Jan Hamáček | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Sociální demokrat Jan Hamáček se v listopadu 2013 stal předsedou Poslanecké sněmovny. V únoru 2018 byl zvolen šéfem ČSSD.

Jako dítě chodil Jan Hamáček na základní školu v rodné Mladé Boleslavi. V mládí byl aktivním členem tamního oddílu vodních skautů. V letech 1997 až 2001 studoval Filozofickou fakultu UK v Praze obor překladatelství a tlumočnictví, kterou ale nedokončil. Hovoří anglicky, španělsky, německy a francouzsky, dále ovládá základy ruštiny a polštiny.

JAN HAMÁČEK - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Svoji politickou kariéru Jan Hamáček začal jako člen Mladých sociálních demokratů. Mezi roky 2002 až 2006 působil jako jejich předseda a v letech 2006 až 2008 coby viceprezident Světové organizace socialistické mládeže. V roce 2009 obdržel Záslužný kříž ministra obrany III. stupně, který mu byl udělen ministrem obrany Martinem Bartákem za zásluhy o rozvoj rezortu.

Nějaký čas působil Jan Hamáček v zastupitelstvu Středočeského kraje. Poté přešel do funkce vedoucího zahraničního oddělení sociální demokracie a zároveň poradce předsedy vlády Jiřího Paroubka pro zahraniční politiku. 

Poslanecký mandát Jan Hamáček poprvé získal ve volbách 2006. V prosinci 2012 byl zvolen místopředsedou Sněmovny a v listopadu 2013 poskočil na křeslo šéfovské.

V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem sociálních demokratů ve Středočeském kraji. V únoru 2018 byl Jan Hamáček zvolen předsedou ČSSD. V červnu téhož roku ho prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem hned dvou rezortů, a to vnitra a zahraničí. Resort zahraničí vedl do října, než jej převzal Tomáš Petříček.

O JANU HAMÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Hamáček s manželkou Kamilou vychovává syny Matyáše a Lukáše. Po 13 letech manželství - v lednu 2020 oznámil rozvod.

 

Články o celebritě

Kalousek: „Jsem osel.“ Promořování Babiš odmítl. Stav nouze do 30. dubna a 25 tisíc pro OSVČ Kalousek: „Jsem osel.“ Promořování Babiš odmítl. Stav nouze do 30. dubna a 25 tisíc pro OSVČ Poslanci kvůli pandemii koronaviru schválili prodloužení stavu nouze do 30. dubna. Zamítli přitom vl... číst článek
Vysílali jsme: Hamáček o cestování z Česka a novinkách pro pendlery Vysílali jsme: Hamáček o cestování z Česka a novinkách pro pendlery Lidé, kteří po uvolnění pravidel pro vycestování překročí hranice ČR, budou muset až na výjimky do p... číst článek
Tomášovi s koronavirem hrozili kulkou. Hon na nakažené děsí Hamáčka: „Dno společnosti“ Tomášovi s koronavirem hrozili kulkou. Hon na nakažené děsí Hamáčka: „Dno společnosti“ Je to nejhlubší dno společnosti. Tak okomentoval pro Blesk Zprávy vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) pří... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Vojtěch Pikal
Vojtěch Pikal
zobrazit profil Mikuláš Ferjenčík
Mikuláš Ferjenčík
zobrazit profil Jiří Dolejš
Jiří Dolejš
zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší
zobrazit profil Jiří Čunek
Jiří Čunek
zobrazit profil Martin Netolický
Martin Netolický
zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová