Michal Šmarda | Celebwiki.cz

Michal Šmarda

Datum narození: 6. 7. 1975
Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: politik ČSSD, kandidát do Senátu ve volbách 2020
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik ČSSD Michal Šmarda, který byl roku 2019 jedním z adeptů na křeslo ministra kultury, se ve volbách 2020 stal kandidátem na post v Senátu za obvod číslo 51 - Žďár nad Sázavou.

Po maturitě na gymnáziu se Michal Šmarda věnoval mediálnímu, politickému a organizačnímu poradenství. V letech 1998 až 2014 působil jako asistent a poradce poslanců za ČSSD a senátorky Dagmar Zvěřinové.

MICHAL ŠMARDA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Do ČSSD Michal Šmarda vstoupil v roce 1993. Bylo mu 18 let. Do komunální politiky, tedy do Zastupitelstva Nového Města na Moravě, se neúspěšně pokusil dostat v letech 1994, 1998, 2002 a 2006. Tehdy skončil jako čtvrtý náhradník.

V listopadu 2006 se na něj usmálo štěstí. Mandátu se vzdal jeho stranický kolega a další tři náhradníci místo zastupitele nepřijali. Ve volbách 2010 byl Michal Šmarda zvolen starostou Nového Města na Moravě, stejně jako v letech 2014 a 2018.

Ve volbách 2012 neúspěšně kandidoval do Zastupitelstva kraje Vysočina. V tamním křesle si krátce poseděl v září a v říjnu 2016, tentokrát jako první náhradník. Na svůj mandát totiž rezignoval jeho stranický kolega Petr Krčál. Ve volbách 2016 se Michalu Šmardovi mandát obhájit nepodařilo.

Od březnového sjezdu ČSSD 2019 řadový místopředseda strany Michal Šmarda se v květnu téhož roku podle slov předsedy strany Jana Hamáčka stal kandidátem na post ministra kultury, a to poté, co Antonín Staněk podal rezignaci. Tu však prezident Miloš Zeman záhy poté nepřijal.

Do voleb 2020 Michala Šmardu ČSSD vyslala vybojovat post v horní komoře za obvod č. 51 - Žďár nad Sázavou.

O MICHALU ŠMARDOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal Šmarda se ženil roku 2006. S manželkou Lenkou má tři děti.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Babišovi do Řecka, ministryně v létě potlačí kočárek. Maláčová má smůlu. Kdo bude v ČR? Babišovi do Řecka, ministryně v létě potlačí kočárek. Maláčová má smůlu. Kdo bude v ČR? Jak naložit s letošní dovolenou? Velké cestovky Exim Tours a Fischer již kvůli pandemii koronaviru z... číst článek
Velké festivaly? „Ani kdyby virus chcípnul,“ říká Zaorálek. A sní o 1000 lidech v létě Velké festivaly? „Ani kdyby virus chcípnul,“ říká Zaorálek. A sní o 1000 lidech v létě Velkým festivalům patrně v Česku pro letošní léto odzvonilo. Žádné Colours of Ostrava, Rock for Peop... číst článek
„Chtěl si dál ponechat vliv.“ Babiš při řešení koronaviru obešel Hamáčka „Chtěl si dál ponechat vliv.“ Babiš při řešení koronaviru obešel Hamáčka Ústřední krizový štáb má být koordinátorem všech potřebných kroků v nestandardní době. Aktivuje se p... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Petr Ježek
Petr Ježek
zobrazit profil Stanislav Antoš
Stanislav Antoš
zobrazit profil Jaroslav  Větrovský
Jaroslav Větrovský
zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Jakub Lepš
Jakub Lepš
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská