Jan Skopeček | Celebwiki.cz

Jan Skopeček

Datum narození: 21. 10. 1980
Místo narození: Hořovice
Profese: ekonom, politik ODS
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ekonom Jan Skopeček, někdejší poradce exprezidenta Václava Klause, v parlamentních volbách 2017 jako lídr ODS za Středočeský kraj obhájil poslanecký mandát.

Po absolvování ekonomiky a managementu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Jan Skopeček vystudoval hospodářskou politiku na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Zde začal působit jako vysokoškolský pedagog.

Již na VŠE Jan Skopeček navštěvoval přednášky tehdejšího prezidenta Václava Klause, který ho od roku 2006 zaměstnal jako svého poradce. V roce 2009 se stal výkonným ředitelem think tanku Centrum pro ekonomiku a politiku.

V politice Jan Skopeček získával zkušenosti na komunální a zejména regionální úrovni. Roku 2004 byl zvolen zastupitelem Středočeského kraje. Posléze bodoval i jako zastupitel a radní Hořovic.

V prosinci 2013 získal post předsedy ODS Středočeského kraje. V polovině března 2017 se Jan Skopeček stal poslancem. Nahradil spolustraníka Adolfa Beznosku, který odešel do vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. V parlamentních volbách 2017 Jan Skopeček obhájil křeslo ve Sněmovně.

Jan Skopeček je liberálním ekonomem a expert na finane hájícím individuální svobodu jednotlivců a volný trh s minimem regulací a zásahů státu. Mezi jeho záliby patří cyklistika a lyžování, literatura, hudba a cestování.

Politik Jan Skopeček je ženatý. V srpnu 2018 mu manželka porodila syna Jana.

 

Články o celebritě

25 tisíc jen pro vybrané? Nešťastníci z řad OSVČ obměkčili Schillerovou, Kalousek si rýpl 25 tisíc jen pro vybrané? Nešťastníci z řad OSVČ obměkčili Schillerovou, Kalousek si rýpl Už od poloviny března žijí čeští živnostníci v obavách, že kvůli pandemii koronaviru podnikání, kter... číst článek
„Dusil jsem se,“ přiznal Kalousek. A za Schwarzenbergem na zámek nesmí vnoučata „Dusil jsem se,“ přiznal Kalousek. A za Schwarzenbergem na zámek nesmí vnoučata Miroslav Kalousek (59, TOP 09) se ve Sněmovně dusil. Bojoval s rouškou, těžko popadal dech. Roušku s... číst článek
Kalouska štve EET i pro masérky či kadeřnice: „Šikana a poslední kapka“ Kalouska štve EET i pro masérky či kadeřnice: „Šikana a poslední kapka“ Kadeřnic, masérů, právníků, dopravců, pokrývačů a dalších skoro 800 povolání se dotkne 3. a 4. vlna ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil François Hollande
François Hollande
zobrazit profil Olga Sehnalová
Olga Sehnalová
zobrazit profil Miloš Vystrčil
Miloš Vystrčil
zobrazit profil Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
zobrazit profil Tomio  Okamura
Tomio Okamura
zobrazit profil David Cameron
David Cameron
zobrazit profil Vladimír Kremlík
Vladimír Kremlík