Miloš Vystrčil

Datum narození: 10. 8. 1960
Místo narození: Dačice
Profese: politik ODS, 7. předseda Senátu, pedagog
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Miloš Vystrčil, někdejší hejtman Kraje Vysočina a od února 2020 předseda horní komory, byl do voleb 2022 vyslán obhájit post senátora v obvodu Jihlava.

Po absolvování oboru matematika-fyzika na Přírodovědecké fakultě Masarykovy Univerzity v Brně Miloš Vystrčil vyučoval na Gymnáziu Otokara Březiny, kde byl šest let zástupcem ředitele. Roku 2009 začal přednášet na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě.

MILOŠ VYSTRČIL HLADCE USPĚL VE VEDENÍ ODS

Vystrčil byl starostou Telče

Do ODS Miloš Vystrčil vstoupil roku 1991. V letech 1998 až 2001 byl starostou města Telč, v letech 2004 až 2008 hejtmanem Kraje Vysočina. V krajských volbách 2008 post neobhájil, ODS utrpěla drtivou porážku od ČSSD. Ve volbách 2010 se Miloš Vystrčil stal senátorem za obvod č. 52 - Jihlava, když porazil sociálního demokrata Vratislava Výborného.

V lednu 2014 a poté i v lednu 2016 byl Miloš Vystrčil opakovaně zvolen místopředsedou strany modrého ptáka. Ve volbách do Senátu PČR 2016 šel do boje za ODS v obvodu č. 52 - Jihlava a obhájil mandát senátora. Podporu získal také od SNK-ED, SsČR a STO.

Vystrčil nahradil zesnulého Kuberu

V únoru 2020 byl Miloš Vystrčil zvolen předsedou horní komory. Otěže převzal po Jaroslavu Kuberovi, který náhle zemřel v lednu téhož roku.

V senátních volbách 2022 Miloš Vystrčil postoupil do druhého kola společně s Janou Nagyovou (hnutí ANO 2011), obžalovanou v kauze Čapí hnízdo. 

O MILOŠI VYSTRČILOVI ČTĚTE ZDE>>

Miloš Vystrčil je ženatý, má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Vystrčil pro Blesk: Babiš opravdu nemá dno! Využívá peníze, aby mně zničil, místo Nagyové „kandiduje“ on sám Vystrčil pro Blesk: Babiš opravdu nemá dno! Využívá peníze, aby mně zničil, místo Nagyové „kandiduje“ on sám Prvním kolem senátních voleb se probojoval i stávající předseda horní komory Miloš Vystrčil (ODS). N... číst článek
Vystrčila čeká střet s Babišovu obžalovanou ženu. Nagyová by zvolením získala imunitu Vystrčila čeká střet s Babišovu obžalovanou ženu. Nagyová by zvolením získala imunitu Nejostřeji sledovaný souboj letošních senátních voleb se odehrál v obvodu Jihlava. Stanuli proti sob... číst článek
Fiala i Bartoš s manželkami, Babiš bez Moniky a hrdí politici s dětmi: Rodinná pouta u voleb 2022 Fiala i Bartoš s manželkami, Babiš bez Moniky a hrdí politici s dětmi: Rodinná pouta u voleb 2022 Volby pro politiky bývají často prostorem pro to vyrazit do volebních místností i se svými blízkými.... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ludvík Šulda
Ludvík Šulda
zobrazit profil Přemysl Mališ
Přemysl Mališ
zobrazit profil Tom Philipp
Tom Philipp
zobrazit profil Alexandr Bortnikov
Alexandr Bortnikov
zobrazit profil Karel Deutcher
Karel Deutcher
zobrazit profil Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
zobrazit profil Zdeněk Hřib
Zdeněk Hřib