Miloš Vystrčil | Celebwiki.cz

Miloš Vystrčil

Datum narození: 10.8.1960
Místo narození: Dačice
Profese: politik ODS, od února 2020 předseda Senátu, pedagog
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik Miloš Vystrčil, někdejší hejtman Kraje Vysočina, ve volbách 2016 za svou mateřskou ODS obhájil post senátora v obvodu Jihlava. V únoru 2020 byl zvolen předsedou horní komory.

Po absolvování oboru matematika-fyzika na Přírodovědecké fakultě Masarykovy Univerzity v Brně Miloš Vystrčil vyučoval na Gymnáziu Otokara Březiny, kde byl šest let zástupcem ředitele. Roku 2009 začal přednášet na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě.

MILOŠ VYSTRČIL HLADCE USPĚL VE VEDENÍ ODS

Do ODS Miloš Vystrčil vstoupil roku 1991. V letech 1998 až 2001 byl starostou města Telč, v letech 2004 až 2008 hejtmanem Kraje Vysočina. V krajských volbách 2008 post neobhájil, ODS utrpěla drtivou porážku od ČSSD. Ve volbách 2010 se Miloš Vystrčil stal senátorem za obvod č. 52 – Jihlava, když porazil sociálního demokrata Vratislava Výborného.

V lednu 2014 a poté i v lednu 2016 byl Miloš Vystrčil opakovaně zvolen místopředsedou strany modrého ptáka. Ve volbách do Senátu PČR 2016 šel do boje za ODS v obvodu č. 52 – Jihlava a obhájil mandát senátora. Podporu získal také od SNK-ED, SsČR a STO.

V únoru 2020 byl Miloš Vystrčil zvolen předsedou horní komory. Otěže převzal po Jaroslavu Kuberovi, který náhle zemřel v lednu téhož roku.

O MILOŠI VYSTRČILOVI ČTĚTE ZDE>>

Miloš Vystrčil je ženatý, má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Vystrčil bude chtít vyměnit čínského velvyslance, míní Stanjura. Kvůli dopisu k Tchaj-wanu Vystrčil bude chtít vyměnit čínského velvyslance, míní Stanjura. Kvůli dopisu k Tchaj-wanu Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) zřejmě příští týden na schůzce nejvyšších ústavních činitelů… číst článek
„Je mrazivý, zavání vyhrožováním.“ Čínský dopis o cestě na Tchaj-wan bude mít českou dohru „Je mrazivý, zavání vyhrožováním.“ Čínský dopis o cestě na Tchaj-wan bude mít českou dohru Cesta předsedy Senátu na Tchaj-wan bude jedním z bodů schůzky nejvyšších ústavních činitelů na začátku… číst článek
Kuberova cesta na Tchaj-wan „nevoněla“ ani Babišovi. Názor mělo víc politiků, říká Kuberova cesta na Tchaj-wan „nevoněla“ ani Babišovi. Názor mělo víc politiků, říká Premiér Andrej Babiš (ANO) také nedoporučoval bývalému předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi (ODS)… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
zobrazit profil Antonín Prachař
Antonín Prachař
zobrazit profil Jan Pijáček
Jan Pijáček
zobrazit profil Ondřej Benešík
Ondřej Benešík
zobrazit profil Miroslav Novák
Miroslav Novák
zobrazit profil Marian Jurečka
Marian Jurečka
zobrazit profil Milan Chovanec
Milan Chovanec
zobrazit profil Stanislav Křeček
Stanislav Křeček