Pavel Blažek

Datum narození: 8. 4. 1969
Přezdívka: Don Pablo
Místo narození: Brno
Profese: politik ODS, právník, 15. ministr spravedlnosti
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Pavel Blažek, který byl od 3. července 2012 rok a týden ministr spravedlnosti vlády Petra Nečase, poslanecký mandát poprvé získal v říjnu 2013. V roce 2021 se stal adeptem na šéfa resortu, který již vedl.

Po Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně Pavel Blažek absolvoval šestitýdenní stáž na nizozemské univerzitě v Utrechtu zaměřené na evropskou kulturu, politiku a právo. V letech 1992 až 2002 působil jako interní učitel na brněnských právech. Roku 1996 začal vykonávat advokátní praxi.

PAVEL BLAŽEK - DON PAŘIČ

Do ODS Blažek vstoupil roku 1998

Politickou kariéru Pavel Blažek zahájil roku 1998, kdy vstoupil do ODS a byl zvolen zastupitelem městské části Brno-střed. Od listopadu 2002 do poloviny října 2014 zasedal též v zastupitelstvu Brna.

Před kongresem ODS, který se konal v listopadu 2009, se jeho jméno objevilo na novináři sestaveném seznamu krajských kmotrů. Pavel Blažek, jenž si vysloužil přezdívku Don Pablo, to označil za nesmysl. V letech 2010 až 2014 byl místopředsedou strany.

Podepsal vydání Torubarova do Ruska

V roce 2012 se Pavel Blažek stal ministrem spravedlnosti ve vládě Petra Nečase. Ve funkci setrval do jejího pádu. V dubnu 2013 podepsal vydání Alexeje Torubarova do Ruska, přestože nebylo dosud rozhodnuto o jeho žádosti o azyl. Proto na něj Stanislav Torubarov, syn vydaného, podal trestní oznámení.

V parlamentních volbách 2013 Pavel Blažek získal poslanecký mandát, který díky 3 702 preferenčním hlasům roku 2017 obhájil. Do voleb 2021 jej vyslala koalice SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09) na čtvrté příčce své Jihomoravské kandidátky. Křeslo v dolní komoře si opět udržel.

Posléze se Pavel Blažek stal adeptem na šéfa resortu, který již vedl, tedy spravedlnosti, a to ve vládě Petra Fialy (ODS).

O PAVLU BLAŽKOVI ČTĚTE ZDE>>

Koníčky Pavla Blažka jsou četba a hudba.

Manželkou Pavla Blažka je brněnská exekutorka Alena Blažková. Mají dvě děti.

 

 

 

 

Články o celebritě

První žena u Zemana: Černochová zmínila „záludné otázky“. Blažek zmínil „mlácení gestapem“ První žena u Zemana: Černochová zmínila „záludné otázky“. Blažek zmínil „mlácení gestapem“ Miloš Zeman ve středu přijal na zámku v Lánech adeptku na ministryni obrany Janu Černochovou (ODS). ... číst článek
Zeman v izolaci přijal adepta na ministra Beka, předtím Baxu. Kdo bude další? Zeman v izolaci přijal adepta na ministra Beka, předtím Baxu. Kdo bude další? Druhým dnem pokračují jednání Miloše Zemana s kandidáty na ministry nové vlády, kterou tvoří Spolu (... číst článek
Zeman přijal Bartoše, řešili bydlení i stavební zákon. Problémové jméno šéf Pirátů tají Zeman přijal Bartoše, řešili bydlení i stavební zákon. Problémové jméno šéf Pirátů tají Digitalizace, dostupné bydlení, ale i stavební zákon byly tématy pondělního jednání předsedy Pirátů ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miroslav Poche
Miroslav Poche
zobrazit profil Justin Turdeau
Justin Turdeau
zobrazit profil Jaroslav Tvrdík
Jaroslav Tvrdík
zobrazit profil Jan Richter
Jan Richter
zobrazit profil David Cameron
David Cameron
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Vojtěch Munzar
Vojtěch Munzar
zobrazit profil Ondřej Lochman
Ondřej Lochman