Jan Hamáček | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Sociální demokrat Jan Hamáček se v listopadu 2013 stal předsedou Poslanecké sněmovny. V únoru 2018 byl zvolen šéfem ČSSD.

Jako dítě chodil Jan Hamáček na základní školu v rodné Mladé Boleslavi. V mládí byl aktivním členem tamního oddílu vodních skautů. V letech 1997 až 2001 studoval Filozofickou fakultu UK v Praze obor překladatelství a tlumočnictví, kterou ale nedokončil. Hovoří anglicky, španělsky, německy a francouzsky, dále ovládá základy ruštiny a polštiny.

JAN HAMÁČEK - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Svoji politickou kariéru Jan Hamáček začal jako člen Mladých sociálních demokratů. Mezi roky 2002 až 2006 působil jako jejich předseda a v letech 2006 až 2008 coby viceprezident Světové organizace socialistické mládeže. V roce 2009 obdržel Záslužný kříž ministra obrany III. stupně, který mu byl udělen ministrem obrany Martinem Bartákem za zásluhy o rozvoj rezortu.

Nějaký čas působil Jan Hamáček v zastupitelstvu Středočeského kraje. Poté přešel do funkce vedoucího zahraničního oddělení sociální demokracie a zároveň poradce předsedy vlády Jiřího Paroubka pro zahraniční politiku. 

Poslanecký mandát Jan Hamáček poprvé získal ve volbách 2006. V prosinci 2012 byl zvolen místopředsedou Sněmovny a v listopadu 2013 poskočil na křeslo šéfovské.

V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem sociálních demokratů ve Středočeském kraji. V únoru 2018 byl Jan Hamáček zvolen předsedou ČSSD. V červnu téhož roku ho prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem hned dvou rezortů, a to vnitra a zahraničí. Resort zahraničí vedl do října, než jej převzal Tomáš Petříček.

O JANU HAMÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Hamáček s manželkou Kamilou vychovává syny Matyáše a Lukáše. Po 13 letech manželství - v lednu 2020 oznámil rozvod.

 

Články o celebritě

„Příště se na vás vyse*em.“ Arogantní Schillerová vmetla Hamáčkovi, jaký je koaliční partner „Příště se na vás vyse*em.“ Arogantní Schillerová vmetla Hamáčkovi, jaký je koaliční partner Alena Schillerová (za ANO) se dostala ve Sněmovně pod tlak opozice, která jí vyčítala, že na tzv. Pě... číst článek
Komunista Filip se před palbou „skryl“ s dámou u Zemana. Opozice: Pošimral ruského medvěda Komunista Filip se před palbou „skryl“ s dámou u Zemana. Opozice: Pošimral ruského medvěda Šéf KSČM Vojtěch Filip čelí opět kritice za svá slova pro ruský armádní deník o československých leg... číst článek
Rakušané přidělali Hamáčkovi práci. Část hraničních přechodů nechali zavřených Rakušané přidělali Hamáčkovi práci. Část hraničních přechodů nechali zavřených Některé přechody s Rakouskem nejsou otevřené, přestože ode dneška (úterý) rozhodnutím vlády mají být... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Hraba
Zdeněk Hraba
zobrazit profil Hana Žáková
Hana Žáková
zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek
zobrazit profil Jiří Haramul
Jiří Haramul
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch
zobrazit profil Margita Balaštíková
Margita Balaštíková
zobrazit profil Věra Bartůňková
Věra Bartůňková