Václav Klaus mladší

Datum narození: 10. 9. 1969
Místo narození: Praha
Profese: politik, někdejší ředitel gymnázia PORG
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Václav Klaus mladší byl coby poslanec vyloučen z ODS, a tak si založil hnutí Trikolóra, z něhož posléze odešel. V dolní komoře působil do podzimu 2021.

Václav Klaus mladší je nejen synem exprezidenta Václava Klause a někdejší první dámy a bývalé české velvyslankyně na Slovensku Livie Klausové, ale také prapraprasynovcem malíře a kreslíře Mikoláše Alše

VÁCLAV KLAUS MLADŠÍ - ROZEPŘE S OTCEM

Klausové založili Institut Václava Klause

Vystudoval matematiku a geografii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Kariéra Václava Klause ml. je spojena především se soukromým pražským gymnáziem PORG (První obnovené reálné gymnázium), které bylo založeno v roce 1990 a jemuž Václav Klaus ml. šéfoval v letech 1998 až 2014.

Společně se svým bratrem, otcem a jeho někdejším prezidentským kancléřem Jiřím Weiglem založil Václav Klaus junior v únoru 2012 Institut Václava Klause.

Klaus junior urážel knížete a byl vyhozen

Veřejnost Václava Klause jr. ale nezná jen jako svérázného ředitele jedné z nejlepších středních škol v Česku. V době, kdy pomalu končil prezidentský mandát jeho otci, si během předvolební kampaně v roce 2013 opakovaně získal publicitu např. tím, že požádal o vyřazení adresy školy z databáze inzertního oddělení Lidových novin s tím, že nejsou nezávislé, když podporují kandidáta TOP 09 Karla Schwarzenberga. V závěru dopisu parodoval špatnou výslovnost knížete při zpěvu české hymny. Studenti jeho gymnázia poté sepsali protestní petici.

Významný sponzor gymnázia PORG, šéf správní rady školy a miliardář Martin Roman označil projevy soukromých politických názorů Václava Klause ml. v oficiální korespondenci školy za „krajně nevhodné“. Václav Klaus ml. se později na svém blogu omluvil, neodpustil si však připojit k tomu pasáž, v níž se snažil doložit, že Schwarzenbergovi příbuzní byli kolaboranti.

Spory s Martinem Romanem ukončily jeho ředitelování - v lednu 2014 Václav Klaus ml. z čela pražského PORG odešel. Bez práce ale nezůstal dlouho, najali si ho Britové, aby pro ně vytvořil evropskou síť středních škol.

Václav Klaus ml. má stále mladší ženy

V parlamentních volbách 2017 se Václav Klaus mladší stal poslancem za ODS. V březnu 2019 jej ODS ze svých řad vyloučila. Občanským demokratům došla trpělivost, když počínání Sněmovny ve vztahu k evropské legislativě přirovnal k židovskému výboru.

S politikou Václav Klaus jr. tehdy neskončil - založil si hnutí Trikolóra. V březnu 2021 ale naopak oznámil, že se z osobních důvodů rozhodl ukončit aktivity v politice a vzdal se kandidatury v parlamentních volbách 2021. Na mimořádném předsednictvu rezignoval na funkci předsedy hnutí.

O VÁCLAVU KLAUSOVI MLADŠÍM ČTĚTE ZDE>>

Václav Klaus jr. má mladšího bratra Jana.

Z prvního manželství Václava Klause ml. (1995 až 2012) s novinářkou Kamilou Pojslovou se narodily děti Vojtěch, Kateřina a Jakub. Počátkem roku 2013 se oženil podruhé, a to s o 16 let mladší Lucií Hřebačkovou, s níž má dceru Elišku.

Krátce po zvolení poslancem Václav Klaus ml. oznámil rozvod s manželkou Lucií. Jejich vztah, jak naznačil, rozbila manželčina nevěra (ROZHOVOR PRO BLESK ZDE). Proto si i on našel novou partnerku, jíž se stala jeho někdejší kolegyně, o 17 let mladší Simona Vandová.

 

Články o celebritě

Tým Nerudová: Kdo ze známých jí fandí? Kalousek prozradil, čím mu imponuje: „Nepřijala krycí jméno!“ Tým Nerudová: Kdo ze známých jí fandí? Kalousek prozradil, čím mu imponuje: „Nepřijala krycí jméno!“ Podobně jako generálu Pavlovi pomáhala celá řada známých tváří i prezidentské kandidátce Danuši Neru... číst článek
Zeman s Ivanou obědval v Lánech s Fialovými. Probrali i Hladíka, prezident ho uvidí ve středu Zeman s Ivanou obědval v Lánech s Fialovými. Probrali i Hladíka, prezident ho uvidí ve středu V lánském zámku se v pondělí uskutečnil tradiční novoroční oběd prezidenta Miloše Zemana a premiéra ... číst článek
Fiala naplánoval setkání století: Čeští premiéři u jednoho stolu, jen jeden zatím odmítl. Bude dusno? Fiala naplánoval setkání století: Čeští premiéři u jednoho stolu, jen jeden zatím odmítl. Bude dusno? V lednu uplyne už 30 let od vzniku samostatné České republiky. Za tu dobu měla naše země celkem 13 p... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Recep Erdogan
Recep Erdogan
zobrazit profil Justin Turdeau
Justin Turdeau
zobrazit profil Eliška Olšáková
Eliška Olšáková
zobrazit profil Oľga Haláková
Oľga Haláková
zobrazit profil Jan Richter
Jan Richter
zobrazit profil Anna Svídnická
Anna Svídnická
zobrazit profil Pavel Juříček
Pavel Juříček