Miloš Vystrčil | Celebwiki.cz

Miloš Vystrčil

Datum narození: 10.8.1960
Místo narození: Dačice
Profese: politik ODS, od února 2020 předseda Senátu, pedagog
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik Miloš Vystrčil, někdejší hejtman Kraje Vysočina, ve volbách 2016 za svou mateřskou ODS obhájil post senátora v obvodu Jihlava. V únoru 2020 byl zvolen předsedou horní komory.

Po absolvování oboru matematika-fyzika na Přírodovědecké fakultě Masarykovy Univerzity v Brně Miloš Vystrčil vyučoval na Gymnáziu Otokara Březiny, kde byl šest let zástupcem ředitele. Roku 2009 začal přednášet na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě.

MILOŠ VYSTRČIL HLADCE USPĚL VE VEDENÍ ODS

Do ODS Miloš Vystrčil vstoupil roku 1991. V letech 1998 až 2001 byl starostou města Telč, v letech 2004 až 2008 hejtmanem Kraje Vysočina. V krajských volbách 2008 post neobhájil, ODS utrpěla drtivou porážku od ČSSD. Ve volbách 2010 se Miloš Vystrčil stal senátorem za obvod č. 52 – Jihlava, když porazil sociálního demokrata Vratislava Výborného.

V lednu 2014 a poté i v lednu 2016 byl Miloš Vystrčil opakovaně zvolen místopředsedou strany modrého ptáka. Ve volbách do Senátu PČR 2016 šel do boje za ODS v obvodu č. 52 – Jihlava a obhájil mandát senátora. Podporu získal také od SNK-ED, SsČR a STO.

V únoru 2020 byl Miloš Vystrčil zvolen předsedou horní komory. Otěže převzal po Jaroslavu Kuberovi, který náhle zemřel v lednu téhož roku.

O MILOŠI VYSTRČILOVI ČTĚTE ZDE>>

Miloš Vystrčil je ženatý, má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Rozloučení s Kuberou Rozloučení s Kuberou Smuteční shromáždění k uctění památky zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (†72, ODS) se uskuteční… číst článek
Kubera (†72) měl masivní infarkt. Vdova jednala o pohřbu, pieta bude 3. února Kubera (†72) měl masivní infarkt. Vdova jednala o pohřbu, pieta bude 3. února Poslední rozloučení s Jaroslavem Kuberou (†72) bude 3. února v Teplicích. Rakev se státní vlajkou… číst článek
Co vězí za náhlou smrtí Kubery (†72)? TO SNAD NE! Co vězí za náhlou smrtí Kubery (†72)? TO SNAD NE! Nebolí, ale může způsobit vážné zdravotní komplikace či smrt! Řeč je o extrémně vysokém tlaku vzduchu,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Matěj Stropnický
Matěj Stropnický
zobrazit profil Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar
zobrazit profil Michal Moroz
Michal Moroz
zobrazit profil Mikuláš Peksa
Mikuláš Peksa
zobrazit profil Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek
zobrazit profil Petr Kulhánek
Petr Kulhánek
zobrazit profil Pavel  Čekan
Pavel Čekan
zobrazit profil Miroslav Adámek
Miroslav Adámek