Robert Záruba

Datum narození: 18. 8. 1967
Místo narození: Praha
Profese: komentátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Hokejový komentátor Robert Záruba zasvětil největší část své profesní kariéry České televizi. Kromě mužů s pukem dokáže bez problému diváky provést i spoustou jiných sportů.

Úspěšný sportovní reportér Robert Záruba se může divákům, kteří jej neznají, zdát malinko podivný. Občas totiž vypadá, jako by se opaloval v soláriu se slunečními brýlemi. Není to tak. Trpí totiž kožním onemocněním vitiligo, které je nejviditelnější kolem očí; říká se mu „opálené sluneční brýle“.

ROBERT ZÁRUBA A RVAČKA

Fakultu žurnalistiky University Karlovy v Praze dostudoval těsně před pádem totalitního režimu. Už během studia byl spolupracovníkem Redakce sportu České televize. A od roku 1990 se stal jejím stálým zaměstnancem. Poté, co si prošel spoluprací s TV Nova, se vrátil opět do ČT, kde se dostal na místo šéfkomentátora.

Těžiště práce Roberta Záruby je v soutěžích – mistrovství světa a zimní olympijské hry. Je autorem projektů České televize z OH, kde také uváděl tamní program. Za dobu práce v České televizi komentoval různé sporty - hokej, baseball, florbal, pozemní hokej, softbal.

Novinář Robert Záruba je rozvedený se svou někdejší manželkou, právničkou a tehdejší reportérkou ČT Světlanou Zárubovou (přešla poté na TV Prima). Ve střídavé péči vychovávají syna Viktora (2000). Robert Záruba má dvě děti s kolegyní, novinářkou Norou Fridrichovou, bývalou manželkou Milana Fridricha, který v ČT již vystřídal několik šéfovských pozic. Záruba s ní má dceru Dianu narozenou v dubnu 2012 a o tři roky mladší dceru Mariánku.

 

Články o celebritě

Diplomat Kolář v Blesku o seznámení s moderátorkou Witowskou: Ta paní se mi prostě líbila! Diplomat Kolář v Blesku o seznámení s moderátorkou Witowskou: Ta paní se mi prostě líbila! Přestože vztah Světlany Witowské (50) a Petra Koláře (60) prošel hned zkraje několika těžkými zkoušk... číst článek
Jen pitomec se nepoučí ze svých chyb, říká Nestrašil. Co vzkázal Zárubovi? Jen pitomec se nepoučí ze svých chyb, říká Nestrašil. Co vzkázal Zárubovi? Věří si. Protože pořád vedou. Ale každý z třineckých hráčů to má trochu jinak. Někdo zůstává zcela n... číst článek
Pikantní odhalení na inauguraci Petra Pavla: Boková udělá z Witowské babičku!  Pikantní odhalení na inauguraci Petra Pavla: Boková udělá z Witowské babičku! Tak takové propojení čekal jen málokdo. Herečka Jenovéfa Boková (30) zanedlouho přivede na svět své ... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Miroslav Hejda
Miroslav Hejda
zobrazit profil Anna Wetlinská
Anna Wetlinská
zobrazit profil Saskia Burešová
Saskia Burešová
zobrazit profil Alexander Hemala
Alexander Hemala
zobrazit profil Iveta Toušlová
Iveta Toušlová
zobrazit profil Kazma (Kamil Bartošek)
Kazma (Kamil Bartošek)
zobrazit profil Martin Pouva
Martin Pouva
zobrazit profil Marcela Augustová
Marcela Augustová