Jan Jakob

Jan Jakob

Datum narození: 2. 12. 1982
Místo narození: Vsetín
Profese: politik TOP 09, starosta města Roztoky, krajský zastupitel
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik TOP 09 Jan Jakob, dlouholetý starosta města Roztoky, v parlamentních volbách 2021 obhájil poslanecký mandát.

Po gymnáziu Jan Jakob absolvoval národní hospodářství na Vysoké škole ekonomické v Praze a současně politologii na Masarykově univerzitě v Brně. Z rodného Vsetína se přestěhoval do Prahy a pak do Roztok.

V letech 2003 až 2009 Jan Jakob pracoval jako tajemník, a to dva roky senátorského klubu KDU-ČSL a čtyři roky Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky. Po vzniku TOP 09, do níž téhož roku vstoupil, byl rok jejím tiskovým mluvčím.

Do komunální politiky Jan Jakob vkročil ve volbách 2010, kdy se stal zastupitelem a záhy starostou města Roztoky. Ve volbách 2014 i 2018 posty obhájil. Ve volbách 2016 byl zvolen do Zastupitelstva Středočeského kraje.

V parlamentních volbách 2017 Jan Jakob za TOP 09 neúspěšně kandidoval ve Středočeském kraji. Skončil jako první náhradník. V listopadu 2019 byl zvolen místopředsedou strany. Do křesla ve Sněmovně usedl v lednu 2021 poté, co z ní odešel Miroslav Kalousek.

V krajských volbách 2020 se Jan Jakob stal lídrem společné kandidátky TOP 09, Zelených a hnutí Hlas pod názvem Spojenci pro Středočeský kraj. Post hejtmana nezískal.

Do parlamentních voleb 2021 Jana Jakoba vyslala koalice SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09) z páté příčky středočeské kandidátky pozici v dolní komoře obhájit, což se mu podařilo. Stal se předsedou poslaneckého klubu KDU-ČSL.

O JANU JAKOBOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Jana Jakoba patří zahradničení, vaření a uzení domácích specialit. Je spoluautorem kuchařky pro děti.

Jan Jakob je ženatý a vychovává čtyři děti.

 

 

 

Články o celebritě

Kalousek zůstal i po složení mandátu ve Sněmovně. Co a za kolik tam teď dělá? Kalousek zůstal i po složení mandátu ve Sněmovně. Co a za kolik tam teď dělá? Odešel, aby se mohl zase vrátit. Tak v lednu komentátoři glosovali fakt, že se Miroslav Kalousek (60... číst článek
„Jsem dědek starej, sotva lezu, jsem hluchej.“ Schwarzenberg o nemocném srdci i důchodu „Jsem dědek starej, sotva lezu, jsem hluchej.“ Schwarzenberg o nemocném srdci i důchodu Nejstarší český poslanec Karel Schwarzenberg (83, TOP 09) už vyhlíží konec volebního období. Na podz... číst článek
Fiala se objevil o berlích. A Kalousek po další operaci kolene řekl, čím se živí Fiala se objevil o berlích. A Kalousek po další operaci kolene řekl, čím se živí Předseda ODS a volební lídr koalice SPOLU Petr Fiala už opět chodí. Po akutní operaci kolene vyrazil... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Zuzana Ožanová
Zuzana Ožanová
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík
zobrazit profil Barbora Kořanová
Barbora Kořanová
zobrazit profil Václav Klaus mladší
Václav Klaus mladší
zobrazit profil Dagmar Terelmešová
Dagmar Terelmešová
zobrazit profil Stanislav Blaha
Stanislav Blaha
zobrazit profil Patrik Kunčar
Patrik Kunčar