Alexandra Udženija | Celebwiki.cz

Alexandra Udženija

Datum narození: 8.11.1975
Místo narození: Bělehrad, tehdejší Jugoslávie
Profese: politička ODS, manažerka, ekonomka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politička Alexandra Udženija, dcera rodinného přítele exprezidenta Václava Klause, podnikatele Ranko Peciče, ve volbách 2017 jako místopředsedkyně ODS získala křeslo ve Sněmovně.

Dětství prožila Alexandra Udženija, rozená Pecič, v Praze. V 80. letech 20. století se kvůli režimu s matkou a setrou odstěhovala do rodné Jugoslávie. Roku 1992 se vrátila do Česka, kde dokončila střední školu na Obchodní akademii Heroldovy sady, vystudovala management na Anglo-American College v Praze a titul ing. získala na Vysoké škole ekonomické.

ALEXANDRA UDŽENIJA NAHRADILA ZAHRADILA

Působila mj. ve společnosti AGENS PLUS, která se zabývá průzkumem trhu a veřejného mínění, byla výkonnou ředitelkou v rodinné firmě zaměřené na oděvnictví a též členkou dozorčí rady nadace Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových.

Do ODS Alexandra Udženija vstoupila roku 2003. Tři roky nato se stala zastupitelkou Městské části Praha 2. Ve volbách 2010 se dostala i do Zastupitelstva hl. města Prahy, kde získala též post radní. Po volbách 2014 se stala zástupkyní starostky Prahy 2 a obhájila mandát pražské zastupitelky.

Do parlamentních voleb 2017 Alexandra Udženija šla jako 1. místopředsedkyní ODS (ve funkci vystřídala Jana Zahradila) a získala křeslo v dolní komoře.

O ALEXANDŘE UNŽENIJE ČTĚTE ZDE>>

Alexandra Udženija (je česko-srbského původu), dcera Radko Peciče, podnikatele a blízkého přítele exprezidenta Václava Klause, se provdala za Chorvata Edvarda Udženiju. Mají spolu dvě dcery.

 

Články o celebritě

„Nástroj šikany a šmírování.“ EET i na řemeslníky marně hájila Schillerová v Senátu „Nástroj šikany a šmírování.“ EET i na řemeslníky marně hájila Schillerová v Senátu Senát dnes zamítl vládní novelu zákona o elektronické evidenci tržeb (EET), která především rozšiřuje… číst článek
Potíže exprimátora Svobody: Obavy kvůli mrtvici. Kdo také vyděsil kolapsem Sněmovnu? Potíže exprimátora Svobody: Obavy kvůli mrtvici. Kdo také vyděsil kolapsem Sněmovnu? Postihla ho mrtvice? Kolem zdravotního stavu exprimátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) panují nejasnosti,… číst článek
Ministr Staněk vrátil v Blesku úder Onderkovi z ČSSD. A řekl, kdy skončí Ministr Staněk vrátil v Blesku úder Onderkovi z ČSSD. A řekl, kdy skončí Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) v Epicentru Blesku odrážel útok statutárního místopředsedy… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Ondráček
Zdeněk Ondráček
zobrazit profil Jakub Michálek
Jakub Michálek
zobrazit profil Petr Urbánek
Petr Urbánek
zobrazit profil Jiří Domlátil
Jiří Domlátil
zobrazit profil Radim Babinec
Radim Babinec
zobrazit profil Marek Ženíšek
Marek Ženíšek
zobrazit profil Jiří Rozbořil
Jiří Rozbořil
zobrazit profil Rudolf Chloupek
Rudolf Chloupek