Jan Hamáček | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Sociální demokrat Jan Hamáček se v listopadu 2013 stal předsedou Poslanecké sněmovny. V únoru 2018 byl zvolen šéfem ČSSD.

Jako dítě chodil Jan Hamáček na základní školu v rodné Mladé Boleslavi. V mládí byl aktivním členem tamního oddílu vodních skautů. V letech 1997 až 2001 studoval Filozofickou fakultu UK v Praze obor překladatelství a tlumočnictví, kterou ale nedokončil. Hovoří anglicky, španělsky, německy a francouzsky, dále ovládá základy ruštiny a polštiny.

JAN HAMÁČEK - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Svoji politickou kariéru Jan Hamáček začal jako člen Mladých sociálních demokratů. Mezi roky 2002 až 2006 působil jako jejich předseda a v letech 2006 až 2008 coby viceprezident Světové organizace socialistické mládeže. V roce 2009 obdržel Záslužný kříž ministra obrany III. stupně, který mu byl udělen ministrem obrany Martinem Bartákem za zásluhy o rozvoj rezortu.

Nějaký čas působil Jan Hamáček v zastupitelstvu Středočeského kraje. Poté přešel do funkce vedoucího zahraničního oddělení sociální demokracie a zároveň poradce předsedy vlády Jiřího Paroubka pro zahraniční politiku. 

Poslanecký mandát Jan Hamáček poprvé získal ve volbách 2006. V prosinci 2012 byl zvolen místopředsedou Sněmovny a v listopadu 2013 poskočil na křeslo šéfovské.

V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem sociálních demokratů ve Středočeském kraji. V únoru 2018 byl Jan Hamáček zvolen předsedou ČSSD. V červnu téhož roku ho prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem hned dvou rezortů, a to vnitra a zahraničí. Resort zahraničí vedl do října, než jej převzal Tomáš Petříček.

O JANU HAMÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Hamáček s bývalou manželkou Kamilou vychovával syny Matyáše a Lukáše. Po 13 letech manželství - v lednu 2020 oznámil rozvod. Došlo k němu na jaře téhož roku.

Koncem července 2020 se Jan Hamáček znovu oženil. Vzal si bývalou pražskou zastupitelku Gabrielu Kloudovou.

 

Články o celebritě

Hádky o výši důchodů: Protlačí přidání o 1200 Kč?! Hádky o výši důchodů: Protlačí přidání o 1200 Kč?! Kdyby na chleba nebylo, na vyšší penze se peníze vždycky najdou. Zvlášť před volbami! A tak se státn... číst článek
Se zrušením superhrubé mzdy chce Babišovi pomoci ODS: Lidé by peníze vrátili do ekonomiky Se zrušením superhrubé mzdy chce Babišovi pomoci ODS: Lidé by peníze vrátili do ekonomiky Zrušením superhrubé mzdy a zavedením patnáctiprocentní daně z příjmů by rozpočet podle výpočtů ODS p... číst článek
Hlasování z auta nebo přes zástupce: Hamáček čeká na verdikt o volbách z karantény Hlasování z auta nebo přes zástupce: Hamáček čeká na verdikt o volbách z karantény Parlamentní strany se mají na žádost ministerstva vnitra do dneška vyjádřit ke čtyřem variantám hlas... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Josef Bazala
Josef Bazala
zobrazit profil Michal Moroz
Michal Moroz
zobrazit profil Markéta Gregorová
Markéta Gregorová
zobrazit profil Vratislav Mynář
Vratislav Mynář
zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava
zobrazit profil Markéta Vaňková
Markéta Vaňková
zobrazit profil Jiří Domlátil
Jiří Domlátil
zobrazit profil Renata Chmelová
Renata Chmelová