Miloš Vystrčil

Datum narození: 10. 8. 1960
Místo narození: Dačice
Profese: politik ODS, 7. předseda Senátu, pedagog
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Miloš Vystrčil, někdejší hejtman Kraje Vysočina a od února 2020 předseda horní komory, ve volbách 2022 obhájil post senátora za obvod č. 52 - Jihlava.

Po absolvování oboru matematika-fyzika na Přírodovědecké fakultě Masarykovy Univerzity v Brně Miloš Vystrčil vyučoval na Gymnáziu Otokara Březiny, kde byl šest let zástupcem ředitele. Roku 2009 začal přednášet na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě.

MILOŠ VYSTRČIL HLADCE USPĚL VE VEDENÍ ODS

Vystrčil byl starostou Telče

Do ODS Miloš Vystrčil vstoupil roku 1991. V letech 1998 až 2001 byl starostou města Telč, v letech 2004 až 2008 hejtmanem Kraje Vysočina. V krajských volbách 2008 post neobhájil, ODS utrpěla drtivou porážku od ČSSD. Ve volbách 2010 se Miloš Vystrčil stal senátorem za obvod č. 52 - Jihlava, když porazil sociálního demokrata Vratislava Výborného.

V lednu 2014 a poté i v lednu 2016 byl Miloš Vystrčil opakovaně zvolen místopředsedou strany modrého ptáka. Ve volbách 2016 šel do boje za ODS v obvodu č. 52 - Jihlava a obhájil mandát senátora. Podporu získal také od SNK-ED, SsČR a STO.

Vystrčil nahradil zesnulého Kuberu

V únoru 2020 byl Miloš Vystrčil zvolen předsedou horní komory. Otěže převzal po Jaroslavu Kuberovi, který náhle zemřel v lednu téhož roku.

V senátních volbách 2022 Miloš Vystrčil opět obhájil post v Senátu, tentokrát mu občané do druhého kola poslali Janu Nagyovou (hnutí ANO 2011), mj. obžalovanou v kauze Čapí hnízdo. 

O MILOŠI VYSTRČILOVI ČTĚTE ZDE>>

Miloš Vystrčil je ženatý, má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Právníci: Důchody má v rukou Pavel. A mohla by projít ústavní žaloba? Soud by si dal asi „načas“ Právníci: Důchody má v rukou Pavel. A mohla by projít ústavní žaloba? Soud by si dal asi „načas“ Žaloba nebo veto! Tak volá opozice poté, co se jim i přes pětidenní hádky nepodařilo zabrzdit vládní... číst článek
Pět dní sněmovního pekla: Opozice chce veto, nebo žalobu, Pekarová změnu řádu. Co na to Zeman? Pět dní sněmovního pekla: Opozice chce veto, nebo žalobu, Pekarová změnu řádu. Co na to Zeman? Opozice chystá ústavní žalobu. Důvodem je schválení vládního návrhu o omezení červnové valorizace dů... číst článek
Pavlova inaugurace: Pekarová řekla Blesku o speciálním peru. Tasila černou krásku s trikolorou Pavlova inaugurace: Pekarová řekla Blesku o speciálním peru. Tasila černou krásku s trikolorou Už na konci ledna prozradila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), že chystá na inaugura... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Letizia Ortiz Rocasolano
Letizia Ortiz Rocasolano
zobrazit profil Ivan Jančárek
Ivan Jančárek
zobrazit profil Jiří Mihola
Jiří Mihola
zobrazit profil Klára Kocmanová
Klára Kocmanová
zobrazit profil Ondřej Knotek
Ondřej Knotek
zobrazit profil Tomáš Kohoutek
Tomáš Kohoutek
zobrazit profil Marek Benda
Marek Benda
zobrazit profil Josef Bazala
Josef Bazala