Jan Skopeček | Celebwiki.cz

Jan Skopeček

Datum narození: 21.10.1980
Místo narození: Hořovice
Profese: ekonom, politik ODS
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ekonom Jan Skopeček, někdejší poradce exprezidenta Václava Klause, v parlamentních volbách 2017 jako lídr ODS za Středočeský kraj obhájil poslanecký mandát.

Po absolvování ekonomiky a managementu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Jan Skopeček vystudoval hospodářskou politiku na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Zde začal působit jako vysokoškolský pedagog.

Již na VŠE Jan Skopeček navštěvoval přednášky tehdejšího prezidenta Václava Klause, který ho od roku 2006 zaměstnal jako svého poradce. V roce 2009 se stal výkonným ředitelem think tanku Centrum pro ekonomiku a politiku.

V politice Jan Skopeček získával zkušenosti na komunální a zejména regionální úrovni. Roku 2004 byl zvolen zastupitelem Středočeského kraje. Posléze bodoval i jako zastupitel a radní Hořovic.

V prosinci 2013 získal post předsedy ODS Středočeského kraje. V polovině března 2017 se Jan Skopeček stal poslancem. Nahradil spolustraníka Adolfa Beznosku, který odešel do vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. V parlamentních volbách 2017 Jan Skopeček obhájil křeslo ve Sněmovně.

Jan Skopeček je liberálním ekonomem a expert na finane hájícím individuální svobodu jednotlivců a volný trh s minimem regulací a zásahů státu. Mezi jeho záliby patří cyklistika a lyžování, literatura, hudba a cestování.

Politik Jan Skopeček je ženatý. V srpnu 2018 mu manželka porodila syna Jana.

 

Články o celebritě

ČSSD tlačí na ANO: Kvůli dětem zdaňme banky. Babiš odmítá a z ODS zní: „Odporné“ ČSSD tlačí na ANO: Kvůli dětem zdaňme banky. Babiš odmítá a z ODS zní: „Odporné“ Kde vzít peníze na zvýšený rodičovský příspěvek 300 tisíc korun pro všechny rodiče s dětmi do 4 let?… číst článek
Opuštěný herec Jan Skopeček (93): NIKDO MU ANI NEZAVOLÁ Opuštěný herec Jan Skopeček (93): NIKDO MU ANI NEZAVOLÁ Naštval se a zahodil svůj mobilní telefon do koše na odpadky! „Nikdo mi stejně nevolá! Všichni se… číst článek
„Novodobý baron Prášil,“ pustil se do Babiše Fiala. Schytal to i Klaus ml. „Novodobý baron Prášil,“ pustil se do Babiše Fiala. Schytal to i Klaus ml. Jsme srdcem Evropy, tvrdí ODS před volbami do Evropského parlamentu. A právě tento slogan je jejím… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico
zobrazit profil Dominik Feri
Dominik Feri
zobrazit profil Lukáš Bartoň
Lukáš Bartoň
zobrazit profil Simona Kratochvílová
Simona Kratochvílová
zobrazit profil Maroš Šefčovič
Maroš Šefčovič
zobrazit profil Michal Pehr
Michal Pehr
zobrazit profil Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf
zobrazit profil Jiří Hlavatý
Jiří Hlavatý