Ukázal skvrny po celém těle Nejpopulárnější sportovní komentátor Robert Záruba (51) od dětství… číst článek
Moderátorka Nora Fridrichová přijde o práci! Kvůli působení ve StarDance! Moderátorka Nora Fridrichová přijde o práci! Kvůli působení ve StarDance! I letos bude mít StarDance zástupkyni ze svých řad. Nora Fridrichová (41) žádné nabídky neodmítá… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Marcela Augustová
Marcela Augustová
zobrazit profil Emma  Smetana
Emma Smetana
zobrazit profil Daniela Písařovicová
Daniela Písařovicová
zobrazit profil Petr Novotný
Petr Novotný
zobrazit profil Miroslav Hejda
Miroslav Hejda
zobrazit profil Martin Smolík
Martin Smolík
zobrazit profil Nikol Moravcová
Nikol Moravcová
zobrazit profil Daniela Révai
Daniela Révai