Martin Kupka | Celebwiki.cz

Martin Kupka

Datum narození: 28. 10. 1975
Místo narození: Jilemnice
Profese: politik
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik Martin Kupka ve volbách 2017 díky preferenčním hlasům získal poslanecký mandát. Zjistilo se to ale až poté, co na základě soudního verdiktu došlo k jejich přepočítání.

Po působení v rádiích Martin Kupka začal roku 2000 pracovat jako mluvčí pražského magistrátu. Bylo to za primátora Jana Kasla. Na stejném postu setrval i za povodní 2002, kdy Prahu řídil Igor Němec.

MARTIN KUPKA: JÁ JSEM NELHAL 

V roce 2003 začal Martin Kupka svým někdejším kolegům novinářům odpovídat za Středočeský kraj, tenkrát vedený Petrem Bendlem, který čellil ostrým výpadům Davida Ratha. Když se později stal Petr Bendl ministrem dopravy, byl z Martina Kupky v tu ránu mluvčí ministerstva dopravy. V této pozici vydržel pět let, tedy do roku 2008.

I poté jeho kariéra stoupala. Martina Kupku si za svého mluvčího v letech 2009 a 2010 vybrala ODS. Z ní přešel do Strakovy akademie, kde byl mluvčím vlády Petra Nečase.

Roku 2010 se Martin Kupka stal také starostou středočeských Líbeznic, post obhájil ve volbách 2014. Pomýšlel na post krajského zastupitele, ale středočeskou ODS zmítaly nesváry, a tak měl potíže se vůbec dostat na kandidátku. To se mu podařilo ve volbách 2016, kdy se stal kandidátem na hejtmana. Téhož roku byl Martin Kupka podruhé potvrzen místopředsedou celé ODS. Kritizoval vládu, vztahy ČSSD a hnutí ANO, bojoval proti letišti ve Vodochodech.

Po volbách 2017 do křesla poslance usedl až poté, co Nejvyšší správní soud nařídil přepočítání hlasů ve Středočeském kraji. 

Velkým koníčkem Martina Kupky je klasická hudba.

O MARTINU KUPKOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Kupka je ženatý, má dvě děti.

 

Články o celebritě

Koronavir zasáhl kampaň k podzimním volbám. Strany mění strategie a povolávají zkušené Koronavir zasáhl kampaň k podzimním volbám. Strany mění strategie a povolávají zkušené Za normálních okolností by touto dobou startovala předvolební kampaň ke krajským a senátním volbám. ... číst článek
Rodiče budou mít děti „na krku“ i přes léto? Tábory nebudou, připustil Havlíček Rodiče budou mít děti „na krku“ i přes léto? Tábory nebudou, připustil Havlíček Letošní letní prázdniny nebudou bezesporu jako dřív. Zatímco vláda teprve řeší, kdy a jestli vůbec p... číst článek
NKÚ si posvítí i na finance České televize? Filip vítá změnu ústavy, Kupka chtěl pojistku NKÚ si posvítí i na finance České televize? Filip vítá změnu ústavy, Kupka chtěl pojistku Pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu se možná rozšíří. Změnu ústavy, která to má umožnit, schválil... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Jakub Landovský
Jakub Landovský
zobrazit profil Martin Půta
Martin Půta
zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Jaroslav Palas
Jaroslav Palas
zobrazit profil Václav Šlajs
Václav Šlajs
zobrazit profil Lidie  Vajnerová
Lidie Vajnerová
zobrazit profil Jan Machač
Jan Machač