Martin Baxa | Celebwiki.cz

Martin Baxa

Datum narození: 16.9.1975
Místo narození: Plzeň
Profese: politik ODS, pedagog
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Pedagog Martin Baxa, který byl v letech 2010 až 2014 do té doby nejmladším primátorem v historii Plzně, ve volbách 2018 opět jako lídr tamní kandidátky ODS post obhájil.

Vysokoškolské vzdělání plzeňský rodák Martin Baxa získal na Masarykově univerzitě v Brně, a to v oboru učitelství dějepisu a zeměpisu pro střední školy. Poté vyučoval na Mikulášském náměstí v Plzni.

MARTIN BAXA - KMOTR TUČŇÁKA

Do ODS Martin Baxa vstoupil v roce 1999. Za stranu modrého ptáka úspěšně kandidoval v komunálních volbách 2002, po nichž se stal plzeňským zastupitelem. V letech 2004 až 2008 vykonával funkci radního Plzeňského kraje pro oblast kultury a památkové péče.

Po volbách 2010 byl Martin Baxa zvolen do té doby nejmladším primátorem v historii města Plzně. V roce 2014 se stal 1. náměstkem primátora Plzně pro oblast kultury, turismu, památkové péče a projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Ve volbách 2016 se Martin Baxa neúspěšně pokusil stát hejtmanem. V parlamentních volbách 2017 získal poslanecký mandát. Do komunálních voleb 2018 jej strana vyslala jako svého lídra, tudíž opět vybojovat primátorské křeslo, což se mu podařilo.

O MARTINU BAXOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Martina Baxy patří literatura, historie, architektura a výtvarné umění.

Martin Baxa je ženatý.

 

Články o celebritě

První dáma ODS chce do vlády, „bručoun“ Vondra křeslo. S čím vyrukoval Novotný? První dáma ODS chce do vlády, „bručoun“ Vondra křeslo. S čím vyrukoval Novotný? Šéf ODS Petr Fiala se netají ambicí stát se premiérem. I první dáma ODS Alexandra Udženija vyhlašuje… číst článek
ODS jako strana „jednoho muže“. Fiala nemá vyzyvatele, Rakušan tasil módní policii ODS jako strana „jednoho muže“. Fiala nemá vyzyvatele, Rakušan tasil módní policii ODS čeká 29. kongres. Na něm si zvolí (staro)nového předsedu. Lídrem téměř jistě zůstane i do dalšího… číst článek
Stávka učitelů: „Jako máma doufám, že nebude. A Plaga to zpackal,“ zaútočila Valachová Stávka učitelů: „Jako máma doufám, že nebude. A Plaga to zpackal,“ zaútočila Valachová 6. listopadu by mělo dojít na stávku učitelů, směřují k ní školské odbory. Exministryně školství… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Klára Samková
Klára Samková
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch
zobrazit profil Jaroslav Havelka
Jaroslav Havelka
zobrazit profil Kateřina Konečná
Kateřina Konečná
zobrazit profil Jan Horník
Jan Horník
zobrazit profil Simona Kratochvílová
Simona Kratochvílová
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Terezie Holovská
Terezie Holovská