Michal Šmarda | Celebwiki.cz

Michal Šmarda

Datum narození: 6.7.1975
Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: politik ČSSD
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik ČSSD Michal Šmarda, který posty zastupitelů Nového Města na Moravě a Kraje Vysočina získal jako náhradník, se v květnu 2019 stal kandidátem na křeslo ministra kultury.

Po maturitě na gymnáziu se Michal Šmarda věnoval mediálnímu, politickému a organizačnímu poradenství. V letech 1998 až 2014 působil jako asistent a poradce poslanců za ČSSD a senátorky Dagmar Zvěřinové.

MICHAL ŠMARDA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Do ČSSD Michal Šmarda vstoupil v roce 1993. Bylo mu 18 let. Do komunální politiky, tedy do Zastupitelstva Nového Města na Moravě, se neúspěšně pokusil dostat v letech 1994, 1998, 2002 a 2006. Tenkrát skončil jako čtvrtý náhradník.

V listopadu 2006 se na něj usmálo štěstí. Mandátu se vzdal jeho stranický koleda a další tři náhradníci místo zastupitele nepřijali. Ve volbách 2010 byl Michal Šmarda zvolen starostou Nového Města na Moravě, stejně jako v letech 2014 a 2018.

Ve volbách 2012 neúspěšně kandidoval do Zastupitelstva Kraje Vysočina. V tamním křesle si krátce poseděl v září a v říjnu 2016, tentokrát jako první náhradník. Na svůj mandát totiž rezignoval jeho stranický kolega Petr Krčál. Ve volbách 2016 se Michalu Šmardovi mandát obhájit nepodařilo.

Od březnového sjezdu ČSSD 2019 řadový místopředseda strany Michal Šmarda se v květnu téhož roku podle slov předsedy strany Jana Hamáčka stal kandidátem na post ministra kultury, a to poté, co Antonín Staněk podal rezignaci. Tu však prezident Miloš Zeman záhy poté nepřijal.

O MICHALU ŠMARDOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal Šmarda se ženil roku 2006. S manželkou Lenkou má tři děti.

 

Články o celebritě

Babiš o „prasárně“ i „kudle do zad“: Zmínil odchod z politiky a návrat do bývalé firmy Babiš o „prasárně“ i „kudle do zad“: Zmínil odchod z politiky a návrat do bývalé firmy Andrej Babiš (ANO) v posledních rozhovorech zmínil možnost svého konce v politice. Ovšem nikoli v… číst článek
Selfie mánie politiků: Babišovi u moře, Maláčová ve speciálu, Hamáček se Schillerovou Selfie mánie politiků: Babišovi u moře, Maláčová ve speciálu, Hamáček se Schillerovou Kdo není na sítích, jako by nebyl. I politici se snaží zaujmout propagací na Instagramu či Facebooku.… číst článek
Babiš je na Čapí hnízdo „alergický“ a šije do ČSSD: „Odejít nechtěli, potřebují uživit své lidi“ Babiš je na Čapí hnízdo „alergický“ a šije do ČSSD: „Odejít nechtěli, potřebují uživit své lidi“ Na dotazy na Čapí hnízdo je premiér Andrej Babiš (ANO) alergický. Přiznává to v rozhovoru pro Právo,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Jiří Domlátil
Jiří Domlátil
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Jaroslav Foldyna
Jaroslav Foldyna
zobrazit profil Roman Línek
Roman Línek
zobrazit profil Lidie  Vajnerová
Lidie Vajnerová
zobrazit profil Zdeněk Hraba
Zdeněk Hraba