Robert Neruda

Datum narození: 1. 5. 1977
Profese: právník, spolumajitel advokátní kanceláře
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Robert Neruda, manžel Danuše Nerudové, která v prezidentských volbách 2023 skončila třetí, je specialistou na právo hospodářské soutěže a veřejné podpory.

Absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Robert Neruda používá tituly JUDr. a Ph.D.

Od prosince 2005 Robert Neruda pracoval na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, od září 2008 do května 2010 byl jeho prvním místopředsedou.

Robert Neruda se stal podílníkem v AK

Poté začal působit v advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners, založené v roce 2001 pěticí mladých právníků. Po odchodu Jana Holáska se AK v roce 2018 přejmenovala na Havel & Partners. Robert Neruda se v ní stal šéfem týmu hospodářské soutěže.

Havel & Partners je jedna z největších advokátních kanceláří působících v České republice a na Slovensku. Hlavní sídlo má v Praze a další kanceláře v Bratislavě, Brně, Ostravě, Plzni a v Olomouci. Robert Neruda je jedním z jednatelů a spolumajitelů této úspěšné AK.

Neruda zakládal Rozumné právo

Do komunální politiky se Robert Neruda neúspěšně pokusil vstoupit ve volbách 2018, kdy do Zastupitelstva města Kuřim v okrese Brno-venkov kandidoval z 12. místa za Kuřimáci.cz, sdružení pro Kuřim.

V kovidové době Robert Neruda společně s kolegy založil neziskovou platformu Rozumné právo, jejímž cílem je zejména to, aby bylo právo v ČR srozumitelnější.

Kandidaturu své ženy Danuše Nerudové na prezidentku, kterou nějakou dobu zvažovala a oficiálně ji oznámila 31. května 2022, Robert Neruda nejdříve považoval za nereálné bláznovství, jak řekl pro Blesk Zprávy, ale posléze ho skepse opustila.

Manželka Roberta Nerudy se v prezidentských volbách 2023 nedostala do druhého kola. Skončila třetí.

O ROBERTU NERUDOVI ČTĚTE ZDE>>

Robert Neruda má s manželkou Danuší dva syny: staršího Filipa a mladšího Daniela. Pár v obci Telecí na Svitavsku zrekonstruoval objekt bývalé fary.

O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH ČTĚTE ZDE>>

PRŮVODCE VÝBĚREM HLAVY STÁTU NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Mejdan ve štábu Petra Pavla: Koloběžka, pivo, dort od synů, vyfotit a spát! A ráno panák se sousedem Mejdan ve štábu Petra Pavla: Koloběžka, pivo, dort od synů, vyfotit a spát! A ráno panák se sousedem Petr Pavel si užívá opojné chvilky vítězství. Ve štábu v pražském Forum Karlín si s podporovateli už... číst článek
V boji o Hrad přituhuje! Po Babišové vyhrožují i Nerudové V boji o Hrad přituhuje! Po Babišové vyhrožují i Nerudové Terčem výhružek není jen Monika (48), manželka prezidentského kandidáta Andreje Babiše (68, ANO), al... číst článek
Prezidentská kampaň za 146 milionů: Kolik dali kandidáti za jeden hlas? Prezidentská kampaň za 146 milionů: Kolik dali kandidáti za jeden hlas? Za volební kampaň utratili všichni prezidentští kandidáti celkem 146 milionů korun. K urnám volby př... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Tereza Nvotová
Tereza Nvotová
zobrazit profil Sara Carbonero
Sara Carbonero
zobrazit profil Kryštof Bartoš
Kryštof Bartoš
zobrazit profil Lars Larsen
Lars Larsen
zobrazit profil Josef Koutecký
Josef Koutecký
zobrazit profil Martin Dvořák
Martin Dvořák
zobrazit profil Partik Rokl
Partik Rokl
zobrazit profil Jan Bartoška
Jan Bartoška