Robert Neruda

Robert Neruda

Datum narození: 1. 5. 1977
Profese: právník, spolumajitel advokátní kanceláře
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Robert Neruda, manžel Danuše Nerudové, která v květnu 2022 oznámila kandidaturu na Hrad, je specialistou na právo hospodářské soutěže a veřejné podpory.

Absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Robert Neruda používá tituly JUDr. a Ph.D.

Od prosince 2005 Robert Neruda pracoval na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, od září 2008 do května 2010 byl jeho prvním místopředsedou.

Robert Neruda se stal podílníkem v AK

Poté začal působit v advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners, založené v roce 2001 pěticí mladých právníků. Po odchodu Jana Holáska se AK v roce 2018 přejmenovala na Havel & Partners. Robert Neruda se v ní stal šéfem týmu hospodářské soutěže.

Havel & Partners je jedna z největších advokátních kanceláří působících v České republice a na Slovensku. Hlavní sídlo má v Praze a další kanceláře v Bratislavě, Brně, Ostravě, Plzni a v Olomouci. Robert Neruda je jedním z jednatelů a spolumajitelů této úspěšné AK.

Neruda by nechtěl opustit svou práci

Do komunální politiky se Robert Neruda neúspěšně pokusil vstoupit ve volbách 2018, kdy do Zastupitelstva města Kuřim v okrese Brno-venkov kandidoval z 12. místa za Kuřimáci.cz, sdružení pro Kuřim.

V kovidové době Robert Neruda společně s kolegy založil neziskovou platformu Rozumné právo, jejímž cílem je zejména to, aby bylo právo v ČR srozumitelnější.

Kandidaturu své ženy Danuše Nerudové na prezidentku, kterou nějakou dobu zvažovala a oficiálně ji oznámila 31. května 2022, Robert Neruda nejdříve považoval za nereálné bláznovství, jak řekl pro Blesk Zprávy, ale posléze ho skepse opustila.

Jak se Robert Neruda v médiích vyjádřil, v případě vítězství své ženy v boji o Hrad, by dělal vše, co by po něm manželka a stát požadovaly. Takže by jí doprovázel na oficiální akce, kde je přítomnost partnera žádoucí. Jinak by se rád nadále věnoval své práci. Nevyloučil ani rozšíření charitativní činnosti.

O ROBERTU NERUDOVI ČTĚTE ZDE>>

Robert Neruda má s manželkou Danuší dva syny - staršího Filipa a mladšího Daniela. Pár v obci Telecí na Svitavsku zrekonstruoval objekt bývalé fary.

O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH ČTĚTE ZDE>>

PRŮVODCE VÝBĚREM HLAVY STÁTU NAJDETE ZDE>>

 

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Jaroslav Holík
Jaroslav Holík
zobrazit profil Ellie Goulding
Ellie Goulding
zobrazit profil Whitney Houston
Whitney Houston
zobrazit profil Marek Ztracený
Marek Ztracený
zobrazit profil Lauren Graham
Lauren Graham
zobrazit profil Petr Letocha
Petr Letocha
zobrazit profil Zuleyka Rivera
Zuleyka Rivera