Jan Hamáček

Datum narození: 4.11.1978
Místo narození: Mladá Boleslav
Profese: politik ČSSD, předseda strany, poslanec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Sociální demokrat Jan Hamáček se v listopadu 2013 stal předsedou Poslanecké sněmovny. V únoru 2018 byl zvolen šéfem ČSSD.

Jako dítě chodil Jan Hamáček na základní školu v rodné Mladé Boleslavi. V mládí byl aktivním členem tamního oddílu vodních skautů. V letech 1997 až 2001 studoval Filozofickou fakultu UK v Praze obor překladatelství a tlumočnictví, kterou ale nedokončil. Hovoří anglicky, španělsky, německy a francouzsky, dále ovládá základy ruštiny a polštiny.

JAN HAMÁČEK - ROZHOVOR PRO E15

Svoji politickou kariéru Jan Hamáček začal jako člen Mladých sociálních demokratů. Mezi roky 2002 až 2006 působil jako jejich předseda a v letech 2006 až 2008 coby viceprezident Světové organizace socialistické mládeže. V roce 2009 obdržel Záslužný kříž ministra obrany III. stupně, který mu byl udělen ministrem obrany Martinem Bartákem za zásluhy o rozvoj rezortu.

Nějaký čas působil Jan Hamáček v zastupitelstvu Středočeského kraje. Poté přešel do funkce vedoucího zahraničního oddělení sociální demokracie a zároveň poradce předsedy vlády Jiřího Paroubka pro zahraniční politiku. 

Poslanecký mandát poprvé získal ve volbách 2006. V prosinci 2012 byl zvolen místopředsedou Sněmovny a v listopadu 2013 poskočil na křeslo šéfovské. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem sociálních demokratů ve Středočeském kraji. V únoru 2018 byl Jan Hamáček zvolen předsedou ČSSD. V červnu téhož roku ho prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem hned dvou rezortů, a to vnitra a zahraničí.

O JANU HAMÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Hamáček je ženatý. S manželkou Kamilou vychovává syny Matyáše a Lukáše.

 

Články o celebritě

Vedení ČSSD si užívá léta, Hamáčkovi přišla smršť omluvenek. Poche i Chovanec počkají Vedení ČSSD si užívá léta, Hamáčkovi přišla smršť omluvenek. Poche i Chovanec počkají Předsednictvo ČSSD, které mělo řešit situaci na ministerstvu zahraničí, se v úterý kvůli vysokému… číst článek
Gilotina se nezastavila a hlavy politiků padají dál: Jak (Babišova) revoluce požírá své děti! Gilotina se nezastavila a hlavy politiků padají dál: Jak (Babišova) revoluce požírá své děti! Za poslední týden jsme svědky malé revoluce! Kabinet Andreje Babiše (63, ANO) sice získal důvěru,… číst článek
Vzpurný Chovanec nabídl, ať ČSSD jedná o jeho vyloučení. Odejde jako Sobotka? Vzpurný Chovanec nabídl, ať ČSSD jedná o jeho vyloučení. Odejde jako Sobotka? Bývalý úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec nabídl poslaneckému klubu sociálních demokratů, aby… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Orel
Petr Orel
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek
zobrazit profil Zuzana Brzobohatá
Zuzana Brzobohatá
zobrazit profil Josef Babka
Josef Babka
zobrazit profil Petr Navrátil
Petr Navrátil
zobrazit profil Radek John
Radek John
zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava