Tomáš Zdechovský | Celebwiki.cz

Tomáš Zdechovský

Datum narození: 2.11.1979
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politik KDU-ČSL, europoslanec, básník, pedagog, publicista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, básník, fotograf, pedagog, publicista a mediální analytik, se ve volbách 2014 stal poslancem Evropského parlamentu. V květnu 2019 post obhájil.

Po Všeobecné gymnázium v Ledči nad Sázavou Tomáš Zdechovský vystudoval magisterské obory pastoračně sociální asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, bakalářský obor politická komunikace na Papežské salesiánské univerzitě v Římě a magisterský obor mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně.

TOMÁŠ ZDECHOVSKÝ O ANDREJI BABIŠOVI

Byl zástupcem Jihočeské univerzity ve Studentské komoře Rady vysokých škol. Roku 2006 začal Tomáš Zdechovský přednášet krizovou komunikaci, management a krizovou komunikaci v politice.

Do KDU-ČSL vstoupil roku 2006. Ve volbách 2009 neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu. Křeslo v EP získal ve volbách 2014. Ve volbách 2019 zaujal na kandidátce KDU-ČSL druhou příčku za jejím lídrem Pavlem Svobodou. Na rozdíl od něj Tomáš Zdechovský mandát obhájil.

Patří mezi spoluzakladatele básnické skupiny Přátelé tichého dotyku. Literární kritici ho řadí k představitelům současné katolické moderní poezie, Tomáš Zdechovský sám se však hlásí k dotekysmu a emocionalismu. Vydal  sbírky básní Ze zahrady mé milé (2008), Odpusť mým rtům (2009) a Intimní doteky (2010). V roce 2013 mu vyšla první novela Nekonečné ticho, ke které vytvářela ilustrace pardubická malířka a grafička Klára Klose.

O TOMÁŠI ZDECHOVSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Tomáš Zdechovský je podruhé ženatý. Z obou manželství má dceru a syna, z prvního Tobiáše a Anežku, z druhého Tomáše a Antonii.

 

Články o celebritě

Babiš označil poslankyni za „bestii“. „Chová se jak hulvát, ať se omluví,“ zuří šéf STAN Babiš označil poslankyni za „bestii“. „Chová se jak hulvát, ať se omluví,“ zuří šéf STAN Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Vít Rakušan bude v úvodu dnešní schůze Sněmovny žádat premiéra… číst článek
Kalouskovy spory: Babiše označil za „chcípající kobylu“. A schytal to od Rakušana Kalouskovy spory: Babiše označil za „chcípající kobylu“. A schytal to od Rakušana Miroslav Kalousek (TOP 09) opět budí vášně. A bojuje na víc frontách naráz. Nelichotivě se opřel… číst článek
Babiš udeřil na „vlastizrádce“. „Sprosťárna,“ zastávají se strany europoslanců Babiš udeřil na „vlastizrádce“. „Sprosťárna,“ zastávají se strany europoslanců Pirátští i lidovečtí politici se ohradili vůči dnešnímu výroku premiéra Andreje Babiše (ANO) na adresu… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Alexander Dubček
Alexander Dubček
zobrazit profil Jaroslav  Větrovský
Jaroslav Větrovský
zobrazit profil Jiří Domlátil
Jiří Domlátil
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Richard Brabec
Richard Brabec
zobrazit profil Martin Červíček
Martin Červíček
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Václav Šlajs
Václav Šlajs