Marian Jurečka | Celebwiki.cz

Marian Jurečka

Datum narození: 15.3.1981
Místo narození: Přerov
Profese: politik KDU-ČSL
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Marian Jurečka, někdejší ministr zemědělství v Sobotkově vládě, ve volbách 2017 obhájil poslanecký mandát. V roce 2019 se rozhodl zabojovat o post šéfa strany. Neuspěl.

Vystudoval Střední zemědělskou školu v Přerově a následně obor rostlinolékařství (se specializací na ochranu rostlin) na Mendelově univerzitě v Brně. Od roku 2002 Marian Jurečka vedl rodinný statek v Rokytnici na Přerovsku. Působil také jako vedoucí distribučního střediska agrochemie ve společnosti Lukrom.

MARIAN JUREČKA HRÁL S KAPELOU CHINASKI

Do KDU-ČSL Marian Jurečka vstoupil roku 1999. V prosinci 2011 byl zvolen 1. místopředsedou strany. Již předtím se opakovaně pokoušel stát se jak komunálním, tak krajským zastupitelem. Podařilo se mu to až ve volbách 2012, kdy se probojoval do Zastupitelstva Olomouckého kraje.

Poslanecký mandát Marian Jurečka získal v předčasných volbách 2013. V lednu 2014 se stal ministrem zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky. Poté rezignoval jak na mandát zastupitele, tak na šéfování lidoveckého poslaneckého klubu, což po něm převzal Jiří Mihola. Ministrem byl do prosince 2017.

V komunálních volbách 2014 byl Marian Jurečka zvolen zastupitelem obce Rokytnice na Přerovsku, a to díky přeferenčním hlasům. Z posledního místa kandidátky skočil na šestém. I tohoto mandátu se vzdal. V krajských volbách 2016 byl opět díky preferenčním hlasům z posledního místa, konkrétně 55., katapultován na čtvrté, a získal křeslo zastupitele.

V parlamentních volbách 2017 byl Marian Jurečka jedničkou kandidátky KDU-ČSL v Olomouckém kraji. Poslanecký mandát obhájil. Na podzim 2018 oznámil, že hodlá zabojovat o post šéfa strany. Neuspěl. Šéfem strany se stal Marek Výborný, a to v březnu 2019.

O MARIANU JUREČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi záliby Mariana Jurečky patří florbal, zajímá se o zemědělskou techniku a také hraje na tubu. Mluví anglicky a německy.

Římský katolík Marian Jurečka je ženatý a má pět synů.

 

 

 

 

Články o celebritě

„Šikana“ řemeslníků kvůli EET štve opozici. „Lži a posměšky ve Sněmovně,“ zuří Schillerová „Šikana“ řemeslníků kvůli EET štve opozici. „Lži a posměšky ve Sněmovně,“ zuří Schillerová Opoziční kritikou začalo v pátek ve Sněmovně schvalování dalšího zavádění EET. Poslanec Vojtěch Munzar… číst článek
Babiš to „koupil“ od Jurečky za dvojí kvalitu potravin: Do voleb ji neřešil Babiš to „koupil“ od Jurečky za dvojí kvalitu potravin: Do voleb ji neřešil Premiér Andrej Babiš (ANO) se „zakousl“ do tématu dvojí kvality potravin a exministr zemědělství… číst článek
Lidovce vede Výborný, v zádech má ženu. Po konci Jurečky přišel zádrhel Lidovce vede Výborný, v zádech má ženu. Po konci Jurečky přišel zádrhel Novým lidoveckým předsedou je stávající poslanec Marek Výborný. Ve druhém kole porazil stávajícího… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Josef Táborský
Josef Táborský
zobrazit profil Miroslav Antl
Miroslav Antl
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Alena Schillerová
Alena Schillerová
zobrazit profil Barack Obama
Barack Obama
zobrazit profil Jiří Kulhánek
Jiří Kulhánek
zobrazit profil Jiří Pospíšil
Jiří Pospíšil
zobrazit profil Jan Bureš
Jan Bureš