Miloš Vystrčil

Datum narození: 10. 8. 1960
Místo narození: Dačice
Profese: politik ODS, 7. předseda Senátu, pedagog
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Miloš Vystrčil, někdejší hejtman Kraje Vysočina a od února 2020 předseda horní komory, ve volbách 2022 obhájil post senátora za obvod č. 52 - Jihlava.

Po absolvování oboru matematika-fyzika na Přírodovědecké fakultě Masarykovy Univerzity v Brně Miloš Vystrčil vyučoval na Gymnáziu Otokara Březiny, kde byl šest let zástupcem ředitele. Roku 2009 začal přednášet na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě.

MILOŠ VYSTRČIL HLADCE USPĚL VE VEDENÍ ODS

Vystrčil byl starostou Telče

Do ODS Miloš Vystrčil vstoupil roku 1991. V letech 1998 až 2001 byl starostou města Telč, v letech 2004 až 2008 hejtmanem Kraje Vysočina. V krajských volbách 2008 post neobhájil, ODS utrpěla drtivou porážku od ČSSD. Ve volbách 2010 se Miloš Vystrčil stal senátorem za obvod č. 52 - Jihlava, když porazil sociálního demokrata Vratislava Výborného.

V lednu 2014 a poté i v lednu 2016 byl Miloš Vystrčil opakovaně zvolen místopředsedou strany modrého ptáka. Ve volbách 2016 šel do boje za ODS v obvodu č. 52 - Jihlava a obhájil mandát senátora. Podporu získal také od SNK-ED, SsČR a STO.

Vystrčil nahradil zesnulého Kuberu

V únoru 2020 byl Miloš Vystrčil zvolen předsedou horní komory. Otěže převzal po Jaroslavu Kuberovi, který náhle zemřel v lednu téhož roku.

V senátních volbách 2022 Miloš Vystrčil opět obhájil post v Senátu, tentokrát mu občané do druhého kola poslali Janu Nagyovou (hnutí ANO 2011), mj. obžalovanou v kauze Čapí hnízdo. 

O MILOŠI VYSTRČILOVI ČTĚTE ZDE>>

Miloš Vystrčil je ženatý, má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Černochová tajně v Izraeli: Setkání s ministrem a jednání o zbrojních zakázkách Černochová tajně v Izraeli: Setkání s ministrem a jednání o zbrojních zakázkách Ministryně obrany Jana Černochová dnes navštívila Izrael, setkala se se svým tamním protějškem Joave... číst článek
„Strašně moc mi chybíš.“ Dcera, Fiala i Vystrčil vzpomínají na Kuberu (†72). Zemřel před 4 lety „Strašně moc mi chybíš.“ Dcera, Fiala i Vystrčil vzpomínají na Kuberu (†72). Zemřel před 4 lety Dnes jsou tomu přesně čtyři roky, co zemřel někdejší předseda Senátu a primátor Teplic Jaroslav Kube... číst článek
Pavel projevem potěšil koalici: Příjemná změna! Zbytečně nálepkoval a skočil vládě na špek, zní z ANO Pavel projevem potěšil koalici: Příjemná změna! Zbytečně nálepkoval a skočil vládě na špek, zní z ANO První novoroční projev prezidenta Petra Pavla vzbudil řadu ohlasů na sociálních sítích. Pochvaly se ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Angela Merkel
Angela Merkel
zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová
zobrazit profil Jaromír Kohlíček
Jaromír Kohlíček
zobrazit profil Miroslav Poche
Miroslav Poche
zobrazit profil Jaroslav Holík
Jaroslav Holík
zobrazit profil Václav Klaus
Václav Klaus
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský