Alexandra Udženija

Datum narození: 8. 11. 1975
Místo narození: Bělehrad, tehdejší Jugoslávie
Profese: politička ODS, manažerka, ekonomka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politička ODS Alexandra Udženija, dcera rodinného přítele exprezidenta Václava Klause, podnikatele Ranko Peciče, ve volbách 2022 obhájila post starostky Prahy 2.

Dětství prožila Alexandra Udženija, rozená Pecič, v Praze. V 80. letech 20. století se kvůli režimu s matkou a setrou odstěhovala do rodné Jugoslávie. Roku 1992 se vrátila do Česka, kde dokončila střední školu na Obchodní akademii Heroldovy sady, vystudovala management na Anglo-American College v Praze a titul ing. získala na Vysoké škole ekonomické.

ALEXANDRA UDŽENIJA NAHRADILA ZAHRADILA

Udženija vystřídala Černochovou

Působila mj. ve společnosti AGENS PLUS, která se zabývá průzkumem trhu a veřejného mínění, byla výkonnou ředitelkou v rodinné firmě zaměřené na oděvnictví a též členkou dozorčí rady nadace Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových.

Do ODS Alexandra Udženija vstoupila roku 2003. Tři roky nato se stala zastupitelkou Městské části Praha 2. Ve volbách 2010 se dostala i do Zastupitelstva hl. města Prahy, kde byla do roku 2013 i radní. Po volbách 2014 se stala zástupkyní starostky Prahy 2 a zůstala jí i po volbách 2018.

V komunálních volbách 2022 Alexandra Udženija obhájila post starostky, jíž se stala v roce 2021 po Janě Černochové, která odešla na post ministryně obrany.

O ALEXANDŘE UNŽENIJE ČTĚTE ZDE>>

Alexandra Udženija (je česko-srbského původu), dcera Radko Peciče, podnikatele a blízkého přítele exprezidenta Václava Klause, se provdala za Chorvata Edvarda Udženiju. Mají spolu dvě dcery.

 

Články o celebritě

Fiala sklízí chválu za kyjevskou misi: „Odvaha opravdových přátel“ a konec zbabělosti Fiala sklízí chválu za kyjevskou misi: „Odvaha opravdových přátel“ a konec zbabělosti Petr Fiala (ODS) společně s premiéry Polska a Slovinska absolvoval náročnou cestu do Kyjeva, kde se ... číst článek
Volby 2021 očima módní kritičky Iny T.: Módní debakl! Jak dopadl červený svetr? Volby 2021 očima módní kritičky Iny T.: Módní debakl! Jak dopadl červený svetr? Stejně tak jako byly ostřížím zrakem sledovány letošní volby, byly bedlivě pozorovány i osobnosti na... číst článek
Straníci je zablokovali, nemůžou kandidovat. Novotný k ODS: Jak já vás nenávidím, s*áči! Straníci je zablokovali, nemůžou kandidovat. Novotný k ODS: Jak já vás nenávidím, s*áči! Se straníky ostře zúčtoval starosta Řeporyjí Pavel Novotný (40). Nemůže jim odpustit, že ho nedali n... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico
zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Petr Šilar
Petr Šilar
zobrazit profil Jana Pastuchová
Jana Pastuchová
zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička
zobrazit profil Viktor Vojtko
Viktor Vojtko
zobrazit profil Kateřina Konečná
Kateřina Konečná