Mikuláš Bek | Celebwiki.cz

Mikuláš Bek

Datum narození: 22. 4. 1964
Místo narození: Šternberk
Profese: muzikolog, senátor
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Muzikolog Mikuláš Bek, který opakovaně usedl do křesla rektora Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, se ve volbách 2018 stal senátorem za obvod č. 59 - Brno-město.

Vystudoval hudební vědu Filozofické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně, kde získal docenturu. Kariéru Mikuláš Bek začínal na katedře hudební vědy. Posléze působil mj. na katedře muzikologie v Olomouci nebo v brněnském Ústavu hudební vědy, který v letech 1999 až 2004 vedl.

MIKULÁŠ BEK URAZIL HLAVU STÁTU?

V září 2004 se stal prorektorem Masarykovy univerzity. S účinností od 1. září 2011 byl tehdejším prezidentem Václavem Klausem jmenován jejím 32. rektorem. Na tomto postu vystřídal Petra Fialu (ODS). V červenci 2015 byl Mikuláš Bek jmenován znovu, a to Milošem Zemanem.

Koncem ledna 2018 Mikuláš Bek, který odmítl nabídku Andreje Babiše stát se v jeho vládě ministrem kultury, oznámil svou kandidaturu do Senátu v obvodu č. 59 - Brno-město, a to za podpory hnutí STAN, k němuž se přidala ODS, TOP 09 a také Zelení. Křeslo v horní komoře získal v druhém kole, když porazil nestraníka za hnutí ANO 2011 Jaromíra Ostrého.

O MIKULÁŠI BEKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mikuláš Bek je ženatý. Jeho otcem byl známý hudební vědec Josef Bek.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Štěpán Rímský
Štěpán Rímský
zobrazit profil Robert De Niro
Robert De Niro
zobrazit profil Tomáš Hlaváček
Tomáš Hlaváček
zobrazit profil Lea Šteflíčková
Lea Šteflíčková
zobrazit profil Jan Veselý
Jan Veselý
zobrazit profil Simona Vrbická-Koptová
Simona Vrbická-Koptová
zobrazit profil Mayim Bialik
Mayim Bialik
zobrazit profil Pavel Callta
Pavel Callta