Marian Jurečka | Celebwiki.cz

Marian Jurečka

Datum narození: 15.3.1981
Místo narození: Přerov
Profese: politik KDU-ČSL, od ledna 2020 předseda strany
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Marian Jurečka, někdejší ministr zemědělství v Sobotkově vládě, ve volbách 2017 obhájil poslanecký mandát. V lednu 2020 se stal předsedou strany.

Vystudoval Střední zemědělskou školu v Přerově a následně obor rostlinolékařství (se specializací na ochranu rostlin) na Mendelově univerzitě v Brně. Od roku 2002 Marian Jurečka vedl rodinný statek v Rokytnici na Přerovsku. Působil také jako vedoucí distribučního střediska agrochemie ve společnosti Lukrom.

MARIAN JUREČKA HRÁL S KAPELOU CHINASKI

Do KDU-ČSL Marian Jurečka vstoupil roku 1999. V prosinci 2011 byl zvolen 1. místopředsedou strany. Již předtím se opakovaně pokoušel stát se jak komunálním, tak krajským zastupitelem. Podařilo se mu to až ve volbách 2012, kdy se probojoval do Zastupitelstva Olomouckého kraje.

Poslanecký mandát Marian Jurečka získal v předčasných volbách 2013. V lednu 2014 se stal ministrem zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky. Poté rezignoval jak na mandát zastupitele, tak na šéfování lidoveckého poslaneckého klubu, což po něm převzal Jiří Mihola. Ministrem byl do prosince 2017.

V komunálních volbách 2014 byl Marian Jurečka zvolen zastupitelem obce Rokytnice na Přerovsku, a to díky přeferenčním hlasům. Z posledního místa kandidátky skočil na šestém. I tohoto mandátu se vzdal. V krajských volbách 2016 byl opět díky preferenčním hlasům z posledního místa, konkrétně 55., katapultován na čtvrté, a získal křeslo zastupitele.

V parlamentních volbách 2017 byl Marian Jurečka jedničkou kandidátky KDU-ČSL v Olomouckém kraji. Poslanecký mandát obhájil. Na podzim 2018 oznámil, že hodlá zabojovat o post šéfa strany. Neuspěl. Šéfem strany se stal Marek Výborný, a to v březnu 2019. V této funkci jej Marian Jurečka vystřídal v lednu 2020.

Marek Výborný dal totiž po smrti své manželky Markéty přednost před vedením KDU-ČSL výchově svých třech dětí.

O MARIANU JUREČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi záliby Mariana Jurečky patří florbal, zajímá se o zemědělskou techniku a také hraje na tubu. Mluví anglicky a německy.

Římský katolík Marian Jurečka je ženatý a má pět synů.

 

 

 

 

Články o celebritě

Prodloužení nouzového stavu může narazit u opozice. Babiš podporu nemá zatím ani u KSČM Prodloužení nouzového stavu může narazit u opozice. Babiš podporu nemá zatím ani u KSČM Většina předsedů opozičních stran je zdrženlivá v podpoře prodloužení nouzového stavu, samotnému… číst článek
Babiš děkoval na letišti Zemanovi. Kalouskovi je „na blití“, generál Pavel volá po soudnosti Babiš děkoval na letišti Zemanovi. Kalouskovi je „na blití“, generál Pavel volá po soudnosti Do Česka přiletělo v pátek první letadlo se zdravotnickým materiálem z Číny, vezlo především 1,1… číst článek
„Pokrytectví, útok na herce a dík Číně.“ Zeman varoval Čechy kvůli koronaviru a dopálil opozici „Pokrytectví, útok na herce a dík Číně.“ Zeman varoval Čechy kvůli koronaviru a dopálil opozici Prezident Miloš Zeman na FTV Prima vystoupil se svým projevem k Čechům během pandemie koronaviru.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Ježek
Petr Ježek
zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Alexandra Udženija
Alexandra Udženija
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Jaroslav Palas
Jaroslav Palas
zobrazit profil Donald Tusk
Donald Tusk
zobrazit profil Ondřej Mirovský
Ondřej Mirovský