Jana Maláčová

Datum narození: 24. 6. 1981
Profese: politička ČSSD, úřednice, 13. ministryně práce a sociálních věcí
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politička ČSSD Jana Maláčová, od července 2018 bezmála tři a půl roku ministryně práce a sociálních věcí, neuspěla v parlamentních volbách 2021.

Po oboru politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetheho Frankfurt v Německu Jana Maláčová absolvovala ještě obor politická ekonomie Evropy na London School of Economics ve Velké Británii.

JANA MALÁČOVÁ - PROBLÉM S DOTACEMI?

Ministryní se Maláčová stala po Krčálovi

Jana Maláčová pracovala mj. jako analytička fondů Evropské unie na ministerstvu pro místní rozvoj nebo zástupkyně Kanceláře Senátu Parlamentu ČR při Evropském parlamentu. Od června 2015 byla ředitelkou odboru rodinné politiky a politiky stárnutí na ministerstvu práce a sociálních věcí.

V lednu 2016 se Jana Maláčová stala členkou správní rady Česko-německého fondu budoucnosti. V listopadu 2017 vstoupila do ČSSD. Do funkce ministryně práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše ji předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl poté, co na tento post rezignoval Petr Krčál, a to kvůli plagiátorské aféře. Prezident Miloš Zeman ji do funkce jmenoval 30. července 2018.

Janu Maláčovou porazil Michal Šmarda

Do parlamentních voleb 2021 strana Janu Maláčovou vyslala jako jedničku pražské kandidátky. Poslanecký mandát nezískala. ČSSD totiž pohořela, do Sněmovny se vůbec nedostala.

Nezadařilo se jí v boji o křeslo předsedy strany. Porazil ji Michal Šmarda. Ve vládě Jana Maláčová skončila v prosinci 2021.

O JANĚ MALÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manžel Jany Maláčové Aleš Chmelař se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR. Mají spolu syna Gustava.

V únoru 2023 Jana Maláčová na sociální síti oznámila, že se s manželem rozvedli.

 

 

 

Články o celebritě

Propadáky důchodové reformy. Na čem si politici vylámali zuby a co chystá Jurečka s Fialou Propadáky důchodové reformy. Na čem si politici vylámali zuby a co chystá Jurečka s Fialou Již od devadesátých let prakticky den co den slýcháme o údajné neudržitelnosti důchodového systému a... číst článek
Maláčová jako Schillerová? Pro fotografa tabulkové odměny, pro náměstky štědré prémie Maláčová jako Schillerová? Pro fotografa tabulkové odměny, pro náměstky štědré prémie Pro krásu se musí trpět a za fotky platit. Dvě dámy z minulé vlády, exministryně financí Alena Schil... číst článek
Tučné odměny pro úředníky za Babiše: Půl milionu i víc. Nejštědřejší byl Havlíček Tučné odměny pro úředníky za Babiše: Půl milionu i víc. Nejštědřejší byl Havlíček Nejvyšší odměny ředitelům odborů a náměstkům loni ze všech ministerstev vyplatilo ministerstvo dopra... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Daniela Kovářová
Daniela Kovářová
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková
zobrazit profil Petr Třešňák
Petr Třešňák
zobrazit profil Martin Luther King
Martin Luther King
zobrazit profil Radek Sušil
Radek Sušil
zobrazit profil Jakub Kulhánek
Jakub Kulhánek
zobrazit profil Lucie Potůčková
Lucie Potůčková
zobrazit profil Ondřej Hýsek
Ondřej Hýsek