Jolana Voldánová | Celebwiki.cz

Jolana Voldánová

Datum narození: 12. 1. 1969
Místo narození: Pardubice
Profese: moderátorka

Související celebrity

Životopis

Jolana Voldánová po 18 let uváděla Události ČT a v kategorii Osobnost TV zpravodajství také čtyřikrát zvítězila v anketě TýTý.

Jolana Voldánová vystudovala pardubické gymnázium. Od prosince 1989 pracovala v Československém rozhlase, v roce 1993 přešla do České televize. Zpočátku uváděla Denní zprávy a Večerník, později moderovala „21“. Od roku 1995 jsme ji mohli pravidelně vídat v Událostech a Událostech Plus, ze kterých oznámila svůj odchod přímo po svém posledním odvysílaném díle 16. 6. 2013. Po odchodu ji v relaci nahradila Daniela Písařovicová. U moderování Událostí dále zůstali Marcela Augustová, Aneta Savarová a Jakub Železný.

Po Událostech se Jolana Voldánová začala věnovat na Českém rozhlasu Pardubice talk show Rande s Jolanou, jejíž podstatou jsou zajímavé osobnosti se vztahem k regionu. V roce 2014 začala také pracovat jako moderátorka pro Český rozhlas Dvojka. Podle jejích vyjádření by s Českou televizí ráda spolupracovala i nadále a pravděpodobně se ještě objeví v jiném pořadu. "Velkou měrou se zasloužila o vstřícné přijetí nové podoby Událostí ze strany diváků," řekl o Voldánové generální ředitel České televize Petr Dvořák pro iDnes.cz. 

Jolana Voldánová získala za svou kariéru několik ocenění. V letech 1998 (pár dní před porodem syna), 2005, 2006 a 2010 zvítězila v anketě TýTý v kategorii Osobnost TV zpravodajství. Získala také cenu Novinářská křepelka za významný žurnalistický počin novináři do 33 let. V mládí se sice pokusila dostat na DAMU, nakonec to ale nevyšlo. I tak se objevila ve filmu Santiniho jazyk v roli hlasatelky a v seriálu Vyprávěj si zahrála sama sebe. Účinkovala v první řadě soutěže StarDance.

Jolana Voldánová je vdaná za podnikatele Petra Císařovského. Společně vychovávají tři děti, dceru Terezu z prvního manželství Císařovského, syna Voldánové Vojtu a společnou nejmladší dceru Kačenku. Žijí v obci Nepřevázka u Mladé Boleslavi.

 

Články o celebritě

Nejpřísnější porotce StarDance Tománek: Milostný vztah s tanečnicí? Výhoda! Nejpřísnější porotce StarDance Tománek: Milostný vztah s tanečnicí? Výhoda! Usedá za pult porotců StarDance a hodnotí taneční páry. Ještě před lety stál ale Jan Tománek (48) pr... číst článek
Slavné tváře na StarDance: Kdo se přezdobil a komu tleskáme? Slavné tváře na StarDance: Kdo se přezdobil a komu tleskáme? Na šestý soutěžní večer StarDance dorazilo mnoho známých tváří. A nás samozřejmě zajímalo, co si tit... číst článek
Porotce Genzer (56): První drsná hádka ve StarDance! Porotce Genzer (56): První drsná hádka ve StarDance! Jubilejní desátá řada StarDance ještě ani neodstartovala a noví porotci si už vjeli do vlasů! Na tis... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Partik Rokl
Partik Rokl
zobrazit profil Zuzana Bubílková
Zuzana Bubílková
zobrazit profil Ellen DeGeneres
Ellen DeGeneres
zobrazit profil Bronislav Schwarz
Bronislav Schwarz
zobrazit profil Mirka Čejková
Mirka Čejková
zobrazit profil Terezie Kašparovská
Terezie Kašparovská
zobrazit profil Dalibor Gondík
Dalibor Gondík
zobrazit profil Jakub Železný
Jakub Železný