Michal Šmarda

Datum narození: 6. 7. 1975
Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: politik ČSSD, kandidát do Senátu ve volbách 2020
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Michal Šmarda z ČSSD byl v roce 2019 adeptem ČSSD na křeslo ministra kultury. Od roku 2010 je starostou Nového Města na Moravě.

Po maturitě na gymnáziu se Michal Šmarda věnoval mediálnímu, politickému a organizačnímu poradenství. V letech 1998 až 2014 působil jako asistent a poradce poslanců za ČSSD a senátorky Dagmar Zvěřinové.

MICHAL ŠMARDA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Do ČSSD Michal Šmarda vstoupil v roce 1993. Bylo mu 18 let. Do komunální politiky, tedy do Zastupitelstva Nového Města na Moravě, se neúspěšně pokusil dostat v letech 1994, 1998, 2002 a 2006. Tehdy skončil jako čtvrtý náhradník.

Od roku 2010 je starostou Nového Města na Moravě

V listopadu 2006 se na něj usmálo štěstí. Mandátu se vzdal jeho stranický kolega a další tři náhradníci místo zastupitele nepřijali. Ve volbách 2010 byl Michal Šmarda zvolen starostou Nového Města na Moravě, stejně jako v letech 2014 a 2018.

Ve volbách 2012 neúspěšně kandidoval do Zastupitelstva kraje Vysočina. V tamním křesle si krátce poseděl v září a v říjnu 2016, tentokrát jako první náhradník. Na svůj mandát totiž rezignoval jeho stranický kolega Petr Krčál. Ve volbách 2016 se Michalu Šmardovi mandát obhájit nepodařilo.

Od březnového sjezdu ČSSD 2019 řadový místopředseda strany Michal Šmarda se v květnu téhož roku podle slov předsedy strany Jana Hamáčka stal kandidátem na post ministra kultury, a to poté, co Antonín Staněk podal rezignaci. Tu však prezident Miloš Zeman záhy poté nepřijal.

Do voleb 2020 Michala Šmardu ČSSD vyslala vybojovat post v horní komoře za obvod č. 51 - Žďár nad Sázavou.

SEZNAM KANDIDÁTŮ PODLE OBVODŮ NAJDETE ZDE>>

O MICHALU ŠMARDOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal Šmarda se ženil roku 2006. S manželkou Lenkou má tři děti.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

„Babiš je deb*l. A příště se na vás vys*rem.“ Sňatek ANO a ČSSD přežije hádky i přestřelky? „Babiš je deb*l. A příště se na vás vys*rem.“ Sňatek ANO a ČSSD přežije hádky i přestřelky? Není to zcela harmonické manželství. Spíš sňatek z rozumu, který přežívá, protože jej chtějí až do v... číst článek
Hamáček navrhne Babišovi vyhazov Petříčka. Nováčkem ve vládě bude zřejmě zkušený starosta Hamáček navrhne Babišovi vyhazov Petříčka. Nováčkem ve vládě bude zřejmě zkušený starosta Dny ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) ve vládě Andreje Babiše (ANO) jsou zřejmě sečteny. Vic... číst článek
Zeman i po pádu vlády nechá Babiše u moci. Nástupu Birkeho a úpravě voleb bránit nebude Zeman i po pádu vlády nechá Babiše u moci. Nástupu Birkeho a úpravě voleb bránit nebude Prezident Miloš Zeman stihl v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech okomentovat řadu politických té... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivan Bartoš
Ivan Bartoš
zobrazit profil Miroslav Petřík
Miroslav Petřík
zobrazit profil Jiří Nantl
Jiří Nantl
zobrazit profil Klára Dostálová
Klára Dostálová
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Jiří Dolejš
Jiří Dolejš
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Rudolf Špoták
Rudolf Špoták