Helena Langšádlová

Helena Langšádlová

Datum narození: 14. 10. 1963
Místo narození: Praha
Profese: politička TOP 09, stavařka, podnikatelka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politička TOP 09 Helena Langšádlová v parlamentních volbách 2021 obhájila křeslo ve Sněmovně. V prosinci se stala ministryní pro vědu, výzkum a inovace.

Po střední průmyslové škole stavební se Helena Langšádlová věnovala politologii na Vysoké škole politických a společenských věd v Kolíně a posléze opět politologii a politice v mezinárodních vztazích na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. V roce 2007 ukončila kurz MBA.

Langšádlová byla starostkou Černošic

Helena Langšádlová pracoval mj. jako stavební technik na odboru výstavby a územního plánování Prahy-západ a několik let podnikala.

Do komunální politiky Helena Langšádlová vstoupila v roce 1998, kdy se stala starostkou města Černošice, jíž byla do roku 2006 a poté čtyři roky tamní místostarostou. Post zastupitelky zastávala do roku 2011. V letech 2000 až 2008 a 2012 až 2013 byla též krajskou zastupitelkou.

Do Sněmovny od roku 2009 členka TOP 09 Helena Langšádlová usedla po volbách 2010. Poslanecký mandát opakovaně obhájila, což ji do parlamentních voleb 2021 vyslala učinit koalice SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09). Stanula na druhé příčce středočeské kandidátky. Křeslo v dolní komoře si znovu udržela.

Posléze se Helena Langšádlová stala adeptkou na post ministryně pro vědu, výzkum a inovace ve vládě Petra Fialy (ODS). Jmenována byla 17. prosince 2021.

O HELENĚ LANGŠÁDLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Heleny Langšádlové patří historie, kultura a práce na zahradě.

Helena Langšádlová je vdaná. Má dva dospělé syny.

 

 

 

Články o celebritě

Jak přežívají poslanci noční: Polštářek, kafe, křeslo i sdílení umění. A proč měl Válek strach? Jak přežívají poslanci noční: Polštářek, kafe, křeslo i sdílení umění. A proč měl Válek strach? Poslanci mají za sebou další pořádnou noční šichtu. Již pošesté v tomto volebním období ve Sněmovně ... číst článek
Očkování 4. dávkou funguje od pondělí: Kdo si znovu zajde  pro »včeličku«? Očkování 4. dávkou funguje od pondělí: Kdo si znovu zajde pro »včeličku«? Přes osm tisíc lidí už má u nás čtvrtou dávku očkování. Chodí si pro ni převážně osoby nad 60 let. M... číst článek
Politické dovolené: Fialu čeká velká změna, Babiše zase láká Kréta. A kdo vyrazí sekat trávu? Politické dovolené: Fialu čeká velká změna, Babiše zase láká Kréta. A kdo vyrazí sekat trávu? Léto už je tady a s ním i čas dovolených. Kde ale volno strávit? V zahraničí, nebo v tuzemsku? Toto ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová
zobrazit profil Daniel Pawlas
Daniel Pawlas
zobrazit profil František Čuba
František Čuba
zobrazit profil Martin Bursík
Martin Bursík
zobrazit profil Ondřej Mirovský
Ondřej Mirovský
zobrazit profil Jiří Domlátil
Jiří Domlátil
zobrazit profil Jiří Skalický
Jiří Skalický
zobrazit profil Jan Horník
Jan Horník