Pavel Blažek | Celebwiki.cz

Pavel Blažek

Datum narození: 8. 4. 1969
Přezdívka: Don Pablo
Místo narození: Brno
Profese: politik ODS, právník, poslanec, bývalý ministr spravedlnosti
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Pavel Blažek, který byl od 3. července 2012 rok a týden ministr spravedlnosti vlády Petra Nečase, se v říjnu 2013 stal poslancem.

Po Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně Pavel Blažek absolvoval šestitýdenní stáž na nizozemské univerzitě v Utrechtu zaměřené na evropskou kulturu, politiku a právo. V letech 1992 až 2002 působil jako interní učitel na brněnských právech. Roku 1996 začal vykonávat advokátní praxi.

PAVEL BLAŽEK - DON PAŘÍČ

Politickou kariéru Pavel Blažek zahájil roku 1998, kdy vstoupil do ODS a byl zvolen zastupitelem městské části Brno-střed. Od listopadu 2002 do poloviny října 2014 zasedal též v zastupitelstvu Brna.

Před kongresem ODS, který se konal v listopadu 2009, se jeho jméno objevilo na novináři sestaveném seznamu krajských kmotrů. Pavel Blažek, jenž si vysloužil přezdívku Don Pablo, to označil za nesmysl. V letech 2010 až 2014 byl místopředsedou strany.

V roce 2012 se Pavel Blažek stal ministrem spravedlnosti ve vládě Petra Nečase. Ve funkci setrval do jejího pádu. V dubnu 2013 podepsal vydání Alexeje Torubarova do Ruska, přestože nebylo dosud rozhodnuto o jeho žádosti o azyl. Proto na něj Stanislav Torubarov, syn vydaného, podal trestní oznámení.

V parlamentních volbách 2013 Pavel Blažek získal poslanecký mandát, který díky 3 702 preferenčním hlasům roku 2017 obhájil.

O PAVLU BLAŽKOVI ČTĚTE ZDE>>

Koníčky Pavla Blažka jsou četba a hudba.

Manželkou Pavla Blažka je brněnská exekutorka Alena Blažková. Mají dvě děti.

 

Další Politici

zobrazit profil Zuzana Brzobohatá
Zuzana Brzobohatá
zobrazit profil Jan Horník
Jan Horník
zobrazit profil Milan Brázdil
Milan Brázdil
zobrazit profil Jana Čunátová
Jana Čunátová
zobrazit profil Zdeněk Faltus
Zdeněk Faltus
zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Josef Babka
Josef Babka
zobrazit profil Josef Novotný
Josef Novotný