Jolana Voldánová | Celebwiki.cz

Jolana Voldánová

Datum narození: 12.1.1969
Místo narození: Pardubice
Profese: moderátorka

Související celebrity

Životopis

Jolana Voldánová po 18 let uváděla Události ČT a v kategorii Osobnost TV zpravodajství také čtyřikrát zvítězila v anketě TýTý.

Jolana Voldánová vystudovala pardubické gymnázium. Od prosince 1989 pracovala v Československém rozhlase, v roce 1993 přešla do České televize. Zpočátku uváděla Denní zprávy a Večerník, později moderovala „21“. Od roku 1995 jsme ji mohli pravidelně vídat v Událostech a Událostech Plus, ze kterých oznámila svůj odchod přímo po svém posledním odvysílaném díle 16. 6. 2013. Po odchodu ji v relaci nahradila Daniela Písařovicová. U moderování Událostí dále zůstali Marcela Augustová, Aneta Savarová a Jakub Železný.

Po Událostech se Jolana Voldánová začala věnovat na Českém rozhlasu Pardubice talk show Rande s Jolanou, jejíž podstatou jsou zajímavé osobnosti se vztahem k regionu. V roce 2014 začala také pracovat jako moderátorka pro Český rozhlas Dvojka. Podle jejích vyjádření by s Českou televizí ráda spolupracovala i nadále a pravděpodobně se ještě objeví v jiném pořadu. "Velkou měrou se zasloužila o vstřícné přijetí nové podoby Událostí ze strany diváků," řekl o Voldánové generální ředitel České televize Petr Dvořák pro iDnes.cz. 

Jolana Voldánová získala za svou kariéru několik ocenění. V letech 1998 (pár dní před porodem syna), 2005, 2006 a 2010 zvítězila v anketě TýTý v kategorii Osobnost TV zpravodajství. Získala také cenu Novinářská křepelka za významný žurnalistický počin novináři do 33 let. V mládí se sice pokusila dostat na DAMU, nakonec to ale nevyšlo. I tak se objevila ve filmu Santiniho jazyk v roli hlasatelky a v seriálu Vyprávěj si zahrála sama sebe. Účinkovala v první řadě soutěže StarDance.

Jolana Voldánová je vdaná za podnikatele Petra Císařovského. Společně vychovávají tři děti, dceru Terezu z prvního manželství Císařovského, syna Voldánové Vojtu a společnou nejmladší dceru Kačenku. Žijí v obci Nepřevázka u Mladé Boleslavi.

 

Články o celebritě

Šokující čistka ve StarDance: Oblíbené tváře prý vystřídají tito náhradníci… Šokující čistka ve StarDance: Oblíbené tváře prý vystřídají tito náhradníci… Už na podzim se diváci mohou těšit na další řadu StarDance. Jelikož jde o jubilejní desátý ročník,… číst článek
Prší, prší, jen se leje! Jaké hollywoodské hvězdy se nebojí natáhnout holínky? Prší, prší, jen se leje! Jaké hollywoodské hvězdy se nebojí natáhnout holínky? V počasí, které poslední dny panuje v České republice, jistě nejednu dámu s promočenými lodičkami… číst článek
Voldánová v šoku: Moje dítě vypadalo jako malá žebračka Voldánová v šoku: Moje dítě vypadalo jako malá žebračka Padesátiletá moderátorka zavzpomínala na účinkování v seriálu Vyprávěj. Ona si natáčení z roku 2013… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Ornella Štiková
Ornella Štiková
zobrazit profil Zuzana Bubílková
Zuzana Bubílková
zobrazit profil Nikol Lenertová
Nikol Lenertová
zobrazit profil Ilaria D'Amico
Ilaria D'Amico
zobrazit profil Michal Jančařík
Michal Jančařík
zobrazit profil Martina Jandová
Martina Jandová
zobrazit profil Petr Jablonský
Petr Jablonský
zobrazit profil Viktor Vincze
Viktor Vincze