Tomáš Zdechovský

Datum narození: 2.11.1979
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politik a básník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Tomáš Zdechovský je český básník, fotograf, politický a křesťanský publicista a mediální analytik, který od roku 2014 reprezentuje KDU-ČSL v Evropském parlamentu.

Tomáš Zdechovský vystudoval Všeobecné gymnázium v Ledči nad Sázavou a poté magisterské obory pastoračně sociální asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, bakalářský obor politická komunikace na Papežské salesiánské univerzitě v Římě a magisterský obor mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně.

Byl zástupcem Jihočeské univerzity ve Studentské komoře Rady vysokých škol. Od roku 2006 pravidelně přednáší krizovou komunikaci, management a krizovou komunikaci v politice.

Tomáš Zdechovský je členem KDU-ČSL a v letech 2007-2008 působil jako její krajský manažer v Pardubickém kraji. V roce 2009 kandidoval za KDU-ČSL na 14. místě ve volbách do Evropského parlamentu. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 úspěšně kandidoval za KDU-ČSL spolu s Pavlem Svobodou a Michaelou Šojdrovou.

V kampani do Evropského parlamentu se Tomáš Zdechovský zaměřil především na zlepšení kvality potravin v Česku. Připojil se také k iniciativě Petra Šilara za zavedení jednoho času v Evropě s názvem FOR ONLY ONE TIME.

Tomáš Zdechovský patří mezi spoluzakladatele básnické skupiny Přátelé tichého dotyku. Literární kritici ho řadí k představitelům současné katolické moderní poezie, on sám se však hlási k dotekysmu a emocionalismu. Vydal tři sbírky básní: Ze zahrady mé milé (2008), Odpusť mým rtům (2009) a Intimní doteky (2010). V roce 2013 vyšla Zdechovskému první novela Nekonečné ticho, ke které vytvářela ilustrace pardubická malířka a grafička Klára Klose.

 

Články o celebritě

Babiš se vyhne grilovačce v Bruselu.  „Přednost má Afrika a Asie,“ tvrdí Babiš se vyhne grilovačce v Bruselu. „Přednost má Afrika a Asie,“ tvrdí Více než měsíc bylo jasné, že má český premiér Andrej Babiš (ANO) v lednu vystoupit na půdě Evropského… číst článek
Google a Facebook budou muset platit za zprávy. Giganti v europarlamentu prohráli Google a Facebook budou muset platit za zprávy. Giganti v europarlamentu prohráli Práva vydavatelů zvítězila proti požadavkům internetových gigantů. O tom byl ve zkratce boj v rámci… číst článek
Orbána v Bruselu grilovali kvůli rasismu a korupci. Maďarský premiér výtky smetl Orbána v Bruselu grilovali kvůli rasismu a korupci. Maďarský premiér výtky smetl Maďarský premiér Viktor Orbán v úterý v Evropském parlamentu odmítl všechny výtky ohledně porušování… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Vladimir Putin
Vladimir Putin
zobrazit profil Olga Sehnalová
Olga Sehnalová
zobrazit profil Petr Třešňák
Petr Třešňák
zobrazit profil Roman Celý
Roman Celý
zobrazit profil Andrej Kiska
Andrej Kiska
zobrazit profil Václav Klaus
Václav Klaus
zobrazit profil Václav Láska
Václav Láska