Martin Baxa | Celebwiki.cz

Martin Baxa

Datum narození: 16.9.1975
Místo narození: Plzeň
Profese: politik ODS, pedagog
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Pedagog Martin Baxa, který byl v letech 2010 až 2014 do té doby nejmladším primátorem v historii Plzně, ve volbách 2018 opět jako lídr tamní kandidátky ODS post obhájil.

Vysokoškolské vzdělání plzeňský rodák Martin Baxa získal na Masarykově univerzitě v Brně, a to v oboru učitelství dějepisu a zeměpisu pro střední školy. Poté vyučoval na Mikulášském náměstí v Plzni.

MARTIN BAXA - KMOTR TUČŇÁKA

Do ODS Martin Baxa vstoupil v roce 1999. Za stranu modrého ptáka úspěšně kandidoval v komunálních volbách 2002, po nichž se stal plzeňským zastupitelem. V letech 2004 až 2008 vykonával funkci radního Plzeňského kraje pro oblast kultury a památkové péče.

Po volbách 2010 byl Martin Baxa zvolen do té doby nejmladším primátorem v historii města Plzně. V roce 2014 se stal 1. náměstkem primátora Plzně pro oblast kultury, turismu, památkové péče a projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Ve volbách 2016 se Martin Baxa neúspěšně pokusil stát hejtmanem. V parlamentních volbách 2017 získal poslanecký mandát. Do komunálních voleb 2018 jej strana vyslala jako svého lídra, tudíž opět vybojovat primátorské křeslo, což se mu podařilo.

O MARTINU BAXOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Martina Baxy patří literatura, historie, architektura a výtvarné umění.

Martin Baxa je ženatý.

 

Články o celebritě

ODS účtuje s „neposlušnou“ poslankyní. Přijde Majerová i o stranickou knížku? ODS účtuje s „neposlušnou“ poslankyní. Přijde Majerová i o stranickou knížku? Sněmovna v pátek odvolala na návrh klubu ODS nezařazenou poslankyni Zuzanu Majerovou Zahradníkovou… číst článek
„Klausova“ poslankyně potvrdila konec v klubu ODS. Fiala nechápe, že nezmizí úplně „Klausova“ poslankyně potvrdila konec v klubu ODS. Fiala nechápe, že nezmizí úplně Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková ve čtvrtek potvrdila v SMS předsedovi poslaneckého… číst článek
„Miluje Klause ml.?“ Poslance ODS opouští „zrzka“, Fialovi vmetla trapas „Miluje Klause ml.?“ Poslance ODS opouští „zrzka“, Fialovi vmetla trapas V poslaneckém klubu ODS se rozhořela učiněná „telenovela“. Svůj záměr opustit klub oznámila ve středu… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Hrnčíř
Jan Hrnčíř
zobrazit profil Aleš Juchelka
Aleš Juchelka
zobrazit profil Petr Holeček
Petr Holeček
zobrazit profil Vladimír Dryml
Vladimír Dryml
zobrazit profil Jiří Rusnok
Jiří Rusnok
zobrazit profil Alena Gajdůšková
Alena Gajdůšková
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Václav Hampl
Václav Hampl