Vlastimil Válek | Celebwiki.cz

Vlastimil Válek

Místo narození: Brno
Profese: politik za TOP 09, lékař

Související celebrity

Životopis

Politik a lékař Vlastimil Válek, odborník v oboru radiologie a nukleární medicíny, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem TOP 09 v Jihomoravském kraji.

Po studiu Lékařské fakulty Masarykovy University v Brně Vlastimil Válek roku 1985 nastoupil do Fakultní nemocnice Brno, kde se posléze ujal vedení Kliniky radiologie a nukleární medicíny. V roce 1993 začal učit na brněnské lékařské fakultě.

VLASTIMIL VÁLEK - VÝZKUM MUMIE BARONA TRENCKA

Jako lékař se Vlastimil Válek (narozen 1960) zaměřil na diagnostiku a léčbu v oblasti nádorů břicha. Sám je průkopníkem některých metod. Je autorem řady odborných textů publikovaných ve významných českých i zahraničních zdravotnických časopisech; pravidelně přednáší na prestižních kongresech a univerzitách.

Roku 2012 se Vlastimil Válek stal náměstkem ředitele Fakultní nemocnice Brno pro společné vyšetřovací a léčebné složky. Je předsedou České radiologické společnosti a stojí také v čele Akademického senátu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Do politiky Vlastimil Válek vstoupil v roce 2010, kdy byl v městské části Brno-Líšeň zvolen zastupitelem za TOP 09. V letech 2012 a 2016 zasedal i v jihomoravském krajském zastupitelstvu. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem jihomoravské kandidátky TOP 09.

Vedle lékařské profese se Vlastimil Válek věnuje pomoci zrakově postiženým – pravidelně spoluorganizuje Běhy radiologů pro Světlušku. Žákům základních škol přibližuje medicínu a studium na Masarykově universitě prostřednictvím projektu Stojí za to se učit. Působil v Červeném kříži, býval místopředsedou této organizace.

Vlastimil Válek je ženatý a má čtyři děti. Mezi jeho zájmy patří cimbálová muzika, sborový zpěv, literatura a české umění.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Masakr v čekárně: Rámy u nemocnic? Nereálné, odmítá ministr. Lékař je pro neprůstřelné sklo Masakr v čekárně: Rámy u nemocnic? Nereálné, odmítá ministr. Lékař je pro neprůstřelné sklo Není zřejmě možné zabránit tomu, aby někdo vnesl do nemocnice zbraň, prohlídky při vstupu do zdravotnických… číst článek
Rozpočet 2020 prošel: Babiš řečnil 3 hodiny, učitelům 3 miliardy nedali a obrali neziskovky Rozpočet 2020 prošel: Babiš řečnil 3 hodiny, učitelům 3 miliardy nedali a obrali neziskovky Poslanci  ve středu po sněmovním maratonu schválili státní rozpočet na rok 2020. Třetí čtení poznamenaly… číst článek
Prožíráte budoucnost, schytala to vláda. Ve Sněmovně létají miliony, řeší se přesuny peněz Prožíráte budoucnost, schytala to vláda. Ve Sněmovně létají miliony, řeší se přesuny peněz Poslanci se ve druhém čtení vrací k nejdůležitějšímu zákonu roku, k rozpočtu na rok 2020. Ten byl… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Jirsa
Tomáš Jirsa
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Michal Kučera
Michal Kučera
zobrazit profil Laura Janáčková
Laura Janáčková
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch
zobrazit profil Petr Orel
Petr Orel
zobrazit profil Petr Třešňák
Petr Třešňák
zobrazit profil Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek