Iveta Toušlová

Iveta Toušlová

Datum narození: 2. 8. 1968
Místo narození: Vimperk
Profese: moderátorka, dramaturgyně
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Iveta Toušlová se prosadila jako spoluautorka, dramaturgyně a moderátorka pořadů Toulavá kamera či 13. komnata a také vztahem s ředitele ČT.

Původně vystudovala na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity český jazyk a historii. Po promoci odjela na dva roky do Bavorska, aby si zlepšila němčinu. Po návratu Iveta Toušlová působila v Českém rozhlase, jihočeském Deníku a v rádiu Faktor.

Iveta Toušlová moderovala i Události

V roce 1994 začala Iveta Toušlová pracovat pro Českou televizi jako externistka a o rok později se stala členkou Redakce zpravodajství. Moderovala také pořad Dobré ráno a účinkovala v hlavní zpravodajské relaci ČT Události, kde skončila v březnu 2012. Následně relaci tvrdě zkritizovala.

Poté se Iveta Toušlová věnovala vlastním pořadům. Je spoluautorkou, moderátorkou a dramaturgyní pořadů Toulavá kamera a 13. komnata. Autorský podíl měla i na nejsledovanější české relaci Uvolněte se, prosím. Posléze se pustila do nového projektu Rub i líc.

Toušlová chodila s šéfem ČT Janečkem

Během své kariéry Iveta Toušková získala mnohá ocenění, např. hlavní cenu v kategorii filmů o uměleckých řemeslech a lidovém umění Mezinárodního filmového festivalu evropského umění Arts & film Telč (červen 2010). 

Iveta Toušlová je svobodná a bezdětná. Nejdelší vztah z let 1998 až 2006 prožila s novinářem Jiřím Janečkem, který byl v té době zároveň generálním ředitelem ČT.

Po rozchodu s Jiřím Janečkem se Iveta Toušlová chvíli stýkala s neznámým mužem. Její o třináct let mladší sestra Andrea Toušlová pracuje v televizi také, a to jako reportérka.

 

 

Články o celebritě

Další Moderátoři

zobrazit profil Iveta Toušlová
Iveta Toušlová
zobrazit profil Sara Carbonero
Sara Carbonero
zobrazit profil Jakub Železný
Jakub Železný
zobrazit profil Bronislav Schwarz
Bronislav Schwarz
zobrazit profil Petr Jablonský
Petr Jablonský
zobrazit profil Marie Retková
Marie Retková
zobrazit profil Láďa Hruška
Láďa Hruška
zobrazit profil Michaela Ochotská
Michaela Ochotská