Alexandra Udženija | Celebwiki.cz

Alexandra Udženija

Datum narození: 8. 11. 1975
Místo narození: Bělehrad, tehdejší Jugoslávie
Profese: politička ODS, manažerka, ekonomka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politička Alexandra Udženija, dcera rodinného přítele exprezidenta Václava Klause, podnikatele Ranko Peciče, ve volbách 2017 jako místopředsedkyně ODS získala křeslo ve Sněmovně.

Dětství prožila Alexandra Udženija, rozená Pecič, v Praze. V 80. letech 20. století se kvůli režimu s matkou a setrou odstěhovala do rodné Jugoslávie. Roku 1992 se vrátila do Česka, kde dokončila střední školu na Obchodní akademii Heroldovy sady, vystudovala management na Anglo-American College v Praze a titul ing. získala na Vysoké škole ekonomické.

ALEXANDRA UDŽENIJA NAHRADILA ZAHRADILA

Působila mj. ve společnosti AGENS PLUS, která se zabývá průzkumem trhu a veřejného mínění, byla výkonnou ředitelkou v rodinné firmě zaměřené na oděvnictví a též členkou dozorčí rady nadace Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových.

Do ODS Alexandra Udženija vstoupila roku 2003. Tři roky nato se stala zastupitelkou Městské části Praha 2. Ve volbách 2010 se dostala i do Zastupitelstva hl. města Prahy, kde získala též post radní. Po volbách 2014 se stala zástupkyní starostky Prahy 2 a obhájila mandát pražské zastupitelky.

Do parlamentních voleb 2017 Alexandra Udženija šla jako 1. místopředsedkyní ODS (ve funkci vystřídala Jana Zahradila) a získala křeslo v dolní komoře.

O ALEXANDŘE UNŽENIJE ČTĚTE ZDE>>

Alexandra Udženija (je česko-srbského původu), dcera Radko Peciče, podnikatele a blízkého přítele exprezidenta Václava Klause, se provdala za Chorvata Edvarda Udženiju. Mají spolu dvě dcery.

 

Články o celebritě

Komentář: Zlý hoch Novotný se málem stal dvojkou ODS. Ta ho radši úplně zatípla Komentář: Zlý hoch Novotný se málem stal dvojkou ODS. Ta ho radši úplně zatípla Kromě zatípnutí Alexandry Udženiji, jíž delegáti nedali druhou šanci ve funkci první místpředsedkyně... číst článek
Komentář: S Fialou na věčné časy. Teď ODS ještě potřebuje lídra, co porazí „prodavače lejn“ Komentář: S Fialou na věčné časy. Teď ODS ještě potřebuje lídra, co porazí „prodavače lejn“ Je to ironie: když ODS ještě vyhrávala volby a bývala vládní strana, mívala bouřlivé dvoudenní kongr... číst článek
Staronový šéf ODS Fiala pro Blesk: O novém miminku, podpoře manželky a snu být premiérem Staronový šéf ODS Fiala pro Blesk: O novém miminku, podpoře manželky a snu být premiérem ODS vstupuje do nové éry. Ve vedení jí chybí žena. Alexandra Udženija neobhájila pozici první místop... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Cieńciała
Jiří Cieńciała
zobrazit profil Jaromír Kohlíček
Jaromír Kohlíček
zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer
zobrazit profil Jaroslav  Dvořák
Jaroslav Dvořák
zobrazit profil Jiří Haramul
Jiří Haramul
zobrazit profil Jiří Mašek
Jiří Mašek