Miloš Vystrčil | Celebwiki.cz

Miloš Vystrčil

Datum narození: 10. 8. 1960
Místo narození: Dačice
Profese: politik ODS, od února 2020 předseda Senátu, pedagog
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik Miloš Vystrčil, někdejší hejtman Kraje Vysočina, ve volbách 2016 za svou mateřskou ODS obhájil post senátora v obvodu Jihlava. V únoru 2020 byl zvolen předsedou horní komory.

Po absolvování oboru matematika-fyzika na Přírodovědecké fakultě Masarykovy Univerzity v Brně Miloš Vystrčil vyučoval na Gymnáziu Otokara Březiny, kde byl šest let zástupcem ředitele. Roku 2009 začal přednášet na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě.

MILOŠ VYSTRČIL HLADCE USPĚL VE VEDENÍ ODS

Do ODS Miloš Vystrčil vstoupil roku 1991. V letech 1998 až 2001 byl starostou města Telč, v letech 2004 až 2008 hejtmanem Kraje Vysočina. V krajských volbách 2008 post neobhájil, ODS utrpěla drtivou porážku od ČSSD. Ve volbách 2010 se Miloš Vystrčil stal senátorem za obvod č. 52 – Jihlava, když porazil sociálního demokrata Vratislava Výborného.

V lednu 2014 a poté i v lednu 2016 byl Miloš Vystrčil opakovaně zvolen místopředsedou strany modrého ptáka. Ve volbách do Senátu PČR 2016 šel do boje za ODS v obvodu č. 52 – Jihlava a obhájil mandát senátora. Podporu získal také od SNK-ED, SsČR a STO.

V únoru 2020 byl Miloš Vystrčil zvolen předsedou horní komory. Otěže převzal po Jaroslavu Kuberovi, který náhle zemřel v lednu téhož roku.

O MILOŠI VYSTRČILOVI ČTĚTE ZDE>>

Miloš Vystrčil je ženatý, má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Babiš k moři, Maláčová pod stan, Fiala vyhlíží Jadran. Komu krachly plány na dovolenou? Babiš k moři, Maláčová pod stan, Fiala vyhlíží Jadran. Komu krachly plány na dovolenou? Houbaření, rybaření, objevování regionálních tratí i stanování mají v plánu čeští ministři během let... číst článek
Majetková přiznání politiků: Jak si polepšili za poslední rok? Majetková přiznání politiků: Jak si polepšili za poslední rok? Do bytů, pozemků, ale i různých aut nebo třeba skútrů investovali politici loni své těžce vydělané p... číst článek
Česko si připomnělo smrt Milady Horákové. Babiš zmínil „totální zvěrstvo“, Vystrčil duši Česko si připomnělo smrt Milady Horákové. Babiš zmínil „totální zvěrstvo“, Vystrčil duši Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) dnes uctil památku obětí komunismu. Jednou z nich byla právničk... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jozef Regec
Jozef Regec
zobrazit profil Bašár Asád
Bašár Asád
zobrazit profil Ivan Mařák
Ivan Mařák
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Marcel Chládek
Marcel Chládek
zobrazit profil Josef Babka
Josef Babka