Tomáš Zdechovský

Datum narození: 2. 11. 1979
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: europoslanec KDU-ČSL, básník, pedagog, publicista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Tomáš Zdechovský, politik KDU-ČSL, se ve volbách 2014 stal poslancem Evropského parlamentu. Pět let nato post obhájil.

Po Všeobecné gymnázium v Ledči nad Sázavou Tomáš Zdechovský vystudoval magisterské obory pastoračně sociální asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, bakalářský obor politická komunikace na Papežské salesiánské univerzitě v Římě a magisterský obor mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně.

TOMÁŠ ZDECHOVSKÝ O ANDREJI BABIŠOVI

Zdechovský uvažoval o Trikolóře

Byl zástupcem Jihočeské univerzity ve Studentské komoře Rady vysokých škol. Roku 2006 začal Tomáš Zdechovský přednášet krizovou komunikaci, management a krizovou komunikaci v politice.

Do KDU-ČSL vstoupil roku 2006. Ve volbách 2009 neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu. Křeslo v EP získal ve volbách 2014. Ve volbách 2019 zaujal na kandidátce KDU-ČSL druhou příčku za jejím lídrem Pavlem Svobodou. Na rozdíl od něj Tomáš Zdechovský mandát obhájil.

V dubnu 2021 se Tomáš Zdechovský rozhodl opustit KDU-ČSL a stát se členem hnutí Trikolóra, což si záhy rozmyslel.

Tomáš Zdechovský vydal sbírky básní

Patří mezi spoluzakladatele básnické skupiny Přátelé tichého dotyku. Literární kritici ho řadí k představitelům současné katolické moderní poezie, Tomáš Zdechovský sám se však hlásí k dotekysmu a emocionalismu.

Vydal  sbírky básní Ze zahrady mé milé (2008), Odpusť mým rtům (2009) a Intimní doteky (2010). V roce 2013 Tomášovi Zdechovskému vyšla první novela Nekonečné ticho, ke které vytvářela ilustrace pardubická malířka a grafička Klára Klose.

O TOMÁŠI ZDECHOVSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Básník, fotograf, pedagog, publicista a mediální analytik Tomáš Zdechovský je podruhé ženatý. Z obou manželství má dceru a syna, z prvního Tobiáše a Anežku, z druhého Tomáše a Antonii.

 

Články o celebritě

Bouřlivé reakce na Babišova slova o NATO: Hanba, čílí se kritici. Šéf ANO mluví o pasti a provokaci Bouřlivé reakce na Babišova slova o NATO: Hanba, čílí se kritici. Šéf ANO mluví o pasti a provokaci Andrej Babiš (ANO) se dopustil v debatě na ČT výroku, který vzbudil nemalou pozornost nejen v Česku.... číst článek
Češi získají moře?! Internet boří vtipy o připojení ruského Kaliningradu k ČR, vznikla i petice Češi získají moře?! Internet boří vtipy o připojení ruského Kaliningradu k ČR, vznikla i petice Recesistické úvahy a petice o vyhlášení hlasování o připojení ruské Kaliningradské oblasti k Česku p... číst článek
Jaká pomoc? Tereza H. (26) se pustila do Zdechovského! Ostrá odpověď europoslance a slova o naivitě Jaká pomoc? Tereza H. (26) se pustila do Zdechovského! Ostrá odpověď europoslance a slova o naivitě Češka Tereza H. (26) strávila dlouhé čtyři roky v pákistánském vězení za údajné pašování drog. Nakon... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Bohuslav Svoboda
Bohuslav Svoboda
zobrazit profil Radovan Vích
Radovan Vích
zobrazit profil Sergej Šojgu
Sergej Šojgu
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Donald Tusk
Donald Tusk
zobrazit profil Andrej Babiš
Andrej Babiš
zobrazit profil Vít Kaňkovský
Vít Kaňkovský