Danuše Nerudová

Datum narození: 4. 1. 1979
Místo narození: Brno
Profese: ekonomka, vysokoškolská pedagožka, 39. rektorka MU v Brně

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Danuše Nerudová, 39. rektorka Mendelovy univerzity v Brně, 31. května 2022 oznámila kandidaturu na prezidentskou funkci.

Vystudovala obor hospodářská politika a správa na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně. Titul Ph.D. Danuše Nerudová získala roku 2005.

DANUŠE NERUDOVÁ NEJEN O DŮCHODOVÉ REFORMĚ

V září 2007 začala Danuše Nerudová působit jako vedoucí Ústavu účetnictví a daní na Mendelově univerzitě. Podílela se na vedení fakulty, nejprve jako proděkanka a krátce coby prorektorka celé univerzity.

Nerudová zakládala KoroNERV-20

V lednu 2018 Danuši Nerudovou prezident Miloš Zeman jmenoval rektorkou Mendelovy univerzity v Brně. Funkční období jí skončilo 31. ledna 2022.

Počátkem roku 2018 se Danuše Nerudová stala předsedkyní komise pro spravedlivé důchody. V dubnu 2020 společně s dalšími ekonomy založila občanskou iniciativu KoroNERV-20, jejímž hlavním cílem je zmenšit dopady pandemie na českou ekonomiku.

Zamíří Danuše Nerudová na Hrad?

V rozhovoru pro Hospodářské noviny v dubnu 2021 Danuše Nerudová uvedla, že je zklamaná z přístupu současných politických elit a že zvažuje kandidaturu na prezidentskou funkci. Z české politiky se podle ní vytratila pokora a důvěra. Koncem května 2022 svou kandidaturu oficiálně oznámila. Volba hlavy státu se má konat začátkem roku 2023.

O DANUŠI NERUDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

S manželem Robertem Danuše Nerudová syny Filipa a Daniela.

O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH ČTĚTE ZDE>>

PRŮVODCE VÝBĚREM HLAVY STÁTU NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Prezidentkou žena? Schillerové by se určitě na Hradě líbilo Prezidentkou žena? Schillerové by se určitě na Hradě líbilo Za pět měsíců si zvolíme nového prezidenta ba dokonce prezidentku. Zájem o post hlavy státu má ex-re... číst článek
Přehledně: Babiš by vyhrál 1. kolo voleb, Hrad by mu ale ve finále „vyfoukl“ Pavel Přehledně: Babiš by vyhrál 1. kolo voleb, Hrad by mu ale ve finále „vyfoukl“ Pavel Pro první kolo prezidentské volby má stále největší podíl hlasů šéf hnutí ANO Andrej Babiš, ale v dr... číst článek
Alena Vitásková chce na Hrad. Bývalá šéfka ERÚ a Zemanova oblíbenkyně hlásí 50 tisíc podpisů Alena Vitásková chce na Hrad. Bývalá šéfka ERÚ a Zemanova oblíbenkyně hlásí 50 tisíc podpisů Alena Vitásková je někdejší šéfkou Energetického regulačního úřadu (ERÚ), která vyhlašovala boj solá... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Dušan Mitana
Dušan Mitana
zobrazit profil Natálie Kocábová
Natálie Kocábová
zobrazit profil Tomáš Ujfaluši
Tomáš Ujfaluši
zobrazit profil Ladislav Chlupáč
Ladislav Chlupáč
zobrazit profil Jiří Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil René Mayer
René Mayer
zobrazit profil Antonie Talacková
Antonie Talacková