Jana Maláčová | Celebwiki.cz

Jana Maláčová

Datum narození: 24.6.1981
Profese: politička ČSSD, úřednice
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politička Jana Maláčová, členka ČSSD, byla v červenci 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenována ministryní práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše.

Po oboru politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetheho Frankfurt v Německu Jana Maláčová absolvovala ještě obor politická ekonomie Evropy na London School of Economics ve Velké Británii.

JANA MALÁČOVÁ - PROBLÉM S DOTACEMI?

Jana Maláčová pracovala mj. jako analytička fondů Evropské unie na ministerstvu pro místní rozvoj nebo zástupkyně Kanceláře Senátu Parlamentu ČR při Evropském parlamentu. Od června 2015 byla ředitelkou odboru rodinné politiky a politiky stárnutí na ministerstvu práce a sociálních věcí.

V lednu 2016 se Jana Maláčová stala členkou správní rady Česko-německého fondu budoucnosti. V listopadu 2017 vstoupila do ČSSD. Do funkce ministryně práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše ji předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl poté, co na tento post rezignoval Petr Krčál, a to kvůli plagiátorské aféře. Prezident Miloš Zeman ji do funkce jmenoval 30. července 2018.

O JANĚ MALÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manžel Jany Maláčové Aleš Chmelař se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR. Pár má spolu syna.

 

Články o celebritě

Babiš u rozpočtu zmínil „velkou smůlu“, chválu komunistů i šanci ODS Babiš u rozpočtu zmínil „velkou smůlu“, chválu komunistů i šanci ODS Premiér a šéf ANO Andrej Babiš odmítl kritiku opozice, že v době růstu bude mít Česko státní hospodaření… číst článek
Maláčová se nechce „plazit“ před bankami. Schillerová u Moravce rázně varovala ČSSD Maláčová se nechce „plazit“ před bankami. Schillerová u Moravce rázně varovala ČSSD Jana Maláčová z ČSSD opět nadhodila myšlenku zavedení sektorové daně za banky. A to přesto, že ANO… číst článek
Maláčová omezí slevy na manželky? „Je zmatená a obírá rodiny o peníze,“ čílí se opozice Maláčová omezí slevy na manželky? „Je zmatená a obírá rodiny o peníze,“ čílí se opozice Jana Maláčová (ČSSD) přišla s nápadem, jak dle ní ušetřit 2 miliardy korun. Omezila by slevy na manželky,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Hašek
Jan Hašek
zobrazit profil Roman Váňa
Roman Váňa
zobrazit profil Petr Vokřál
Petr Vokřál
zobrazit profil Pavel Blažek
Pavel Blažek
zobrazit profil Ivan Bartoš
Ivan Bartoš
zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík
zobrazit profil Si  Ťin-pching
Si Ťin-pching