Robert Záruba

Datum narození: 18. 8. 1967
Místo narození: Praha
Profese: komentátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Hokejový komentátor Robert Záruba zasvětil největší část své profesní kariéry České televizi. Kromě mužů s pukem dokáže bez problému diváky provést i spoustou jiných sportů.

Úspěšný sportovní reportér Robert Záruba se může divákům, kteří jej neznají, zdát malinko podivný. Občas totiž vypadá, jako by se opaloval v soláriu se slunečními brýlemi. Není to tak. Trpí totiž kožním onemocněním vitiligo, které je nejviditelnější kolem očí; říká se mu „opálené sluneční brýle“.

ROBERT ZÁRUBA A RVAČKA

Fakultu žurnalistiky University Karlovy v Praze dostudoval těsně před pádem totalitního režimu. Už během studia byl spolupracovníkem Redakce sportu České televize. A od roku 1990 se stal jejím stálým zaměstnancem. Poté, co si prošel spoluprací s TV Nova, se vrátil opět do ČT, kde se dostal na místo šéfkomentátora.

Těžiště práce Roberta Záruby je v soutěžích – mistrovství světa a zimní olympijské hry. Je autorem projektů České televize z OH, kde také uváděl tamní program. Za dobu práce v České televizi komentoval různé sporty - hokej, baseball, florbal, pozemní hokej, softbal.

Novinář Robert Záruba je rozvedený se svou někdejší manželkou, právničkou a tehdejší reportérkou ČT Světlanou Zárubovou (přešla poté na TV Prima). Ve střídavé péči vychovávají syna Viktora (2000). Robert Záruba má dvě děti s kolegyní, novinářkou Norou Fridrichovou, bývalou manželkou Milana Fridricha, který v ČT již vystřídal několik šéfovských pozic. Záruba s ní má dceru Dianu narozenou v dubnu 2012 a o tři roky mladší dceru Mariánku.

 

Články o celebritě

Světlana Witowská končí v ČT! „Díky za skvělých 20 let života,“ vzkázala moderátorka Světlana Witowská končí v ČT! „Díky za skvělých 20 let života,“ vzkázala moderátorka Moderátorka Světlana Witowská končí v České televizi, kde působila víc než dvacet let. Od listopadu ... číst článek
Záskok za Zárubu? Z druhé lajny do první. Dřina i výzva, hlásí komentátoři Záskok za Zárubu? Z druhé lajny do první. Dřina i výzva, hlásí komentátoři PŘÍMO Z TAMPERE | Po prvním utkání Čechů na mistrovství světa to bylo mezi lidmi téma číslo jedna. V... číst článek
Nejčernější den českého hokeje: Smrt tří zlatých hochů v troskách letadla Nejčernější den českého hokeje: Smrt tří zlatých hochů v troskách letadla 05:16Byla středa, 7. září 2011, v redakci Blesku se řešila ranní zpráva o skonu slavného textaře čes... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Miroslav Hejda
Miroslav Hejda
zobrazit profil Michaela Ochotská
Michaela Ochotská
zobrazit profil Leoš Mareš
Leoš Mareš
zobrazit profil Michal Jančařík
Michal Jančařík
zobrazit profil Pavel Poulíček
Pavel Poulíček
zobrazit profil Ilaria D'Amico
Ilaria D'Amico
zobrazit profil Alexandra Mynářová
Alexandra Mynářová