Jan Skopeček

Datum narození: 21. 10. 1980
Místo narození: Hořovice
Profese: politik ODS, ekonom
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Jan Skopeček, někdejšího poradce exprezidenta Václava Klause, v parlamentních volbách 2021 obhájil poslanecký mandát.

Po absolvování ekonomiky a managementu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Jan Skopeček vystudoval hospodářskou politiku na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Zde začal působit jako vysokoškolský pedagog.

Již na VŠE Jan Skopeček navštěvoval přednášky tehdejšího prezidenta Václava Klause, který ho od roku 2006 zaměstnal jako svého poradce. V roce 2009 se stal výkonným ředitelem think tanku Centrum pro ekonomiku a politiku.

V politice Jan Skopeček získával zkušenosti na komunální a zejména regionální úrovni. Roku 2004 byl zvolen zastupitelem Středočeského kraje. Posléze bodoval i jako zastupitel a radní Hořovic.

V prosinci 2013 získal post předsedy ODS Středočeského kraje. V polovině března 2017 se Jan Skopeček stal poslancem. Nahradil spolustraníka Adolfa Beznosku, který odešel do vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. V parlamentních volbách 2017 Jan Skopeček obhájil křeslo ve Sněmovně.

Do voleb 2021 Jan Skopeček vkročil coby lídr kandidátky koalice SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09) ve Středočeském kraji. Křeslo v dolní komoře si udržel.

Jan Skopeček je liberálním ekonomem hájícím svobodu jednotlivce a tržní ekonomiku před všeobjímajícím a všeregulujícím státem. V hodnotových otázkách zastává konzervativní postoje.

O JANU SKOPEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi záliby Jana Skopečka patří cyklistika a lyžování, literatura, hudba a cestování.

Politik Jan Skopeček je ženatý. V srpnu 2018 mu manželka Lucie porodila syna Jana. Společně vychovávají ještě dceru Terezu.

 

 

 

 

Články o celebritě

Politické dovolené: Fialu čeká velká změna, Babiše zase láká Kréta. A kdo vyrazí sekat trávu? Politické dovolené: Fialu čeká velká změna, Babiše zase láká Kréta. A kdo vyrazí sekat trávu? Léto už je tady a s ním i čas dovolených. Kde ale volno strávit? V zahraničí, nebo v tuzemsku? Toto ... číst článek
Schwarzenberg na vozíku na party, Hřib na sci-fi, Nerudová na pikniku: Politici se baví ve Varech Schwarzenberg na vozíku na party, Hřib na sci-fi, Nerudová na pikniku: Politici se baví ve Varech Kdo nebyl v Karlových Varech, ten jako by nebyl. Tohoto hesla se drží i někteří politici a zejména k... číst článek
Skopeček hájil 5 tisíc pro děti do 18 let: Máme i další dávky. A přepálila EU u „zelené dohody“?  Skopeček hájil 5 tisíc pro děti do 18 let: Máme i další dávky. A přepálila EU u „zelené dohody“? Místopředseda Sněmovny a ekonomický expert koaliční ODS Jan Skopeček a předseda poslanců opoziční SP... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Pavel Pisch
Pavel Pisch
zobrazit profil Svatopluk Němeček
Svatopluk Němeček
zobrazit profil Radim Sršeň
Radim Sršeň
zobrazit profil Ivana Váňová
Ivana Váňová
zobrazit profil Recep Erdogan
Recep Erdogan
zobrazit profil Jiří Milek
Jiří Milek