Tomáš Zdechovský | Celebwiki.cz

Tomáš Zdechovský

Datum narození: 2. 11. 1979
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politik KDU-ČSL, europoslanec, básník, pedagog, publicista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, básník, fotograf, pedagog, publicista a mediální analytik, se ve volbách 2014 stal poslancem Evropského parlamentu. V květnu 2019 post obhájil.

Po Všeobecné gymnázium v Ledči nad Sázavou Tomáš Zdechovský vystudoval magisterské obory pastoračně sociální asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, bakalářský obor politická komunikace na Papežské salesiánské univerzitě v Římě a magisterský obor mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně.

TOMÁŠ ZDECHOVSKÝ O ANDREJI BABIŠOVI

Byl zástupcem Jihočeské univerzity ve Studentské komoře Rady vysokých škol. Roku 2006 začal Tomáš Zdechovský přednášet krizovou komunikaci, management a krizovou komunikaci v politice.

Do KDU-ČSL vstoupil roku 2006. Ve volbách 2009 neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu. Křeslo v EP získal ve volbách 2014. Ve volbách 2019 zaujal na kandidátce KDU-ČSL druhou příčku za jejím lídrem Pavlem Svobodou. Na rozdíl od něj Tomáš Zdechovský mandát obhájil.

Patří mezi spoluzakladatele básnické skupiny Přátelé tichého dotyku. Literární kritici ho řadí k představitelům současné katolické moderní poezie, Tomáš Zdechovský sám se však hlásí k dotekysmu a emocionalismu. Vydal  sbírky básní Ze zahrady mé milé (2008), Odpusť mým rtům (2009) a Intimní doteky (2010). V roce 2013 mu vyšla první novela Nekonečné ticho, ke které vytvářela ilustrace pardubická malířka a grafička Klára Klose.

O TOMÁŠI ZDECHOVSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Tomáš Zdechovský je podruhé ženatý. Z obou manželství má dceru a syna, z prvního Tobiáše a Anežku, z druhého Tomáše a Antonii.

 

Články o celebritě

„Babiš se snaží dělat ze sebe oběť,“ vzkázala Němka. Brusel opět řeší střet zájmů  „Babiš se snaží dělat ze sebe oběť,“ vzkázala Němka. Brusel opět řeší střet zájmů Česko ani jiné státy si nemohou vybírat, jak budou uplatňovat pravidla Evropské unie o střetu zájmů.... číst článek
Europoslanec sundal oblek a navlékl maskáče. Lehčí o 14 kilo prošel Zdechovský vojenský kurz Europoslanec sundal oblek a navlékl maskáče. Lehčí o 14 kilo prošel Zdechovský vojenský kurz Copak je to za vojáka? Europoslanec a místopředseda KDU-ČSL Tomáš Zdechovský (40) vyměnil pohodlí ka... číst článek
Kdo je muž, který „zařízl“ opatření Vojtěchova resortu? Bratr exšéfa KDU-ČSL Výborného Kdo je muž, který „zařízl“ opatření Vojtěchova resortu? Bratr exšéfa KDU-ČSL Výborného Opatření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) proti koronaviru smetl ze stolu bratr opozič... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miloš Petera
Miloš Petera
zobrazit profil Zdeněk Faltus
Zdeněk Faltus
zobrazit profil Milouš Jakeš
Milouš Jakeš
zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík
zobrazit profil Marek Hilšer
Marek Hilšer
zobrazit profil Letizia Ortiz Rocasolano
Letizia Ortiz Rocasolano
zobrazit profil Miroslav Šlouf
Miroslav Šlouf