Jana Maláčová | Celebwiki.cz

Jana Maláčová

Datum narození: 24. 6. 1981
Profese: politička ČSSD, úřednice
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politička Jana Maláčová, členka ČSSD, byla v červenci 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenována ministryní práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše.

Po oboru politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetheho Frankfurt v Německu Jana Maláčová absolvovala ještě obor politická ekonomie Evropy na London School of Economics ve Velké Británii.

JANA MALÁČOVÁ - PROBLÉM S DOTACEMI?

Jana Maláčová pracovala mj. jako analytička fondů Evropské unie na ministerstvu pro místní rozvoj nebo zástupkyně Kanceláře Senátu Parlamentu ČR při Evropském parlamentu. Od června 2015 byla ředitelkou odboru rodinné politiky a politiky stárnutí na ministerstvu práce a sociálních věcí.

V lednu 2016 se Jana Maláčová stala členkou správní rady Česko-německého fondu budoucnosti. V listopadu 2017 vstoupila do ČSSD. Do funkce ministryně práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše ji předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl poté, co na tento post rezignoval Petr Krčál, a to kvůli plagiátorské aféře. Prezident Miloš Zeman ji do funkce jmenoval 30. července 2018.

O JANĚ MALÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manžel Jany Maláčové Aleš Chmelař se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR. Pár má spolu syna.

 

Články o celebritě

Lže a mění názory z hodiny na hodinu, tepe opozice  Babiše. A Kalousek zchladil Maláčovou Lže a mění názory z hodiny na hodinu, tepe opozice Babiše. A Kalousek zchladil Maláčovou Opoziční strany kritizují fakt, že se premiér Andrej Babiš (ANO) až po týdnech výzev rozhodl připust... číst článek
Bude reforma důchodů? Maláčová dala slib, Babiš má pochyby a sepsul dvě ekonomky Bude reforma důchodů? Maláčová dala slib, Babiš má pochyby a sepsul dvě ekonomky Nynější vláda pravděpodobně nestihne připravit důchodovou reformu. Při sněmovních interpelacích to d... číst článek
Jak zasáhne Covid naše peněženky! Vyšší daně, dražší alkohol... Jak zasáhne Covid naše peněženky! Vyšší daně, dražší alkohol... Vláda premiéra Andreje Babiše (66, ANO) počítá pro letošek se schodkem rozpočtu v rekordní půlbilion... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeňka Hamousová
Zdeňka Hamousová
zobrazit profil Patrik Kunčar
Patrik Kunčar
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Alena Dernerová
Alena Dernerová
zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch
zobrazit profil Miloš Tita
Miloš Tita
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek