Jan Skopeček

Datum narození: 21. 10. 1980
Místo narození: Hořovice
Profese: politik ODS, ekonom
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Jan Skopeček, někdejšího poradce exprezidenta Václava Klause, v parlamentních volbách 2021 obhájil poslanecký mandát.

Po absolvování ekonomiky a managementu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Jan Skopeček vystudoval hospodářskou politiku na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Zde začal působit jako vysokoškolský pedagog.

Již na VŠE Jan Skopeček navštěvoval přednášky tehdejšího prezidenta Václava Klause, který ho od roku 2006 zaměstnal jako svého poradce. V roce 2009 se stal výkonným ředitelem think tanku Centrum pro ekonomiku a politiku.

V politice Jan Skopeček získával zkušenosti na komunální a zejména regionální úrovni. Roku 2004 byl zvolen zastupitelem Středočeského kraje. Posléze bodoval i jako zastupitel a radní Hořovic.

V prosinci 2013 získal post předsedy ODS Středočeského kraje. V polovině března 2017 se Jan Skopeček stal poslancem. Nahradil spolustraníka Adolfa Beznosku, který odešel do vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. V parlamentních volbách 2017 Jan Skopeček obhájil křeslo ve Sněmovně.

Do voleb 2021 Jan Skopeček vkročil coby lídr kandidátky koalice SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09) ve Středočeském kraji. Křeslo v dolní komoře si udržel.

Jan Skopeček je liberálním ekonomem hájícím svobodu jednotlivce a tržní ekonomiku před všeobjímajícím a všeregulujícím státem. V hodnotových otázkách zastává konzervativní postoje.

O JANU SKOPEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi záliby Jana Skopečka patří cyklistika a lyžování, literatura, hudba a cestování.

Politik Jan Skopeček je ženatý. V srpnu 2018 mu manželka Lucie porodila syna Jana. Společně vychovávají ještě dceru Terezu.

 

 

 

 

Články o celebritě

Poslanci o výpadu Schillerové: Koktejl nenávisti a nulová zodpovědnost! A kam vyrazí na dovolené? Poslanci o výpadu Schillerové: Koktejl nenávisti a nulová zodpovědnost! A kam vyrazí na dovolené? Bývalá ministryně financí a šéfka poslanců ANO Alena Schillerová se ve středu během projednávání důc... číst článek
Sněmovna dala šanci manželství pro všechny. Neurochirurg zmínil pedofily a schytal to Sněmovna dala šanci manželství pro všechny. Neurochirurg zmínil pedofily a schytal to Sněmovna dnes dala šanci navrhovanému uzákonění manželství i pro stejnopohlavní páry. Poslanecká nov... číst článek
Cestovní kancelář Sněmovna: Co viděli poslanci za peníze daňových poplatníků? 47 zemí světa! Cestovní kancelář Sněmovna: Co viděli poslanci za peníze daňových poplatníků? 47 zemí světa! Čeští poslanci si sezení v lavicích občas zpestří nějakou tou zahraniční cestou. Blesk zmapoval, kam... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Čižinský
Pavel Čižinský
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton
zobrazit profil Jan Jarolím
Jan Jarolím
zobrazit profil Vlastislav Navrátil
Vlastislav Navrátil
zobrazit profil Jaroslav Tvrdík
Jaroslav Tvrdík
zobrazit profil Martin Hájek
Martin Hájek
zobrazit profil Martin Baxa
Martin Baxa
zobrazit profil Eva Kislingerová
Eva Kislingerová