Jakub Železný | Celebwiki.cz

Jakub Železný

Datum narození: 1. 7. 1973
Místo narození: Praha
Profese: Moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Železný působí jako moderátor hlavní zpravodajské relace na České televizi. Je synem Vladimíra Železného, významného moderátora, podnikatele a politika.

Jakub Železný věří, že studium vždycky otevírá zajímavé obzory. A tímto mottem se i sám řídí. Po studiu Gymnázia Na Zatlance se rozhodl pro Filozofickou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci a k tomu si ještě přidal magisterské studium na Fakultě sociálních věd v Praze. I přes oba tituly studuje Jakub Železný nadále, a to Katedru historie v Olomouci. A aby toho nebylo málo, přidal si i vyučování předmětu Televizní zpravodajství veřejné služby na pražské Fakultě mediálních studií.

První práci v médiích dostal Jakub Železný v roce 1993 v Českém rozhlase, kde začínal na stanici Český rozhlas 3 Vltava, odkud o rok později přešel na stanici Český rozhlas 1 Radiožurnál, kde pracoval jako moderátor zpravodajství.

Od roku 1997 se Jakub Železný začal objevovat i v televizi. Nejprve na TV Nova jako sportovní moderátor, dále spolupracoval s TV Prima, kde uváděl svůj vlastní pořad K věci! a v roce 1999 nastoupil jako moderátor do České televize, kde uváděl pořad Dobré ráno s Českou televizí. Dlouhodobě také uváděl publicistický pořad Události, komentáře, kde ale v roce 2012 skončil, protože byl vybrán jako moderátor hlavní zpravodajské relace Události.

Jeho otec je Vladimír Železný, který byl významným moderátorem a ředitelem televize Nova. Jakub Železný je svobodný, nicméně s přítelkyní Markétou Smílkovou má syna Šimona (narodil se v roce 2011).

 

Články o celebritě

Komplikace odchodu Witowské z Událostí: Od kolegů to pořádně schytala! Proč? Komplikace odchodu Witowské z Událostí: Od kolegů to pořádně schytala! Proč? Svým rozhodnutím odejít z postu moderátorky Událostí a následných Událostí, komentářů své kolegy Svě... číst článek
Witowská končí v Událostech na ČT. Chce být víc se synem a řekla, co ji vyděsilo Witowská končí v Událostech na ČT. Chce být víc se synem a řekla, co ji vyděsilo Patří mezi elitní moderátory České televize, Světlanu Witowskou však budeme vídat na televizní obraz... číst článek
Rušno kolem Moravce: Xaver navrhl střídání s Witowskou, Babišova poslankyně pořad zrušit Rušno kolem Moravce: Xaver navrhl střídání s Witowskou, Babišova poslankyně pořad zrušit Elitní politický moderátor Václav Moravec se svými otázkami zatápí každou neděli svým hostům, nový č... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Partik Rokl
Partik Rokl
zobrazit profil Marie Tomsová
Marie Tomsová
zobrazit profil Iveta Toušlová
Iveta Toušlová
zobrazit profil Andrea Němcová
Andrea Němcová
zobrazit profil Zdeněk Izer
Zdeněk Izer
zobrazit profil Mirka Čejková
Mirka Čejková
zobrazit profil Monika Marešová-Poslušná
Monika Marešová-Poslušná
zobrazit profil Aleš Cibulka
Aleš Cibulka