Jakub Železný | Celebwiki.cz

Jakub Železný

Datum narození: 1. 7. 1973
Místo narození: Praha
Profese: Moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Železný působí jako moderátor hlavní zpravodajské relace na České televizi. Je synem Vladimíra Železného, významného moderátora, podnikatele a politika.

Jakub Železný věří, že studium vždycky otevírá zajímavé obzory. A tímto mottem se i sám řídí. Po studiu Gymnázia Na Zatlance se rozhodl pro Filozofickou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci a k tomu si ještě přidal magisterské studium na Fakultě sociálních věd v Praze. I přes oba tituly studuje Jakub Železný nadále, a to Katedru historie v Olomouci. A aby toho nebylo málo, přidal si i vyučování předmětu Televizní zpravodajství veřejné služby na pražské Fakultě mediálních studií.

První práci v médiích dostal Jakub Železný v roce 1993 v Českém rozhlase, kde začínal na stanici Český rozhlas 3 Vltava, odkud o rok později přešel na stanici Český rozhlas 1 Radiožurnál, kde pracoval jako moderátor zpravodajství.

Od roku 1997 se Jakub Železný začal objevovat i v televizi. Nejprve na TV Nova jako sportovní moderátor, dále spolupracoval s TV Prima, kde uváděl svůj vlastní pořad K věci! a v roce 1999 nastoupil jako moderátor do České televize, kde uváděl pořad Dobré ráno s Českou televizí. Dlouhodobě také uváděl publicistický pořad Události, komentáře, kde ale v roce 2012 skončil, protože byl vybrán jako moderátor hlavní zpravodajské relace Události.

Jeho otec je Vladimír Železný, který byl významným moderátorem a ředitelem televize Nova. Jakub Železný je svobodný, nicméně s přítelkyní Markétou Smílkovou má syna Šimona (narodil se v roce 2011).

 

Články o celebritě

Oštěpař Železný po rozpadu manželství: Milionový rozvod! Oštěpař Železný po rozpadu manželství: Milionový rozvod! Světový rekordman v hodu oštěpem Jan Železný (50) se o víkendu podruhé oženil. Za manželku si vzal A... číst článek
Borhyová na rovinu o Železném a kariéře přes postel: „Aby lidi věděli!" Borhyová na rovinu o Železném a kariéře přes postel: „Aby lidi věděli!" Čtyřicetiletá moderátorka slaví 20 let od prvního okamžiku, kdy se poprvé objevila na televizní obra... číst článek
Vtipálek Čtvrtníček řádil v ČT: Do vysílání přišel jako bezdomovec! Vtipálek Čtvrtníček řádil v ČT: Do vysílání přišel jako bezdomovec! Neřízená střela, to je Petr Čtvrtníček (55). Ve středu večer se o tom v živém vysílání přesvědčil Ja... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Barbora Kroužková
Barbora Kroužková
zobrazit profil Martina Kociánová
Martina Kociánová
zobrazit profil Jiří Janeček
Jiří Janeček
zobrazit profil Světlana Zárubová-Witowská
Světlana Zárubová-Witowská
zobrazit profil Jasmina Alagič
Jasmina Alagič
zobrazit profil Roman  Šmucler
Roman Šmucler
zobrazit profil Lenka Pastorčáková
Lenka Pastorčáková