Václav Klaus mladší | Celebwiki.cz

Václav Klaus mladší

Datum narození: 10. 9. 1969
Místo narození: Praha
Profese: politik, někdejší ředitel gymnázia PORG
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Po otci podědil Václav Klaus mladší nejen inteligenci a vůli, ale také tvrdou hlavu. Byl bezmála 16 let ředitelem prestižního soukromého gymnázia PORG. Roku 2017 se stal poslancem za ODS, strana ho ovšem po sporech ze svých řad vyloučila.

Václav Klaus mladší je nejen synem exprezidenta Václava Klause a české velvyslankyně na Slovensku Livie Klausové, ale také prapraprasynovcem malíře a kreslíře Mikoláše Alše. Vystudoval matematiku a geografii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

VÁCLAV KLAUS MLADŠÍ - ROZEPŘE S OTCEM

Jeho kariéra je spojena především se soukromým pražským gymnáziem PORG (První obnovené reálné gymnázium), které bylo založeno v roce 1990 a jemuž Václav Klaus mladší šéfoval v letech 1998 až 2014 (odešel po neshodách s miliardářem Martinem Romanem).

V roce 2008 byla otevřena nová pobočka PORG, dvojjazyčná škola v pražské Krči, v září 2011 začal fungovat další PORG v Ostravě-Vítkovicích, přičemž už v červnu 2010 Václav Klaus mladší uvedl, že hledá budovu i pro plzeňskou pobočku. Společně se svým bratrem, otcem a jeho někdejším prezidentským kancléřem Jiřím Weiglem založil Václav Klaus mladší v únoru 2012 Institut Václava Klause.

Veřejnost Václava Klause mladšího ale nezná jen jako svérázného ředitele jedné z nejlepších středních škol v Česku. V době, kdy pomalu končil prezidentský mandát jeho otci, si během předvolební kampaně v roce 2013 opakovaně získal publicitu svými komentáři. Požádal například o vyřazení adresy školy z databáze inzertního oddělení Lidových novin s tím, že nejsou nezávislé, když podporují kandidáta TOP 09 Karla Schwarzenberga. V závěru dopisu parodoval Schwarzenbergovu špatnou výslovnost při zpěvu české hymny a studenti jeho gymnázia poté sepsali protestní petici.

Významný sponzor gymnázia PORG a šéf správní rady školy Martin Roman označil projevy soukromých politických názorů Václava Klause mladšího v oficiální korespondenci školy za „krajně nevhodné“. Václav Klaus mladší se později na svém blogu omluvil, neodpustil si však připojit k tomu pasáž, v níž se snažil doložit, že Schwarzenbergovi příbuzní byli kolaboranti. Ostatně spory s Martinem Romanem ukončily jeho ředitelování - v lednu 2014 Václav Klaus mladší z čela pražského PORG odešel. Bez práce ale nezůstal dlouho, najali si ho Britové, aby pro ně vytvořil evropskou síť středních škol.

V parlamentních volbách 2017 se Václav Klaus mladší stal poslancem za ODS. V březnu 2019 jej ODS ze svých řad vyloučila. Občanským demokratům došla trpělivost, když počínání Sněmovny ve vztahu k evropské legislativě přirovnal k židovskému výboru.

S politikou Václav Klaus neskončil, právě naopak, založil si hnutí Trikolóra.

O VÁCLAVU KLAUSOVI MLADŠÍM ČTĚTE ZDE>>

Václav Klaus jr. má mladšího bratra Jana.

Z prvního manželství Václava Klause mladšího (1995 až 2012) s novinářkou Kamilou Pojslovou se narodily děti Vojtěch, Kateřina a Jakub. Počátkem roku 2013 se oženil podruhé, a to s Lucií Hřebačkovou, s níž má dceru Elišku.

Krátce po zvolení poslancem Václav Klaus mladší oznámil rozvod s manželkou Lucií. Jejich vztah, jak naznačil, rozbila manželčina nevěra (ROZHOVOR PRO BLESK ZDE). Proto i on si našel novou partnerku, jíž se stala jeho někdejší kolegyně Simona Vandová.

 

Články o celebritě

Mela ve Sněmovně: Kalousek vyhazoval transparent, Volný chtěl podpořit Zemana Mela ve Sněmovně: Kalousek vyhazoval transparent, Volný chtěl podpořit Zemana O rozruch ve sněmovním jednacím sále se v úterý postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní... číst článek
Klaus bez roušky zpátky na Hradě. Zeman mu přál k narozeninám, party překazil koronavirus Klaus bez roušky zpátky na Hradě. Zeman mu přál k narozeninám, party překazil koronavirus Po zrušené narozeninové oslavě se Václav Klaus nakonec gratulace k 79. narozeninám od svého nástupce... číst článek
Do Petříčka šili za Izrael. Zaorálek vytáhl Havla, Klaus ml. muslimy a Veselý „lejno“ Do Petříčka šili za Izrael. Zaorálek vytáhl Havla, Klaus ml. muslimy a Veselý „lejno“ Na jednání Poslanecké sněmovny se dostala ve středu reakce poslanců k článku o Palestině a Izraeli, ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
zobrazit profil Miroslav Toman
Miroslav Toman
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová
zobrazit profil Stanislav Grospič
Stanislav Grospič
zobrazit profil Jaroslav Zedník
Jaroslav Zedník
zobrazit profil Hana Aulická Jírovcová
Hana Aulická Jírovcová
zobrazit profil Klement Gottwald
Klement Gottwald
zobrazit profil Filip IV. Španělský
Filip IV. Španělský