Milan Fridrich

Milan Fridrich

Datum narození: 5. 8. 1970
Místo narození: Český Brod
Profese: novinář, ředitel programu ČT
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Novinář, dlouholetý zahraniční reportér Milan Fridrich, se v roce 2011 stal ředitelem programu ČT. Krátce žil v manželském svazku s kolegyní Norou Fridrichovou.

Kariéru Milan Fridrich zahájil jako zahraniční reportér Českého rozhlasu. Rok (od 1997) byl vedoucím zahraniční redakce ČR 1. Poté se stal stálým zpravodajem v Bruselu, nejprve pracoval pro Český rozhlas a později pro Hospodářské noviny. V roce 2005, kdy se vrátil z Bruselu, spoluzakládal ČT24 a stal se jejím šéfeditorem. Pak v České televizi stoupal stále výš a výš – přes funkce ředitele zpravodajství ČT, šéfa nových médií po ředitele programu ČT, jímž se stal v roce 2011. Milan Fridrich získal hlavní cenu českého internetu Křišťálová lupa 2011 za webové a mobilní projekty ČT a titul Vizionář roku 2011.

MILAN FRIDRICH A NORA NOVÁKOVÁ

V letech 1999 až 2007 Milan Fridrich připravil pro ČT 67 dílů Postřehů odjinud z Belgie, Nizozemska, Itálie a Turecka. Je autor cestopisných knih fejetonů Mazlení s vepři a Valčík s babiznou.

Známý český novinář, zahraniční zpravodaj, mediální manažer a publicista Milan Fridrich před Sametovou revolucí studoval na Leningradské státní univerzitě. Po pádu totalitního režimu vystudoval filosofii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy (1995) a Management na Prague Businessinstitutu (2013).

V osobním životě nemá Milan Fridrich tolik štěstí jako v práci. Po pětiměsíčním vztahu se oženil s redaktorkou České televize Norou Novákovou, kvůli níž v roce 2005 opustil místo v Belgii. Brali se v Římě a svatební cestu si užili v samém srdci Itálie. První rok manželství Milan Noře šéfoval, což nebylo pro jejich vztah nijak ideální, jak Nora Fridrichová řekla médiím. Kupily se však i další problémy. Fridrichovi se rozvedli se v lednu 2008.

 

Články o celebritě

Rada České televize vybírala nového ředitele: Tohle jsou favoriti Rada České televize vybírala nového ředitele: Tohle jsou favoriti Konec chaosu v České televizi? Rada ČT včera skoro po dvou měsících bez šéfa ČT volila nového ředite... číst článek
Radní vybírali nového šéfa a tápali: Fridrich, nebo Chudárek? Zákulisní šachy a »mrzení« v ČT! Radní vybírali nového šéfa a tápali: Fridrich, nebo Chudárek? Zákulisní šachy a »mrzení« v ČT! Rada ČT včera ve třech kolech volila, kdo nahradí odvolaného ředitele Jana Součka (50). Do finále po... číst článek
Velký souboj o šéfa ČT: Radní se mezi Fridrichem a Chudárkem nerozhodli. Co bude dál? Velký souboj o šéfa ČT: Radní se mezi Fridrichem a Chudárkem nerozhodli. Co bude dál? Rada České televize (ČT) se sešla, aby se pokusila zvolit nového generálního ředitele na místo v kvě... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Eva Elsnerová
Eva Elsnerová
zobrazit profil Elizaveta Maximová
Elizaveta Maximová
zobrazit profil Zuzana Šavrdová
Zuzana Šavrdová
zobrazit profil Jakub Unucka
Jakub Unucka
zobrazit profil Jan Doleček
Jan Doleček
zobrazit profil Kája Saudek
Kája Saudek
zobrazit profil Martin Kukla
Martin Kukla