Martin Kupka | Celebwiki.cz

Martin Kupka

Datum narození: 28.10.1975
Místo narození: Jilemnice
Profese: politik
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik Martin Kupka ve volbách 2017 díky preferenčním hlasům získal poslanecký mandát. Zjistilo se to ale až poté, co na základě soudního verdiktu došlo k jejich přepočítání.

Po působení v rádiích Martin Kupka začal roku 2000 pracovat jako mluvčí pražského magistrátu. Bylo to za primátora Jana Kasla. Na stejném postu setrval i za povodní 2002, kdy Prahu řídil Igor Němec.

MARTIN KUPKA: JÁ JSEM NELHAL 

V roce 2003 začal Martin Kupka svým někdejším kolegům novinářům odpovídat za Středočeský kraj, tenkrát vedený Petrem Bendlem, který čellil ostrým výpadům Davida Ratha. Když se později stal Petr Bendl ministrem dopravy, byl z Martina Kupky v tu ránu mluvčí ministerstva dopravy. V této pozici vydržel pět let, tedy do roku 2008.

I poté jeho kariéra stoupala. Martina Kupku si za svého mluvčího v letech 2009 a 2010 vybrala ODS. Z ní přešel do Strakovy akademie, kde byl mluvčím vlády Petra Nečase.

Roku 2010 se Martin Kupka stal také starostou středočeských Líbeznic, post obhájil ve volbách 2014. Pomýšlel na post krajského zastupitele, ale středočeskou ODS zmítaly nesváry, a tak měl potíže se vůbec dostat na kandidátku. To se mu podařilo ve volbách 2016, kdy se stal kandidátem na hejtmana. Téhož roku byl Martin Kupka podruhé potvrzen místopředsedou celé ODS. Kritizoval vládu, vztahy ČSSD a hnutí ANO, bojoval proti letišti ve Vodochodech.

Po volbách 2017 do křesla poslance usedl až poté, co Nejvyšší správní soud nařídil přepočítání hlasů ve Středočeském kraji. 

Velkým koníčkem Martina Kupky je klasická hudba.

O MARTINU KUPKOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Kupka je ženatý, má dvě děti.

 

Články o celebritě

Zeman o Letné: Směšné a hloupé shromáždění neúspěšných. Babiše pochválil Zeman o Letné: Směšné a hloupé shromáždění neúspěšných. Babiše pochválil Prezident Miloš Zeman nad účastníky čtvrtmilionové demonstrace na pražské Letné zlomil hůl. Podle… číst článek
Zvýšení daní zamíří k Ústavnímu soudu. A ministr řekl, kolik stojí den ve Sněmovně Zvýšení daní zamíří k Ústavnímu soudu. A ministr řekl, kolik stojí den ve Sněmovně Opoziční TOP 09 chystá ústavní stížnost proti způsobu schvalování vládního daňového balíčku v Poslanecké… číst článek
Grospičovo tvrzení o okupaci v roce 1968 vyvolalo bouři. Lidé mu posílají seznamy obětí Grospičovo tvrzení o okupaci v roce 1968 vyvolalo bouři. Lidé mu posílají seznamy obětí Komunistický poslanec Stanislav Grospič tvrdil, že mrtví z dob okupace Československa v roce 1968… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Jaroslav Tvrdík
Jaroslav Tvrdík
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková
zobrazit profil Pavla Golasowská
Pavla Golasowská
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Jaroslav Havelka
Jaroslav Havelka