Danuše Nerudová

Danuše Nerudová

Datum narození: 4. 1. 1979
Místo narození: Brno
Profese: ekonomka, vysokoškolská pedagožka, rektorka MU v Brně

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Danuše Nerudová, rektorka Mendelovy univerzity v Brně, se v dubnu 2021 nechala slyšet, že přemýšlí o kandidatuře na prezidentskou funkci.

Vystudovala obor hospodářská politika a správa na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně. Titul Ph.D. Danuše Nerudová získala roku 2005.

DANUŠE NERUDOVÁ NEJEN O DŮCHODOVÉ REFORMĚ

V září 2007 začala Danuše Nerudová působit jako vedoucí Ústavu účetnictví a daní na Mendelově univerzitě. Podílela se na vedení fakulty, nejprve jako proděkanka a krátce coby prorektorka celé univerzity.

V lednu 2018 Danuši Nerudovou prezident Miloš Zeman jmenoval rektorkou Mendelovy univerzity v Brně. Funkční období jí končí v únoru 2022.

Počátkem roku 2018 se Danuše Nerudová stala předsedkyní komise pro spravedlivé důchody. V dubnu 2020 společně s dalšími ekonomy založila občanskou iniciativu KoroNERV-20, jejímž hlavním cílem je zmenšit dopady pandemie na českou ekonomiku.

V rozhovoru Hospodářské noviny v dubnu 2021 Danuše Nerudová uvedla, že je zklamaná z přístupu současných politických elit a že zvažuje kandidaturu na prezidentskou funkci. Z české politiky se podle ní vytratily pokora a důvěra. Volba hlavy státu se má konat začátkem roku 2023.

O DANUŠI NERUDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

S manželem Robertem Danuše Nerudová syny Filipa a Daniela.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Vladimír Drápal
Vladimír Drápal
zobrazit profil Josef Vařeka
Josef Vařeka
zobrazit profil Tomáš Petříček
Tomáš Petříček
zobrazit profil Karolina Krézlová
Karolina Krézlová
zobrazit profil Aneta Langerová
Aneta Langerová
zobrazit profil Jaroslav Zvěřina
Jaroslav Zvěřina
zobrazit profil Dagmar Kludská
Dagmar Kludská
zobrazit profil Iva Nárožná
Iva Nárožná