Michal Šmarda | Celebwiki.cz

Michal Šmarda

Datum narození: 6. 7. 1975
Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: politik ČSSD, kandidát do Senátu ve volbách 2020
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik ČSSD Michal Šmarda, který byl roku 2019 jedním z adeptů na křeslo ministra kultury, se ve volbách 2020 stal kandidátem na post v Senátu za obvod číslo 51 - Žďár nad Sázavou.

Po maturitě na gymnáziu se Michal Šmarda věnoval mediálnímu, politickému a organizačnímu poradenství. V letech 1998 až 2014 působil jako asistent a poradce poslanců za ČSSD a senátorky Dagmar Zvěřinové.

MICHAL ŠMARDA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Do ČSSD Michal Šmarda vstoupil v roce 1993. Bylo mu 18 let. Do komunální politiky, tedy do Zastupitelstva Nového Města na Moravě, se neúspěšně pokusil dostat v letech 1994, 1998, 2002 a 2006. Tehdy skončil jako čtvrtý náhradník.

V listopadu 2006 se na něj usmálo štěstí. Mandátu se vzdal jeho stranický kolega a další tři náhradníci místo zastupitele nepřijali. Ve volbách 2010 byl Michal Šmarda zvolen starostou Nového Města na Moravě, stejně jako v letech 2014 a 2018.

Ve volbách 2012 neúspěšně kandidoval do Zastupitelstva kraje Vysočina. V tamním křesle si krátce poseděl v září a v říjnu 2016, tentokrát jako první náhradník. Na svůj mandát totiž rezignoval jeho stranický kolega Petr Krčál. Ve volbách 2016 se Michalu Šmardovi mandát obhájit nepodařilo.

Od březnového sjezdu ČSSD 2019 řadový místopředseda strany Michal Šmarda se v květnu téhož roku podle slov předsedy strany Jana Hamáčka stal kandidátem na post ministra kultury, a to poté, co Antonín Staněk podal rezignaci. Tu však prezident Miloš Zeman záhy poté nepřijal.

Do voleb 2020 Michala Šmardu ČSSD vyslala vybojovat post v horní komoře za obvod č. 51 - Žďár nad Sázavou.

SEZNAM KANDIDÁTŮ PODLE OBVODŮ NAJDETE ZDE>>

O MICHALU ŠMARDOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal Šmarda se ženil roku 2006. S manželkou Lenkou má tři děti.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Zemanovi končí dovolená, člun na Vysočině vynechal. Půjde znovu do špitálu? Zemanovi končí dovolená, člun na Vysočině vynechal. Půjde znovu do špitálu? Po dvou týdnech dovolené by se měl prezident Miloš Zeman opět vrátit do úřadu. Své volno trávil podl... číst článek
Z ČSSD si utahují kvůli novému logu. Politolog ho přirovnal k zákazové značce Z ČSSD si utahují kvůli novému logu. Politolog ho přirovnal k zákazové značce ČSSD prý chce jít s dobou, modernizaci zahájila změnou loga. Má staronovou mluvčí a kvůli pronájmu r... číst článek
Zeman pro Blesk zhodnotil dva roky Babišovy vlády. Opozice je chválí i zmiňuje ostudu Zeman pro Blesk zhodnotil dva roky Babišovy vlády. Opozice je chválí i zmiňuje ostudu Před dvěma lety, při výročí justiční vraždy Milady Horákové, jmenoval prezident Miloš Zeman druhou v... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karel Karika
Karel Karika
zobrazit profil Aleš Juchelka
Aleš Juchelka
zobrazit profil Jozef Regec
Jozef Regec
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Ladislav Sekanina
Ladislav Sekanina
zobrazit profil Alexandra Udženija
Alexandra Udženija
zobrazit profil Jan Hamáček
Jan Hamáček