Jaromír Bosák | Celebwiki.cz

Jaromír Bosák

Datum narození: 13. 5. 1965
Místo narození: Cheb
Profese: sportovní komentátor a novinář
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Novinář a sportovní komentátor Jaromír Bosák je specialistou na fotbal, zvlášť německý. Kromě fotbalu je také milovníkem golfu. Úspěšný byl v StarDance, kde skončil třetí.

Jaromír Bosák svou kariéru sportovního redaktora a komentátora začal v rádiu Bonton. Psalé články o fotbalu do časopisu Gól, hlavně o německé Bundeslize. Od roku 1994 komentuje fotbalové přenosy pro Českou televizi. Kromě fotbalu je také milovníkem golfu, který též komentuje. Stal se šéfredaktorem českých edic golfových časopisů Golf Vacations a GolfPunk.

JAROMÍR BOSÁK A REFLEX

Kromě sportovního redaktora, komentátora a šéfredaktora je i moderátorem a autorem několik publikací. Jmenujme například Jak jsem potkal šampiony, Africký deník, Brazilský deník či Finále na dosah.

Věnuje se též charitativní činnosti. Je členem týmu Real TOP Praha (stejně jako třeba herci Ivan Trojan, Martin Dejdar, Michal Dlouhý či Leoš Noha), v jehož dresu se zúčastňuje dobročinných zápasů a akcí.

V roce 2008 se Jaromír Bosák společně s tanečnicí Evou Krejčířovou zúčastnil třetí řady taneční soutěže České televize StarDance. Ačkoliv nikdy předtím netancoval, velká podpora televizního publika mu přinesla pomyslný bronz. Podobně jako v roce 2015 baviči Lukáši Pavláskovi.

Jaromír Bosák je ženatý. Jeho manželka, Slovenka Alena, byla roky zdravotní sestřička; poté dostala práci ve farmaceutické společnosti. Manželé žijí v domě v Šestajovicích u Prahy, děti nemají. Sportovní komentátor Jaromír Bosák je známý svými vtipnými a překvapivými komentáři, z nichž se mnohé staly legendárními a zlidověly.

HLÁŠKY JAROMÍRA BOSÁKA
„Takhle rozzuřeného trenéra jsem ještě neviděl. Potkat ho v noci, zakousnu se do stromu a dělám suchou větev.“

„Tohle už je příliš dlouhé na Kaladzeho, to by musel mít nastartovanou motorku.“

„A toto mělo s fotbalem asi tolik společného jako čabajka s racionální výživou.“

„Tak to bylo o prsa korejský ženy.“

„Protáhl se mezi dvěma obránci, jako by tam byli namalovaní.“

„Ševčenko neprorazil. To by u toho musel být jeho otec, tankista…“

„Dnes jsme bohužel sledovali zápas, v němž si podala ruku bída s nouzí.“

„Naštěstí ta rána měla rychlost asi tak šest kilometrů za dva dny.“

 

Články o celebritě

Jágrova otevřená zpověď: O Kopřivové, dítěti i utajeném domě! Jágrova otevřená zpověď: O Kopřivové, dítěti i utajeném domě! To byla debata! Hokejový bůh Jaromír Jágr (47) má za sebou nejdelší rozhovor ve svém životě. Na Inst... číst článek
Pravda o milionech Fridrichové. Žárlí komentátor Záruba na její plat? Pravda o milionech Fridrichové. Žárlí komentátor Záruba na její plat? Kolik berou? Otázka, která zřejmě velice trápí šéfa hnutí SPD Tomia Okamuru, který se navezl do tří ... číst článek
Reportér Sobišek: Já a hvězdy? Kroos je velký profík, Balea ke mně dostrkali Reportér Sobišek: Já a hvězdy? Kroos je velký profík, Balea ke mně dostrkali Ptá se k věci, v klišé si rozhodně nehoví. A fotbalu evidentně rozumí. David Sobišek v roli reportér... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Michaela Dolinová
Michaela Dolinová
zobrazit profil Anna Wetlinská
Anna Wetlinská
zobrazit profil Karel Kopeček
Karel Kopeček
zobrazit profil Vlado Štancel
Vlado Štancel
zobrazit profil Václav Moravec
Václav Moravec
zobrazit profil Oprah Winfrey
Oprah Winfrey
zobrazit profil Zuzana Bubílková
Zuzana Bubílková
zobrazit profil Štěpánka Duchková
Štěpánka Duchková