Richard Pikner | Celebwiki.cz

Richard Pikner

Datum narození: 17.6.1972
Místo narození: Plzeň
Profese: lékař, pedagog, politik
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Lékař a pedagog Richard Pikner zaujal první místo na volební listině TOP 09 v Plzeňském kraji, čím se stal kandidátem na hejtmana. Jeho krédem je pořádně dělat a ne jen kritizovat.

Primář Odboru klinických laboratoří Klatovské nemocnice a vysokoškolský pedagog Richard Pikner je od roku 2002 zastupitelem obce Chválenice a působí také jako člen Zdravotního výboru Plzeňského kraje. Členem TOP 09 se stal v březnu 2013 a hned měsíc nato byl zvolen předsedou místní organizace Přeštice. Na krajském sněmu v červnu 2015 postoupil ještě výš - na post místopředsedy krajské organizace TOP 09. Jeho krédem je: „Raději se zapojit a něco pořádně dělat, než stále jen kritizovat.“

Richard Pikner se specializuje na diagnostiku a léčbu osteoporózy a poruch kostního metabolizmu a laboratorní vyšetření nemocí štítné žlázy a nádorové markery. Jeho hlavní profesní úspěchy jsou spjaté s působení v klatovské nemocnici, kde se zasadil o znovuobnovení oddělení klinické biochemie a hematologie, spoluzaložil oddělení klinické mikrobiologie a založil oddělení kostního metabolizmu.

Lékař Richard Pikner je ženatý a má tři děti. Mezi jeho zájmy patří sport - rekreační běh, cykloturistika a fotbal -, houbaření, zahrada a četba.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Markéta Vaňková
Markéta Vaňková
zobrazit profil Miroslav Sládek
Miroslav Sládek
zobrazit profil Jan Bureš
Jan Bureš
zobrazit profil Marian Bojko
Marian Bojko
zobrazit profil Kateřina Konečná
Kateřina Konečná
zobrazit profil François Hollande
François Hollande
zobrazit profil Bořivoj Šarapatka
Bořivoj Šarapatka
zobrazit profil Josef Lux
Josef Lux