Michal Šmarda | Celebwiki.cz

Michal Šmarda

Datum narození: 6.7.1975
Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: politik ČSSD
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik ČSSD Michal Šmarda, který posty zastupitelů Nového Města na Moravě a Kraje Vysočina získal jako náhradník, se v květnu 2019 stal kandidátem na křeslo ministra kultury.

Po maturitě na gymnáziu se Michal Šmarda věnoval mediálnímu, politickému a organizačnímu poradenství. V letech 1998 až 2014 působil jako asistent a poradce poslanců za ČSSD a senátorky Dagmar Zvěřinové.

O MICHALU ŠMARDOVI ČTĚTE ZDE>>

Do ČSSD Michal Šmarda vstoupil v roce 1993. Bylo mu 18 let. Do komunální politiky, tedy do Zastupitelstva Nového Města na Moravě, se neúspěšně pokusil dostat v letech 1994, 1998, 2002 a 2006. Tenkrát skončil jako čtvrtý náhradník.

V listopadu 2006 se na něj usmálo štěstí. Mandátu se vzdal jeho stranický koleda a další tři náhradníci místo zastupitele nepřijali. Ve volbách 2010 byl Michal Šmarda zvolen starostou Nového Města na Moravě, stejně jako v letech 2014 a 2018.

Ve volbách 2012 neúspěšně kandidoval do Zastupitelstva Kraje Vysočina. V tamním křesle si krátce poseděl v září a v říjnu 2016, tentokrát jako první náhradník. Na svůj mandát totiž rezignoval jeho stranický kolega Petr Krčál. Ve volbách 2016 se Michalu Šmardovi mandát obhájit nepodařilo.

Od březnového sjezdu ČSSD 2019 řadový místopředseda strany Michal Šmarda se v květnu téhož roku podle slov předsedy strany Jana Hamáčka stal kandidátem na post ministra kultury, a to poté, co Antonín Staněk podal rezignaci. Tu však prezident Miloš Zeman záhy poté nepřijal.

Michal Šmarda se ženil roku 2006. S manželkou Lenkou má tři děti.

 

Další Politici

zobrazit profil Jiří Růžička
Jiří Růžička
zobrazit profil Jaroslava Němcová
Jaroslava Němcová
zobrazit profil Michal Moroz
Michal Moroz
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Marcel Kolaja
Marcel Kolaja
zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Roman Línek
Roman Línek
zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna