Jan Hamáček | Celebwiki.cz

Jan Hamáček

Datum narození: 4.11.1978
Místo narození: Mladá Boleslav
Profese: politik ČSSD, předseda strany, poslanec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Sociální demokrat Jan Hamáček se v listopadu 2013 stal předsedou Poslanecké sněmovny. V únoru 2018 byl zvolen šéfem ČSSD.

Jako dítě chodil Jan Hamáček na základní školu v rodné Mladé Boleslavi. V mládí byl aktivním členem tamního oddílu vodních skautů. V letech 1997 až 2001 studoval Filozofickou fakultu UK v Praze obor překladatelství a tlumočnictví, kterou ale nedokončil. Hovoří anglicky, španělsky, německy a francouzsky, dále ovládá základy ruštiny a polštiny.

JAN HAMÁČEK - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Svoji politickou kariéru Jan Hamáček začal jako člen Mladých sociálních demokratů. Mezi roky 2002 až 2006 působil jako jejich předseda a v letech 2006 až 2008 coby viceprezident Světové organizace socialistické mládeže. V roce 2009 obdržel Záslužný kříž ministra obrany III. stupně, který mu byl udělen ministrem obrany Martinem Bartákem za zásluhy o rozvoj rezortu.

Nějaký čas působil Jan Hamáček v zastupitelstvu Středočeského kraje. Poté přešel do funkce vedoucího zahraničního oddělení sociální demokracie a zároveň poradce předsedy vlády Jiřího Paroubka pro zahraniční politiku. 

Poslanecký mandát Jan Hamáček poprvé získal ve volbách 2006. V prosinci 2012 byl zvolen místopředsedou Sněmovny a v listopadu 2013 poskočil na křeslo šéfovské.

V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem sociálních demokratů ve Středočeském kraji. V únoru 2018 byl Jan Hamáček zvolen předsedou ČSSD. V červnu téhož roku ho prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem hned dvou rezortů, a to vnitra a zahraničí. Resort zahraničí vedl do října, než jej převzal Tomáš Petříček.

O JANU HAMÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Hamáček s manželkou Kamilou vychovává syny Matyáše a Lukáše. Po 13 letech manželství - v lednu 2020 oznámil rozvod.

 

Články o celebritě

„Šťára“ u Maláčové: Policie si přišla pro náměstka, Babiš bude chtít vysvětlení „Šťára“ u Maláčové: Policie si přišla pro náměstka, Babiš bude chtít vysvětlení Policie od pondělního rána zasahovala na ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV). Upozornil na… číst článek
Rebel Foldyna opouští po 30 letech ČSSD, poslancem zůstane. Zakotví u SPD? Rebel Foldyna opouští po 30 letech ČSSD, poslancem zůstane. Zakotví u SPD? Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) oznámil, že po třiceti letech odejde z řad sociální demokracie.… číst článek
Komunistu Filipa po infarktu pustili z nemocnice. Uvažuje o závěti Komunistu Filipa po infarktu pustili z nemocnice. Uvažuje o závěti Díky včasnému zásahu lékařů se už šéfu KSČM Vojtěchu Filipovi (65) daří lépe. Ve středu totiž prodělal… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Nytra
Zdeněk Nytra
zobrazit profil Josef Babka
Josef Babka
zobrazit profil Stanislav Antoš
Stanislav Antoš
zobrazit profil Vladimír Boštík
Vladimír Boštík
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton
zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil Jiří Valenta
Jiří Valenta
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! I 1 DÍTĚArrow

Zavřít