Martin Kupka | Celebwiki.cz

Martin Kupka

Datum narození: 28.10.1975
Místo narození: Jilemnice
Profese: politik
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik Martin Kupka ve volbách 2017 díky preferenčním hlasům získal poslanecký mandát. Zjistilo se to ale až poté, co na základě soudního verdiktu došlo k jejich přepočítání.

Po působení v rádiích Martin Kupka začal roku 2000 pracovat jako mluvčí pražského magistrátu. Bylo to za primátora Jana Kasla. Na stejném postu setrval i za povodní 2002, kdy Prahu řídil Igor Němec.

MARTIN KUPKA: JÁ JSEM NELHAL 

V roce 2003 začal Martin Kupka svým někdejším kolegům novinářům odpovídat za Středočeský kraj, tenkrát vedený Petrem Bendlem, který čellil ostrým výpadům Davida Ratha. Když se později stal Petr Bendl ministrem dopravy, byl z Martina Kupky v tu ránu mluvčí ministerstva dopravy. V této pozici vydržel pět let, tedy do roku 2008.

I poté jeho kariéra stoupala. Martina Kupku si za svého mluvčího v letech 2009 a 2010 vybrala ODS. Z ní přešel do Strakovy akademie, kde byl mluvčím vlády Petra Nečase.

Roku 2010 se Martin Kupka stal také starostou středočeských Líbeznic, post obhájil ve volbách 2014. Pomýšlel na post krajského zastupitele, ale středočeskou ODS zmítaly nesváry, a tak měl potíže se vůbec dostat na kandidátku. To se mu podařilo ve volbách 2016, kdy se stal kandidátem na hejtmana. Téhož roku byl Martin Kupka podruhé potvrzen místopředsedou celé ODS. Kritizoval vládu, vztahy ČSSD a hnutí ANO, bojoval proti letišti ve Vodochodech.

Po volbách 2017 do křesla poslance usedl až poté, co Nejvyšší správní soud nařídil přepočítání hlasů ve Středočeském kraji. 

Velkým koníčkem Martina Kupky je klasická hudba.

O MARTINU KUPKOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Kupka je ženatý, má dvě děti.

 

Články o celebritě

Na šéfa ČT „vytáhli“ byty za 100 milionů. Nemůže to být záminka k útoku, tvrdí Dvořák Na šéfa ČT „vytáhli“ byty za 100 milionů. Nemůže to být záminka k útoku, tvrdí Dvořák Ředitel České televize Petr Dvořák rozšířil „park“ svých nemovitostí. Nově si s partnerkou pořídil… číst článek
Politické Velikonoce: Maláčovou „vyšupal“ synek, Gazdík v kroji a Výborný předělal Čuníky  Politické Velikonoce: Maláčovou „vyšupal“ synek, Gazdík v kroji a Výborný předělal Čuníky Velikonoční pondělí slaví každý po svém. Politiky nevyjímaje. I když zítra už čeká poslance schůze… číst článek
K volebním urnám už v šestnácti: Hnutí STAN chce dát šanci teenagerům, co na to politici? K volebním urnám už v šestnácti: Hnutí STAN chce dát šanci teenagerům, co na to politici? Je to takový nekončící příběh, který občas zarezonuje, a pak utichne. Řeč je o volebním právu pro… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Rejfek
Jan Rejfek
zobrazit profil Lukáš Černohorský
Lukáš Černohorský
zobrazit profil Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
zobrazit profil Jan Hrnčíř
Jan Hrnčíř
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Kristýna Zelienková
Kristýna Zelienková
zobrazit profil Robert Plaga
Robert Plaga
zobrazit profil Ivan Adamec
Ivan Adamec