Martin Baxa

Datum narození: 16. 9. 1975
Místo narození: Plzeň
Profese: politik ODS, středoškolský pedagog
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Martin Baxa, který byl opakovaně zvolen primátorem Plzně, se v parlamentních volbách 2021 stal lídrem kandidátky koalice SPOLU v Plzeňském kraji.

Vysokoškolské vzdělání plzeňský rodák Martin Baxa získal na Masarykově univerzitě v Brně, a to v oboru učitelství dějepisu a zeměpisu pro střední školy. Poté vyučoval na Mikulášském náměstí v Plzni.

MARTIN BAXA - KMOTR TUČŇÁKA

Do ODS Martin Baxa vstoupil v roce 1999. Za stranu modrého ptáka úspěšně kandidoval v komunálních volbách 2002, po nichž se stal plzeňským zastupitelem. V letech 2004 až 2008 vykonával funkci radního Plzeňského kraje pro oblast kultury a památkové péče.

Po volbách 2010 byl Martin Baxa zvolen do té doby nejmladším primátorem v historii města Plzně. V roce 2014 se stal 1. náměstkem primátora Plzně pro oblast kultury, turismu, památkové péče a projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Ve volbách 2016 se Martin Baxa neúspěšně pokusil stát hejtmanem. V parlamentních volbách 2017 získal poslanecký mandát. Do komunálních voleb 2018 jej strana vyslala jako svého lídra, tudíž opět vybojovat primátorské křeslo, což se mu podařilo.

V parlamentních volbách 2021 se Martin Baxa stal lídrem kandidátky koalice SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09) v Plzeňském kraji.

O MARTINU BAXOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Martina Baxy patří literatura, historie, architektura a výtvarné umění.

Martin Baxa je ženatý.

O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2021 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Plzeňsko za hranou kapacit: „Už nedokážeme poskytnout adekvátní péči všem,“ přiznala hejtmanka Plzeňsko za hranou kapacit: „Už nedokážeme poskytnout adekvátní péči všem,“ přiznala hejtmanka Lůžkové kapacity nemocnic v Plzeňském kraji pro pacienty s covidem jsou za pomyslnou hranou možností... číst článek
Poslanci po bouři prodloužili stav nouze do 14. února. Zase prošel návrh KSČM Poslanci po bouři prodloužili stav nouze do 14. února. Zase prošel návrh KSČM Tohle Sněmovna ještě nezažila. Jednání o prodloužení nouzového stavu vždy doprovází bouřlivá debata,... číst článek
Návrat školáků: Prymula hlásí problém, Hamáček zmínil týdny, exministryně chce vrátit prvňáčky Návrat školáků: Prymula hlásí problém, Hamáček zmínil týdny, exministryně chce vrátit prvňáčky Vláda rozhodne o možném návratu žáků prvního stupně základních škol, či alespoň jejich části, k prez... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaromír Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Petra Pecková
Petra Pecková
zobrazit profil Josef Hájek
Josef Hájek
zobrazit profil Ivan Strachoň
Ivan Strachoň
zobrazit profil Martin Bursík
Martin Bursík
zobrazit profil Pavel Karpíšek
Pavel Karpíšek
zobrazit profil Radim Bača
Radim Bača
zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek