Zdeněk Pištora | Celebwiki.cz
Zdeněk Pištora

Zdeněk Pištora

Datum narození: 12. 12. 1963
Místo narození: Kolín
Profese: politik hnutí Trikolóra, kandidát do Senátu ve volbách 2020
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Pedagog Zdeněk Pištora se coby starosta Postoloprt stal v senátních volbách 2020 kandidátem hnutí Trikolóra na post v horní komoře za obvod číslo 6 - Louny.

Po gymnáziu Zdeněk Pištora vystudoval učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů pro 2. a 3. stupeň (aprobace tělesná výchova - zeměpis) na Pedagogické fakultě Plzeň. Poté učil mj. na Střední průmyslové škole Příbram, na základních školách v Teplicích či v Postoloprtech, kde byl též zástupcem ředitele.

Do politiky Zdeněk Pištora vstoupil coby nestraník roku 1998, kdy byl zvolen zastupitelem a stal se členem Rady města Postoloprty za Sdružení nezávislých kandidátů. V letech 2002 až 2004 byl starostou. Do této funkce se vrátil po volbách 2014.

V roce 2019 Zdeněk Pištora vstoupil do hnutí Trikolóra, které jej do voleb 2020 vyslalo vybojovat křeslo v Senátu za obvod č. 6 - Louny. Na kandidátce do ústeckého zastupitelstva obsadil čtvrté místo.

Mezi koníčky Zdeňka Pištory patřil především sport, což vychází z jeho profese - učitel tělocviku. Dále to je cestování a četba. V současné době má na prvním místě rodinu, které věnuje veškerý volný čas.

V prvním manželství se Zdeňku Pištorovi narodila dcera Lucie a syn Martin, v druhém syn Jan. Vyženil syna Lukáše. Se současnou ženou Zuzanou se stali partnery roku 2005 a po sedmi letech se vzali.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Robert Downey, Jr.
Robert Downey, Jr.
zobrazit profil Pavlína  Jirásková Nedvědová
Pavlína Jirásková Nedvědová
zobrazit profil Zuzana Šulajová
Zuzana Šulajová
zobrazit profil Norman Reedus
Norman Reedus
zobrazit profil Petr Frydrych
Petr Frydrych
zobrazit profil Zdeněk Piškula
Zdeněk Piškula
zobrazit profil Marla Maples
Marla Maples