Vlastimil Válek

Vlastimil Válek

Datum narození: 17. 5. 1960
Místo narození: Brno
Profese: politik za TOP 09, lékař
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Politik za TOP 09 Vlastimil Válek, odborník na radiologii a nukleární medicínu, v parlamentních volbách 2021 obhájil post poslance. Posléze se stal adeptem na ministra zdravotnictví.

Po studiu Lékařské fakulty Masarykovy University v Brně Vlastimil Válek roku 1985 nastoupil do Fakultní nemocnice Brno, kde se posléze ujal vedení Kliniky radiologie a nukleární medicíny. V roce 1993 začal učit na brněnské lékařské fakultě.

VLASTIMIL VÁLEK - VÝZKUM MUMIE BARONA TRENCKA

Válek přednáší na prestižních akcích

Jako lékař se Vlastimil Válek zaměřil na diagnostiku a léčbu v oblasti nádorů břicha. Sám je průkopníkem některých metod. Je autorem řady odborných textů publikovaných ve významných českých i zahraničních zdravotnických časopisech; pravidelně přednáší na prestižních kongresech a univerzitách.

Roku 2012 se Vlastimil Válek stal náměstkem ředitele Fakultní nemocnice Brno pro společné vyšetřovací a léčebné složky. Byl předsedou České radiologické společnosti a stál v čele Akademického senátu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Do politiky Vlastimil Válek vstoupil v roce 2010, kdy byl v městské části Brno-Líšeň zvolen zastupitelem za TOP 09. V letech 2012 a 2016 zasedal i v jihomoravském krajském zastupitelstvu.

Válek pomáhá zrakově postiženým

V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem jihomoravské kandidátky TOP 09 a získal poslanecký mandát. Ten ve volbách 2021 obhájil za koalici SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09). Posléze se stal adeptem na post šéfa resortu zdravotnictví.

O VLASTIMILU VÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

Vedle lékařské profese se Vlastimil Válek věnuje pomoci zrakově postiženým - pravidelně spoluorganizuje Běhy radiologů pro Světlušku. Žákům základních škol přibližuje medicínu a studium na Masarykově universitě prostřednictvím projektu Stojí za to se učit. Působil v Červeném kříži, býval místopředsedou této organizace.

Mezi zájmy Vlastimila Válka patří cimbálová muzika, sborový zpěv, literatura a české umění.

Vlastimil Válek je ženatý a má čtyři děti. 

 

 

 

Články o celebritě

Jsme frustrovaní! Práce v nemocnicích je moc a zdravotníci ubývají, říká šéf lékařské komory Jsme frustrovaní! Práce v nemocnicích je moc a zdravotníci ubývají, říká šéf lékařské komory Práce je příliš a zdravotníci ubývají, řekl Blesku předseda České lékařské komory Milan Kubek (55). ... číst článek
Povinné očkování Čechů 60+? Rada pro zdravotní rizika je pro, oznámil Babiš Povinné očkování Čechů 60+? Rada pro zdravotní rizika je pro, oznámil Babiš Budou se muset Češi ve věku 60+ povinně očkovat? Vládní rada tento návrh podpořila, oznámil před odl... číst článek
Adept na ministra zdravotnictví Válek o covidu v ČR: Bude potřeba asi i čtvrtá dávka vakcíny Adept na ministra zdravotnictví Válek o covidu v ČR: Bude potřeba asi i čtvrtá dávka vakcíny Očkování proti covidu může být přeci jen pro některé odborné skupiny pracovníků povinné. V rozhovoru... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Daniel Pawlas
Daniel Pawlas
zobrazit profil Jan Žaloudík
Jan Žaloudík
zobrazit profil Petr Letocha
Petr Letocha
zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna
zobrazit profil Pavel Karpíšek
Pavel Karpíšek
zobrazit profil Stanislav Křeček
Stanislav Křeček
zobrazit profil Vojtěch Pikal
Vojtěch Pikal