Jana Maláčová | Celebwiki.cz

Jana Maláčová

Datum narození: 24.6.1981
Profese: politička ČSSD, úřednice
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politička Jana Maláčová, členka ČSSD, byla v červenci 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenována ministryní práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše.

Po oboru politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetheho Frankfurt v Německu Jana Maláčová absolvovala ještě obor politická ekonomie Evropy na London School of Economics ve Velké Británii.

JANA MALÁČOVÁ - PROBLÉM S DOTACEMI?

Jana Maláčová pracovala mj. jako analytička fondů Evropské unie na ministerstvu pro místní rozvoj nebo zástupkyně Kanceláře Senátu Parlamentu ČR při Evropském parlamentu. Od června 2015 byla ředitelkou odboru rodinné politiky a politiky stárnutí na ministerstvu práce a sociálních věcí.

V lednu 2016 se Jana Maláčová stala členkou správní rady Česko-německého fondu budoucnosti. V listopadu 2017 vstoupila do ČSSD. Do funkce ministryně práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše ji předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl poté, co na tento post rezignoval Petr Krčál, a to kvůli plagiátorské aféře. Prezident Miloš Zeman ji do funkce jmenoval 30. července 2018.

O JANĚ MALÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manžel Jany Maláčové Aleš Chmelař se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR. Pár má spolu syna.

 

Články o celebritě

Maláčová slibuje nový výpočet dovolené i sdílená pracovní místa. A věří v rodičovskou Maláčová slibuje nový výpočet dovolené i sdílená pracovní místa. A věří v rodičovskou Rodičovská podpora rodin nekončí, ale začíná, dušuje se ministryně Jana Maláčová (ČSSD). O konkrétních… číst článek
13. důchod pro Čechy? Maláčová i expert z ODS jsou proti. Babiš: „Přidáváme dramaticky“ 13. důchod pro Čechy? Maláčová i expert z ODS jsou proti. Babiš: „Přidáváme dramaticky“ Jak dál s důchody v Česku? Andrej Babiš (ANO) tvrdí, že je chce „napravovat křivdy“, i když již dosáhl… číst článek
Vláda škrtá 3000 úřednických míst, nejvíc u Schillerové. Masivně propouští i pošta Vláda škrtá 3000 úřednických míst, nejvíc u Schillerové. Masivně propouští i pošta Vláda Andreje Babiše (ANO) se chystá proškrtat státní aparát. Blesk Zprávy mají k dispozici seznam… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Mária Koudelová
Mária Koudelová
zobrazit profil Pavel Staněk
Pavel Staněk
zobrazit profil Petr Vícha
Petr Vícha
zobrazit profil Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek
zobrazit profil Dita Charanzová
Dita Charanzová
zobrazit profil Petr Fiala
Petr Fiala
zobrazit profil Pavel Klíma
Pavel Klíma