Tomáš Zdechovský | Celebwiki.cz

Tomáš Zdechovský

Datum narození: 2.11.1979
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politik KDU-ČSL, europoslanec, básník, pedagog, publicista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, básník, fotograf, pedagog, publicista a mediální analytik, se ve volbách 2014 stal poslancem Evropského parlamentu. V květnu 2019 post obhájil.

Po Všeobecné gymnázium v Ledči nad Sázavou Tomáš Zdechovský vystudoval magisterské obory pastoračně sociální asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, bakalářský obor politická komunikace na Papežské salesiánské univerzitě v Římě a magisterský obor mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně.

TOMÁŠ ZDECHOVSKÝ O ANDREJI BABIŠOVI

Byl zástupcem Jihočeské univerzity ve Studentské komoře Rady vysokých škol. Roku 2006 začal Tomáš Zdechovský přednášet krizovou komunikaci, management a krizovou komunikaci v politice.

Do KDU-ČSL vstoupil roku 2006. Ve volbách 2009 neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu. Křeslo v EP získal ve volbách 2014. Ve volbách 2019 zaujal na kandidátce KDU-ČSL druhou příčku za jejím lídrem Pavlem Svobodou. Na rozdíl od něj Tomáš Zdechovský mandát obhájil.

Patří mezi spoluzakladatele básnické skupiny Přátelé tichého dotyku. Literární kritici ho řadí k představitelům současné katolické moderní poezie, Tomáš Zdechovský sám se však hlásí k dotekysmu a emocionalismu. Vydal  sbírky básní Ze zahrady mé milé (2008), Odpusť mým rtům (2009) a Intimní doteky (2010). V roce 2013 mu vyšla první novela Nekonečné ticho, ke které vytvářela ilustrace pardubická malířka a grafička Klára Klose.

O TOMÁŠI ZDECHOVSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Tomáš Zdechovský je podruhé ženatý. Z obou manželství má dceru a syna, z prvního Tobiáše a Anežku, z druhého Tomáše a Antonii.

 

Články o celebritě

Čecha zatkli v Turecku za spolupráci s Kurdy: Dobrá zpráva pro Mirka! Čecha zatkli v Turecku za spolupráci s Kurdy: Dobrá zpráva pro Mirka! Čech Miroslav Farkas, který byl odsouzený v Turecku za spolupráci s bojovníky kurdských milicí YPG,… číst článek
Maláčová omezí slevy na manželky? „Je zmatená a obírá rodiny o peníze,“ čílí se opozice Maláčová omezí slevy na manželky? „Je zmatená a obírá rodiny o peníze,“ čílí se opozice Jana Maláčová (ČSSD) přišla s nápadem, jak dle ní ušetřit 2 miliardy korun. Omezila by slevy na manželky,… číst článek
Slzy pro „andělskou bytost“: Manželka (†45) šéfa KDU-ČSL Výborného zemřela ve spánku? Slzy pro „andělskou bytost“: Manželka (†45) šéfa KDU-ČSL Výborného zemřela ve spánku? Byla klavíristkou, profesorkou na konzervatoři v Pardubicích. A ochotnickou herečkou. Právě v divadle… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Václav Láska
Václav Láska
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Miroslav Sládek
Miroslav Sládek
zobrazit profil Jan Rejfek
Jan Rejfek
zobrazit profil Michaela Šojdrová
Michaela Šojdrová
zobrazit profil Robert Plaga
Robert Plaga
zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump