Vladimír Železný | Celebwiki.cz

Vladimír Železný

Datum narození: 3. 3. 1945
Místo narození: Samara (SSSR)
Profese: podnikatel, politik, žurnalista, kandidát do Senátu
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Vladimír Železný je český žurnalista, podnikatel a politik. Má za sebou ředitelský post na TV Nova, mnoho soudních pří i politickou kariéru.

Narodil se v Sovětském svazu, kde si jeho otec léčil zranění, které utrpěl v bojích proti nacistickému Německu pod Kyjevem. V Praze v roce 1963 dostudoval Vladimír Železný Střední všeobecně vzdělávací školu. Poté nastoupil na pozici asistenta produkce do České televize a o rok později na Institut osvěty a novinářství Univerzity Karlovy v Praze.

VLADIMÍR ŽELEZNÝ PRODĚLAL MILIONY NA VÍNĚ

Od roku 1968 působil v České televizi jako redaktor a přispíval do časopisů Student a Reportér. Během srpnové invaze se účastnil ilegálního vysílání a poté odjel do Velké Británie, kde působil v agentuře Associated Press. V roce 1970 se Vladimír Železný vrátil do Československa, dostudoval vysokou školu a získal titul PhDr. Do Sametové revoluce 1989 působil v České televizi a jako redaktor prošel i mnoha časopisy.

V roce 1990 se stal mluvčím Občanského fóra a poté i mluvčím vlády České republiky. Usiloval o post ředitele České televize, kde ale neuspěl. V roce 1993 získal Vladimír Železný a společnost CET 21 licenci na založení celoplošného televizního kanálu. Vladimír Železný založil Televizi Nova a s pomocí amerických investorů začal budovat své mediální impérium.

Jeho televize se stala nejsledovanějším programem a Vladimír Železný účinkoval ve vlastním pořadu Volejte řediteli, kde nejen odpovídal na dotazy diváků, ale také komentoval dění v politice a v médiích.

V roce 1999 se Vladimír Železný ve zlém rozešel s investorem a musel TV Nova přesunout na Barrandov. V soudních řízeních šlo o obrovské finanční machinace, které nakonec vyřešilo odkoupení majoritních práv TV Nova společností PPF Petra Kellnera, která dluhy splatila a Vladimíra Železného odvolala z postu ředitele.

Do politiky Vladimír Železný vstoupil v roce 2002, kdy kandidoval za NEZÁVISLÉ do Senátu a s nadpolovičním počtem hlasů získal křeslo už v prvním kole.

V roce 2004 Vladimír Železný kandidoval do Evropského parlamentu a získal křeslo i tam (spolu s Janou Bobošíkovou, s níž se velmi brzy rozhádali, začali se pomlouvat a obviňovali se ze lži). Jeho politický úspěch ale netrval dlouho, v žádných dalších volbách už neuspěl.

V roce 2007 byl Vladimír Železný obviněn a následně odsouzen k dvouletému podmíněnému trestu za krácení daní, kdy dovozem obrazů připravil stát o 6 milionů korun.

V listopadu 2013 Vladimír Železný nastoupil do funkce generálního ředitele TV Barrandov. Mimo jiné obnovil svou oblíbenou relaci, a to pod názvem Volejte Železnému. Ale to bylo vše. Už po pěti měsících neslavně skončil a jeho nástupkyní se stala Marcela Hrdá.

Do voleb 2020 nestraníka Vladimíra Železného vyslalo hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího vybojovat křeslo v horní komoře za obvod č. 54 - Znojmo.

SEZNAM KANDIDÁTŮ PODLE OBVODŮ NAJDETE ZDE>>

O VLADIMÍRU ŽELEZNÉM ČTĚTE ZDE>>

Vladimír Železný je vášnivým sběratelem výtvarného umění a zajímá se o víno, vinohradnictví a sportovní střelbu.

V roce 2002 se Vladimír Železný rozvedl s první manželkou Martou, se kterou měl syny Jakuba a Davida. O rok později si vzal svou o více než 30 let mladší sekretářku Konstancii Záhorkovou, s níž má dceru Ester a syna Benjamina.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Volby do Senátu nabídnou souboj bratrů i známé tváře. Uspět chce i majitelka „havranů“ Volby do Senátu nabídnou souboj bratrů i známé tváře. Uspět chce i majitelka „havranů“ Lékaři, političtí přeběhlíci, ale i bývalý vojenský pilot nebo třeba majitelka pohřební služby. Do l... číst článek
Šílený pohled před zhroucením! Jak bývalá hvězda Novy Jurinová hodnotí nástupce? Šílený pohled před zhroucením! Jak bývalá hvězda Novy Jurinová hodnotí nástupce? V 90. letech se proslavila coby moderátorka Televizních novin na Nově a dodnes hlas Evy Jurinové (65... číst článek
EX hvězda Novy Jurinová: Tvrdá slova o televizních moderátorech! EX hvězda Novy Jurinová: Tvrdá slova o televizních moderátorech! V devadesátých letech byla tváří Televizních novin na Nově. Její hlas můžete dodnes slyšet na lince ... číst článek

Další Finančníci

zobrazit profil Daniel Bezoušek
Daniel Bezoušek
zobrazit profil David Radiměřský
David Radiměřský
zobrazit profil Zdeněk Bakala
Zdeněk Bakala
zobrazit profil Věra  Miťková
Věra Miťková
zobrazit profil Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg
zobrazit profil Adrian Pituch
Adrian Pituch