Martin Kupka | Celebwiki.cz

Martin Kupka

Datum narození: 28.10.1975
Místo narození: Jilemnice
Profese: politik
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik Martin Kupka ve volbách 2017 díky preferenčním hlasům získal poslanecký mandát. Zjistilo se to ale až poté, co na základě soudního verdiktu došlo k jejich přepočítání.

Po působení v rádiích Martin Kupka začal roku 2000 pracovat jako mluvčí pražského magistrátu. Bylo to za primátora Jana Kasla. Na stejném postu setrval i za povodní 2002, kdy Prahu řídil Igor Němec.

MARTIN KUPKA: JÁ JSEM NELHAL 

V roce 2003 začal Martin Kupka svým někdejším kolegům novinářům odpovídat za Středočeský kraj, tenkrát vedený Petrem Bendlem, který čellil ostrým výpadům Davida Ratha. Když se později stal Petr Bendl ministrem dopravy, byl z Martina Kupky v tu ránu mluvčí ministerstva dopravy. V této pozici vydržel pět let, tedy do roku 2008.

I poté jeho kariéra stoupala. Martina Kupku si za svého mluvčího v letech 2009 a 2010 vybrala ODS. Z ní přešel do Strakovy akademie, kde byl mluvčím vlády Petra Nečase.

Roku 2010 se Martin Kupka stal také starostou středočeských Líbeznic, post obhájil ve volbách 2014. Pomýšlel na post krajského zastupitele, ale středočeskou ODS zmítaly nesváry, a tak měl potíže se vůbec dostat na kandidátku. To se mu podařilo ve volbách 2016, kdy se stal kandidátem na hejtmana. Téhož roku byl Martin Kupka podruhé potvrzen místopředsedou celé ODS. Kritizoval vládu, vztahy ČSSD a hnutí ANO, bojoval proti letišti ve Vodochodech.

Po volbách 2017 do křesla poslance usedl až poté, co Nejvyšší správní soud nařídil přepočítání hlasů ve Středočeském kraji. 

Velkým koníčkem Martina Kupky je klasická hudba.

O MARTINU KUPKOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Kupka je ženatý, má dvě děti.

 

Články o celebritě

Schillerová poradila s EET i prostitutce. Komu budou stačit papírové účtenky? Schillerová poradila s EET i prostitutce. Komu budou stačit papírové účtenky? Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) hodinu a půl odpovídala na dotazy čtenářů Blesk Zpráv… číst článek
Kupka by své děti na Čapí hnízdo nevzal. Proč si ODS s Babišem dál „neplácne“? Kupka by své děti na Čapí hnízdo nevzal. Proč si ODS s Babišem dál „neplácne“? Místopředseda ODS Martin Kupka nepředpokládá, že zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše… číst článek
„Hnus k blití.“ Zeman to schytal za přijetí šéfa KSČM během výročí, Ovčáčka štvou pokrytci „Hnus k blití.“ Zeman to schytal za přijetí šéfa KSČM během výročí, Ovčáčka štvou pokrytci Zatímco si lidé na řadě míst Česka připomínali tento týden 51. výročí vpádu sovětských tanků a 50.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Čejka
Jiří Čejka
zobrazit profil Michal Hašek
Michal Hašek
zobrazit profil Eduard Hulicius
Eduard Hulicius
zobrazit profil Jana Čunátová
Jana Čunátová
zobrazit profil Si  Ťin-pching
Si Ťin-pching
zobrazit profil Anna Hubáčková
Anna Hubáčková
zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Petr Vokřál
Petr Vokřál