Tomáš Zdechovský | Celebwiki.cz

Tomáš Zdechovský

Datum narození: 2.11.1979
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politik KDU-ČSL, europoslanec, básník, pedagog, publicista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, básník, fotograf, pedagog, publicista a mediální analytik, se ve volbách 2014 stal poslancem Evropského parlamentu. V květnu 2019 post obhájil.

Po Všeobecné gymnázium v Ledči nad Sázavou Tomáš Zdechovský vystudoval magisterské obory pastoračně sociální asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, bakalářský obor politická komunikace na Papežské salesiánské univerzitě v Římě a magisterský obor mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně.

TOMÁŠ ZDECHOVSKÝ O ANDREJI BABIŠOVI

Byl zástupcem Jihočeské univerzity ve Studentské komoře Rady vysokých škol. Roku 2006 začal Tomáš Zdechovský přednášet krizovou komunikaci, management a krizovou komunikaci v politice.

Do KDU-ČSL vstoupil roku 2006. Ve volbách 2009 neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu. Křeslo v EP získal ve volbách 2014. Ve volbách 2019 zaujal na kandidátce KDU-ČSL druhou příčku za jejím lídrem Pavlem Svobodou. Na rozdíl od něj Tomáš Zdechovský mandát obhájil.

Patří mezi spoluzakladatele básnické skupiny Přátelé tichého dotyku. Literární kritici ho řadí k představitelům současné katolické moderní poezie, Tomáš Zdechovský sám se však hlásí k dotekysmu a emocionalismu. Vydal  sbírky básní Ze zahrady mé milé (2008), Odpusť mým rtům (2009) a Intimní doteky (2010). V roce 2013 mu vyšla první novela Nekonečné ticho, ke které vytvářela ilustrace pardubická malířka a grafička Klára Klose.

O TOMÁŠI ZDECHOVSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Tomáš Zdechovský je podruhé ženatý. Z obou manželství má dceru a syna, z prvního Tobiáše a Anežku, z druhého Tomáše a Antonii.

 

Články o celebritě

Šojdrová šéfkou lidovců být nechce, podpoří váhavého Jurečku. Kdo bojuje o křeslo? Šojdrová šéfkou lidovců být nechce, podpoří váhavého Jurečku. Kdo bojuje o křeslo? Europoslankyně Michaela Šojdrová se na mimořádném sjezdu 25. ledna v Praze nebude ucházet o post… číst článek
Vdovec Výborný dojal s dětmi na hokeji: Konečně úsměvy! Babiš se z Alp odmlčel Vdovec Výborný dojal s dětmi na hokeji: Konečně úsměvy! Babiš se z Alp odmlčel Nikdo z českých politiků snad nezažil tak hrůzný rok jako poslanec Marek Výborný (KDU-ČSL). Přišel… číst článek
Za vdovce Výborného hledají náhradu. Čunek: Antibabiš není cesta. Chce vést lidovce? Za vdovce Výborného hledají náhradu. Čunek: Antibabiš není cesta. Chce vést lidovce? Náhlé úmrtí milované ženy Markéty přimělo předsedu KDU-ČSL Marka Výborného k zásadnímu rozhodnutí.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší
zobrazit profil Pavel Kováčik
Pavel Kováčik
zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová
zobrazit profil Jaromír Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián
zobrazit profil Jiří Míšenský
Jiří Míšenský
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Jana Vildumetzová
Jana Vildumetzová