Jan Hamáček

Datum narození: 4.11.1978
Místo narození: Mladá Boleslav
Profese: politik ČSSD, předseda strany, poslanec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Sociální demokrat Jan Hamáček se v listopadu 2013 stal předsedou Poslanecké sněmovny. V únoru 2018 byl zvolen šéfem ČSSD.

Jako dítě chodil Jan Hamáček na základní školu v rodné Mladé Boleslavi. V mládí byl aktivním členem tamního oddílu vodních skautů. V letech 1997 až 2001 studoval Filozofickou fakultu UK v Praze obor překladatelství a tlumočnictví, kterou ale nedokončil. Hovoří anglicky, španělsky, německy a francouzsky, dále ovládá základy ruštiny a polštiny.

JAN HAMÁČEK - ROZHOVOR PRO E15

Svoji politickou kariéru Jan Hamáček začal jako člen Mladých sociálních demokratů. Mezi roky 2002 až 2006 působil jako jejich předseda a v letech 2006 až 2008 coby viceprezident Světové organizace socialistické mládeže. V roce 2009 obdržel Záslužný kříž ministra obrany III. stupně, který mu byl udělen ministrem obrany Martinem Bartákem za zásluhy o rozvoj rezortu.

Nějaký čas působil Jan Hamáček v zastupitelstvu Středočeského kraje. Poté přešel do funkce vedoucího zahraničního oddělení sociální demokracie a zároveň poradce předsedy vlády Jiřího Paroubka pro zahraniční politiku. 

Poslanecký mandát poprvé získal ve volbách 2006. V prosinci 2012 byl zvolen místopředsedou Sněmovny a v listopadu 2013 poskočil na křeslo šéfovské. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem sociálních demokratů ve Středočeském kraji. V únoru 2018 byl Jan Hamáček zvolen předsedou ČSSD. V červnu téhož roku ho prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem hned dvou rezortů, a to vnitra a zahraničí.

O JANU HAMÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Hamáček je ženatý. S manželkou Kamilou vychovává syny Matyáše a Lukáše.

 

Články o celebritě

Babiš: Odporný útok na mé děti. Kalousek: Do hnoje je zatáhl on sám Babiš: Odporný útok na mé děti. Kalousek: Do hnoje je zatáhl on sám Andrej Babiš (ANO) v Palermu. Tohle spojení se dočkalo řady narážek v souvislosti s obhajobou premiéra… číst článek
Policie věděla, kde Babiš junior je. A jednala se Švýcary, odráží Hamáček kritiku Policie věděla, kde Babiš junior je. A jednala se Švýcary, odráží Hamáček kritiku Se švýcarskou policií jednala Policie ČR v souvislosti s Andrejem Babišem mladším již v minulosti,… číst článek
ANO dohání „vlčáci“, KSČM a ČSSD na Titaniku, Topka na dně: Špatné zprávy z průzkumu ANO dohání „vlčáci“, KSČM a ČSSD na Titaniku, Topka na dně: Špatné zprávy z průzkumu Takřka před rokem začala ustavující schůze Sněmovny. Co se od té doby změnilo v preferencích stran… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek
zobrazit profil Jana Čunátová
Jana Čunátová
zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová
zobrazit profil Marek Hilšer
Marek Hilšer
zobrazit profil Jan Kněžínek
Jan Kněžínek
zobrazit profil Ludmila Nedělkova
Ludmila Nedělkova
zobrazit profil Dan Ramzer
Dan Ramzer
zobrazit profil Petr Krčál
Petr Krčál