Danuše Nerudová

Datum narození: 4. 1. 1979
Místo narození: Brno
Profese: ekonomka, vysokoškolská pedagožka, 39. rektorka MU v Brně

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Danuše Nerudová, 39. rektorka Mendelovy univerzity v Brně, se v prezidentských volbách 2023 volbách neprobojovala do 2. kola. Skončila třetí.

Vystudovala obor hospodářská politika a správa na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně. Titul Ph.D. Danuše Nerudová získala roku 2005.

DANUŠE NERUDOVÁ NEJEN O DŮCHODOVÉ REFORMĚ

V září 2007 začala Danuše Nerudová působit jako vedoucí Ústavu účetnictví a daní na Mendelově univerzitě. Podílela se na vedení fakulty, nejprve jako proděkanka a krátce coby prorektorka celé univerzity.

Nerudová zakládala KoroNERV-20

V lednu 2018 Danuši Nerudovou prezident Miloš Zeman jmenoval rektorkou Mendelovy univerzity v Brně. Funkční období jí skončilo 31. ledna 2022.

Počátkem roku 2018 se Danuše Nerudová stala předsedkyní komise pro spravedlivé důchody. V dubnu 2020 společně s dalšími ekonomy založila občanskou iniciativu KoroNERV-20, jejímž hlavním cílem je zmenšit dopady pandemie na českou ekonomiku.

Danuše Nerudová přišla o Hrad

V rozhovoru pro Hospodářské noviny v dubnu 2021 Danuše Nerudová uvedla, že je zklamaná z přístupu současných politických elit a že zvažuje kandidaturu na prezidentskou funkci. Z české politiky se podle ní vytratila pokora a důvěra.

Koncem května 2022 Danuše Nerudová svou kandidaturu oficiálně oznámila. V prezidentských volbách 2023 se nedostala do druhého kola. Skončila třetí.

O DANUŠI NERUDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

S manželem Robertem Danuše Nerudová syny Filipa a Daniela.

O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH ČTĚTE ZDE>>

PRŮVODCE VÝBĚREM HLAVY STÁTU NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Hlavní trojice ANO hrozí vládě: Sněmovna bude peklo! Masivní obstrukce kvůli důchodu Hlavní trojice ANO hrozí vládě: Sněmovna bude peklo! Masivní obstrukce kvůli důchodu Hlavní tváře opozičního hnutí ANO v posledních dnech posílaly vládě jednu hrozbu za druhou. A všechn... číst článek
Nerudová tepe vládu kvůli důchodům: Nesystémový krok! S Rusnokem přidávají varování Nerudová tepe vládu kvůli důchodům: Nesystémový krok! S Rusnokem přidávají varování Podle ekonomů jsou kroky vlády k příprávám na důchodovou reformu nesystematické a nezodpovědné - res... číst článek
Nerudovi na exotické dovolené: Adrenalin za volantem, moře písku i rodinné foto v Ománu Nerudovi na exotické dovolené: Adrenalin za volantem, moře písku i rodinné foto v Ománu V pořadu Epicentrum na Blesk.cz Danuše a Robert Nerudovi lehce tajemně prozradili, že se nyní chysta... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Pavel Fischer
Pavel Fischer
zobrazit profil Kateřina Marie Fialová
Kateřina Marie Fialová
zobrazit profil Miroslav Krobot
Miroslav Krobot
zobrazit profil Petr Kracík
Petr Kracík
zobrazit profil Martina Babišová
Martina Babišová
zobrazit profil Willem Dafoe
Willem Dafoe