Jan Hamáček

Datum narození: 4. 11. 1978
Místo narození: Mladá Boleslav
Profese: předseda ČSSD, 12. a 14. ministr zahraniční, 14. šéf vnitra
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik ČSSD Jan Hamáček poslanecký mandát poprvé získal v roce 2006. Post opakovaně obhájil. V únoru 2018 se stal prvně šéfem ČSSD.

Jako dítě chodil Jan Hamáček na základní školu v rodné Mladé Boleslavi. V mládí byl aktivním členem tamního oddílu vodních skautů. V letech 1997 až 2001 studoval Filozofickou fakultu UK v Praze obor překladatelství a tlumočnictví, kterou ale nedokončil. Hovoří anglicky, španělsky, německy a francouzsky, dále ovládá základy ruštiny a polštiny.

JAN HAMÁČEK - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Hamáček dostal Záslužný kříž MO

Svoji politickou kariéru Jan Hamáček začal jako člen Mladých sociálních demokratů. Mezi roky 2002 až 2006 působil jako jejich předseda a v letech 2006 až 2008 coby viceprezident Světové organizace socialistické mládeže. V roce 2009 obdržel Záslužný kříž ministra obrany III. stupně, který mu byl udělen ministrem obrany Martinem Bartákem za zásluhy o rozvoj rezortu.

Nějaký čas Jan Hamáček působil v zastupitelstvu Středočeského kraje. Poté přešel do funkce vedoucího zahraničního oddělení sociální demokracie a zároveň poradce předsedy vlády Jiřího Paroubka pro zahraniční politiku. 

V únoru 2018 byl zvolen šéfem ČSSD

Poslanecký mandát Jan Hamáček poprvé získal ve volbách 2006. V prosinci 2012 byl zvolen místopředsedou Sněmovny a v listopadu 2013 poskočil na křeslo šéfovské.

V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem sociálních demokratů ve Středočeském kraji. V únoru 2018 byl Jan Hamáček zvolen předsedou ČSSD.

V červnu téhož roku prezident Miloš Zeman Jana Hamáčka jmenoval ministrem hned dvou resortů, a to vnitra a zahraničí. Resort zahraničí 1. místopředseda druhé vlády Andreje Babiše vedl do října, než jej převzal Tomáš Petříček. Ten byl v dubnu 2021 odvolán a resort dostal na starost opět Jan Hamáček a po něm pak záhy Jakub Kulhánek (ČSSD).

Do parlamentních voleb 2021 Jan Hamáček vkročil jako jednička středočeské kandidátky.

Jan Hamáček si vzal Gabrielu Kloudovou

O JANU HAMÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Hamáček s bývalou manželkou Kamilou vychovával syny Matyáše a Lukáše. Po 13 letech manželství - v lednu 2020 oznámil rozvod. Došlo k němu na jaře téhož roku.

Koncem července 2020 se Jan Hamáček znovu oženil. Vzal si bývalou pražskou zastupitelku Gabrielu Kloudovou.

O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2021 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Hamáček: Nemáme vyhráno, nejhorší je to v Praze. O testech ve školách bude jasno v srpnu Hamáček: Nemáme vyhráno, nejhorší je to v Praze. O testech ve školách bude jasno v srpnu Aktuální opatření proti covidu-19 v Česku považují odborníci za dostatečná, vyplynulo podle viceprem... číst článek
„Česko není připravené na krize,“ tvrdí generál Pavel. Zmínil chaos i recept, jak to napravit „Česko není připravené na krize,“ tvrdí generál Pavel. Zmínil chaos i recept, jak to napravit Podle bývalého náčelníka generálního štábu Petra Pavla chybí Česku krizové scénáře a plány na krizov... číst článek
Vojtěch si došlápne na některé laborky. „Mutace hlásí pozdě a teď přišly vzorky z ledna“ Vojtěch si došlápne na některé laborky. „Mutace hlásí pozdě a teď přišly vzorky z ledna“ Některé laboratoře v Česku hlásí pozdě vzorky vyšetřené na přítomnost mutací koronaviru. Ministr zdr... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivan Strachoň
Ivan Strachoň
zobrazit profil Stanislav Juránek
Stanislav Juránek
zobrazit profil Zdeněk Pištora
Zdeněk Pištora
zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek
zobrazit profil Jaroslav Kytýr
Jaroslav Kytýr
zobrazit profil Jaroslav Zeman
Jaroslav Zeman
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková