Vlastimil Válek | Celebwiki.cz

Vlastimil Válek

Místo narození: Brno
Profese: politik za TOP 09, lékař

Související celebrity

Životopis

Politik a lékař Vlastimil Válek, odborník v oboru radiologie a nukleární medicíny, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem TOP 09 v Jihomoravském kraji.

Po studiu Lékařské fakulty Masarykovy University v Brně Vlastimil Válek roku 1985 nastoupil do Fakultní nemocnice Brno, kde se posléze ujal vedení Kliniky radiologie a nukleární medicíny. V roce 1993 začal učit na brněnské lékařské fakultě.

VLASTIMIL VÁLEK - VÝZKUM MUMIE BARONA TRENCKA

Jako lékař se Vlastimil Válek (narozen 1960) zaměřil na diagnostiku a léčbu v oblasti nádorů břicha. Sám je průkopníkem některých metod. Je autorem řady odborných textů publikovaných ve významných českých i zahraničních zdravotnických časopisech; pravidelně přednáší na prestižních kongresech a univerzitách.

Roku 2012 se Vlastimil Válek stal náměstkem ředitele Fakultní nemocnice Brno pro společné vyšetřovací a léčebné složky. Je předsedou České radiologické společnosti a stojí také v čele Akademického senátu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Do politiky Vlastimil Válek vstoupil v roce 2010, kdy byl v městské části Brno-Líšeň zvolen zastupitelem za TOP 09. V letech 2012 a 2016 zasedal i v jihomoravském krajském zastupitelstvu. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem jihomoravské kandidátky TOP 09.

Vedle lékařské profese se Vlastimil Válek věnuje pomoci zrakově postiženým – pravidelně spoluorganizuje Běhy radiologů pro Světlušku. Žákům základních škol přibližuje medicínu a studium na Masarykově universitě prostřednictvím projektu Stojí za to se učit. Působil v Červeném kříži, býval místopředsedou této organizace.

Vlastimil Válek je ženatý a má čtyři děti. Mezi jeho zájmy patří cimbálová muzika, sborový zpěv, literatura a české umění.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer
zobrazit profil Marie Benešová
Marie Benešová
zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír
zobrazit profil Miroslav Šlouf
Miroslav Šlouf
zobrazit profil Libor Michálek
Libor Michálek
zobrazit profil Zikmund Lucemburský
Zikmund Lucemburský
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross