Michal Šmarda | Celebwiki.cz

Michal Šmarda

Datum narození: 6.7.1975
Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: politik ČSSD
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik ČSSD Michal Šmarda, který posty zastupitelů Nového Města na Moravě a Kraje Vysočina získal jako náhradník, se v květnu 2019 stal kandidátem na křeslo ministra kultury.

Po maturitě na gymnáziu se Michal Šmarda věnoval mediálnímu, politickému a organizačnímu poradenství. V letech 1998 až 2014 působil jako asistent a poradce poslanců za ČSSD a senátorky Dagmar Zvěřinové.

MICHAL ŠMARDA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Do ČSSD Michal Šmarda vstoupil v roce 1993. Bylo mu 18 let. Do komunální politiky, tedy do Zastupitelstva Nového Města na Moravě, se neúspěšně pokusil dostat v letech 1994, 1998, 2002 a 2006. Tenkrát skončil jako čtvrtý náhradník.

V listopadu 2006 se na něj usmálo štěstí. Mandátu se vzdal jeho stranický koleda a další tři náhradníci místo zastupitele nepřijali. Ve volbách 2010 byl Michal Šmarda zvolen starostou Nového Města na Moravě, stejně jako v letech 2014 a 2018.

Ve volbách 2012 neúspěšně kandidoval do Zastupitelstva Kraje Vysočina. V tamním křesle si krátce poseděl v září a v říjnu 2016, tentokrát jako první náhradník. Na svůj mandát totiž rezignoval jeho stranický kolega Petr Krčál. Ve volbách 2016 se Michalu Šmardovi mandát obhájit nepodařilo.

Od březnového sjezdu ČSSD 2019 řadový místopředseda strany Michal Šmarda se v květnu téhož roku podle slov předsedy strany Jana Hamáčka stal kandidátem na post ministra kultury, a to poté, co Antonín Staněk podal rezignaci. Tu však prezident Miloš Zeman záhy poté nepřijal.

O MICHALU ŠMARDOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal Šmarda se ženil roku 2006. S manželkou Lenkou má tři děti.

 

Články o celebritě

Zimola dal vale ČSSD, zmínil nechuť i malost. „Musíme se zbavit zátěže,“ zní ze strany Zimola dal vale ČSSD, zmínil nechuť i malost. „Musíme se zbavit zátěže,“ zní ze strany Jiří Zimola v pondělí rezignoval na pozici krajského předsedy ČSSD. Zimola zváží, zda zůstane členem… číst článek
Babišův kolotoč 2019: Bouřící Letná, aférka s Monikou a floristou i rošády v kabinetu Babišův kolotoč 2019: Bouřící Letná, aférka s Monikou a floristou i rošády v kabinetu Premiér Andrej Babiš (ANO) zažil letos perný rok. Zatímco v jeho úvodu hojně cestoval - v Bílém domě… číst článek
Roztočet, vyklauzovat, brekšitovat... Nejpodivnější politické výrazy roku! Roztočet, vyklauzovat, brekšitovat... Nejpodivnější politické výrazy roku! Rok 2019 se pomalu ale jistě chýlí ke konci, a tak deník Aha! vybíral termín, který nejčastěji zazníval… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karel Havlíček
Karel Havlíček
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Pavel Bělobrádek
Pavel Bělobrádek
zobrazit profil Jiří Domlátil
Jiří Domlátil
zobrazit profil Zdeněk Geist
Zdeněk Geist
zobrazit profil Raduan Nwelati
Raduan Nwelati
zobrazit profil Petr Kulhánek
Petr Kulhánek
zobrazit profil Raúl Castro
Raúl Castro