Jana Maláčová

Datum narození: 24. 6. 1981
Profese: politička ČSSD, úřednice
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politička ČSSD Jana Maláčová, od července 2018 ministryně práce a sociálních věcí, neuspěla v parlamentních volbách 2021.

Po oboru politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetheho Frankfurt v Německu Jana Maláčová absolvovala ještě obor politická ekonomie Evropy na London School of Economics ve Velké Británii.

JANA MALÁČOVÁ - PROBLÉM S DOTACEMI?

Ministryní se Maláčová stala po Krčálovi

Jana Maláčová pracovala mj. jako analytička fondů Evropské unie na ministerstvu pro místní rozvoj nebo zástupkyně Kanceláře Senátu Parlamentu ČR při Evropském parlamentu. Od června 2015 byla ředitelkou odboru rodinné politiky a politiky stárnutí na ministerstvu práce a sociálních věcí.

V lednu 2016 se Jana Maláčová stala členkou správní rady Česko-německého fondu budoucnosti. V listopadu 2017 vstoupila do ČSSD. Do funkce ministryně práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše ji předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl poté, co na tento post rezignoval Petr Krčál, a to kvůli plagiátorské aféře. Prezident Miloš Zeman ji do funkce jmenoval 30. července 2018.

Do parlamentních voleb 2021 strana Janu Maláčovou vyslala jako jedničku pražské kandidátky. Poslanecký mandát nezískala. ČSSD totiž pohořela, do Sněmovny se vůbec nedostala.

O JANĚ MALÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manžel Jany Maláčové Aleš Chmelař se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR. Pár má spolu syna.

 

 

Články o celebritě

Jurečka místo Maláčové? Šéf lidovců mlží dál! A varoval před lockdownem neočkovaných Jurečka místo Maláčové? Šéf lidovců mlží dál! A varoval před lockdownem neočkovaných O tom, zda chce šéf KDU-ČSL Marian Jurečka v nové vládě usednout do křesla ministra práce a sociální... číst článek
Drahé energie a drsné přiznání Maláčové: Zvorali jsme to, ale... Drahé energie a drsné přiznání Maláčové: Zvorali jsme to, ale... Dávka jako pomoc pro ty, kdo nemají na zaplacení astronomických záloh za energie. To je plán, se kte... číst článek
Čechy drtí vysoké ceny energií. Maláčová poradila, kde a jak získat pomoc Čechy drtí vysoké ceny energií. Maláčová poradila, kde a jak získat pomoc Lidé, kterým krachl jejich dodavatel energie a skončili u dodavatele poslední instance (DPI), by měl... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Müller
Tomáš Müller
zobrazit profil Vratislav Mynář
Vratislav Mynář
zobrazit profil Petr Gajdáček
Petr Gajdáček
zobrazit profil Lumír Aschenbrenner
Lumír Aschenbrenner
zobrazit profil Jiří Holubář
Jiří Holubář
zobrazit profil Marcela Melková
Marcela Melková
zobrazit profil Petr Braný
Petr Braný