Jana Maláčová | Celebwiki.cz

Jana Maláčová

Datum narození: 24.6.1981
Profese: politička ČSSD, úřednice
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politička Jana Maláčová, členka ČSSD, byla v červenci 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenována ministryní práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše.

Po oboru politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetheho Frankfurt v Německu Jana Maláčová absolvovala ještě obor politická ekonomie Evropy na London School of Economics ve Velké Británii.

JANA MALÁČOVÁ - PROBLÉM S DOTACEMI?

Jana Maláčová pracovala mj. jako analytička fondů Evropské unie na ministerstvu pro místní rozvoj nebo zástupkyně Kanceláře Senátu Parlamentu ČR při Evropském parlamentu. Od června 2015 byla ředitelkou odboru rodinné politiky a politiky stárnutí na ministerstvu práce a sociálních věcí.

V lednu 2016 se Jana Maláčová stala členkou správní rady Česko-německého fondu budoucnosti. V listopadu 2017 vstoupila do ČSSD. Do funkce ministryně práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše ji předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl poté, co na tento post rezignoval Petr Krčál, a to kvůli plagiátorské aféře. Prezident Miloš Zeman ji do funkce jmenoval 30. července 2018.

O JANĚ MALÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manžel Jany Maláčové Aleš Chmelař se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR. Pár má spolu syna.

 

Články o celebritě

Roušky ve Sněmovně: Kalousek za loupežníka, Černochová zkoušela chobot a co další? Roušky ve Sněmovně: Kalousek za loupežníka, Černochová zkoušela chobot a co další? Mimořádné jednání Poslanecké sněmovny kvůli koronaviru a zákonům projednávaných v legislativní nouzi… číst článek
Kalousek měl velký problém s dýcháním. Schillerová v roušce slaví schodek 200 miliard Kalousek měl velký problém s dýcháním. Schillerová v roušce slaví schodek 200 miliard Poslanci nasadili roušky a sešli se na mimořádné schůzi kvůli koronaviru a přísným opatřením v Česku.… číst článek
Maláčová: Pusa synovi v těžkých časech. A osamělý Babiš i Petříčkovo poděkování ženě Maláčová: Pusa synovi v těžkých časech. A osamělý Babiš i Petříčkovo poděkování ženě Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) upozorňuje, že každá nemoc člověka do jisté míry zastaví  – a u koronaviru… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka
zobrazit profil Lubomír Volný
Lubomír Volný
zobrazit profil Boris Johnson
Boris Johnson
zobrazit profil Alexandra Udženija
Alexandra Udženija
zobrazit profil Jaromír Kohlíček
Jaromír Kohlíček
zobrazit profil Jaroslav Palas
Jaroslav Palas
zobrazit profil Marie Benešová
Marie Benešová
zobrazit profil Petr Braný
Petr Braný