Helena Langšádlová

Helena Langšádlová

Datum narození: 14. 10. 1963
Místo narození: Praha
Profese: politička TOP 09, stavařka, podnikatelka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politička TOP 09 Helena Langšádlová v parlamentních volbách 2021 obhájila křeslo ve Sněmovně. V prosinci se stala ministryní pro vědu, výzkum a inovace. V dubnu 2024 podala demisi.

Po střední průmyslové škole stavební se Helena Langšádlová věnovala politologii na Vysoké škole politických a společenských věd v Kolíně a posléze opět politologii a politice v mezinárodních vztazích na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. V roce 2007 ukončila kurz MBA.

Langšádlová byla starostkou Černošic

Helena Langšádlová pracoval mj. jako stavební technik na odboru výstavby a územního plánování Prahy-západ a několik let podnikala.

Do komunální politiky Helena Langšádlová vstoupila v roce 1998, kdy se stala starostkou města Černošice, jíž byla do roku 2006 a poté čtyři roky tamní místostarostou. Post zastupitelky zastávala do roku 2011. V letech 2000 až 2008 a 2012 až 2013 byla též krajskou zastupitelkou.

Do Sněmovny od roku 2009 členka TOP 09 Helena Langšádlová usedla po volbách 2010. Poslanecký mandát opakovaně obhájila, což ji do parlamentních voleb 2021 vyslala učinit koalice SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09). Stanula na druhé příčce středočeské kandidátky. Křeslo v dolní komoře si znovu udržela.

Posléze se Helena Langšádlová stala adeptkou na post ministryně pro vědu, výzkum a inovace ve vládě Petra Fialy (ODS). Jmenována byla 17. prosince 2021. V dubnu 2024 podala demisi.

O HELENĚ LANGŠÁDLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Heleny Langšádlové patří historie, kultura a práce na zahradě.

Helena Langšádlová je vdaná. Má dva dospělé syny.

 

 

 

Články o celebritě

Fiala: Další politolog do vlády? Ženíšek bude posila. Adept TOP 09 zamíří za Pavlem v úterý Fiala: Další politolog do vlády? Ženíšek bude posila. Adept TOP 09 zamíří za Pavlem v úterý Premiér Petr Fiala (ODS) dnes odešle návrh na jmenování Marka Ženíška (TOP 09) ministrem pro vědu, v... číst článek
U Pekarové hasí trapas: Za nového ministra pro vědu chtějí Ženíška, užší vedení TOP 09 rozhodlo jasně U Pekarové hasí trapas: Za nového ministra pro vědu chtějí Ženíška, užší vedení TOP 09 rozhodlo jasně Širší vedení TOP 09 dnes navrhlo poslance Marka Ženíška do funkce ministra pro vědu, výzkum a inovac... číst článek
Pekarová s rozmrzelou TOP 09 řeší po fiasku prázdné křeslo: Novým ministrem pro vědu Ženíšek?  Pekarová s rozmrzelou TOP 09 řeší po fiasku prázdné křeslo: Novým ministrem pro vědu Ženíšek? TOP 09 v čele s Markétou Pekarovou Adamovou hledá nového adepta na ministra a doufá, že po fiasku s ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivana Nevludová
Ivana Nevludová
zobrazit profil Marian Bojko
Marian Bojko
zobrazit profil Karel Šidlo
Karel Šidlo
zobrazit profil Marie Kaufmann
Marie Kaufmann
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Pavel Studnička
Pavel Studnička
zobrazit profil Petr Hladík
Petr Hladík