Jana Maláčová | Celebwiki.cz

Jana Maláčová

Datum narození: 24.6.1981
Profese: politička ČSSD, úřednice
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politička Jana Maláčová, členka ČSSD, byla v červenci 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenována ministryní práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše.

Po oboru politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetheho Frankfurt v Německu Jana Maláčová absolvovala ještě obor politická ekonomie Evropy na London School of Economics ve Velké Británii.

JANA MALÁČOVÁ - PROBLÉM S DOTACEMI?

Jana Maláčová pracovala mj. jako analytička fondů Evropské unie na ministerstvu pro místní rozvoj nebo zástupkyně Kanceláře Senátu Parlamentu ČR při Evropském parlamentu. Od června 2015 byla ředitelkou odboru rodinné politiky a politiky stárnutí na ministerstvu práce a sociálních věcí.

V lednu 2016 se Jana Maláčová stala členkou správní rady Česko-německého fondu budoucnosti. V listopadu 2017 vstoupila do ČSSD. Do funkce ministryně práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše ji předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl poté, co na tento post rezignoval Petr Krčál, a to kvůli plagiátorské aféře. Prezident Miloš Zeman ji do funkce jmenoval 30. července 2018.

O JANĚ MALÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manžel Jany Maláčové Aleš Chmelař se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR. Pár má spolu syna.

 

Články o celebritě

Komunisté budou mluvit do „spravedlivých“ důchodů. Babiš je přibere do nové skupiny Komunisté budou mluvit do „spravedlivých“ důchodů. Babiš je přibere do nové skupiny Komunisté se zapojí do diskuse o plánovaných změnách systému důchodů. Předseda KSČM Vojtěch Filip… číst článek
Maláčová chystá tresty pro rodiče záškoláků z ghett. Starostka: Přinese to potíže Maláčová chystá tresty pro rodiče záškoláků z ghett. Starostka: Přinese to potíže Rodičům, kteří neposílají své děti do školy, má stát úplně sebrat dávky. Dalším krokem, který by… číst článek
Ovčáček slaví. Schillerová napravila „tetku z AZ kvízu“, plesající Maláčovou Zeman potěšil Ovčáček slaví. Schillerová napravila „tetku z AZ kvízu“, plesající Maláčovou Zeman potěšil Plesová sezona je v plném proudu a svůj hradní ples už má za sebou i prezident Miloš Zeman, který… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lucie Orgoníková
Lucie Orgoníková
zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek
zobrazit profil Marek Hilšer
Marek Hilšer
zobrazit profil Pavel Klíma
Pavel Klíma
zobrazit profil Josef Nétek
Josef Nétek
zobrazit profil Petr Ježek
Petr Ježek
zobrazit profil Martin Půta
Martin Půta
zobrazit profil Petr Robejšek
Petr Robejšek