Jan Skopeček | Celebwiki.cz

Jan Skopeček

Datum narození: 21.10.1980
Místo narození: Hořovice
Profese: ekonom, politik ODS
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ekonom Jan Skopeček, někdejší poradce exprezidenta Václava Klause, v parlamentních volbách 2017 jako lídr ODS za Středočeský kraj obhájil poslanecký mandát.

Po absolvování ekonomiky a managementu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Jan Skopeček vystudoval hospodářskou politiku na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Zde začal působit jako vysokoškolský pedagog.

Již na VŠE Jan Skopeček navštěvoval přednášky tehdejšího prezidenta Václava Klause, který ho od roku 2006 zaměstnal jako svého poradce. V roce 2009 se stal výkonným ředitelem think tanku Centrum pro ekonomiku a politiku.

V politice Jan Skopeček získával zkušenosti na komunální a zejména regionální úrovni. Roku 2004 byl zvolen zastupitelem Středočeského kraje. Posléze bodoval i jako zastupitel a radní Hořovic.

V prosinci 2013 získal post předsedy ODS Středočeského kraje. V polovině března 2017 se Jan Skopeček stal poslancem. Nahradil spolustraníka Adolfa Beznosku, který odešel do vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. V parlamentních volbách 2017 Jan Skopeček obhájil křeslo ve Sněmovně.

Jan Skopeček je liberálním ekonomem a expert na finane hájícím individuální svobodu jednotlivců a volný trh s minimem regulací a zásahů státu. Mezi jeho záliby patří cyklistika a lyžování, literatura, hudba a cestování.

Politik Jan Skopeček je ženatý. V srpnu 2018 mu manželka porodila syna Jana.

 

Články o celebritě

Schillerová se chlubí schodkem „jen“ 28,5 miliardy. Ekonom: Záplatujeme, nemáme budoucnost Schillerová se chlubí schodkem „jen“ 28,5 miliardy. Ekonom: Záplatujeme, nemáme budoucnost Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v pátek představila výsledky loňského hospodaření ČR.… číst článek
Schodek 30 miliard: Rozpočet skončí nejhůř za čtyři roky, připustila Schillerová Schodek 30 miliard: Rozpočet skončí nejhůř za čtyři roky, připustila Schillerová Státní rozpočet letos skončí se schodkem kolem 30 miliard korun, odhadla ministryně financí Alena… číst článek
Zeman potěšil Babiše a komunisty. Šéfka TOP 09 si raději pustí Čaputovou, exministr přidal bažiny Zeman potěšil Babiše a komunisty. Šéfka TOP 09 si raději pustí Čaputovou, exministr přidal bažiny Prezident Miloš Zeman popřál ve svém sedmém vánočním poselství lidem bolest z myšlení. V projevu… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek
zobrazit profil Michal Pehr
Michal Pehr
zobrazit profil Robert Pelikán
Robert Pelikán
zobrazit profil Josef Skála
Josef Skála
zobrazit profil Jan Řehounek
Jan Řehounek
zobrazit profil Tomáš Zdechovský
Tomáš Zdechovský
zobrazit profil Václav Horáček
Václav Horáček
zobrazit profil Stanislav Štech
Stanislav Štech