Miloš Vystrčil

Datum narození: 10. 8. 1960
Místo narození: Dačice
Profese: politik ODS, od února 2020 předseda Senátu, pedagog
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik Miloš Vystrčil, někdejší hejtman Kraje Vysočina, ve volbách 2016 za svou mateřskou ODS obhájil post senátora v obvodu Jihlava. V únoru 2020 byl zvolen předsedou horní komory.

Po absolvování oboru matematika-fyzika na Přírodovědecké fakultě Masarykovy Univerzity v Brně Miloš Vystrčil vyučoval na Gymnáziu Otokara Březiny, kde byl šest let zástupcem ředitele. Roku 2009 začal přednášet na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě.

MILOŠ VYSTRČIL HLADCE USPĚL VE VEDENÍ ODS

Do ODS Miloš Vystrčil vstoupil roku 1991. V letech 1998 až 2001 byl starostou města Telč, v letech 2004 až 2008 hejtmanem Kraje Vysočina. V krajských volbách 2008 post neobhájil, ODS utrpěla drtivou porážku od ČSSD. Ve volbách 2010 se Miloš Vystrčil stal senátorem za obvod č. 52 – Jihlava, když porazil sociálního demokrata Vratislava Výborného.

V lednu 2014 a poté i v lednu 2016 byl Miloš Vystrčil opakovaně zvolen místopředsedou strany modrého ptáka. Ve volbách do Senátu PČR 2016 šel do boje za ODS v obvodu č. 52 – Jihlava a obhájil mandát senátora. Podporu získal také od SNK-ED, SsČR a STO.

V únoru 2020 byl Miloš Vystrčil zvolen předsedou horní komory. Otěže převzal po Jaroslavu Kuberovi, který náhle zemřel v lednu téhož roku.

O MILOŠI VYSTRČILOVI ČTĚTE ZDE>>

Miloš Vystrčil je ženatý, má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Zemřela socioložka a disidentka Jiřina Šiklová (†85). Komunisté ji věznili, Havel obdivoval Zemřela socioložka a disidentka Jiřina Šiklová (†85). Komunisté ji věznili, Havel obdivoval Zemřela Jiřina Šiklová, doktorka filozofie, socioložka, signatářka Charty 77, disidentka, uklízečka,... číst článek
Očkování pro Babišovou, ve vládě i u Zemanů: První dáma už vakcínu má, Monika zase termín Očkování pro Babišovou, ve vládě i u Zemanů: První dáma už vakcínu má, Monika zase termín Očkování proti covidu-19 se blíží do finále. Od nedělní půlnoci by se měli mít možnost registrovat o... číst článek
Fiala se objevil o berlích. A Kalousek po další operaci kolene řekl, čím se živí Fiala se objevil o berlích. A Kalousek po další operaci kolene řekl, čím se živí Předseda ODS a volební lídr koalice SPOLU Petr Fiala už opět chodí. Po akutní operaci kolene vyrazil... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová
zobrazit profil Rudolf Špoták
Rudolf Špoták
zobrazit profil Eva Kislingerová
Eva Kislingerová
zobrazit profil Michal Zácha
Michal Zácha
zobrazit profil Jakub Lepš
Jakub Lepš
zobrazit profil Sebastian Kurz
Sebastian Kurz
zobrazit profil Theresa Mayová
Theresa Mayová
zobrazit profil Ivan Strachoň
Ivan Strachoň