Tomáš Zdechovský | Celebwiki.cz

Tomáš Zdechovský

Datum narození: 2.11.1979
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politik KDU-ČSL, europoslanec, básník, pedagog, publicista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, básník, fotograf, pedagog, publicista a mediální analytik, se ve volbách 2014 stal poslancem Evropského parlamentu. V květnu 2019 post obhájil.

Po Všeobecné gymnázium v Ledči nad Sázavou Tomáš Zdechovský vystudoval magisterské obory pastoračně sociální asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, bakalářský obor politická komunikace na Papežské salesiánské univerzitě v Římě a magisterský obor mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně.

TOMÁŠ ZDECHOVSKÝ O ANDREJI BABIŠOVI

Byl zástupcem Jihočeské univerzity ve Studentské komoře Rady vysokých škol. Roku 2006 začal Tomáš Zdechovský přednášet krizovou komunikaci, management a krizovou komunikaci v politice.

Do KDU-ČSL vstoupil roku 2006. Ve volbách 2009 neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu. Křeslo v EP získal ve volbách 2014. Ve volbách 2019 zaujal na kandidátce KDU-ČSL druhou příčku za jejím lídrem Pavlem Svobodou. Na rozdíl od něj Tomáš Zdechovský mandát obhájil.

Patří mezi spoluzakladatele básnické skupiny Přátelé tichého dotyku. Literární kritici ho řadí k představitelům současné katolické moderní poezie, Tomáš Zdechovský sám se však hlásí k dotekysmu a emocionalismu. Vydal  sbírky básní Ze zahrady mé milé (2008), Odpusť mým rtům (2009) a Intimní doteky (2010). V roce 2013 mu vyšla první novela Nekonečné ticho, ke které vytvářela ilustrace pardubická malířka a grafička Klára Klose.

O TOMÁŠI ZDECHOVSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Tomáš Zdechovský je podruhé ženatý. Z obou manželství má dceru a syna, z prvního Tobiáše a Anežku, z druhého Tomáše a Antonii.

 

Články o celebritě

„Zneužitá holčička.“ Kalousek se diví, proč Greta děsí, Stropnický se jí zastal „Zneužitá holčička.“ Kalousek se diví, proč Greta děsí, Stropnický se jí zastal Na české politické scéně se strhla přestřelka po emotivním projevu švédské aktivistky Grety Thunbergové,… číst článek
Europoslance stihla soda od Kalouska. A rusovláska Pirátů to schytala za drogy Europoslance stihla soda od Kalouska. A rusovláska Pirátů to schytala za drogy Kritika za účast v pořadu Jaromíra Soukupa či nazpívanou písničku o drogách - některé nové i staronové… číst článek
Cigaretka, úsměvy a pohoda v totalitní KLDR: Mladý křesťanský demokrat se brání kritice Cigaretka, úsměvy a pohoda v totalitní KLDR: Mladý křesťanský demokrat se brání kritice Mladý křesťanský demokrat Jan Zugar zvolil v době dovolených netradiční destinaci na poznávání –… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomio  Okamura
Tomio Okamura
zobrazit profil Pavel Studnička
Pavel Studnička
zobrazit profil Vít Kaňkovský
Vít Kaňkovský
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Tomáš Trč
Tomáš Trč
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská
zobrazit profil Jiří Milek
Jiří Milek