Miloš Vystrčil

Datum narození: 10. 8. 1960
Místo narození: Dačice
Profese: politik ODS, od února 2020 předseda Senátu, pedagog
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik Miloš Vystrčil, někdejší hejtman Kraje Vysočina, ve volbách 2016 za svou mateřskou ODS obhájil post senátora v obvodu Jihlava. V únoru 2020 byl zvolen předsedou horní komory.

Po absolvování oboru matematika-fyzika na Přírodovědecké fakultě Masarykovy Univerzity v Brně Miloš Vystrčil vyučoval na Gymnáziu Otokara Březiny, kde byl šest let zástupcem ředitele. Roku 2009 začal přednášet na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě.

MILOŠ VYSTRČIL HLADCE USPĚL VE VEDENÍ ODS

Do ODS Miloš Vystrčil vstoupil roku 1991. V letech 1998 až 2001 byl starostou města Telč, v letech 2004 až 2008 hejtmanem Kraje Vysočina. V krajských volbách 2008 post neobhájil, ODS utrpěla drtivou porážku od ČSSD. Ve volbách 2010 se Miloš Vystrčil stal senátorem za obvod č. 52 – Jihlava, když porazil sociálního demokrata Vratislava Výborného.

V lednu 2014 a poté i v lednu 2016 byl Miloš Vystrčil opakovaně zvolen místopředsedou strany modrého ptáka. Ve volbách do Senátu PČR 2016 šel do boje za ODS v obvodu č. 52 – Jihlava a obhájil mandát senátora. Podporu získal také od SNK-ED, SsČR a STO.

V únoru 2020 byl Miloš Vystrčil zvolen předsedou horní komory. Otěže převzal po Jaroslavu Kuberovi, který náhle zemřel v lednu téhož roku.

O MILOŠI VYSTRČILOVI ČTĚTE ZDE>>

Miloš Vystrčil je ženatý, má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Politické dovolené: Fialu čeká velká změna, Babiše zase láká Kréta. A kdo vyrazí sekat trávu? Politické dovolené: Fialu čeká velká změna, Babiše zase láká Kréta. A kdo vyrazí sekat trávu? Léto už je tady a s ním i čas dovolených. Kde ale volno strávit? V zahraničí, nebo v tuzemsku? Toto ... číst článek
Češi vyberou nového prezidenta: Volby přesně po pěti letech Češi vyberou nového prezidenta: Volby přesně po pěti letech Po pěti letech na den přesně budou Češi znovu vybírat hlavu státu. Na pátek 13. a sobotu 14. ledna 2... číst článek
Kdy budeme volit nástupce Zemana? 1. kolo voleb prezidenta bude 13. a 14. ledna, oznámil Vystrčil Kdy budeme volit nástupce Zemana? 1. kolo voleb prezidenta bude 13. a 14. ledna, oznámil Vystrčil Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) oznámil termín volby nástupce prezidenta Miloše Zemana. Současn... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Čejka
Jiří Čejka
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
zobrazit profil Jiří Havránek
Jiří Havránek
zobrazit profil Miloš Vystrčil
Miloš Vystrčil
zobrazit profil Petr Letocha
Petr Letocha
zobrazit profil Lukáš Mareš
Lukáš Mareš
zobrazit profil Eduard Hulicius
Eduard Hulicius