Jakub Železný

Datum narození: 1. 7. 1973
Místo narození: Praha
Profese: moderátor, pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Železný působí jako moderátor hlavní zpravodajské relace na České televizi. Je synem Vladimíra Železného, prvního ředitele TV Nova, podnikatele a politika.

Jakub Železný věří, že studium vždycky otevírá zajímavé obzory. A tímto mottem se i sám řídí. Po studiu Gymnázia Na Zatlance se rozhodl pro Filozofickou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci a k tomu si ještě přidal magisterské studium na Fakultě sociálních věd v Praze. I přes oba tituly studoval Jakub Železný dál, a to Katedru historie v Olomouci. A aby toho nebylo málo, přidal si i vyučování předmětu Televizní zpravodajství veřejné služby na pražské Fakultě mediálních studií.

JAKUB ŽELEZNÝ O SMRTI MAMINKY

Jakub Železný byl na Nově i na Primě

První práci v médiích dostal Jakub Železný v roce 1993 v Českém rozhlase, kde začínal na stanici Český rozhlas 3 Vltava, odkud o rok později přešel na stanici Český rozhlas 1 Radiožurnál, kde pracoval jako moderátor zpravodajství.

Od roku 1997 se Jakub Železný začal objevovat i v televizi. Nejprve na TV Nova jako sportovní moderátor, dále spolupracoval s TV Prima, kde uváděl svůj vlastní pořad K věci! a v roce 1999 nastoupil jako moderátor do České televize, kde uváděl pořad Dobré ráno s Českou televizí.

S ex má Jakub Železný syna Šimona

Posléze Jakub Železný začal uvádět publicistický pořad Události, komentáře. V roce 2012 byl vybrán jako moderátor hlavní zpravodajské relace Události.

O JAKUBOVI ŽELEZNÉM ČTĚTE ZDE>>

Otec Jakuba Železného je Vladimír Železný, který byl významným moderátorem a prvním ředitelem TV Nova. Jeho starší bratr David podlehl rakovině stejně jako jejich matka Marta Davouze.

Jakub Železný je svobodný, nicméně s expřítelkyní Markétou Smílkovou má syna Šimona (narozen 2011). Rozešli se po třináctiletém vztahu.

 

Články o celebritě

Jakub Železný pár hodin po konfrontaci Bleskem: Omluva! Jakub Železný pár hodin po konfrontaci Bleskem: Omluva! Ve čtvrtek večer se na sociální síti Městské policie objevilo video z incidentu s neukázněným řidiče... číst článek
Železný startoval na měšťáky: Kvůli nevyléčitelné nemoci? Železný startoval na měšťáky: Kvůli nevyléčitelné nemoci? Moderátor České televize Jakub Železný (49) si sype popel na hlavu. Na Twitteru se přiznal k tomu, ž... číst článek
Známý moderátor ČT po potyčce s policií: Jakub Železný se poprvé vyjádřil k incidentu Známý moderátor ČT po potyčce s policií: Jakub Železný se poprvé vyjádřil k incidentu Ve čtvrtek na sociálních sítích zveřejnila Městská policie video z incidentu s neukázněným řidičem, ... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Tomáš Novotný
Tomáš Novotný
zobrazit profil Tomáš Hauptvogel
Tomáš Hauptvogel
zobrazit profil Heda Čechová
Heda Čechová
zobrazit profil Pavlína Wolfová
Pavlína Wolfová
zobrazit profil Petra Svoboda
Petra Svoboda
zobrazit profil Petr Novotný
Petr Novotný
zobrazit profil Kristina Kloubková
Kristina Kloubková
zobrazit profil Emma  Smetana
Emma Smetana