Martin Baxa | Celebwiki.cz

Martin Baxa

Datum narození: 16.9.1975
Místo narození: Plzeň
Profese: politik ODS, pedagog
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Pedagog Martin Baxa, který byl v letech 2010 až 2014 do té doby nejmladším primátorem v historii Plzně, ve volbách 2018 opět jako lídr tamní kandidátky ODS post obhájil.

Vysokoškolské vzdělání plzeňský rodák Martin Baxa získal na Masarykově univerzitě v Brně, a to v oboru učitelství dějepisu a zeměpisu pro střední školy. Poté vyučoval na Mikulášském náměstí v Plzni.

MARTIN BAXA - KMOTR TUČŇÁKA

Do ODS Martin Baxa vstoupil v roce 1999. Za stranu modrého ptáka úspěšně kandidoval v komunálních volbách 2002, po nichž se stal plzeňským zastupitelem. V letech 2004 až 2008 vykonával funkci radního Plzeňského kraje pro oblast kultury a památkové péče.

Po volbách 2010 byl Martin Baxa zvolen do té doby nejmladším primátorem v historii města Plzně. V roce 2014 se stal 1. náměstkem primátora Plzně pro oblast kultury, turismu, památkové péče a projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Ve volbách 2016 se Martin Baxa neúspěšně pokusil stát hejtmanem. V parlamentních volbách 2017 získal poslanecký mandát. Do komunálních voleb 2018 jej strana vyslala jako svého lídra, tudíž opět vybojovat primátorské křeslo, což se mu podařilo.

O MARTINU BAXOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Martina Baxy patří literatura, historie, architektura a výtvarné umění.

Martin Baxa je ženatý.

 

Články o celebritě

„Miluje Klause ml.?“ Poslance ODS opouští „zrzka“, Fialovi vmetla trapas „Miluje Klause ml.?“ Poslance ODS opouští „zrzka“, Fialovi vmetla trapas V poslaneckém klubu ODS se rozhořela učiněná „telenovela“. Svůj záměr opustit klub oznámila ve středu… číst článek
ODS vyštípala Klause ml. z šéfovské židle. Čelila ale vzpouře své poslankyně ODS vyštípala Klause ml. z šéfovské židle. Čelila ale vzpouře své poslankyně Poslanecká sněmovna vyhověla ODS a odvolala z čela školského výboru Václava Klause mladšího. Toho… číst článek
Pohořel i další pokus sesadit Klause ml. Křeslo šéfa výboru udrží? Pohořel i další pokus sesadit Klause ml. Křeslo šéfa výboru udrží? Poté, co ODS vyhodila Václava Klause mladšího, pokusila se ho sesadit i z křesla šéfa ČSSD. Občanští… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Zahradník
Jan Zahradník
zobrazit profil Václav  Nosek
Václav Nosek
zobrazit profil Renata Chmelová
Renata Chmelová
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Anna Hubáčková
Anna Hubáčková
zobrazit profil Jaroslav Hejl
Jaroslav Hejl
zobrazit profil Evžen Tošenovský
Evžen Tošenovský
zobrazit profil Michal Šmarda
Michal Šmarda