Jana Maláčová | Celebwiki.cz

Jana Maláčová

Datum narození: 24. 6. 1981
Profese: politička ČSSD, úřednice
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politička Jana Maláčová, členka ČSSD, byla v červenci 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenována ministryní práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše.

Po oboru politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetheho Frankfurt v Německu Jana Maláčová absolvovala ještě obor politická ekonomie Evropy na London School of Economics ve Velké Británii.

JANA MALÁČOVÁ - PROBLÉM S DOTACEMI?

Jana Maláčová pracovala mj. jako analytička fondů Evropské unie na ministerstvu pro místní rozvoj nebo zástupkyně Kanceláře Senátu Parlamentu ČR při Evropském parlamentu. Od června 2015 byla ředitelkou odboru rodinné politiky a politiky stárnutí na ministerstvu práce a sociálních věcí.

V lednu 2016 se Jana Maláčová stala členkou správní rady Česko-německého fondu budoucnosti. V listopadu 2017 vstoupila do ČSSD. Do funkce ministryně práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše ji předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl poté, co na tento post rezignoval Petr Krčál, a to kvůli plagiátorské aféře. Prezident Miloš Zeman ji do funkce jmenoval 30. července 2018.

O JANĚ MALÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manžel Jany Maláčové Aleš Chmelař se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR. Pár má spolu syna.

 

Články o celebritě

Klausová, Schillerová i Maláčová s mužem na Velehradě. A pocta 1. linii boje s virem Klausová, Schillerová i Maláčová s mužem na Velehradě. A pocta 1. linii boje s virem Benefiční koncert Večer lidí dobré vůle na Velehradě na Uherskohradišťsku vynesl dnes večer téměř pů... číst článek
Babiš k moři, Maláčová pod stan, Fiala vyhlíží Jadran. Komu krachly plány na dovolenou? Babiš k moři, Maláčová pod stan, Fiala vyhlíží Jadran. Komu krachly plány na dovolenou? Houbaření, rybaření, objevování regionálních tratí i stanování mají v plánu čeští ministři během let... číst článek
Zkrácení povinné doby pojištění? Jak se změní naše penze Zkrácení povinné doby pojištění? Jak se změní naše penze Podmínka, aby člověk kvůli nároku na důchod odpracoval 35 let, možná padne. Změkčení pravidel řešila... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marek Benda
Marek Benda
zobrazit profil Ivo Svoboda
Ivo Svoboda
zobrazit profil Václav Klaus mladší
Václav Klaus mladší
zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář
zobrazit profil Jan Machač
Jan Machač
zobrazit profil Lucie Talmanová
Lucie Talmanová
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý