Jakub Železný | Celebwiki.cz

Jakub Železný

Datum narození: 1. 7. 1973
Místo narození: Praha
Profese: Moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Železný působí jako moderátor hlavní zpravodajské relace na České televizi. Je synem Vladimíra Železného, významného moderátora, podnikatele a politika.

Jakub Železný věří, že studium vždycky otevírá zajímavé obzory. A tímto mottem se i sám řídí. Po studiu Gymnázia Na Zatlance se rozhodl pro Filozofickou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci a k tomu si ještě přidal magisterské studium na Fakultě sociálních věd v Praze. I přes oba tituly studuje Jakub Železný nadále, a to Katedru historie v Olomouci. A aby toho nebylo málo, přidal si i vyučování předmětu Televizní zpravodajství veřejné služby na pražské Fakultě mediálních studií.

První práci v médiích dostal Jakub Železný v roce 1993 v Českém rozhlase, kde začínal na stanici Český rozhlas 3 Vltava, odkud o rok později přešel na stanici Český rozhlas 1 Radiožurnál, kde pracoval jako moderátor zpravodajství.

Od roku 1997 se Jakub Železný začal objevovat i v televizi. Nejprve na TV Nova jako sportovní moderátor, dále spolupracoval s TV Prima, kde uváděl svůj vlastní pořad K věci! a v roce 1999 nastoupil jako moderátor do České televize, kde uváděl pořad Dobré ráno s Českou televizí. Dlouhodobě také uváděl publicistický pořad Události, komentáře, kde ale v roce 2012 skončil, protože byl vybrán jako moderátor hlavní zpravodajské relace Události.

Jeho otec je Vladimír Železný, který byl významným moderátorem a ředitelem televize Nova. Jakub Železný je svobodný, nicméně s přítelkyní Markétou Smílkovou má syna Šimona (narodil se v roce 2011).

 

Články o celebritě

„Nečestný člověk.“ Vondra si ve smuteční řeči za Havlova kancléře rýpl do Babiše „Nečestný člověk.“ Vondra si ve smuteční řeči za Havlova kancléře rýpl do Babiše Bývalé ministry i řadu dalších politických kolegů Luboše Dobrovského přivedla do pražských Strašnic ... číst článek
„Čekal jsem, kdy se to stane,“ říká o masakru hejtman. Babiš zděšen, Čaputová smutní, Duka se modlí „Čekal jsem, kdy se to stane,“ říká o masakru hejtman. Babiš zděšen, Čaputová smutní, Duka se modlí Masakr v Ostravě pohnul i mnohými politiky. Přímo do nemocnice se vydali vicepremiér a ministr vnitr... číst článek
Dagmar Havlová po 40 letech: Konec kariéry! Je čas odejít, řekla Dagmar Havlová po 40 letech: Konec kariéry! Je čas odejít, řekla Dagmar Havlová (66) se ve své poslední inscenaci loučí s Divadlem na Vinohradech, kde působila čtyři... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Michal Jagelka
Michal Jagelka
zobrazit profil Libor Bouček
Libor Bouček
zobrazit profil Martina Kociánová
Martina Kociánová
zobrazit profil Nikol Lenertová
Nikol Lenertová
zobrazit profil Lucie Borhyová
Lucie Borhyová
zobrazit profil Bára Niničová
Bára Niničová
zobrazit profil Tomáš Novotný
Tomáš Novotný