Tomáš Zdechovský | Celebwiki.cz

Tomáš Zdechovský

Datum narození: 2.11.1979
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politik KDU-ČSL, europoslanec, básník, pedagog, publicista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, básník, fotograf, pedagog, publicista a mediální analytik, se ve volbách 2014 stal poslancem Evropského parlamentu. V květnu 2019 post obhájil.

Po Všeobecné gymnázium v Ledči nad Sázavou Tomáš Zdechovský vystudoval magisterské obory pastoračně sociální asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, bakalářský obor politická komunikace na Papežské salesiánské univerzitě v Římě a magisterský obor mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně.

TOMÁŠ ZDECHOVSKÝ O ANDREJI BABIŠOVI

Byl zástupcem Jihočeské univerzity ve Studentské komoře Rady vysokých škol. Roku 2006 začal Tomáš Zdechovský přednášet krizovou komunikaci, management a krizovou komunikaci v politice.

Do KDU-ČSL vstoupil roku 2006. Ve volbách 2009 neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu. Křeslo v EP získal ve volbách 2014. Ve volbách 2019 zaujal na kandidátce KDU-ČSL druhou příčku za jejím lídrem Pavlem Svobodou. Na rozdíl od něj Tomáš Zdechovský mandát obhájil.

Patří mezi spoluzakladatele básnické skupiny Přátelé tichého dotyku. Literární kritici ho řadí k představitelům současné katolické moderní poezie, Tomáš Zdechovský sám se však hlásí k dotekysmu a emocionalismu. Vydal  sbírky básní Ze zahrady mé milé (2008), Odpusť mým rtům (2009) a Intimní doteky (2010). V roce 2013 mu vyšla první novela Nekonečné ticho, ke které vytvářela ilustrace pardubická malířka a grafička Klára Klose.

O TOMÁŠI ZDECHOVSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Tomáš Zdechovský je podruhé ženatý. Z obou manželství má dceru a syna, z prvního Tobiáše a Anežku, z druhého Tomáše a Antonii.

 

Články o celebritě

Zemřel Dukův osobní tajemník. Kněz Badal kritizoval islám a působil i v Radě ČT Zemřel Dukův osobní tajemník. Kněz Badal kritizoval islám a působil i v Radě ČT Ve věku 62 let zemřel v neděli kněz Milan Norbert Badal, který od roku 2010 působil jako osobní tajemník… číst článek
„Ptákovina,“ zuří kamioňáci a hájí Čecha, co dostal za 15 migrantů v chlaďáku dva roky „Ptákovina,“ zuří kamioňáci a hájí Čecha, co dostal za 15 migrantů v chlaďáku dva roky Český řidič Jiří Sagan dostal přísnější trest za převoz migrantů v Calais - v chlaďáku jeho vozu… číst článek
STAN chce dobýt Brusel s menšími stranami. Námluvy s TOP 09 ale ještě nevzdává STAN chce dobýt Brusel s menšími stranami. Námluvy s TOP 09 ale ještě nevzdává Hnutí Starostové a nezávislí bude bojovat v letošních evropských volbách na vlastní pěst. Kandidátku… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Dagmar Terelmešová
Dagmar Terelmešová
zobrazit profil Libor Michálek
Libor Michálek
zobrazit profil Vladimír  Remek
Vladimír Remek
zobrazit profil Eva Kislingerová
Eva Kislingerová
zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Petr Šilar
Petr Šilar