Jan Skopeček

Datum narození: 21. 10. 1980
Místo narození: Hořovice
Profese: politik ODS, ekonom
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Jan Skopeček, někdejšího poradce exprezidenta Václava Klause, v parlamentních volbách 2021 obhájil poslanecký mandát.

Po absolvování ekonomiky a managementu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Jan Skopeček vystudoval hospodářskou politiku na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Zde začal působit jako vysokoškolský pedagog.

Již na VŠE Jan Skopeček navštěvoval přednášky tehdejšího prezidenta Václava Klause, který ho od roku 2006 zaměstnal jako svého poradce. V roce 2009 se stal výkonným ředitelem think tanku Centrum pro ekonomiku a politiku.

V politice Jan Skopeček získával zkušenosti na komunální a zejména regionální úrovni. Roku 2004 byl zvolen zastupitelem Středočeského kraje. Posléze bodoval i jako zastupitel a radní Hořovic.

V prosinci 2013 získal post předsedy ODS Středočeského kraje. V polovině března 2017 se Jan Skopeček stal poslancem. Nahradil spolustraníka Adolfa Beznosku, který odešel do vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. V parlamentních volbách 2017 Jan Skopeček obhájil křeslo ve Sněmovně.

Do voleb 2021 Jan Skopeček vkročil coby lídr kandidátky koalice SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09) ve Středočeském kraji. Křeslo v dolní komoře si udržel.

Jan Skopeček je liberálním ekonomem hájícím svobodu jednotlivce a tržní ekonomiku před všeobjímajícím a všeregulujícím státem. V hodnotových otázkách zastává konzervativní postoje.

O JANU SKOPEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi záliby Jana Skopečka patří cyklistika a lyžování, literatura, hudba a cestování.

Politik Jan Skopeček je ženatý. V srpnu 2018 mu manželka Lucie porodila syna Jana. Společně vychovávají ještě dceru Terezu.

 

 

 

 

Články o celebritě

Pekarová novou šéfkou Sněmovny. Vondráček propadl, Havlíčka k volbě nepustili Pekarová novou šéfkou Sněmovny. Vondráček propadl, Havlíčka k volbě nepustili Poslanci dnes zvolili novou předsedkyní Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09) a pětici místop... číst článek
Babiš či poslanec v kroji složili slib: Pocty umučenému pradědovi i tátovi, který podlehl covidu Babiš či poslanec v kroji složili slib: Pocty umučenému pradědovi i tátovi, který podlehl covidu Nově zvolení poslanci se v pondělí odpoledne poprvé po volbách sešli na ustavující schůzi, která trv... číst článek
ANO chce do vedení Sněmovny Vondráčka. ODS nominovala Skopečka, lidovci Bartoška ANO chce do vedení Sněmovny Vondráčka. ODS nominovala Skopečka, lidovci Bartoška Tančil s kytarou na sněmovním stole, během jednání poslanců vztyčil do pléna prostředníček, naposled... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Papoušek
Zdeněk Papoušek
zobrazit profil Karel Šidlo
Karel Šidlo
zobrazit profil Lumír Aschenbrenner
Lumír Aschenbrenner
zobrazit profil Vladimíra Vítová
Vladimíra Vítová
zobrazit profil Martin Červíček
Martin Červíček
zobrazit profil Tomáš Raždík
Tomáš Raždík
zobrazit profil Milan Richter
Milan Richter
zobrazit profil Martin Havel
Martin Havel