Jana Maláčová | Celebwiki.cz

Jana Maláčová

Datum narození: 24.6.1981
Profese: politička ČSSD, úřednice
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politička Jana Maláčová, členka ČSSD, byla v červenci 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenována ministryní práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše.

Po oboru politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetheho Frankfurt v Německu Jana Maláčová absolvovala ještě obor politická ekonomie Evropy na London School of Economics ve Velké Británii.

JANA MALÁČOVÁ - PROBLÉM S DOTACEMI?

Jana Maláčová pracovala mj. jako analytička fondů Evropské unie na ministerstvu pro místní rozvoj nebo zástupkyně Kanceláře Senátu Parlamentu ČR při Evropském parlamentu. Od června 2015 byla ředitelkou odboru rodinné politiky a politiky stárnutí na ministerstvu práce a sociálních věcí.

V lednu 2016 se Jana Maláčová stala členkou správní rady Česko-německého fondu budoucnosti. V listopadu 2017 vstoupila do ČSSD. Do funkce ministryně práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše ji předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl poté, co na tento post rezignoval Petr Krčál, a to kvůli plagiátorské aféře. Prezident Miloš Zeman ji do funkce jmenoval 30. července 2018.

O JANĚ MALÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manžel Jany Maláčové Aleš Chmelař se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR. Pár má spolu syna.

 

Články o celebritě

Šárka pečuje o dva mentálně postižené syny. Její obětavost ocenila i Maláčová Šárka pečuje o dva mentálně postižené syny. Její obětavost ocenila i Maláčová S Šárkou Krpenskou se život nemazlil, oba její synové trpí mentálními poruchami a na jejich výchovu… číst článek
Schillerová na nové židli nepotěší ČSSD ani komunisty. Kde začne šetřit? Schillerová na nové židli nepotěší ČSSD ani komunisty. Kde začne šetřit? K funkci ministryně financí přibyla Aleně Schillerové (za ANO) ve vládě Andreje Babiše (ANO) ještě… číst článek
Hamáček si u Moravce rýpl do Babiše s maminkami. A má nový plán na vyšší „rodičák“ Hamáček si u Moravce rýpl do Babiše s maminkami. A má nový plán na vyšší „rodičák“ ČSSD předloží 20. května vládě návrh zákona, kterým se od ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek na… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Dominique Strauss-Khan
Dominique Strauss-Khan
zobrazit profil Josef Babka
Josef Babka
zobrazit profil Vratislav Mynář
Vratislav Mynář
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Eva Kislingerová
Eva Kislingerová
zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas