Jakub Železný | Celebwiki.cz

Jakub Železný

Datum narození: 1.7.1973
Místo narození: Praha
Profese: Moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Železný působí jako moderátor hlavní zpravodajské relace na České televizi. Je synem Vladimíra Železného, významného moderátora, podnikatele a politika.

Jakub Železný věří, že studium vždycky otevírá zajímavé obzory. A tímto mottem se i sám řídí. Po studiu Gymnázia Na Zatlance se rozhodl pro Filozofickou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci a k tomu si ještě přidal magisterské studium na Fakultě sociálních věd v Praze. I přes oba tituly studuje Jakub Železný nadále, a to Katedru historie v Olomouci. A aby toho nebylo málo, přidal si i vyučování předmětu Televizní zpravodajství veřejné služby na pražské Fakultě mediálních studií.

První práci v médiích dostal Jakub Železný v roce 1993 v Českém rozhlase, kde začínal na stanici Český rozhlas 3 Vltava, odkud o rok později přešel na stanici Český rozhlas 1 Radiožurnál, kde pracoval jako moderátor zpravodajství.

Od roku 1997 se Jakub Železný začal objevovat i v televizi. Nejprve na TV Nova jako sportovní moderátor, dále spolupracoval s TV Prima, kde uváděl svůj vlastní pořad K věci! a v roce 1999 nastoupil jako moderátor do České televize, kde uváděl pořad Dobré ráno s Českou televizí. Dlouhodobě také uváděl publicistický pořad Události, komentáře, kde ale v roce 2012 skončil, protože byl vybrán jako moderátor hlavní zpravodajské relace Události.

Jeho otec je Vladimír Železný, který byl významným moderátorem a ředitelem televize Nova. Jakub Železný je svobodný, nicméně s přítelkyní Markétou Smílkovou má syna Šimona (narodil se v roce 2011).

 

Články o celebritě

Borhyová na rovinu o Železném a kariéře přes postel: „Aby lidi věděli!" Borhyová na rovinu o Železném a kariéře přes postel: „Aby lidi věděli!" Čtyřicetiletá moderátorka slaví 20 let od prvního okamžiku, kdy se poprvé objevila na televizní obrazovce.… číst článek
Vtipálek Čtvrtníček řádil v ČT: Do vysílání přišel jako bezdomovec! Vtipálek Čtvrtníček řádil v ČT: Do vysílání přišel jako bezdomovec! Neřízená střela, to je Petr Čtvrtníček (55). Ve středu večer se o tom v živém vysílání přesvědčil… číst článek
Pizingerová to bez manžela rozjížděla! Kdo jí dělal společnost na Česko-ruském plese? Pizingerová to bez manžela rozjížděla! Kdo jí dělal společnost na Česko-ruském plese? Bez kapky alkoholu si Vendula Pizingerová (47) užívala na Česko-ruském podnikatelském plese. Jelikož… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Gabriela Kratochvílová Lašková
Gabriela Kratochvílová Lašková
zobrazit profil Libor Bouček
Libor Bouček
zobrazit profil Lucie Borhyová
Lucie Borhyová
zobrazit profil Sandra Parmová
Sandra Parmová
zobrazit profil Tomáš Hauptvogel
Tomáš Hauptvogel
zobrazit profil Soňa Müllerová
Soňa Müllerová
zobrazit profil Alena Zárybnická
Alena Zárybnická
zobrazit profil Světlana Zárubová-Witowská
Světlana Zárubová-Witowská