Zdeněk Papoušek | Celebwiki.cz
Zdeněk Papoušek

Zdeněk Papoušek

Datum narození: 10. 12. 1956
Místo narození: Brno
Profese: sociolog a spolupracovník Fondu ohrožených dětí
Znamení: Střelec

Životopis

Jméno sociologa Zdeňka Papouška je neodmyslitelně spjato s Fondem ohrožených dětí. V roce 2014 se rozhodl vstoupit i do politiky: pustil se do boje o křeslo v Senátu.

Zdeněk Papoušek se narodil v den, který je Mezinárodním dnem lidských práv. A to jako by předznamenalo i jeho život. Většinu své kariéry pak věnoval práci v sociální oblasti. Dvě desítky let působil ve Fondu ohrožených dětí, sedm let se věnoval práci s propuštěnými vězni. Zároveň působil jako učitel, ať už na Biskupském gymnáziu v Brně či na Církevní střední zdravotnické škole v Brně. Vystudoval sociologii a tu také později vyučoval, a navíc ještě psychologii, politologii, právo, ekonomii a filosofii.

V roce 2014 se rozhodl kandidovat za KDU-ČSL do Senátu, a to v Brně, s nímž je spojený celý jeho život i kariéra. Uspěl a stal se tak jednou z nových tváří, které do té doby nebyly politikou tknuté a horní komoru oživily (jako např. advokát Václav Láska či někdejší rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl). S manželkou Marií má Zdeněk Papoušek syny Matěje, Šimona a Jonáše.

 

Další Politici

zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Pavel Hojda
Pavel Hojda
zobrazit profil Lukáš Vlček
Lukáš Vlček
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Alena Gajdůšková
Alena Gajdůšková
zobrazit profil Andrej Kiska
Andrej Kiska
zobrazit profil Václav Šlajs
Václav Šlajs
zobrazit profil Jaroslav  Větrovský
Jaroslav Větrovský