Alexandra Udženija | Celebwiki.cz

Alexandra Udženija

Datum narození: 8.11.1975
Místo narození: Bělehrad, tehdejší Jugoslávie
Profese: politička ODS, manažerka, ekonomka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politička Alexandra Udženija, dcera rodinného přítele exprezidenta Václava Klause, podnikatele Ranko Peciče, ve volbách 2017 jako místopředsedkyně ODS získala křeslo ve Sněmovně.

Dětství prožila Alexandra Udženija, rozená Pecič, v Praze. V 80. letech 20. století se kvůli režimu s matkou a setrou odstěhovala do rodné Jugoslávie. Roku 1992 se vrátila do Česka, kde dokončila střední školu na Obchodní akademii Heroldovy sady, vystudovala management na Anglo-American College v Praze a titul ing. získala na Vysoké škole ekonomické.

ALEXANDRA UDŽENIJA NAHRADILA ZAHRADILA

Působila mj. ve společnosti AGENS PLUS, která se zabývá průzkumem trhu a veřejného mínění, byla výkonnou ředitelkou v rodinné firmě zaměřené na oděvnictví a též členkou dozorčí rady nadace Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových.

Do ODS Alexandra Udženija vstoupila roku 2003. Tři roky nato se stala zastupitelkou Městské části Praha 2. Ve volbách 2010 se dostala i do Zastupitelstva hl. města Prahy, kde získala též post radní. Po volbách 2014 se stala zástupkyní starostky Prahy 2 a obhájila mandát pražské zastupitelky.

Do parlamentních voleb 2017 Alexandra Udženija šla jako 1. místopředsedkyní ODS (ve funkci vystřídala Jana Zahradila) a získala křeslo v dolní komoře.

O ALEXANDŘE UNŽENIJE ČTĚTE ZDE>>

Alexandra Udženija (je česko-srbského původu), dcera Radko Peciče, podnikatele a blízkého přítele exprezidenta Václava Klause, se provdala za Chorvata Edvarda Udženiju. Mají spolu dvě dcery.

 

Články o celebritě

„Babiš a Maláčová se hádají jak na trhu.“ Fiala si rýpl, Filip zmínil rozchod „Babiš a Maláčová se hádají jak na trhu.“ Fiala si rýpl, Filip zmínil rozchod Dva se perou a třetí se směje. ANO a ČSSD řeší spory kolem rodičovského příspěvku a nyní čerstvě… číst článek
ODS vyhodila Klause ml. ze strany. Syn exprezidenta dobrovolně odejít odmítl ODS vyhodila Klause ml. ze strany. Syn exprezidenta dobrovolně odejít odmítl ODS vyloučila ze svých řad poslance Václava Klause mladšího, rozhodnutí výkonné rady bylo jednomyslné.… číst článek
„Novodobý baron Prášil,“ pustil se do Babiše Fiala. Schytal to i Klaus ml. „Novodobý baron Prášil,“ pustil se do Babiše Fiala. Schytal to i Klaus ml. Jsme srdcem Evropy, tvrdí ODS před volbami do Evropského parlamentu. A právě tento slogan je jejím… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav  Dvořák
Jaroslav Dvořák
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Pavel Bělobrádek
Pavel Bělobrádek
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Hynek Blaško
Hynek Blaško
zobrazit profil Petr Beitl
Petr Beitl