Jiří Řehák | Celebwiki.cz
Jiří Řehák

Jiří Řehák

Datum narození: 8. 11. 1967
Místo narození: Chomutov
Profese: politik hnutí Jsme PRO!, kandidát na hejtmana ve volbách 2020
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí Jsme PRO! Jiří Řehák se ve volbách 2020 stal lídrem kandidátky subjektu Spojenci pro kraj (Zelení, SNK ED, TOP 09, LES a JsmePRO!), tedy adeptem na ústeckého hejtmana.

Absolvoval Pedagogickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Roku 1994 začal Jiří Řehák vyučovat dějepis, základy společenských věd, ekonomii a informační gramotnost na Gymnáziu Teplice.

Jiří Řehák se podílel na organizování řady kulturních a společenských akcí, např. Festivalu Banát. V roce 2020 získal Cenu Vladimíra Jochmana pro učitele za projekt Výchova k altruismu.

Do politiky Jiří Řehák vstoupil ve volbách 2010 jako nestraník za TOP 09, kdy se dostal do zastupitelstva města Teplice. Na tento post rezignoval v červnu 2019, a to kvůli špatným mezilidským vztahům. V senátních volbách 2012 neúspěšně kandidoval v obvodu č. 32 - Teplice. Skončil čtvrtý.

V letech 2012 až 2016 byl Jiří Řehák zastupitelem Ústeckého kraje. V roce 2016 se stal 1. předsedou hnutí JsmePRO!. Do voleb 2020 vkročil z pozice jedničky kandidátní listiny subjektu Spojenci pro kraj (Zelení, SNK ED, TOP 09, LES a JsmePRO!).

VŠE O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

 

Další Politici

zobrazit profil Petr Stuchlík
Petr Stuchlík
zobrazit profil Bohuslav Sobotka
Bohuslav Sobotka
zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek
zobrazit profil Pavel Karpíšek
Pavel Karpíšek
zobrazit profil František Konečný
František Konečný
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Dita Charanzová
Dita Charanzová
zobrazit profil Miroslav Tancoš
Miroslav Tancoš