Jan Skopeček | Celebwiki.cz

Jan Skopeček

Datum narození: 21.10.1980
Místo narození: Hořovice
Profese: ekonom, politik ODS
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ekonom Jan Skopeček, někdejší poradce exprezidenta Václava Klause, v parlamentních volbách 2017 jako lídr ODS za Středočeský kraj obhájil poslanecký mandát.

Po absolvování ekonomiky a managementu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Jan Skopeček vystudoval hospodářskou politiku na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Zde začal působit jako vysokoškolský pedagog.

Již na VŠE Jan Skopeček navštěvoval přednášky tehdejšího prezidenta Václava Klause, který ho od roku 2006 zaměstnal jako svého poradce. V roce 2009 se stal výkonným ředitelem think tanku Centrum pro ekonomiku a politiku.

V politice Jan Skopeček získával zkušenosti na komunální a zejména regionální úrovni. Roku 2004 byl zvolen zastupitelem Středočeského kraje. Posléze bodoval i jako zastupitel a radní Hořovic.

V prosinci 2013 získal post předsedy ODS Středočeského kraje. V polovině března 2017 se Jan Skopeček stal poslancem. Nahradil spolustraníka Adolfa Beznosku, který odešel do vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. V parlamentních volbách 2017 Jan Skopeček obhájil křeslo ve Sněmovně.

Jan Skopeček je liberálním ekonomem a expert na finane hájícím individuální svobodu jednotlivců a volný trh s minimem regulací a zásahů státu. Mezi jeho záliby patří cyklistika a lyžování, literatura, hudba a cestování.

Politik Jan Skopeček je ženatý. V srpnu 2018 mu manželka porodila syna Jana.

 

Články o celebritě

Maláčová omezí slevy na manželky? „Je zmatená a obírá rodiny o peníze,“ čílí se opozice Maláčová omezí slevy na manželky? „Je zmatená a obírá rodiny o peníze,“ čílí se opozice Jana Maláčová (ČSSD) přišla s nápadem, jak dle ní ušetřit 2 miliardy korun. Omezila by slevy na manželky,… číst článek
Babiše hřeje pochvala od Vivien. Po projevu v OSN to ale schytal za „ufňukanost“ Babiše hřeje pochvala od Vivien. Po projevu v OSN to ale schytal za „ufňukanost“ Andrej Babiš (ANO) si pochvaluje, jak se mu povedl projev na Valném shromáždění OSN. Prozradil, že… číst článek
Greta se rozplakala: „Ukradli jste mé sny a dětství.“ Šílený projev hysterky, zní z Česka Greta se rozplakala: „Ukradli jste mé sny a dětství.“ Šílený projev hysterky, zní z Česka Grimasy, silné emoce, slzy. Greta Thunbergová předvedla v New Yorku na klimatickém summitu silné… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Ivan Pilný
Ivan Pilný
zobrazit profil Miroslav Petřík
Miroslav Petřík
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Martin Kolovratník
Martin Kolovratník
zobrazit profil Dominique Strauss-Khan
Dominique Strauss-Khan
zobrazit profil David Cameron
David Cameron
zobrazit profil Josef Táborský
Josef Táborský