Jakub Železný

Jakub Železný

Datum narození: 1. 7. 1973
Místo narození: Praha
Profese: Moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jakub Železný působí jako moderátor hlavní zpravodajské relace na České televizi. Je synem Vladimíra Železného, významného moderátora, podnikatele a politika.

Jakub Železný věří, že studium vždycky otevírá zajímavé obzory. A tímto mottem se i sám řídí. Po studiu Gymnázia Na Zatlance se rozhodl pro Filozofickou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci a k tomu si ještě přidal magisterské studium na Fakultě sociálních věd v Praze. I přes oba tituly studuje Jakub Železný nadále, a to Katedru historie v Olomouci. A aby toho nebylo málo, přidal si i vyučování předmětu Televizní zpravodajství veřejné služby na pražské Fakultě mediálních studií.

První práci v médiích dostal Jakub Železný v roce 1993 v Českém rozhlase, kde začínal na stanici Český rozhlas 3 Vltava, odkud o rok později přešel na stanici Český rozhlas 1 Radiožurnál, kde pracoval jako moderátor zpravodajství.

Od roku 1997 se Jakub Železný začal objevovat i v televizi. Nejprve na TV Nova jako sportovní moderátor, dále spolupracoval s TV Prima, kde uváděl svůj vlastní pořad K věci! a v roce 1999 nastoupil jako moderátor do České televize, kde uváděl pořad Dobré ráno s Českou televizí. Dlouhodobě také uváděl publicistický pořad Události, komentáře, kde ale v roce 2012 skončil, protože byl vybrán jako moderátor hlavní zpravodajské relace Události.

Jeho otec je Vladimír Železný, který byl významným moderátorem a ředitelem televize Nova. Jakub Železný je svobodný, nicméně s přítelkyní Markétou Smílkovou má syna Šimona (narodil se v roce 2011).

 

Články o celebritě

Zákulisí Klausovy oslavy: Exmanželky synů, zástupy VIP hostů a bizarní tanec Zákulisí Klausovy oslavy: Exmanželky synů, zástupy VIP hostů a bizarní tanec Zásadního životního jubilea se dnes dožívá bývalá hlava státu Václav Klaus (80). A na velkolepou osl... číst článek
Moderátoři a politici: Co TV kamery prozradily o jejich domovech? Moderátoři a politici: Co TV kamery prozradily o jejich domovech? Dřív si většinou své soukromí úzkostlivě střežili, teď jim ale miliony lidí vidí až do kuchyně. A to... číst článek
Home office „vypekl“ moderátory i politiky: Stacha rušil kocour, Petříček zaháněl sekretářku Home office „vypekl“ moderátory i politiky: Stacha rušil kocour, Petříček zaháněl sekretářku Pandemie koronaviru odhalila soukromí i návyky politiků a moderátorů. Dřív to bylo v redakcích krajn... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Martina Jandová
Martina Jandová
zobrazit profil Michaela Ochotská
Michaela Ochotská
zobrazit profil Vladimír Hron
Vladimír Hron
zobrazit profil Gabriela Kratochvílová Lašková
Gabriela Kratochvílová Lašková
zobrazit profil Ester  Kočičková
Ester Kočičková
zobrazit profil Ilaria D'Amico
Ilaria D'Amico
zobrazit profil Karel Voříšek
Karel Voříšek
zobrazit profil Michal Jagelka
Michal Jagelka