Jan Hamáček

Datum narození: 4.11.1978
Místo narození: Mladá Boleslav
Profese: politik ČSSD, předseda strany, poslanec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Sociální demokrat Jan Hamáček se v listopadu 2013 stal předsedou Poslanecké sněmovny. V únoru 2018 byl zvolen šéfem ČSSD.

Jako dítě chodil Jan Hamáček na základní školu v rodné Mladé Boleslavi. V mládí byl aktivním členem tamního oddílu vodních skautů. V letech 1997 až 2001 studoval Filozofickou fakultu UK v Praze obor překladatelství a tlumočnictví, kterou ale nedokončil. Hovoří anglicky, španělsky, německy a francouzsky, dále ovládá základy ruštiny a polštiny.

JAN HAMÁČEK - ROZHOVOR PRO E15

Svoji politickou kariéru Jan Hamáček začal jako člen Mladých sociálních demokratů. Mezi roky 2002 až 2006 působil jako jejich předseda a v letech 2006 až 2008 coby viceprezident Světové organizace socialistické mládeže. V roce 2009 obdržel Záslužný kříž ministra obrany III. stupně, který mu byl udělen ministrem obrany Martinem Bartákem za zásluhy o rozvoj rezortu.

Nějaký čas působil Jan Hamáček v zastupitelstvu Středočeského kraje. Poté přešel do funkce vedoucího zahraničního oddělení sociální demokracie a zároveň poradce předsedy vlády Jiřího Paroubka pro zahraniční politiku. 

Poslanecký mandát poprvé získal ve volbách 2006. V prosinci 2012 byl zvolen místopředsedou Sněmovny a v listopadu 2013 poskočil na křeslo šéfovské. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem sociálních demokratů ve Středočeském kraji. V únoru 2018 byl Jan Hamáček zvolen předsedou ČSSD. V červnu téhož roku ho prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem hned dvou rezortů, a to vnitra a zahraničí.

O JANU HAMÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Hamáček je ženatý. S manželkou Kamilou vychovává syny Matyáše a Lukáše.

 

Články o celebritě

Rekordní výprask, Mayová jako blboun nejapný: Média i politici řeší kolaps dohody o brexitu Rekordní výprask, Mayová jako blboun nejapný: Média i politici řeší kolaps dohody o brexitu Britští poslanci v úterý večer podle očekávání odmítli dohodu o vystoupení Spojeného království… číst článek
České potíže čínského giganta Huawei: Úřady zhodnotí rizika a hrozby, vzkázal Babiš České potíže čínského giganta Huawei: Úřady zhodnotí rizika a hrozby, vzkázal Babiš Ministerstva i státní úřady chystají zhodnotit, zda v souvislosti s používáním produktů Huawei čelí… číst článek
Babiš: Smrt pěti dívek (†15) při únikovce je tragédie. „Sám jsem otec,“ truchlí Zeman Babiš: Smrt pěti dívek (†15) při únikovce je tragédie. „Sám jsem otec,“ truchlí Zeman Vyrazily oslavit narozeniny své kamarádky. A uhořely při únikové hře. Smrt pětice mladých dívek (†15)… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Stuchlík
Petr Stuchlík
zobrazit profil Vít Kaňkovský
Vít Kaňkovský
zobrazit profil Radek John
Radek John
zobrazit profil Jiří Čunek
Jiří Čunek
zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
zobrazit profil Jakub Unucka
Jakub Unucka
zobrazit profil Zdeněk Ondráček
Zdeněk Ondráček