Jana Maláčová | Celebwiki.cz

Jana Maláčová

Datum narození: 24.6.1981
Profese: politička ČSSD, úřednice
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politička Jana Maláčová, členka ČSSD, byla v červenci 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenována ministryní práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše.

Po oboru politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetheho Frankfurt v Německu Jana Maláčová absolvovala ještě obor politická ekonomie Evropy na London School of Economics ve Velké Británii.

JANA MALÁČOVÁ - PROBLÉM S DOTACEMI?

Jana Maláčová pracovala mj. jako analytička fondů Evropské unie na ministerstvu pro místní rozvoj nebo zástupkyně Kanceláře Senátu Parlamentu ČR při Evropském parlamentu. Od června 2015 byla ředitelkou odboru rodinné politiky a politiky stárnutí na ministerstvu práce a sociálních věcí.

V lednu 2016 se Jana Maláčová stala členkou správní rady Česko-německého fondu budoucnosti. V listopadu 2017 vstoupila do ČSSD. Do funkce ministryně práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše ji předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl poté, co na tento post rezignoval Petr Krčál, a to kvůli plagiátorské aféře. Prezident Miloš Zeman ji do funkce jmenoval 30. července 2018.

O JANĚ MALÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manžel Jany Maláčové Aleš Chmelař se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR. Pár má spolu syna.

 

Články o celebritě

Aha! zjistilo, kolik chce důchodový systém od živnostníků! Aha! zjistilo, kolik chce důchodový systém od živnostníků! Nepěkné vyhlídky do budoucna zřejmě čekají statisíce živnostníků. Pokud chtějí penzi aspoň na stejné… číst článek
Komentář: Kalousek se „řeže“ s Maláčovou o důchody. Reformu penzí ale oba potopili Komentář: Kalousek se „řeže“ s Maláčovou o důchody. Reformu penzí ale oba potopili Ministryně práce a sociálních věcí ČSSD Jana Maláčová se tolik bojí jakékoli reformy penzí, že už… číst článek
Ombudsmanem bude Křeček. Zeman se raduje, Kalousek kleje, přišlo i „andělské“ zastání Ombudsmanem bude Křeček. Zeman se raduje, Kalousek kleje, přišlo i „andělské“ zastání Sněmovna si ve středu zvolila nového veřejného ochránce práv. Po Anně Šabatové nastoupí do úřadu… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Dalibor Horák
Dalibor Horák
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Pcheng Li-jüan
Pcheng Li-jüan
zobrazit profil Zdeněk Ondráček
Zdeněk Ondráček
zobrazit profil Patrik Kunčar
Patrik Kunčar
zobrazit profil Michaela Šojdrová
Michaela Šojdrová
zobrazit profil Martin Hlaváček
Martin Hlaváček
zobrazit profil Jana Vildumetzová
Jana Vildumetzová