Mikuláš Bek

Datum narození: 22. 4. 1964
Místo narození: Šternberk
Profese: muzikolog, senátor, 33. rektor Masarykovy univerzity v Brně
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Muzikolog Mikuláš Bek byl v roce 2018 zvolen senátorem za obvod č. 59 - Brno-město. V prosinci 2021 se stal ministrem pro evropské záležitosti.

Vystudoval hudební vědu Filozofické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně, kde získal docenturu. Kariéru Mikuláš Bek začínal na katedře hudební vědy. Posléze působil mj. na katedře muzikologie v Olomouci nebo v brněnském Ústavu hudební vědy, který v letech 1999 až 2004 vedl.

MIKULÁŠ BEK URAZIL HLAVU STÁTU?

Mikuláš Bek vystřídal Petra Fialu

V září 2004 se Mikuláš Bek stal prorektorem Masarykovy univerzity. S účinností od 1. září 2011 byl tehdejším prezidentem Václavem Klausem jmenován jejím rektorem. Na tomto postu vystřídal Petra Fialu (ODS).

V červenci 2015 byl Mikuláš Bek jmenován znovu, a to Milošem Zemanem. Ve funkci setrval do konce srpna 2019.

Bek odmítl křeslo v Babišově vládě

Koncem ledna 2018 Mikuláš Bek, který odmítl nabídku Andreje Babiše stát se v jeho vládě ministrem kultury, oznámil svou kandidaturu do Senátu v obvodu č. 59 - Brno-město, a to za podpory hnutí STAN, k němuž se přidala ODS, TOP 09 a také Zelení. Křeslo v horní komoře získal v druhém kole, když porazil nestraníka za hnutí ANO 2011 Jaromíra Ostrého.

Po parlamentních volbách 2021 se Mikuláš Bek stal adeptem na post ministra pro evropské záležitosti v kabinetu Petra Fialy. Jmenován byl 17. prosince téhož roku.

O MIKULÁŠI BEKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mikuláš Bek je ženatý. Jeho otcem byl známý hudební vědec Josef Bek.

 

Články o celebritě

Očkování 4. dávkou funguje od pondělí: Kdo si znovu zajde  pro »včeličku«? Očkování 4. dávkou funguje od pondělí: Kdo si znovu zajde pro »včeličku«? Přes osm tisíc lidí už má u nás čtvrtou dávku očkování. Chodí si pro ni převážně osoby nad 60 let. M... číst článek
Politické dovolené: Fialu čeká velká změna, Babiše zase láká Kréta. A kdo vyrazí sekat trávu? Politické dovolené: Fialu čeká velká změna, Babiše zase láká Kréta. A kdo vyrazí sekat trávu? Léto už je tady a s ním i čas dovolených. Kde ale volno strávit? V zahraničí, nebo v tuzemsku? Toto ... číst článek
7 momentů začátku českého předsednictví: Opičky ministrů, vyznání Leyenové a Ukrajina jako č. 1 7 momentů začátku českého předsednictví: Opičky ministrů, vyznání Leyenové a Ukrajina jako č. 1 Českou republiku čeká nelehký úkol. V příštích šesti měsících bude předsedat Radě EU a na jejích bed... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jiří Klem
Jiří Klem
zobrazit profil Marcel Zmožek
Marcel Zmožek
zobrazit profil František Filipovský
František Filipovský
zobrazit profil Ilona Hlaváčková
Ilona Hlaváčková
zobrazit profil Alexandr Kopka
Alexandr Kopka
zobrazit profil Michal Pavlata
Michal Pavlata
zobrazit profil Anna Šulcová
Anna Šulcová
zobrazit profil Karel Deutcher
Karel Deutcher