Vlastimil Válek | Celebwiki.cz
Vlastimil Válek

Vlastimil Válek

Místo narození: Brno
Profese: politik za TOP 09, lékař

Související celebrity

Životopis

Politik a lékař Vlastimil Válek, odborník v oboru radiologie a nukleární medicíny, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem TOP 09 v Jihomoravském kraji.

Po studiu Lékařské fakulty Masarykovy University v Brně Vlastimil Válek roku 1985 nastoupil do Fakultní nemocnice Brno, kde se posléze ujal vedení Kliniky radiologie a nukleární medicíny. V roce 1993 začal učit na brněnské lékařské fakultě.

VLASTIMIL VÁLEK - VÝZKUM MUMIE BARONA TRENCKA

Jako lékař se Vlastimil Válek (narozen 1960) zaměřil na diagnostiku a léčbu v oblasti nádorů břicha. Sám je průkopníkem některých metod. Je autorem řady odborných textů publikovaných ve významných českých i zahraničních zdravotnických časopisech; pravidelně přednáší na prestižních kongresech a univerzitách.

Roku 2012 se Vlastimil Válek stal náměstkem ředitele Fakultní nemocnice Brno pro společné vyšetřovací a léčebné složky. Je předsedou České radiologické společnosti a stojí také v čele Akademického senátu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Do politiky Vlastimil Válek vstoupil v roce 2010, kdy byl v městské části Brno-Líšeň zvolen zastupitelem za TOP 09. V letech 2012 a 2016 zasedal i v jihomoravském krajském zastupitelstvu. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem jihomoravské kandidátky TOP 09.

Vedle lékařské profese se Vlastimil Válek věnuje pomoci zrakově postiženým – pravidelně spoluorganizuje Běhy radiologů pro Světlušku. Žákům základních škol přibližuje medicínu a studium na Masarykově universitě prostřednictvím projektu Stojí za to se učit. Působil v Červeném kříži, býval místopředsedou této organizace.

Vlastimil Válek je ženatý a má čtyři děti. Mezi jeho zájmy patří cimbálová muzika, sborový zpěv, literatura a české umění.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Babišova vzácná shoda s Kalouskem. „Nepovedla se,“ schytala to Schillerová za „Pětadvacítku“ Babišova vzácná shoda s Kalouskem. „Nepovedla se,“ schytala to Schillerová za „Pětadvacítku“ Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se ve speciálním vysílání pořadu Epicentrum pro Blesk.cz vyjádřil ... číst článek
Za zákazy kvůli koronaviru tasil pochvalu i Kalousek. Lidovci: Rodiče mají problém Za zákazy kvůli koronaviru tasil pochvalu i Kalousek. Lidovci: Rodiče mají problém Řadu reakcí vyvolala opatření oznámená po mimořádném jednání Bezpečnostní rady státu. Od středy zůst... číst článek
Koronavirus jako nemoc šílených krav, mutace a modlitba za Čínu. Poslanci: Zpřísněme kontroly Koronavirus jako nemoc šílených krav, mutace a modlitba za Čínu. Poslanci: Zpřísněme kontroly Přísnější kontroly na ruzyňském letišti a mezinárodní opatření třeba ve spolupráci s Evropskou unií ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michal Moroz
Michal Moroz
zobrazit profil Vladimír Derner
Vladimír Derner
zobrazit profil Radka Maxová
Radka Maxová
zobrazit profil Ivan Jančárek
Ivan Jančárek
zobrazit profil Martina Dlabajová
Martina Dlabajová
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas
zobrazit profil Vít Rakušan
Vít Rakušan
zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová