Martin Kupka | Celebwiki.cz

Martin Kupka

Datum narození: 28. 10. 1975
Místo narození: Jilemnice
Profese: politik ODS, kandidát na hejtmana ve volbách 2020
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Martin Kupka ve volbách 2017 díky preferenčním hlasům získal poslanecký mandát. Zjistilo se to až poté, co na základě soudního verdiktu došlo k jejich přepočítání.

Po působení v rádiích Martin Kupka začal roku 2000 pracovat jako mluvčí pražského magistrátu. Bylo to za primátora Jana Kasla. Na stejném postu setrval i za povodní 2002, kdy Prahu řídil Igor Němec.

MARTIN KUPKA: JÁ JSEM NELHAL 

V roce 2003 začal Martin Kupka svým někdejším kolegům novinářům odpovídat za Středočeský kraj, tenkrát vedený Petrem Bendlem, který čellil ostrým výpadům Davida Ratha. Když se později stal Petr Bendl ministrem dopravy, byl z Martina Kupky v tu ránu mluvčí ministerstva dopravy. V této pozici vydržel pět let, tedy do roku 2008.

I poté jeho kariéra stoupala. Martina Kupku si za svého mluvčího v letech 2009 a 2010 vybrala ODS. Z ní přešel do Strakovy akademie, kde byl mluvčím vlády Petra Nečase.

Roku 2010 se Martin Kupka stal také starostou středočeských Líbeznic, post obhájil ve volbách 2014. Pomýšlel na post krajského zastupitele, ale středočeskou ODS zmítaly nesváry, a tak měl potíže se vůbec dostat na kandidátku. To se mu podařilo ve volbách 2016, kdy se stal kandidátem na hejtmana. Téhož roku byl Martin Kupka podruhé potvrzen místopředsedou celé ODS. Kritizoval vládu, vztahy ČSSD a hnutí ANO, bojoval proti letišti ve Vodochodech.

Po volbách 2017 do křesla poslance usedl až poté, co Nejvyšší správní soud nařídil přepočítání hlasů ve Středočeském kraji. V krajských volbách 2020 se stal lídrem kandidátky ODS ve Středočeském kraji, tím i adeptem na hejtmana.

Velkým koníčkem Martina Kupky je klasická hudba.

O MARTINU KUPKOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Kupka je ženatý, má dvě děti.

VŠE O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

K čemu má Česko semafor? Vojtěch to schytal za plošné roušky. Rakušan zmínil hloupost K čemu má Česko semafor? Vojtěch to schytal za plošné roušky. Rakušan zmínil hloupost Opoziční strany kritizují v anketě ČTK vládu za zmatky u opatření proti covidu-19. Kabinet podle nic... číst článek
Kandidáti na hejtmana: Jaké souboje se blíží v jednotlivých krajích? Kandidáti na hejtmana: Jaké souboje se blíží v jednotlivých krajích? Na podzim Česko čekají v pořadí již šesté volby do zastupitelstev krajů. Většina hejtmanů se bude sn... číst článek
Jermanová žehlí „partu buzerantů“ z ODS. Babiš: Ať si hejtmanka manžela doma srovná Jermanová žehlí „partu buzerantů“ z ODS. Babiš: Ať si hejtmanka manžela doma srovná Předvolební kampaň přiostřuje. Do boje vyrazil i manžel středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jerm... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Matěj Stropnický
Matěj Stropnický
zobrazit profil Eva Zamrazilová
Eva Zamrazilová
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek
zobrazit profil Lukáš Blažej
Lukáš Blažej
zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián
zobrazit profil Richard Pikner
Richard Pikner
zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička