Jan Skopeček | Celebwiki.cz

Jan Skopeček

Datum narození: 21. 10. 1980
Místo narození: Hořovice
Profese: ekonom, politik ODS
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ekonom Jan Skopeček, někdejší poradce exprezidenta Václava Klause, v parlamentních volbách 2017 jako lídr ODS za Středočeský kraj obhájil poslanecký mandát.

Po absolvování ekonomiky a managementu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Jan Skopeček vystudoval hospodářskou politiku na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Zde začal působit jako vysokoškolský pedagog.

Již na VŠE Jan Skopeček navštěvoval přednášky tehdejšího prezidenta Václava Klause, který ho od roku 2006 zaměstnal jako svého poradce. V roce 2009 se stal výkonným ředitelem think tanku Centrum pro ekonomiku a politiku.

V politice Jan Skopeček získával zkušenosti na komunální a zejména regionální úrovni. Roku 2004 byl zvolen zastupitelem Středočeského kraje. Posléze bodoval i jako zastupitel a radní Hořovic.

V prosinci 2013 získal post předsedy ODS Středočeského kraje. V polovině března 2017 se Jan Skopeček stal poslancem. Nahradil spolustraníka Adolfa Beznosku, který odešel do vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. V parlamentních volbách 2017 Jan Skopeček obhájil křeslo ve Sněmovně.

Jan Skopeček je liberálním ekonomem a expert na finane hájícím individuální svobodu jednotlivců a volný trh s minimem regulací a zásahů státu. Mezi jeho záliby patří cyklistika a lyžování, literatura, hudba a cestování.

Politik Jan Skopeček je ženatý. V srpnu 2018 mu manželka porodila syna Jana.

 

Články o celebritě

Masérky i kadeřnice s EET? „Bizarní a zbytečné,“ vrací úder Babišovi expert z ODS Masérky i kadeřnice s EET? „Bizarní a zbytečné,“ vrací úder Babišovi expert z ODS Elektronická evidence tržeb (EET) jde do finále. 1. května 2020 bude spuštěna její 3. a 4. vlna, kte... číst článek
Lákavé 13. důchody: „Vyhozené peníze,“ míní expert. Sousedi těší seniory, Češi utřou nos Lákavé 13. důchody: „Vyhozené peníze,“ míní expert. Sousedi těší seniory, Češi utřou nos 13. důchody nejsou projídáním peněz poplatníků, hájí chystanou novinku na Slovensku premiér Peter Pe... číst článek
Schillerová to schytala za chaos u piva. Hamáček chce změnu, vicepremiérka kroutí hlavou Schillerová to schytala za chaos u piva. Hamáček chce změnu, vicepremiérka kroutí hlavou Obavy hospodských, kterým s daňovými manévry hrozí od května nemalé komplikace – hlavně pokud jde o ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Olga Richterová
Olga Richterová
zobrazit profil Josef Nétek
Josef Nétek
zobrazit profil Marie Kaufmann
Marie Kaufmann
zobrazit profil Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
zobrazit profil Zdeněk Hraba
Zdeněk Hraba
zobrazit profil Marek Ženíšek
Marek Ženíšek