Jan Skopeček | Celebwiki.cz

Jan Skopeček

Datum narození: 21. 10. 1980
Místo narození: Hořovice
Profese: ekonom, politik ODS
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ekonom Jan Skopeček, někdejší poradce exprezidenta Václava Klause, v parlamentních volbách 2017 jako lídr ODS za Středočeský kraj obhájil poslanecký mandát.

Po absolvování ekonomiky a managementu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Jan Skopeček vystudoval hospodářskou politiku na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Zde začal působit jako vysokoškolský pedagog.

Již na VŠE Jan Skopeček navštěvoval přednášky tehdejšího prezidenta Václava Klause, který ho od roku 2006 zaměstnal jako svého poradce. V roce 2009 se stal výkonným ředitelem think tanku Centrum pro ekonomiku a politiku.

V politice Jan Skopeček získával zkušenosti na komunální a zejména regionální úrovni. Roku 2004 byl zvolen zastupitelem Středočeského kraje. Posléze bodoval i jako zastupitel a radní Hořovic.

V prosinci 2013 získal post předsedy ODS Středočeského kraje. V polovině března 2017 se Jan Skopeček stal poslancem. Nahradil spolustraníka Adolfa Beznosku, který odešel do vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. V parlamentních volbách 2017 Jan Skopeček obhájil křeslo ve Sněmovně.

Jan Skopeček je liberálním ekonomem a expert na finane hájícím individuální svobodu jednotlivců a volný trh s minimem regulací a zásahů státu. Mezi jeho záliby patří cyklistika a lyžování, literatura, hudba a cestování.

Politik Jan Skopeček je ženatý. V srpnu 2018 mu manželka porodila syna Jana.

 

Články o celebritě

Internetoví giganti zaplatí méně, koalice snížila digitální daň pro Google, Facebook a Apple Internetoví giganti zaplatí méně, koalice snížila digitální daň pro Google, Facebook a Apple Koaliční rada se dnes shodla na pětiprocentní místo původně plánované sedmiprocentní sazby digitální... číst článek
Daně nezvýšíme, slibuje Schillerová. Zruší superhrubou mzdu? Kalousek: Blouzní Daně nezvýšíme, slibuje Schillerová. Zruší superhrubou mzdu? Kalousek: Blouzní Státní „sekyra“ se šplhá do rekordních výšin. Schodek 500 miliard korun pro letošní rok bude i ve Sn... číst článek
Pirát Bartoš promluvil o porodu: „Rozhodně u něj chci být.“ A řekl, z čeho má strach Pirát Bartoš promluvil o porodu: „Rozhodně u něj chci být.“ A řekl, z čeho má strach Předseda Pirátů Ivan Bartoš čeká se svou partnerkou, „kněžkou chaosu“ Lydií, malé pirátče. Neprozrad... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jakub Michálek
Jakub Michálek
zobrazit profil Jan Řehounek
Jan Řehounek
zobrazit profil Kateřina Konečná
Kateřina Konečná
zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Jiří Dienstbier ml.
Jiří Dienstbier ml.
zobrazit profil Zdeněk Nytra
Zdeněk Nytra
zobrazit profil Miloslava Vostrá
Miloslava Vostrá
zobrazit profil Josef Nétek
Josef Nétek